Tavaly, 2016-ban a zenei központok nagyon népszerűek voltak. A kereslet nagyon magas volt, és nem kétséges, hogy ez a tendencia a következő évben is folytatódni fog. Próbáljuk meg kiválasztani a legjobb zenei központokat a számos márkától (nagy nevek és kevésbé nagyok) elérhető modellek közül, és találjuk ki, hogyan válasszuk ki őket.
5. Sony CMT-SBT100
Az első készülék, amelyet megnézünk, a Sony modellje. Ez a CMT-SBT100. A megjelenés ismerős minden zenekedvelő számára, érdemes megjegyezni, hogy a „Sony” ritkán kísérletezik a formákkal, előnyben részesítve a klasszikusokat, amelyeket, mint tudják, mindig értékelik. Két nagy teljesítményű hangszóró és egy vezérlőegység (egy) valószínűleg a rendszer minden része. A zenei központ sötét, fekete és szürke tónusokban pompázik, nyilvánvalóan azért, hogy ne vonja magára a figyelmet.
A mikrorendszer képes felismerni a hagyományos CD-ket (CD-R, CD-RW), de a legtöbb zenei központhoz hasonlóan USB-csatlakozóval rendelkezik, és Bluetooth-on keresztül is képes adatokat fogadni. A felismerhető AM-FM frekvenciák tartománya alapfelszereltség, ráadásul a készülék megjegyzi Legfeljebb 30 állomás. Teljesen RDS támogatott.
Ennek a különleges modellnek a jellemzője a reprodukció a csak mp3 formátum, Amelyet a lefelé mutató oldalra tehetsz. Egy olyan időszakban, amikor sok audiofil a Flac vagy a Losless (vagy legalábbis az újratömörített Lossy) formátumot részesíti előnyben, ez enyhén szólva is furcsának tűnik. A vezeték nélküli kapcsolat azonban részben megoldja ezt a problémát. Ha a készüléket csak lemezekkel kívánja használni, a probléma továbbra is fennállhat.
A készülék teljes súlya alig több mint 4.5 kg. A vezérlőegységen van egy időzítő, bár ez a zenei központ nem tudja, hogyan kell olvasni a címkéket. Külön szeretném megemlíteni a hangot. A CMT-SBT100 csodálatosan reprodukálja a felső frekvenciákat, azok gazdagok, tiszták és terjedelmesek. De a „basszus” nem ilyen egyszerű. Van egy enyhe rezgés, amikor játszanak.
A zenei központ csatlakozik az okostelefonjához (Android és Windows Phone támogatás megerősítve), és számos parancsot távolról, távirányító nélkül is képes végrehajtani. Ehhez további szoftvereket kell letöltenie.
Vélemények. Általánosságban a készüléket a Sony márkájú hangzásáért és szigorú, klasszikus megjelenéséért dicsérik. 13000 és 15 990 p közötti áron. Megállapíthatjuk, hogy ez egy nagyon jó megoldás egy lapos.
Az árak
Panasonic SC-HC39EE-S
:
3. Pioneer X-HM51-W
A következő központ nem véletlenül került fel a toplistára. A Pioneer X-HM51-W rendelkezik mindazzal a teljesítménnyel és felhasználói kedvezményekkel, amelyeket a zenekedvelők elvárnak egy ilyen típusú terméktől. Kezdjük a tervezéssel. Itt van a klasszikus, De ez nem akadályozza meg abban, hogy stílusosnak és koherensnek tűnjön. A mikrorendszer formátuma meglehetősen szabványos: két hangszóró és egy szürke, fémes megjelenésű műanyagból készült vezérlődoboz.
Amellett, hogy képes a hagyományos lemezek olvasására, ez a zenei központ egy kissé fejlett csatlakozási felülettel is rendelkezik. Távolról csatlakozhat egy Ipodhoz, és lejátszhatja a zenét az Apple elismert lejátszójáról.
De ez a funkció nem teszi a készüléket kizárólag erre a lejátszóra, a mikrorendszer könnyen csatlakozik mind a Windows telefonokhoz, mind az Android okostelefonokhoz.
A készülék teljesítménye 100 watt. Hogy sok vagy kevés, azt mindenki maga dönti el. Érdemes megjegyezni, hogy az igényelt teljesítmény elegendő ahhoz, hogy a bármilyen zenét (a klasszikus zenétől a klubig) rezgés és minőségromlás nélkül. A rendszer még maximális teljesítményen is tiszta és gazdag hangzást produkál recsegés vagy zihálás nélkül, és a kijelölt 100 wattos hangzás jobb, mint néhány erősebb, 150-200 wattos rendszernél.
A vezérlőegység standard FM modullal rendelkezik, 30 állomás memóriájával (plusz AM modul 15 állomás memóriájával). A kiváló sztereó hangzás mellett érdemes megjegyezni, hogy mikrofon és mélynyomó csatlakoztathatósága. A szabványos mp3 mellett a készülék felismeri a WMA-t is, ami jelentősen bővíti a képességeit. A Bluetooth-on keresztül történő műsorszórás azonban még „mindenevőbbé” teszi, mivel ebben az esetben a mikrorendszer csak sugárzott zenét fogad (bármilyen formátumban).
Az időzítőn kívül a vezérlőegység beépített órával is rendelkezik (ez az opció gyakrabban van felszerelve az újabb modellekkel). A modell egyetlen hátránya a magas áron kívül (21990r).), de ez a kiskereskedőkön múlik, így itt nincs mit felróni az alkotóknak.
Vélemények. A zenei központ fantasztikus, a felhasználók dicsérik a kiváló Hi-Fi hangzást és a könnyű kezelhetőséget.
Árak a következőkre
Pioneer X-HM51-W
:
2. Philips MSM1150
A „legjobb olcsó zenei központ” kategória győztese – a Philips modellje. Az MSM1150 esetében ez elég egyszerű, és megfizethető, 5790 eurós árcédulával rendelkezik.) teszi a legújabb készüléket a minőségi és kényelmes zenehallgatáshoz. A mikro rendszer 2 rendszerben működik.0 és 2 x 10W kimeneti teljesítményű.
A rendszer egyéb jellemzői nem maradnak el a drágább analógoktól. Ez az mp3 lejátszása CD-R (CD-R, CD-RW, az utóbbinál azonban nehézségek merülhetnek fel, nem minden újraírható „üres” lemez olvasható gond nélkül) lemezekkel, és a rendelkezésre álló teljes FM-modulok (20 rádióállomás tárolására alkalmas memóriával), és támogatja a cserélhető adathordozókat. Külön meg kell említeni a mikrofon (fejhallgató) vonalbemenetét.
A vezérlődoboz beépített időzítővel és órával rendelkezik. De nincs beépített equalizer előre beállított hangmódokkal, de érdemes-e ilyen részleteket választani, amikor egy költségvetési eszközről beszélünk, és elég jó..? Az árcédula nyilvánvalóan nem volt elég ahhoz, hogy Bluetooth modult illesszenek bele, de ezt is el lehet felejteni: a készülék tökéletesen ellátja fő feladatait, jó hangzást biztosít.
A mikrorendszer kialakítása aligha kiemelkedő, de jól illeszkedik egy lakás vagy garázs belsejébe. Az, hogy a mérnökök nyilvánvalóan nem arra törekedtek, hogy a készülék feltűnő és szemet gyönyörködtető legyen, szinte azonnal nyilvánvalóvá válik. Ez azonban plusznak tekinthető, mivel a készülék nagyon visszafogott, optimális, „szilárdan felépített”, mind külsőleg, mind tartalmilag.
Hátránya ennek a zenei központnak csak a felszereltség hiánya, hiányos felszereltség, de ezt az ár határozza meg, így ez az egyetlen hátrány nagyon relatív.
Vélemények. A tulajdonosok dicsérik a sűrű és egységes hangzást, a kiváló minőségű hangtöltést és a megbízhatóságot.
Vásároljon
Philips MSM1150
:
1. BBK AMS110BT
A zenei központok 2017-ben számos olyan funkciót mutattak be, amelyek még a mikrorendszerek legolcsóbb kategóriájában is elengedhetetlenek. Az MSM1150 rendelkezik egy nagyon alapvető minimummal, amelyet egyetlen más ilyen típusú készülék sem nélkülözhet. A BBK AMS110BT sem kivétel.
A márka már jó ideje ismert a minőségi zene szerelmesei számára. Nemcsak zenei központok, hanem mélynyomók, sztereó, mp3 lejátszók és DVD-felvevők is megtalálhatók a gyártó által a piacon kínált eszközök között. Egyszerűen fogalmazva, a BBK egy elismert és elismert hangszórógyártó, amely nemcsak a hangminőségre és a megbízhatóságra, hanem a versenytársakhoz képest a megfizethetőségre is összpontosít.
A mikro-rendszer középpontjában két 60 W-os hangszóró áll, amelyek együttesen 120 watt kimeneti teljesítményt biztosítanak. Elég jó, figyelembe véve az átlagos árcédula 8409 p.
Az újdonságok egy továbbfejlesztett rádiós modult hoztak, mostantól az AM-FM frekvenciák mellett a zenei központ támogatja a VHF-et is. A hangolható sávszélesség 64 és 108 MHz között van.
A mikro rendszer vezeték nélküli csatlakozó modul, Tehát nem kérdés, hogy a ritka formátumok bármelyikét támogatni kell-e, amennyiben a sugárzó eszköz (okostelefon, lejátszó vagy laptop) a Bluetooth protokoll ugyanazon verzióját támogatja. Mint sok új termék, az AMS110BT a szabványos mp3 mellett a WMA (Windows-media-audio) formátum lejátszására is képes. A meghajtórendszer lehetővé teszi, hogy csak egy lemezt töltsön be és játsszon le, a szokásos szabványok felismerése: CD, CD-R, CD-RW.
A design szokatlan stílusban készült, inkább egy kalapácsfejre hasonlít retro. Ezt látták az elmúlt évtized (vagy akár a 80-90-es évek) mérnökei és tervezői a zenei központokban. A nosztalgikus zenekedvelők azonban szeretni fogják a rendszert, beleértve a vizuálisan is.
Vélemények. A tulajdonosok dicsérik a készüléket gazdag funkcionalitásáért és nagyon jó hangzásáért, megjegyezve a mikrorendszer általános használhatóságát és a különböző eszközök csatlakoztatásának lehetőségét (bár nem mindegyik rendelkezik ugyanazzal a vezeték nélküli csatlakozási verzióval).
Árak a következőkre
BBK AMS110BT
:
Következtetés
Mint látható, elegendő számú nagyszerű modell van a piacon, és közülük választani a legjobb zenei központ képes lesz mindenki számára. Fontos, hogy az Ön igényei vezéreljék, és pontosan tudja, hogyan fogja használni a megvásárolni kívánt eszközt. A vezetők minden árkategóriában jelen vannak, mind a legdrágább, mind a legolcsóbb megoldások között.
Melyek voltak a 2017 legjobb zenei központjai?
A 2017-es év legjobb zenei központjai közé tartozott az A38 hajó Budapesten, ahol számos hazai és nemzetközi előadó lépett fel. Szintén kiemelkedő helyszínek voltak a budapesti Akvárium Klub és a Dürer Kert, amelyek színpadot adtak a különböző zenei stílusoknak és műfajoknak. A Sziget Fesztivál is nagyszerű zenei központként szolgált 2017-ben, ahol világhírű előadók és új tehetségek is bemutatkoztak. A Balaton Sound fesztivál is jól teljesített, mint a tánczene és elektronikus zene központja. Összességében számos remek központja volt a zenei kultúrának 2017-ben Magyarországon.
A 2017-es évben, Magyarországon több kiváló zenei központ is kiemelkedett. Az A38 hajó Budapesten, ahol számos hazai és nemzetközi előadó lépett fel, a legjobbak közé tartozott. Emellett a budapesti Akvárium Klub és a Dürer Kert is kiemelkedő helyszínek voltak, ahol különböző zenei stílusok és műfajok kaptak lehetőséget a bemutatkozásra. A Sziget Fesztivál és a Balaton Sound fesztivál is remek zenei központként szolgáltak, mind világhírű előadókat, mind pedig új tehetségeket mutattak be. Összességében 2017-ben számos kiváló zenei központ volt Magyarországon.
2017-ben Magyarországon több kiváló zenei központ is kiemelkedett. Az A38 hajón számos hazai és nemzetközi előadó lépett fel, ezért a legjobbak közé tartozott. Emellett a budapesti Akvárium Klub és a Dürer Kert is kiemelkedő helyszínek voltak, ahol különböző zenei stílusok és műfajok kaptak lehetőséget bemutatkozásra. A Sziget Fesztivál és a Balaton Sound fesztivál is remek zenei központként szolgáltak, mind világhírű előadókat, mind pedig új tehetségeket mutattak be. Összességében 2017-ben számos kiváló zenei központ volt Magyarországon.
Magyarországon 2017-ben több kiváló zenei központ kiemelkedett. Az A38 hajó Budapesten számos hazai és nemzetközi előadóval büszkélkedhetett, ezért a legjobbak között szerepelt. A budapesti Akvárium Klub és a Dürer Kert is kiváló helyszínek voltak, ahol különböző zenei stílusok és műfajok kaptak lehetőséget a bemutatkozásra. A Sziget Fesztivál és a Balaton Sound fesztivál is remek zenei központként szolgáltak, ahol világhírű előadók mellett új tehetségek is bemutatkozhattak. Összességében tehát 2017-ben Magyarországon számos kiváló zenei központ volt.
Magyarországon 2017-ben számos kiváló zenei központ kiemelkedett, mint például az A38 hajó Budapesten, az Akvárium Klub, a Dürer Kert, valamint a Sziget Fesztivál és a Balaton Sound. Ezek a helyszínek lehetőséget biztosítottak hazai és nemzetközi előadóknak egyaránt, valamint különböző zenei stílusok és műfajok is bemutatkozhattak. Új tehetségek is színpadra léphettek, így Magyarország zenei élete igazán gazdag és sokszínű volt ebben az évben.
Az A38 hajó, az Akvárium Klub, a Dürer Kert, a Sziget Fesztivál és a Balaton Sound voltak a 2017-es év legjobb zenei központjai Magyarországon. Ezek a helyszínek lehetővé tették számos hazai és nemzetközi előadó bemutatkozását a különböző zenei stílusoknak és műfajoknak. A zenei kultúra jelentős fejlődést ért el ebben az évben.