A mosogatógépek többször használják a vizet: először permetezik, majd a víz eltávolítása során megszűrik, majd az olajteknőből visszavezetik. A mosási ciklus végén a szennyezett folyadékot teljesen ki kell öblíteni – de még mindig előfordulnak olyan esetek, amikor a mosogatógép nem ürül ki. A probléma okát meg kell találni és meg kell javítani.
Lehetséges okok
A mosogatógép vízelvezetési problémáit gyakran az eltömődött szűrő vagy a lefolyócső elgörbülése okozza – ez szakember segítsége nélkül is orvosolható. Ha egy gép vagy rendszeralkatrész meghibásodik, nem mehet szerelő nélkül.
Miért van vízmaradvány a mosogatógépben?? Az okok sokfélék lehetnek:
- A durva- vagy finomszűrő eltömődése;
- Egy egyszerű csomó a lefolyócsőben;
- dugulás a lefolyórendszerben;
- A lefolyószivattyú elromlott vagy eltömődött;
- vízszintérzékelő meghibásodása;
- a szoftvermodul hibája.
eltömődött szűrők
A mosogatógépben felgyülemlő víz gyakori oka az eltömődött szűrő – ezért érdemes először a szűrőt ellenőrizni. Többszörös maradék az edényeken, a szűrők hajlamosak elég gyorsan eltömődni, és tisztítani kell őket. Ha Önnek Bosch készüléke van, akkor szerencséje van, és a szűrőrendszer tisztítása kevés problémát okozhat.
Tanácsok a háziasszony számára! A gép eltömődésének megelőzése érdekében távolítsa el az ételmaradékokat az edényekről, mielőtt azokat a kosarakba helyezi, így meghosszabbítja a segédeszköz megszakítás nélküli üzemidejét.
A szűrőház a gép alján található, és nagyon könnyen eltávolítható. Ezután folyó víz alatt tisztítsa meg és szerelje vissza. Öntsön 2-3 pohár vizet az aljára és kapcsolja be Szivattyú – Ha a víz kimegy, a hiba kijavításra került.
Ellenőrizze a szűrőt
A lefolyócső beszorult vagy eltömődött
A készülék hátulján található, és a vízelvezető rendszert a lefolyóhoz csatlakoztatja. Ha eltömődik, a víz nem fog lefolyni, mivel általában nincs hová mennie. Húzza ki a készüléket a konnektorból, emelje le a falról, szemrevételezéssel vizsgálja meg a lefolyócsövet, és javítsa ki a hibát.
Vannak esetek eltömődött tömlő, amikor a hosszan tartó használatból származó apró törmelék eltömíti belülről, így a víz nem távozik a gépből. Húzza ki a tömlőt a vízelvezető rendszerből, és merítse bele egy előkészített vödörbe. Miután a mosogatógépet bekapcsoltuk a lefolyáshoz, a víznek nyomás alatt kell kijönnie – ez azt jelenti, hogy a dugulás azon a ponton van, ahol a tömlőt a lefolyóhoz csatlakoztatjuk. Ha a nyomás alacsony, keressen dugulást a tömlőben, és tisztítsa meg azt.
A mosogatógép lefolyócsöve
Vízelvezető rendszer és vízelvezető szivattyú
A rendszert ugyanúgy ellenőrzik, mint a tömlőt: ha van nyomás – minden működik, ha a vízáramlás túl gyenge – meg kell tisztítani. A szivattyú bonyolultabb – néhány gépen nehezen hozzáférhető helyen van – csak szakemberek tudják eltávolítani. A szivattyú kényelmesen elhelyezhető a Bosch mosogatógépben, és a felhasználó eltávolíthatja. Ellenőrizze a szivattyú eltömődését és tisztítsa meg, majd folytassa a működés ellenőrzését belső járókerék, ehhez használjon ceruzát. Minden munkát rendkívül óvatosan kell végezni, hogy ne sérüljön meg a járókerék, és ne sérüljön meg a keze az apró edénydaraboktól, amelyek dugulást okozhatnak.
a mosogatógép keringető szivattyúja
A szivattyúmechanizmus ugyanaz, mint a mosógépen:
- A motor egy aszinkron motor két tekerccsel;
- a mágneses rotor;
- egy kereszt alakú járókerék a nagy forgás következtében kiszorítja a vizet;
- A tápegység szabványos 220 V-os feszültséggel rendelkezik.
Ezután tegyen mindent vissza a helyére, és ellenőrizze, hogy a szivattyú ki tudja-e szivattyúzni a vizet. A probléma sokkal súlyosabb lehet abban az esetben, ha a gép alján víz van – a mester nélkül itt nem lehet tenni.
Pressostat meghibásodás
Ha nem lehet kiszivattyúzni a vizet, akkor a szintérzékelő lehet a hibás. Az ellenőrzéshez szét kell szerelni nyomáskamra – Egy kis műanyag fiók, alulról felfelé szerelve. Ezután fújja ki az átlátszó tömlőt, csatlakoztassa újra, és fújjon bele – ha kattanást hall, az érzékelő megfelelően működik.
Lehetőség van a következők előhívására Érzékelő kapcsolási rajz, Ha tudod, hogyan kell csinálni, és rendelkezel a megfelelő szerszámmal. A manipuláció után a víznek minden gond nélkül ki kell távoznia.
Az elektronikus rendszer meghibásodása
Megnéztük a mosogatógépből a víz leeresztésének főbb módjait a különböző hibák esetén, de más okok is lehetnek, amiért a víz a gép alján maradhat – pl. egy hibás szoftver modul. Ez vezérli a gép által végrehajtandó folyamatokat, ez az egység adja a parancsokat az összes rendszer számára, hogy teljesítsék funkcionális feladataikat. Ha ez meghibásodik, akkor a készülék hatékony meghibásodását okozhatja.
Ha egy ciklus után még mindig marad víz az alján, és a meghibásodás minden lehetséges okát ellenőrizte, sürgősen diagnosztizáltassa a modult egy szervizközpontban.
A legtöbb modern háztartási készülék kijelzője üzemzavar esetén a következőket jelzi hibakódok – A használati utasítás részletesen elmagyarázza ezeket, és tanácsokat ad a hibák elhárítására vonatkozóan. Ha nem talál semmit, akkor bármikor konzultálhat az interneten, ahol szinte az összes gyakran feltett kérdésre megtalálható a válasz.
Miért pang a víz a mosogatógép alján?
A víz a mosogatógép alján azért pang, mert valamilyen probléma van a lefolyó rendszerrel. Lehet, hogy dugulás van a csőben vagy az összegyűlt ételmaradékok és zsír lerakódott a lefolyóban. Ez akadályozza a víz normális lefolyását és okozza a pangást. Emellett az is lehet, hogy a lefolyócső illesztése vagy tömítése meglazult, ezért a víz kiáramlik és a gép alján marad. A probléma megoldása érdekében érdemes megtisztítani a lefolyót és ellenőrizni a csöveket, illetve a csatlakozásokat. Ha ezek a lépések nem oldják meg a problémát, akkor célszerű szakember segítségét kérni.
A víz azért pang a mosogatógép alján, mert valamilyen oknál fogva a gép nem tudja levezetni vagy kipumpálni a vizet. Ez lehet a lefolyótömlő vagy a szivattyú elzáródása, a szűrőn lévő szennyeződés vagy a víz nyomáskiegyenlítő szelep hibája. Javasolt megtisztítani a gépet, ellenőrizni a lefolyótömlőt és a szűrőt, valamint szervizt hívni, ha a probléma fennáll.
Mi lehet az oka annak, hogy pangó víz található a mosogatógép alján?
A pangó víz okai lehetnek többek között a lefolyórendszer eltömődése, a vízkő lerakódása a szivattyún vagy a szűrőn, a mosogatógép napi használata során felhalmozódó ételmaradékok vagy ismert hibák a mosogatógép szivattyújában vagy tömítéseiben. Fontos rendszeresen tisztítani és karbantartani a mosogatógépet, hogy elkerülhessük az ilyen problémákat. Ha a pangó víz tartósan fennáll, érdemes szakember segítségét kérni a hibaelhárításhoz.