Bármilyen készülék használatakor néha fel kell készülni a váratlan meghibásodásokra. Képzelje el a következőt: a mosást tervezte, és kellemetlen meglepetés éri – víz van a mosógép dobjában. Miért történik ez?? Fontos, hogy felismerjük a folyadék okát, és elkezdjük a javítást. Néha nincs is szükséged szakemberre: mindent el tudsz intézni magad.
A rossz vízelvezetés okai
Miért gyűlik fel a víz a mosógép dobjában?? Mivel a modern mosógépek speciális csepegésgátló funkcióval rendelkeznek, az Aquastop. Mindent úgy készítenek elő, hogy a vízközeg ne tudjon kiszökni és áradást okozni. Vannak visszacsapó szeleppel ellátott készülékek is, ha a gépet nem kell használni.
Azonban még az óvintézkedések ellenére is összegyűlik a víz a mosógépben. Álló gépben azonnal azonosítsa a vízbehatolás forrását. Elemezzük a tartályban lévő vizet:
- szennyezett vízzel, amely szennyvízszagot áraszt, a gép valamilyen módon való kapcsolatáról van szó lefolyók;
- Feltéve, hogy a víz tiszta és szagtalan, a vízvezeték hibája, és meghibásodás magában a gépben.
Ha a csatlakoztatás nem megfelelően történik, a vízelvezető rendszer elzáródik, és a vízelvezetés nem működik. Ez önmagában is folyadék felgyülemlését okozza a tartályban, de ha ehhez még hozzáadjuk a gép problémáját is, az még rosszabbá teszi a helyzetet. Térjünk át konkrét példákra a víz megjelenésére a dobban, és fontoljuk meg a megszüntetésének módjait.
Víz jelenik meg egy nem működő mosógépben
Helyzet: a gép nem üzemel, de a tartályegységben lévő víz érkezik. Először is zárja el a készülék vízutántöltő csapját. Ha a probléma továbbra is fennáll, a probléma hamis működésről van szó Vízelvezetés. Gyakran előfordul, hogy a szennyvíz a lefolyóhoz való helytelen csatlakozás miatt kerül a gépbe, nevezetesen a tömlő pontatlan elhelyezése a lefolyó mentén. Ezért újra gondosan ellenőrizni kell a készülék csatlakoztatását.
Ha a csatlakozások megfelelőek, a probléma oka valószínűleg a csőben lévő dugulás. Ami a csatornából kifolyik, az felhalmozódik a készülék belsejében, nem talál kiutat, és felmászik a tömlőn. Mi a teendő? Az ilyen jellegű elzáródás megszüntetéséhez.
Ha pedig nem tud megszabadulni a víztől, úgy tűnik, szét kell szerelnie a mosógépét. A kudarc lehetséges a bemeneti elzárószelep. Miért áll le a forgás?
- Ha a víz rossz minőségű, kavicsot és apró köveket is tartalmazhat. Eredmény: a szelep eltömődése, a szelep meghibásodása.
- Az elhasználódott szelep szintén nem zárható ki. A problémát csak úgy lehet megoldani, ha kicseréljük.
Ezenkívül előfordulhat hibás kábelezés, ami befolyásolja a szelep működését. Az ilyen típusú diagnózishoz a legjobb, ha szakembereket hívunk: ők azonosítják az elektronika elromlott részét, és elvégzik a javítást.
Ha nem biztos benne, hogy saját maga szét tudja szerelni a gépet, zárja el a vízcsapot, és hívjon szakembert.
A készülék működése közben víz szivárog
Ha a mosódobban lévő víz nem folyik ki teljesen vagy egyáltalán nem folyik ki, a problémát a mosó-szárítógép vízelvezető rendszerének meghibásodása okozza.
A lefolyószűrő eltömődött
A helyzet: mosás után a tartályban maradt víz. A probléma kiküszöbölése érdekében először is ellenőrizni kell, hogy a lefolyó és a szűrő, amely a padló mellett, a zárt fedél alatt található. A pangó víz leggyakoribb oka az eltömődött lefolyószűrő. Kövesse az utasításokat:
- Kézzel engedje le a tömlőt – különben fennáll a veszélye, hogy az összes víz a padlóra ömlik.
- Csavarja ki a szűrőt, és öblítse le folyó víz alatt.
- Vizsgálja meg a szűrő hátulján lévő szivattyút: kapcsolja a szivattyút „leeresztő” üzemmódba, és nézze meg, hogy a szivattyú lapátjai forognak-e.
- Ha a szivattyú is eltömődött szennyeződéssel, és a lapátok mozgása akadályozott, tisztítsa meg.
- Helyezze vissza a szűrőt, és indítsa el újra a leeresztőprogramot. Ha működik, az ok az eltömődött lefolyó lehet.
Szivattyú hibás
Ha a szűrő szétszerelése és a szivattyú ellenőrzése során nem találunk szennyeződést, a meghibásodás súlyosabb lehet. Ha a mosó-szárítógép továbbra is nehezen szabadul meg a folyadéktól, és továbbra is túlzottan hangos, akkor itt az ideje a szivattyú felújításának. Hogyan ellenőrizhető a szivattyú működése? Ha a szivattyú nem mozog a leeresztés során, ez egyértelműen jelzi, hogy a szivattyú meghibásodott.
A szivattyú nem javítható saját kezűleg, szakembert kell hívnia. Az esetek 90%-ában a probléma megoldható a törött alkatrész újjal való cseréjével. Vásárolhat új szivattyút saját maga, vagy megbízhat egy szakkereskedőt a munka elvégzésével. Megmondják, hogy hol vásárolhatja meg az adott mosógépmodellhez megfelelő szivattyút.
Megelőző intézkedések
Hogyan kerüljük el a mosógép dobjában lévő víz kellemetlen helyzetét?? Íme néhány egyszerű, de hatékony javaslat:
- Mindig kövesse a gyártó utasításait.
- A ruhadarabokat a címkén ajánlott módon mossa ki.
- A készülék betöltése előtt mindig Ellenőrizze a zsebeket: olyan extra alkatrészeket tartalmazhatnak, amelyek a készülékben maradhatnak és meghibásodást okozhatnak.
- Váljon szokássá a gép tisztításának megszervezése speciális termékek használatával. Például, egy normál mosás jó lenne citromsav.
- Rendszeresen ellenőrizze a készülékeket az esetleges hibák vagy meghibásodások meglétére: a probléma korai felismerése megkönnyíti az esetleges meghibásodások elkerülését.
Ha nem tudja, hogyan kezelje saját maga a meghibásodást, vannak szakemberek, akik helyre tudják állítani a károkat. Szánjon azonban időt, és próbálja meg saját maga ellenőrizni a készülék állapotát: időt és pénzt takaríthat meg.
Mi lehet az oka annak, hogy a mosógép dobjában felgyülemlik a víz? És hogyan lehet kezelni ezt a problémát?
A mosógép dobja felgyülemlő vízének oka lehet több dolog is. Az egyik leggyakoribb ok a dugulás vagy eldugult szennyvízcső. Az eldugult cső miatt a víz nem tud kellően lefolyni, így a dobba folyik vissza. Egy másik ok lehet a mosógép szivattyújának hibája, amely nem képes helyesen működni, és nem tudja kiszivattyúzni a vizet.
A probléma kezeléséhez először ellenőrizni kell, hogy nincsen-e dugulás a szennyvízcsőben vagy a mosogató lefolyójában. Ha igen, azt meg kell tisztítani. Ha a mosógép szivattyúja a hiba forrása, akkor a szerviz segítségét kell kérni vagy a szivattyút cserélni. Ha nincs dugulás és a szivattyú is működik, akkor érdemes lehet egy tapasztalt szerelőt hívni tanácsért vagy javításért.
A víz felgyülemlése a mosógép dobjában több dolog miatt is előfordulhat. Az egyik gyakori ok a dugulás vagy a szivattyú hibája. Először ellenőrizd a szennyvízcsövet és a szivattyút, ha szükséges, takarítsd ki vagy cseréld ki a hibás alkatrészt. Ha ezek rendben vannak, de még mindig probléma van, érdemes szakember segítségét kérni. Ne próbálj megoldást találni magad, ha nem vagy biztos a dolgodban, mert könnyen súlyosabb károkat okozhatsz. Ha bármilyen kérdésed van, fordulj szervizhez vagy szakemberhez, hogy megoldják a problémát.
A mosógép dobjában felgyülemlő víz általában eldugult leeresztőcső vagy szivattyú hibája miatt keletkezik. A leghatékonyabb módszer a probléma kezelésére az lenne, ha megtisztítanánk a leeresztőcsövet és a szivattyút a lerakódásoktól és a szennyeződésektől. Ehhez ki kell üríteni a mosógépet, majd szétszedni a hátsó részét és ellenőrizni a csöveket, valamint a szivattyút. Ha szükséges, tisztítsuk meg ezeket, majd szereljük vissza a mosógépet. Ha ezek után sem oldódik meg a probléma, akkor javasolt szakember segítségét kérni.
Mi okozza a víztartályban lévő vizet a mosógépben és hogyan lehet kezelni azt?
A víztartályban lévő víz a mosógépben a különböző funkciók (pl. mosás, öblítés, centrifugálás) során keletkezik. A mosógép szivattyúja szivattyúzza ki a vizet a tartályból, amikor a program befejeződik.
A víztartályban lévő víz okozhat kellemetlen szagokat és baktériumok kialakulását. A víztartálynak rendszeres tisztítást kell kapnia, hogy megszabaduljon a szennyeződésektől és az elképzelhető baktériumoktól. Ehhez használhatunk mosó- vagy háztartási szódabikarbónát, fehér ecetet vagy speciálisan kifejlesztett tisztítószereket.
A mosógépben lévő víztartály rendszeres karbantartása hozzájárul a gép hosszabb élettartamához és a ruhák tisztaságához. Figyeljünk arra, hogy a mosás után mindig kiürítjük a víztartályt, hogy megelőzzük a szagok és baktériumok kialakulását.
A víztartályban lévő víz a mosógépben általában az elhasznált mosóprogramok és a mosott ruhák maradványai miatt alakul ki. Ez különösen akkor fordulhat elő, ha a mosógépet ritkán használják vagy nem takarítják rendszeresen. A legjobb módja a probléma kezelésének az, ha időről időre üresen futtatjuk a mosógépet magas hőfokon mosószer nélkül. Emellett használhatunk speciális tisztítószereket is a víztartály és a mosógép egyéb részeinek tisztításához. Fontos azonban, hogy rendszeresen ellenőrizzük a víztartályt és tisztítsuk meg, hogy elkerüljük a kellemetlen szagokat és a káros baktériumok elszaporodását.