...

Miért nem működik a TV

A TV-vevőkészülék meghibásodását, valamint bármely elektronikát különböző okok okozhatják, amelyeknek a végére járni néha nehéz. Mind az új, mind a használt készülékek hajlamosak az ilyen hibákra. Például, amikor megpróbálja bekapcsolni a TV-t, láthatja a LED-ek villogását és hallhatja a kattogó hangot, de a TV még mindig nem kapcsol be és nem működik. A különböző tévékészülék-modelleknek saját tünetei lehetnek. Számos oka lehet annak, hogy a tévékészülék nem működik.

Az elemek cseréje a távirányítóban

Tápegységek a CPU-ban lehet, hogy elfogyott az energiája. Ha az adó LED-je elég fényesen világít és sértetlennek tűnik, érdemes a távirányítót a főpanelhez közelíteni és megpróbálni bekapcsolni a televíziót. Ha sikerül, akkor az elemeket újakra kell cserélni.

A lámpa piros

Ha a jelzőfény piros, a készülék valószínűleg készenléti üzemmódban van. Ha a tévékészülék nem kapcsolható be, érdemes ellenőrizni az alaplapot. Ellenőriznie kell az összes kondenzátort a leeresztés szempontjából, és szükség esetén ki kell cserélnie őket, majd tesztelni kell az összes elemet egy teszterrel. Hasznos a tápegységet is ellenőrizni ugyanazzal a multiméterrel.

kiégett kondenzátorok

Ha rövidzárlat keletkezik, vagy valamelyik kiégett elem okozta az AT24 memóriachipek (Eeprom, SpiFlash), akkor szükség lesz szoftverfrissítés. Ha a szoftver helyi interfészen keresztül történő telepítése nem lehetséges, akkor a programozó segítségével kell újraprogramozni.

Ha az alaplap rendben van, de a TV-készülék nem kapcsolható be Ellenőrizze az alaplap tápegységét. Rajta feszültségátalakítók, DC-DC modulok és egyéb másodlagos források találhatók. Az első dolog, amit ki kell derítenie, a tápegység stabilitása egy adott feszültségtartományban. Diagnosztizálja a lapot multiméterrel.

A kártya diagnosztikája multiméterrel

Fő fogadás! A márkakereskedő vagy egy tapasztalt szakember elvégezheti a szükséges ellenőrzést.

A zöld kijelző pirosra változik

A vezérlőpanelről érkező jelzést követően a processzor parancsot ad a végrehajtó elemeknek, hogy ébredjenek fel és kapcsolják be a berendezést, és a főpanelen megjelenik egy megfelelő értesítés. Vagyis a LED zöldről pirosra változik.

Ha a vezérlőpanelen lévő üzenet LED visszajön pirosra, az azt jelenti, hogy az egyik áramkör nem teljesíti az adott parancsot. A probléma itt az inverter lehet, amely nem képes bekapcsolni a háttérvilágítást, vagy Hibás tápegység, A készülék indításának blokkolása.

A processzor ilyen esetben készenléti üzemmódba kapcsol: a LED piros színű és nem villog. Például egyes Sharp márkájú televíziókészülékeknél a rendszer öt próbálkozás után teljes zárlatba kerül. Ez azt jelenti, hogy a TV-készülék nem kapcsolható be anélkül, hogy a szervizmenün keresztül ne állított volna vissza minden beállítást, vagy ne lett volna teljesen újratöltve az AT24 memóriája. Más modellek indításkor öndiagnózist végeznek, amíg a hiba okát meg nem szüntetik.

A kijelző zöld, de a TV-készülék nincs bekapcsolva

Számos oka lehet. A logikai folyamatokat megzavarhatta egy véletlen feszültségmentesítés, miközben azok futottak. Az első dolog, amit tenni kell, hogy megpróbáljuk és kényszeríteni A szoftver frissítése programozóval. A reflashing után a logikai folyamatoknak vissza kell térniük a normális állapotba.

Ezután a nEllenőrizze, hogy az alaplap megfelelően működik-eEllenőrizze a következőket: ellenőrizze, hogy a fő elemek feltöltődtek-e, és a feszültség elegendő és stabil-e, ellenőrizze a háttérvilágítást is. Ha nincs kép a képernyőn, de van hang, akkor a hiba legvalószínűbb oka az inverter vagy a LED-blokk, amely az áramellátásért felelős.

LCD TV szétszerelve

Néha az alaplap blokkolja az összes jel vételét és továbbítását a vezérlők felé, vagy rossz parancsokat küld, ami miatt a mátrix inaktív marad. Ez utóbbi szintén hibás lehet.

Az ultraalacsony árú modellek nem a legmegfelelőbb TCON chipekkel vannak felszerelve. A videovezérlőtől kapják a parancsokat, és felelősek a jelek átalakításáért az LCD kijelzőre. Bizonyos esetekben a chipek újbóli flashelése az alaplap sajátosságaihoz igazodva segít.

Véletlenszerűen villogó jelzés

Ha a LED rendszertelenül világít, különböző sebességgel villog, vagy néhány másodpercre kialszik, majd újra kigyullad, de más színben, akkor nehéz diagnosztizálni a problémát. Itt kell Teljes hardver diagnosztika.

A legjobb, ha a tápegységgel kezdjük, majd folytatjuk az alaplapon, sorban ellenőrizve az összes elemet.

A harmadik féltől származó perifériák csatlakoztatására szolgáló interfészeket is meg kell vizsgálnia. Előfordul, hogy egy rövidre zárt érintkező az egyik porton blokkolja az egész rendszert.

A TV csatlakozófelülete

A jelzés nem aktív

Ha a lámpa egyáltalán nem világít, a probléma valószínűleg a tápegységben van. Jó ötlet ellenőrizni, hogy a TV megfelelően működik-e anélkül, hogy a LED-eket nézné. Lehetséges, hogy ez utóbbi egyszerűen kiégett. Más esetekben a következő okokat érdemes megfontolni.

  1. Hibás konnektor. Ezt ellenőrizheti a vezetékezéssel vagy bármely háztartási készülék, pl. hajszárító vagy asztali lámpa csatlakoztatásával.
  2. Hibás kábelezés/hosszabbító kábel. Ha nem érzi az égett vezetékek szagát, ellenőrizze, hogy nincs-e fizikai sérülés, például vágás vagy törés. Próbálja meg kicserélni a fali dugót/hosszabbító kábelt.
  3. A TV „Hálózat” gombja inaktív. Készenléti üzemmódba állítás gombja: a LED pirosan világít. Lehet, hogy véletlenül a „kikapcsolt” állásba nyomták.”.
  4. Rossz üzemmód. A TV-készülék több üzemmódban is működhet. Ha például AV-n sugározzák a műsort, de egy számítógép van csatlakoztatva, a tévé a jel hiánya miatt kikapcsolhat.
  5. Kiégett biztosíték. A probléma különösen a régebbi tévékészülékeknél jelentkezik. A biztosítékok általában a berendezés hátulján találhatók. Egy kiégett alkatrészt az üvegboríték belsejében lévő törött vezeték fedez fel. Cserélje ki egy hasonlóval, és próbálja meg bekapcsolni a TV-t.
Tranzisztor

Tranzisztor Sharp 54CS-03S

A TV sokáig nem kapcsol be

Előfordulhat, hogy a Philips TV egy idő után nem kapcsol be azonnal. A tévékészülék bekapcsolása körülbelül 3-4 percet vesz igénybe, de akár 10 vagy több próbálkozásra is szükség lehet. Amint a kép megjelenik a képernyőn, kattanást ad ki és kikapcsol. Hasonló tünetekkel találkozhatunk a Sharp, a Thomson, a forinty és a Daewoo esetében is. Ha a TV-készülék kattog, de nem kapcsol be, ez azt jelzi, hogy A tápegység kondenzátorának meghibásodása. A bekapcsolás után az elégtelen elektrolitkapacitás miatt a Phillips tápegység védelmi állapotba kerül.

A készülék bekapcsolás után lezárul

A Toshiba televíziókészülékeken gyakran látható blokkoló mintázat, legyen szó akár LCD- vagy plazmaképernyőről. 3-4 másodperc múlva a tévékészülék kikapcsol és lezár, a bal felső sarokban lévő kör bekapcsol, és a tévékészülék nem jelenik meg. A probléma megoldásához, hogy miért nem kapcsol be a TV-készülék, először meg kell mérni a feszültséget az alaplapon. Ha a leolvasott értékek normálisak, akkor már csak egy dolog maradt hátra Firmware frissítés.

A vevőegység lefagy

Bekapcsolja a TV-t, és megjelenik a SmartTV kezdőképernyő, a LED 5-6 alkalommal villog, és a készülék lefagy. A Samsung TV nem kapcsol be a távirányítóról vagy a panelről. Csak akkor reagál, ha megnyomja a távirányítón a bekapcsológombot (pirosan villog), de a TV nem gondolja, hogy kikapcsol. Mi a teendő? Akkor az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy Kapcsolja ki a tápegységet.

Előfordulhat, hogy a tévékészülék a firmware hibája miatt nem jelenik meg – a firmware-t a szervizközpontban újra kell flashelni. Ritkán ezek a tünetek a CPU vagy pontosabban a memória meghibásodásával is megfigyelhetők.

A készülék kikapcsolja vagy visszakapcsolja magát

Ezt a furcsa viselkedést a forintin TV-készülékeknél vették észre. A készülék egy bizonyos idő után spontán leállhat. Vagy fordítva, a tévékészülék senki beavatkozása nélkül bekapcsolja magát. A leállás okai lehetnek A tápvezérlő kártya hibás. A vezérlőpanel meghibásodása sem zárható ki. A forinty televíziós vevőkészülék spontán bekapcsolása lehet:

  • Ha a tápegység lapja hibás;
  • Amikor a távirányító gombjai alatti érintkezők rövidre záródnak;
  • A tévékészülék gombjai rövidre záródnak.

A Sharp TV-készülékekről az is ismert, hogy automatikusan bekapcsolnak, majd a piros LED villogásával kikapcsolnak. A hiba ugyanaz – a tápegység vagy a tápkártya.

A legtöbb ilyen hibát – a távirányító javításán vagy cseréjén, illetve a hálózati kábel ellenőrzésén kívül – szakképzett szakembernek kell elhárítania. Rendelkeznek a szükséges ismeretekkel, eszközökkel és diagnosztikai berendezésekkel. Ha többet szeretne megtudni más TV-hibákról, amelyeket Ön is meg tud javítani, olvassa el TV-javítás cikkünket.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. László Farkas

    Miért nem működik a TV? Van esetleg valami hibaüzenet vagy bizonyos csatornákon nincs kép és hang? Próbáltad újraindítani vagy ellenőrizni a csatlakozásokat? Talán megérné megnézetni egy szakemberrel, hogy mi lehet a probléma forrása.

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása