Ahhoz, hogy egy személyi számítógép a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa, minőségi perifériákra van szüksége. Ez magában foglalja a rendszeregységhez nem tartozó hangszórókat is. Íme a 10 legjobb 2021-es számítógépes hangszóró, valamint tippek a kiválasztásukhoz.
Hogyan válasszon hangszórót a számítógépéhez
A helyes választáshoz megfelelően kell megközelítenie a hangszóró képességeinek értékelését, amely a jellemzőin alapul.
- Csatornák száma. A PC-s hangszórók különböző csatornaszámban készülnek. A legalapvetőbb modellek – 2.0, 2 szükséges a térhatású hangzáshoz és erőteljes basszushoz.1, 5.1 és magasabb. Az első szám a csatornák számát jelzi, amelyek mindegyikét külön oszlop képviseli. A második szám a mélynyomó jelenléte.
- Teljesítmény. Minél magasabb, annál hangosabb lesz a hang. De meg kell érteni, hogy nem szükséges a maximális paramétereket hajszolni. Ha a szoba kicsi, nem tudja kihasználni egy nagy teljesítményű hangszóró összes funkcióját.
- Frekvenciatartomány. Minél szélesebb, annál jobb a hangzás, és többet lehet hallani. Ez a funkció fontos abban a helyzetben, amikor a fő cél a zenehallgatás.
- Kapcsolat. A leggyakoribb lehetőség a 3,5-es audio jack (AUX) vagy RCA csatlakozó a sárga dugó nélkül. Egyes eszközök USB-csatlakozással rendelkeznek, ezek általában olcsó hangszórók, amelyek nem igényelnek külön tápegységet. Vannak vezeték nélküli modellek Bluetooth-kapcsolattal is.
- A tok anyaga. A kedvező árú készülékek gyakran műanyag burkolatot kínálnak, ami annyiban rossz, hogy nagy hangerőn a felhasználók zörgést hallanak. A basszus reprodukcióval sem a legjobb munkát végzik. A fából készült ház sokszor jobb, de drágább a hangszórók megvásárlása vele. Ráadásul a fát ritkán használják kompakt modellekben.
A legjobb kétcsatornás hangszórók
A minősítés első része kétcsatornás eszközök mélynyomó nélkül. Ezek is lehetnek erősek és jó hangzást kínálnak, de nem kezelik jobban a basszust.
4. OKLICK OK-127
A számítógépes hangszórók kínálatának csúcsán a megfizethető OKLICK modell áll, amely 160-20000 Hz-es kiterjesztett frekvenciatartományt és 6 wattos teljesítményt kínál. A készülékház műanyagból készült, a csatlakozás USB csatlakozón keresztül történik. A hangerőszabályzó itt a hangszórókon található, és vannak Érintésre reagáló háttérvilágítás.
Előnyök:
- gyönyörű háttérvilágítás;
- nem rossz hangzás;
- megfizethető ár.
Hátrányok:
- Nincs fejhallgató kimenet.
3. SVEN 325
Egy másik költségvetési modell, amely tisztességes hangzással örvendeztetheti meg Önt, a Sven hangszórók. Műanyagból készültek, előlapi hangerőszabályzóval rendelkeznek, széles frekvenciatartományban (80-20000 Hz) és 6 wattos teljesítménnyel. USB-n keresztül csatlakoznak, és nem igényelnek külön tápegységet, ami lehetővé teszi számukra, hogy Nem rossz választás egy laptophoz. Fejhallgató-csatlakozóval is rendelkeznek.
Előnyök:
- jó hangzás;
- építési minőség;
- elfogadható ár.
Hátrányok:
- nem azonosított.
2. Redragon Orpheus
Ez egy játékhangszóró csinos megjelenéssel és élénkpiros háttérvilágítással. Teljesítményük 6 W, a frekvenciatartomány 300-20000 Hz. A tok elején van egy hangerőszabályzó, USB-ről táplálják őket, fejhallgatót és mikrofont csatlakoztathat hozzájuk.
Ezek a hangszórók össze is fűzhetők, így kényelmesen elhelyezhetők például a monitor alatt.
Előnyök:
- jól néz ki;
- lejátszási minőség;
- Mikrofon- és fejhallgató-csatlakozók.
Hátrányok:
- nem található.
1. Kreatív kavics
Ezek a hangszórók nem büszkélkedhetnek nagy teljesítményű, csak 4W, de kicsik, szépek és USB-n keresztül csatlakoznak, nincs szükségük külön tápegységre. Műanyag tokkal rendelkeznek, elöl van egy hangerőszabályzó, fejhallgatót lehet csatlakoztatni hozzájuk. Frekvenciatartomány – 100-17000Hz.
Előnyök:
- kompakt;
- gyönyörű;
- jó hangzás.
hátrányok:
- csendes.
A legjobb kétcsatornás hangszórók mélynyomóval
A három legjobb mélynyomóval ellátott modell folytatja a legjobb hangminőségű hangszórók rangsorát. Kiváló választás zenéhez, filmekhez és játékokhoz.
3. Defender Z4 fekete
Kicsi és erős hangszórók A Defender 11 wattos teljesítményt kap, frekvenciatartománya 50-20000 Hz, és USB-n keresztül csatlakoztatható. Műanyag tokkal és hangerőszabályzóval rendelkeznek. 3.5 Kimenet lehetővé teszi a fejhallgató csatlakoztatását hozzájuk.
Előnyök:
- Olcsó;
- USB-üzemű.
Hátrányok:
- nem azonosított.
2. SVEN MS-302
Ez egy meglehetősen erős aktív hangszóró MDF-szekrénnyel, amely 40 watt hangerő leadására képes. Frekvenciatartomány 40-20000 Hz, beépített rádió, hanglejátszás memóriakártyáról vagy USB flash meghajtóról. Ehhez a modellhez fejhallgatót csatlakoztathat, gyönyörű piros háttérvilágítással, kijelzővel és Távirányító.
Előnyök:
- Hangosan;
- széles körű funkcionalitás;
- fából készült tok;
- van egy távirányító.
Hátrányok:
- a testet érintő ellenőrzések minimálisak.
1. Logitech Z533
A legjobb hangminőségű PC-s hangszórók a neves Logitech márka ötletei, amely a PC-k és laptopok kiegészítőinek gyártására specializálódott. Ez a modell fa tok, 60 W teljesítményű, AUX-on keresztül RCA-ra csatlakoztatható, és a vázon található fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik.
Előnyök:
- erős;
- jó hangzás;
- kényelmes vezérlés.
Hátrányok:
- A fejhallgató-csatlakozó nem a legkényelmesebb helyen található.
A legjobb vezeték nélküli hangszórók
Azok számára, akik nem szeretik a vezetékeket, a vezeték nélküli színpadi hangszórók jó választásnak bizonyulnak. A legjobbak az alábbiakban vannak felsorolva.
3. Logitech Z407
A Logitech stílusos hangszórói 20 wattos mélynyomót és egy pár 10 wattos hangszórót kaptak. Bluetooth-on keresztül csatlakoznak, de kábelen keresztül is csatlakoztathatóak. Van egy fejhallgató kimenet.
A vezérlés egy kézi távirányítóval történik, ami sokkal kényelmesebb, mint a szekrényen ülve.
Előnyök:
- praktikus távirányító;
- kétféleképpen lehet csatlakozni;
- jó hangzás.
Hátrányok:
- A hangkimenet gyengébb a vezetékesnél.
2. Kreatív színpad
Ez egy stílusos hangszóró, amely úgy néz ki egy televíziós hangsávra emlékeztet. Ez egy eszköz 2.1 55-20000Hz-es frekvenciatartományban és 80W-os teljesítménnyel. Hálózati tápellátással rendelkezik, és Bluetooth-on keresztül csatlakozik a számítógéphez. Ez a készülék távirányítóval, optikai kimenettel rendelkezik a vezetékes csatlakoztatáshoz, kiváló hangminőséggel, valamint Hang lejátszása USB-pendrive-ról.
Előnyök:
- erős;
- gyönyörű;
- pendrive-okat olvas;
- távirányítóval rendelkezik;
- kétféleképpen lehet összekapcsolni.
hátrányok:
- néhány hangbeállítás;
- Fényes felület – könnyen karcolódik.
1. Edifier R2000DB
Azok számára, akik erőteljes hangzást keresnek egy rendszerben 2.0, ez a modell jó választás lenne megvásárolni. Két 60 wattos hangszóróval rendelkezik, frekvenciatartománya 55-20000Hz, és Bluetooth, RCA, optikai vagy koaxiális kábelen keresztül csatlakoztatható. Vezeték nélküli távirányítóval rendelkezik a vezérléshez, a modell fából készült tokkal rendelkezik.
Előnyök:
- hangos;
- Hangminőség;
- sokféleképpen kapcsolódhatsz;
- távirányító.
Hátrányok:
- nincs.
Mi a legjobb számítógépes hangszórók között? Melyik márka és modell lenne a legjobb választás a kiváló hangélményért és megbízhatóságért? Milyen tulajdonságokkal rendelkeznek ezek a hangszórók, és mekkora árkategóriában találhatók? Kérlek, osszátok meg a tapasztalatatokat és ajánlásaitokat!
Szeretném megkérdezni, hogy melyek a 10 legjobb számítógépes hangszóró? Milyen kritériumok alapján választják ki ezeket a termékeket, és milyen árkategóriában találhatók? Melyik hangszóró ajánlott a legjobb hangzás és ár-érték arány szempontjából? Köszönöm!
A 10 legjobb számítógépes hangszóró között olyan nevek találhatók, mint a Bose Companion 50, Logitech Z906, Harman Kardon SoundSticks III, Audioengine A5+, Edifier R1280T, Creative Pebble Plus, Klipsch ProMedia 2.1, M-Audio AV42, JBL Pebbles és Yamaha NX-50.
Ezeket a termékeket általában az alábbi kritériumok alapján választják ki: hangminőség, teljesítmény, design, funkciók és ár-érték arány. Fontos a kiegyensúlyozott, tiszta hangzás, az erős teljesítmény, valamint a kényelmes használat. Az ár-érték arány a vásárlói visszajelzések, a szakértői vélemények és a termékek funkcionalitása alapján kerül megítélésre.
Ezek a hangszórók különböző árkategóriákban találhatók, általában 50 és 500 dollár között. A hangszórók ára függ a márka hírnevétől, a teljesítménytől és a termék minőségétől.
A legjobb hangzás és az ár-érték arány szempontjából a Audioengine A5+ és a Edifier R1280T ajánlott. Ezek a hangszórók kiváló hangminőséget és teljesítményt nyújtanak, versenyképes áron.
Azonban ha a design és a funkcionalitás is számít, akkor a Bose Companion 50 és a Harman Kardon SoundSticks III lehetnek ideális választások. Összességében a felsorolt hangszórók mindegyike kiváló választás lehet a számítógépünk hangzásának javítására, az egyéni igények és preferenciák figyelembevételével.
A 10 legjobb számítógépes hangszóró közül néhány a következő: Bose Companion 2 Series III, Logitech Z623, Audioengine A2+, Edifier R1280T, Creative Pebble, Klipsch ProMedia 2.1, JBL Professional 1 Series, Harman Kardon Soundsticks III, Audioengine HD3, Razer Nommo Pro.
Ezeket a termékeket általában olyan kritériumok alapján választják ki, mint a hangminőség, a teljesítmény, a kialakítás, a csatlakozási lehetőségek és a felhasználóbarát kezelhetőség. Fontos szempont lehet az is, hogy van-e beépített erősítő vagy hangsugárzó, valamint a méret és a súly, ami meghatározhatja a kényelmes használatot.
Az árak széles skálán mozognak, az olcsóbb hangszóróktól kezdve egészen a prémium kategóriáig. Az olcsóbb hangszórók általában 20-100 dollár között találhatóak, míg a prémium kategóriájúak általában több száz vagy akár ezer dollárba is kerülhetnek.
A legjobb hangzás és ár-érték arány szempontjából számos tényező játszik szerepet, mint például az egyéni preferenciák és az általános minőség. Az Audioengine A2+ és az Edifier R1280T például széles körben ismertek a jó hangzásuk és a megfizethető áruk miatt. Mindazonáltal, fontos előzetes kutatást végezni, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb hangszórót mind hangzás, mind pedig ár tekintetében.
Melyik az ár-érték arányban legjobb számítógépes hangszóró a piacon?