Nem titok, hogy sok nő nem túl lelkes a mosogatásért, és a mai elfoglalt hölgyeknek egyszerűen nincs idejük a mosogatásra. Nem is gondolkodnak azon, hogy szükségük van-e mosogatógépre a konyhájukban – egyszerűen kiválasztják azt, amelyik a legjobban megfelel az igényeiknek. A mosó-szárítógép mára sokak számára nélkülözhetetlenné vált, és nem véletlenül. Érdemes többet megtudni róluk, valamint arról, hogy miért és mikor hozták létre az első ilyen típusú gépet.
Mi ez
Nem szokatlan, hogy a modern készülékek tulajdonosai tudják, mi az a mosogatógép, de nem mindenki tudja pontosan, hogyan működik. Sok gyártó ezek teljes listáját adja hozzá innovatív lehetőségek, de a legtöbbjük szabványos módon működik. A készülékben elhelyezett tányérokat, csészéket, edényeket, serpenyőket és evőeszközöket mosószerrel kevert forró vízzel mossuk. Az egész folyamat több ciklusra oszlik: először az edényeket elő kell készíteni és meg kell tisztítani az esetleges maradékoktól, majd a mosogatógép megfelelő rekeszébe kell helyezni.
A mosogatógépben az egyes készüléktípusok számára külön rekeszek vannak.
Aztán betették őket.. tabletták és tartalmazza a kiválasztott programot. A készüléket először forró vízzel öblítsük át, majd adjuk hozzá a mosószert. Az öblítési fázisban néhányszor tiszta vízzel permetezik le őket, hogy eltávolítsák a felületről a maradék tablettákat és vegyszereket. Néhány gépet felszereltek egy szárítási lehetőség, Ha a készülékeket forró légáram vagy hideg gőzkondenzátor szárítja.
1 – Töltőtömlő 2 – Töltőtömlő Acquacontrollal 3 – Mágnesszelep 4 – Vízregenerálás sóval (mágnes) 5 – Levegőellátás 6 – Gőzkondenzátor 7 – Sóregenerálás 8 – Sótartály 9 – Gyantatartály 10 – Nyomáskapcsoló szint 11 – nyomáskapcsoló túlfolyásvédelem 12 – csepegtető tálca szerelvény 13 – mosószivattyú 14 – zárt fűtőelem 15 – vízelvezetés 16 – visszacsapó szelep 17 – vízelvezető tömlő 18 – szárítócsatorna/ventilátor 19 – vízlágyító berendezés
A fő előnyök
Ha mosogatógép vásárlásáról van szó, érdemes előzetesen felmérni az előnyöket és hátrányokat, hogy eldönthesse, valóban a konyhájában van-e a helye. Néhány nő még mindig bizonytalan abban, hogy valóban akar-e pénzt költeni mosogatógépre. Ha kiszámolja, mennyi időt tölt naponta ezzel a monoton munkával (átlagosan 45-60 percet), akkor évente legalább 10 napot vesz igénybe az evőeszközök, csészék, edények stb. elmosása.
Ez elég jó ok arra, hogy mélyebben belemerüljünk a gép fő értékesítési pontjaiba:
- Energiát és vizet takarít meg, Mivel a mosogatógép 30 litert igényel ciklusonként, szemben a kézi mosogatással elpazarolt 100 literrel. A késleltetett indítási lehetőséggel rendelkező gépek lehetővé teszik, hogy éjszaka mosogasson, amikor az áramköltségek olcsóbbak.
- Jelentős időt és energiát takarít meg, mert a gép még a legpiszkosabb tárgyakat is képes kimosni.
- Minőségi és higiénikus mosás, a baktériumok eltávolítása a felületről, a mosószert a mosási ciklus során teljesen ki kell öblíteni.
- Lehetőség az egészségügyi problémák elkerülésére, különösen azok számára, akik allergiásak a mosószerekre vagy a kemény csapvízre.
Az automata mosogatógépnek van egy nagy előnye: képes tökéletesen elmosni még a piszkos, régi edényeket is, amelyek egyetlen mosási ciklus után ragyogni fognak és olyan jól fognak kinézni, mintha újak lennének.
Sok készüléktulajdonos megjegyzi, hogy minden készülékük úgy néz ki, mintha csak most hozták volna ki a boltból, miután rövid ideig a gépben voltak.
Hátrányok
Mint minden készüléknek, a mosogatógépeknek is megvannak a maguk hátrányai, amelyek jelentősek lehetnek azok számára, akik még nem használtak ilyet. A mosogatógéphez időbe telik hozzászokni, különösen, ha először használja. Érdemes kiemelni, hogy a gép elmosogatja az edényeket hosszabb, mint kézi mosáskor, ezért a legjobb, ha a készüléket közvetlenül vacsora után vagy egy éjszakán át működtetjük. Az is létfontosságú, hogy megtanulják, hogyan kell elhelyezni a tányérokat, csészéket, edényeket, serpenyőket és egyéb evőeszközöket a mosogatógépben, mivel nem érhetnek egymáshoz. A mosogatógép sok helyet foglalnak el a konyhában, bár ez a helyiség méretétől és a készülék típusától függ. Összességében a mosogatógépek hátrányai jelentéktelenek, és nem ellensúlyozhatják az előnyöket, de mindig érdemes előre tudni róluk, még mielőtt meglátogatná a háztartási gépeket árusító üzletet.
Amit tudnia kell
Minden háziasszonynak tisztában kell lennie a megfelelő mosogatás sajátosságaival is, mert a szabványos szabályok betartása nélküli mosogatás a gép meghibásodásához vezethet. A szennyeződések összegyűlhetnek a mosogatógép belsejében, de csak akkor, ha a piszkos edényeket nem öblítjük le először hideg vízzel – csak ezután helyezzük őket a fogasra. Ezen túlmenően néhány egyszerű szabályt is be kell tartani:
- a mosogatógéppel készített tárgyakat nem szabad mosógépben mosni fából készült, mivel elnyelik a mosószerekből származó szagokat;
- műanyag az edények fogantyúi és a befőttesüvegek polietilén fedelei a magas hőmérséklet miatt megolvadhatnak, ezért legjobb kézzel mosni őket;
- Az ételek a alumíniumból készült Mosogatógépben nem mosható
- A vékony és kényes tárgyakat szintén kézzel kell mosni.
A készülékek hatékony mosásához speciális mosogatószer-tablettákat kell használni, amelyek kifejezetten a tisztítóhatás maximalizálására kifejlesztett mosószert tartalmaznak. A mosogatógép-tabletták használata viszonylag egyszerű, mivel a teljes folyamatot a konkrét használati utasításban leírták. Nem érdemes használni folyékony mosószer, a tabletták nem csak az edényeket tisztítják meg, hanem megakadályozzák a vízkő és egyéb károsodások felhalmozódását magán a gépen.
Mosogatószeres tabletta
Hogyan működik a mosogatógép
Egy hagyományos mosogatógép a folyamatot több lépésben végzi, amelyek közül az első a szokásos öblítés tabletták használata nélkül. Amikor a gép befejezte az első ciklust, mosószert kell hozzáadni, majd lefuttatni a második fázist, amely az összes szennyeződést megtisztítja. Sok mosó-szárítógép-tulajdonos mosogatógépet is üzemeltet, arra az esetre, ha extra Az öblítőszert arra használják, hogy a mosogatószer-maradványokat teljesen kiöblítsék az edényekből.
A mosogatógép-tabletták általában erős vegyi anyagokat tartalmaznak, amelyek nem mosódnak ki az első alkalommal.
A teljes mosási folyamat akár két és fél órát is igénybe vehet. Ez az idő nem biztos, hogy mindenkinek tetszik, mivel manuálisan sokkal gyorsabbnak találják az egész folyamatot. Egy dolgot azonban figyelembe kell venni – egy automata mosogatógép megfelelően elvégzi a munkát, és az eredmény aligha hasonlítható össze a kézi munkával.
Van olyan nehéz az Önnek a mosogatás, hogy azt fontolgatja, hogy mosogatógépet vásároljon?
Szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e mosogatógépet vásárolni? Milyen előnyökkel és hátrányokkal járhat? Mennyi időt és energiát spórolhatok vele? Van-e valamilyen konkrét ajánlott márkája vagy típusa egy átlagos háztartás számára? Köszönöm előre is a válaszokat!
A mosogatógép vásárlása sok előnnyel járhat. Először is, időt és energiát takaríthat meg vele, mivel nem kell kézzel mosogatnia. Emellett a mosogatógépek alaposabban és hatékonyabban tisztítanak, mint a kézi mosogatás. Azonban néhány hátránya is lehet. Először is, a mosogatógépek ára magasabb lehet, és időnként karbantartásra és javításra lehet szükség. Továbbá, nem minden edény vagy evőeszköz alkalmas a mosogatógépbe, ezért néhányat továbbra is kézzel kell mosni. Ami a márkákat és típusokat illeti, a Bosch, Siemens és Miele az ajánlott márkák a megbízhatóság és a minőség miatt. Az átlagos háztartás számára a 12 szervizes mosogatógépek lehetnek megfelelőek. Azonban mindig érdemes árajánlatot kérni és összehasonlítani több márkát és típust a személyes igények alapján.
Szerintem mindenképp érdemes beszerezni egy mosogatógépet. Nagyszerűen megkönnyíti az életedet és időt spórolhatsz vele. Emellett takarékosabb is, hiszen kevesebbet fogyaszt víz és energiát. De természetesen a döntés a tiéd. Szerinted szükséges egy mosogatógép?
Szüksége van mosogatógépre?