A fejhallgató szinte mindenki életének szerves részét képezi. Könnyen hallgathatja kedvenc zenéjét anélkül, hogy másokat zavarna. A munkától a sportig mindenhová elkísérnek minket. Ha nem tudja eldönteni, melyik fejhallgató a legjobb az Ön számára, nézze meg a 2022 legjobb modell listánkat.
Ki találta fel az első fejhallgatót?
A telefonosok munkája megterhelő volt – a telefont állandóan a kezükben kellett tartaniuk, hogy kapcsolatba léphessenek a vevővel és az adóval. Bell telefonos 1881-ben feltalált egy fémszerkezetet, amely a telefon alkatrészeit tartotta. A modern headset prototípusa közel 3 kilogrammot nyom, de jelentősen leegyszerűsítette a telefonálók munkáját.
Nem sokkal később, 1910-ben az amerikai Nathaniel Baldwin elkészítette a készülék tervrajzát, amelyet eladott az amerikai légierőnek. Nevezhetjük a világ első fülhallgatójának megalkotását. Az ív a hallgató hátsó feje alatt helyezkedett el, és hossza állítható volt. Emellett Nathaniel képes volt áttervezni a jelátalakítókat, növelve azok érzékenységét.
Fülhallgató fajták
Nézzük meg, mik azok a fejhallgatók és miben különböznek egymástól.
A tápegység típusa szerint
Két fő típus létezik: vezetékes fejhallgató, amely közvetlenül a készülékről működik, és vezeték nélküli fejhallgató, amely önállóan működik. Ez utóbbiak viszont a következőkre oszlanak:
- infravörös;
- rádiós modellek;
- Bluetooth-fejhallgató;
- Wi-Fi modellek.
Vannak hibrid modellek – ezek vezeték nélkül és kábellel is működhetnek.
A vezeték nélküli fejhallgatókban a technológiai fejlődés ellenére még mindig előfordulhat enyhe késleltetés a hangátvitelben. A lejátszás stabilitása és tisztasága szempontjából egyértelműen a vezetékesek a győztesek. Sok zenész, hangmérnök és egyszerűen a minőségi hangzás szerelmesei a vezetékes modelleket részesítik előnyben. Csak egy hátránya figyelhető meg – korlátozza a felhasználó mozgási szabadságát.
Tervezés szerint
Mára számos tervezési típus alakult ki. Minden attól függ, hogy hol, hogyan és mire tervezi használni a fejhallgatót.
- Csatornán belüli, vákuumos vagy egyszerűen „füldugó”. Megfelelő hangszigetelést biztosítanak, és a zárt hallójáratnak köszönhetően nagy hangkoncentrációt is biztosítanak. A fülhallgató hangolása az Ön igényeinek megfelelően különböző fülhallgatókkal.
- Fülhallgató (fülhallgató, fülhallgató, gombok). Az első hordozható fejhallgatót ebben a formában gyártották. A fülbe helyezik, akárcsak a vákuumos fejhallgatót, de nem olyan mélyen. A szokásos szilikon fülpárnák nem állnak rendelkezésre, de a gyártó néha habszivacs fülpárnákat is mellékel. Jobb zajszigetelést és jobb illeszkedést biztosítanak a fülhöz.
- Fölötte. Egyszerűen fogalmazva, ezek olyan hangszórók, amelyek egy fejpántra vannak rögzítve. A hangszóró a füléhez nyomódik, innen ered a neve. Leggyakrabban számítógépeknél használják.
- Teljes méretű. Hasonló felépítésű, mint az over-the-ear, azzal a különbséggel, hogy nem nyomja a fület, hanem teljesen körülveszi azt. Ez a szerelési elrendezés jó akusztikai szigetelést biztosít, és a nagyobb „csésze” terület lehetővé teszi a nagyobb hangszórók használatát a jobb reprodukció érdekében.
- Monitor. Lényegében ugyanolyanok, mint a teljes méretű fejhallgatók. Csak a vastagabb gyűrű alakú kábelben, a tömör fejpántban és a terjedelmes fülkagylóban különböznek egymástól. A monitorokat azért hívják így, mert széles frekvenciatartományuk van, és felvételek készítésénél, szerkesztésnél és más professzionális alkalmazásoknál használják őket. Gyakorlatilag lapos frekvenciaválaszuknak köszönhetően meglehetősen brutálisan szólnak.
A járművezető típusa
Az eszközöknek több típusa létezik, amelyek mindegyike más-más jellemzőkkel rendelkezik.
- Páncélozott. In-ear modellekben használatos. A mag egy U alakú mágnesből áll, egy réz tekercs „horgonnyal” és egy hozzáerősített kúppal. Úgy tervezték őket, hogy jó válaszuknak köszönhetően tiszta hangzást biztosítsanak.
- Dinamikus. A leggyakoribb típus. Minden fülhallgatótípusban kapható a fülhallgatótól a monitorig. A szerkezet egyszerű, egy membránnal, amelyhez egy tekercs és egy mágnes csatlakozik. A mezője hatással van a tekercsre, taszítja és vonzza azt. Ezt a típust folyamatosan fejlesztik, ami minden egyes új modellel javítja a hangminőséget.
- Elektrosztatikus. Ezek a Hi-End osztályba tartoznak. Ezek a fejhallgatók nem kaphatók a hazai boltokban, és csak professzionális audioalkalmazásokban használatosak. A hangot egy vékony membrán bocsátja ki két elektróda között. Magas áramerősség hatására rezeg.
- Planar (izodinamikus, ortodinamikus). A készülék szíve a Hale jelátalakító, amelyet a múlt század végén szabadalmaztattak az Egyesült Államokban. Téglalap alakú teflon membrán. A tetejükön alumínium sávos mintázat van. A membránt két erős mágnes közé szorítják, és az áram rezgésbe hozza. Az ilyen konstrukciók nagy hűségű reprodukciót biztosítanak.
Akusztikai burkolat típusa szerint
Három típus gyakori: nyitott, zárt és félig nyitott.
- Nyissa meg a címet. A meghajtóegységet egy réselt vagy rácsos kamra tartalmazza. A világ minden hangja tisztán hallható lesz. A fejhallgató hangja gyakorlatilag torzításmentes, mivel a membrán a szabad légáramlás miatt nem korlátozza a mozgást.
- Zárt. A házakon nincsenek lyukak. A külső zajok jól el vannak vágva, és a hang egyenesen a hallójáratba jut, anélkül, hogy szétszóródna vagy másokat zavarna.
- Félig nyitott. A zárt hátlapú típusra emlékeztet, de a meghajtók nem teljesen elszigeteltek. Nem zárják ki a külső zajokat, ezért jobban alkalmasak otthoni zenehallgatásra.
Fontos jellemzők
Vegye figyelembe a fejhallgató kiválasztásakor keresendő jellemzőket.
Frekvenciatartomány
Nincs szabvány, mivel a tartományt sokféleképpen lehet mérni. A saját hallásod vezéreljen. Minél nagyobb az eltérés a számok között, annál több hangot tud a fejhallgató visszaadni.
Érzékenység
Ez a hangnyomásszint. Decibelben mérve, 60 és 140 dB között kapható. Minél nagyobb a válasz, annál hangosabban szól a fejhallgató.
Ellenállás
Más néven impedancia, ohmban mérve. Minél nagyobb az impedancia, annál erősebb a hangforrás. A magasabb impedanciájú modellek azonban kisebb torzítást mutatnak. Telefonon való használatra 16-32 ohm is megfelel.
Védelmi osztály
Ha sportoláshoz tervez fejhallgatót vásárolni, vagy fél az esőtől, akkor olyan modelleket keressen, amelyek IPXX minősítéssel rendelkeznek.
Zajcsökkentés
A zárt modellek passzív zajszűréssel rendelkeznek, mivel képesek szigetelni a hallójáratot. Vannak aktív zajszűréssel ellátott modellek. Olyan mikrofonokat tartalmaznak, amelyek felveszik a hangot a környezetükből, és fázison kívül sugározzák – Anti-Noise. Csatlakozik a zajhoz, és nullázzák, azt a benyomást keltve, hogy a hangok eltűntek.
Olcsó kompakt vezetékes fejhallgató
Ez a lista a legjobb vákuum fejhallgatókat tartalmazza vonzó áron.
3. 1MORE dugattyú illesztés E1009
Dinamikus fülhallgató. 20 és 20 000 Hertz közötti frekvenciatartomány, 100 dB érzékenység és 32 ohm impedancia mellett. A fejhallgató mikrofonnal és távirányítóval rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy okostelefonja fejhallgatójaként használja. Könnyű, kompakt és pontos hangkimenet. A jeladóházak űrhajózási fémből készülnek.
Előnyök:
- minőségi hangzás;
- erős zsinór;
- L-alakú dugó;
- erőteljes basszus;
- A mikrofon jól továbbítja a hangot.
Hátrányok:
- Gyenge mikrofon távirányító;
- összegabalyodott kábel;
- Merev fülpárnák.
2. Panasonic RP-HJE125
In-ear fülhallgató zárt kialakítással. Dinamikus meghajtók 16 ohmos impedanciával, 97 dB érzékenységgel és széles frekvenciatartományban, 10 és 24 000 hertz között adják a hangot. A speciális Ergofit kialakítás lehetővé teszi a fejhallgató hosszú viselését kényelmetlenség nélkül. A széles színpaletta lehetővé teszi, hogy az ízlésének megfelelő fejhallgatót válasszon. Háromféle méretű fülpárnát tartalmaz.
előnyök:
- Jó hangzás az árához képest;
- tökéletes illeszkedés;
- hangszigetelés;
- Tartós dugó;
- tartós.
Hátrányok:
- rengeteg sügér;
- A zsinór összegabalyodik, hideg időben tompul, tompul.
1. JBL C100SI
Csatornába épített fejhallgató szorosan illeszkedő mikrofonnal. A kibocsátók dinamikusak. Lejátszható frekvenciatartomány – a szabványos 20-20000Hz, ami elegendő a legtöbb zenei műfaj minőségi lejátszásához. Az impedancia 16 ohm, az érzékenység – 103dB, ami azt jelzi, hogy a fejhallgató meglehetősen erőteljes hangzásra képes. A vezetéken található távirányítóval közvetlenül a fejhallgatóból fogadhatja a telefonhívásokat és válthat a zeneszámok között. Háromféle méretű fülpárnával az optimális illeszkedés érdekében.
Előnyök:
- hangminőség;
- jól illeszkedik a fülbe és elzárja a zajt;
- optimális ár-minőség arány;
- minőségi összeszerelés.
Hátrányok:
- nem azonosított.
Kompakt vezetékes fejhallgató jó hangzással
Áttekintettük a termékértékeléseket és a specifikációkat, és rangsoroltuk a nagyszerű hangzással rendelkező fülhallgatókat.
3. Marshall üzemmód EQ
In-ear fejhallgató zárt mikrofonnal. A dinamikus meghajtók a 20-20 000 Hz-es tartományban adnak hangot, 18 ohmos impedanciával és 100 dB-es érzékenységgel. Ez azt jelzi, hogy a fejhallgató kiváló minőségű, hangos hangzásra képes. A mikrofonon kívül a kábelben található a távirányító is, amely lehetővé teszi a bejövő hívások fogadását és a zenelejátszás vezérlését. Távirányítós dedikált EQ gomb – lágy, erő, basszuserősítés.
előnyök:
- nagyszerű hangzás;
- kiváló minőségű kivitelezés;
- jól illeszkedik a fülébe;
- Fonott kábel.
Hátrányok:
- összegabalyodott zsinór.
2. Sony MDR-XB50AP
In-ear fülhallgató zárt kialakítással. Mindegyik fülhallgató egyetlen dinamikus átalakítót tartalmaz, amely 4 és 24000 Hz közötti széles frekvenciatartományra képes. A fejhallgató impedanciája 40 ohm, érzékenysége 106dB. A kábelen található egy távirányító mikrofonnal és egy gomb, amely hívásfogadóként és sávváltóként működik. Hibrid szilikon fülpárnákat tartalmaz az ideális illeszkedés érdekében. Az aranyozott érintkezőkkel ellátott L-alakú dugó minőségi és biztonságos csatlakozást biztosít a készülékhez.
Előnyök:
- kiegyensúlyozott hangzás;
- tok tartalmazza;
- erőteljes basszus;
- magas zajszigetelés;
- építési minőség.
Hátrányok:
- nem azonosított.
1. Sennheiser IE 4
Fejhallgató a neves német akusztikai márkától. Zárt kialakítású, dugaszolható típus. A meghajtók 10-18000Hz tartományban működnek, impedanciájuk 16 ohm, érzékenységük 106dB. Ezek elég jók ahhoz, hogy hangos és tiszta hangot adjanak az okostelefonjáról. Háromféle méretű fülpárnát tartalmaz, amelyek személyre szabottan illeszkednek a hallójáratba. A gyártó jó hangszigetelést és megnövekedett választ ígér a mélyfrekvenciás basszusok területén.
Előnyök:
- természetes hangzás;
- A hosszú és erős vezeték;
- biztos illeszkedés a fülbe;
- robusztus dugó;
- Zenészek használják.
A hibák:
- nem azonosított.
Vezetékes fejhallgató és teljes méretű vezetékes fejhallgató
Számítógéppel vagy más hangforrással otthoni használatra alkalmas csúcsmodellek.
3. AKG K 52
Teljes méretű fülhallgató dinamikus meghajtókkal. A hangszórók impedanciája 32 ohm és érzékenysége 110dB. A 18 Hz és 20 kHz közötti frekvenciatartománynak köszönhetően ezek a fejhallgatók kiváló minőségű, hangos hangzást képesek előállítani. Optimális teljesítmény mellett bármilyen műfajú zenét kényelmesen hallgathat. A viszonylag nagy méret ellenére a készülék súlya mindössze 200 g, így a fejhallgatót hosszú ideig viselheti kényelmetlenség nélkül. Lélegző fülpárnák, így a fül nem fog izzadni bennük.
előnyök:
- stúdióminőségű hangzás;
- jó illeszkedés;
- hosszú kábel;
- 6 mm-es adapter tartozék;
- minőségi összeszerelés.
Hátrányok:
- zajátvitel.
2. Sennheiser HD 206
Teljes méretű fejhallgató dinamikus meghajtókkal és hosszú vezetékkel, zárt kialakítással. A 24 ohmos impedanciával és 108 dB érzékenységgel rendelkező dinamikus meghajtók 21 Hz és 18 kHz közötti frekvenciákat adnak vissza. A kiváló minőségű műbőr fülpárnák jól illeszkednek a fülhöz, hogy elszigeteljék a külső zajokat. A puha fejpánt és a könnyű fejhallgató kiküszöböli a kényelmetlenséget a használat során. A hosszú és robusztus kábel lehetővé teszi, hogy a fejhallgatót szabadon használhassa otthon, a stúdióban, és egy adapter 6.A 3 mm sokoldalúbbá teszi a készüléket.
Előnyök:
- kiegyensúlyozott hangzás;
- Kényelmes illeszkedés;
- kiváló minőségű kivitelezés;
- könnyű.
Hátrányok:
- nem azonosított.
1. Koss Porta Pro
Nyitott fülhallgató egy neves márkától, amely kiemelkedik a kiváló minőségű akusztikájával. A meghajtók 15 Hz és 25 kHz közötti frekvenciatartományban szólalnak meg, impedanciájuk 60 ohm, érzékenységük 101 dB. A kis súly és az összecsukható kialakítás miatt a fejhallgató nagyon kényelmes a házon kívüli hallgatáshoz és könnyen szállítható. A habszivacs fülpárnák finoman nyomódnak a fülhöz, és jól szellőznek, hogy megakadályozzák az izzadást a hosszabb viselés során.
Előnyök:
- minőségi hangzás;
- Jól illeszkedik a fejre, és nem nyomja a füleket;
- hangos;
- erős fejpánt;
- A legnépszerűbb modell az ilyen típusú fejhallgatók közül.
Hátrányok:
- A habpárnák idővel elhasználódnak.
Professzionális fejhallgató
Ebben a listában a legjobb professzionális használatra tervezett fejhallgatókat választottuk ki.
3. Beyerdynamic DT 770 Pro (80 Ohm)
Teljes méretű stúdió fejhallgató zárt hátlapi kialakítással és dinamikus meghajtókkal. A hangszóró 5 Hz és 35 kHz közötti frekvenciatartományt fed le. A fejhallgató ellenállása 80 ohm, az érzékenység 96dB. Fejhallgató basszusreflex-nyílásokkal a széles dinamikus basszustartományhoz. A tartó speciális rögzítésének köszönhetően a fülkagylók elforgathatók a fejhez való jobb illeszkedés érdekében.
Előnyök:
- bársony fülpárnák;
- kiegyensúlyozott hangzás;
- kényelmes illeszkedés;
- masszív felépítés;
- nincs kellemetlen érzés hosszú ideig tartó viselés esetén.
Hátrányok:
- Nem alkalmas hordozható használatra;
- rögzített kábel;
- Igényes a hangforráshoz.
2. Audio-Technica ATH-M50x
Teljes méretű stúdió fejhallgató zárt hátlapú kialakítással. A dinamikus meghajtók 15 és 28000 Hz közötti tartományban működnek, impedanciájuk 38 ohm, érzékenységük – 99dB. Hangos zenét szolgáltat minimális torzítással. A meghajtó átmérője 45 mm, így sok basszust tud kezelni. Háromféle kábel és egy adapter 6.3 mm, így a készülék bármilyen forráshoz csatlakoztatható. A széles, puha fejpánt és a könnyű súly (285 g) kiküszöböli a használat közbeni kellemetlenségeket.
Előnyök:
- jó hangszigetelés;
- széles színpad;
- kiváló minőségű kivitelezés;
- berendezések széles választéka;
- Nagy hangerő még a telefonról is.
Hátrányok:
- Forró a fül.
1. Sennheiser HD 650
A választékot a nyitott tüzelésű fejhallgatók teszik teljessé. A formatervezés is teljes méretű. Dinamikus hangszórók, amelyek 10 Hz és 41 kHz közötti hangterjedelemben adnak ki hangot. Az eszköz nagyobb, 300 ohm impedanciával rendelkezik. Ez igényessé teszi a fejhallgatót a forrással szemben, ugyanakkor minimálisra csökkenti a lejátszás torzítását. Az érzékenység 103dB, erős forráshoz csatlakoztatva a hangerő elegendő lesz. 3 méter hosszú kábel 6 mm-es jack csatlakozóval a végén.3 mm. Mivel a fejhallgató felülete áll prodamped fém háló, amely szintén hozzáadja a hang egyenletességét.
előnyök:
- kényelmes illeszkedés;
- Keresett a szakemberek körében;
- masszív felépítés;
- egyenletes frekvenciaválasz.
Hátrányok:
- nincs azonosítva.
Kompakt vezeték nélküli fejhallgató
Vezeték nélküli fejhallgatóra. Ebben a listában a hordozható modellek közül a legjobbakat válogattuk ki. A fejhallgatók kábellel csatlakoznak egymáshoz.
3. Sony WI-C200
Zárt fülhallgató dinamikus meghajtókkal. A lejátszható frekvenciatartomány 20-20000Hz, ami torzításmentes hangzást tesz lehetővé a legtöbb zenei műfajban. Bluetooth 5 verzióval csatlakozik okostelefonjához.0 az AAC kodek használatával, amely a kiváló minőséget és a kiváló csatlakozási sebességet ötvözi. Akár 15 órás akkumulátor-üzemidő. A fejhallgató egy funkcionális távirányítón keresztül képes a zenét vezérelni, hívásokat fogadni és a hangalapú asszisztenst hívni.
Előnyök:
- autonómia;
- jó hangszigetelés;
- Kényelmes fülbe illeszkedés;
- térfogattartalék;
- C típusú aljzat a gyors töltéshez.
Hátrányok:
- a meghajtókat összekötő kábel kihűl.
2. HUAWEI AM61 Sport Lite
A sportoláshoz tökéletes headset. A meghajtókon található kiálló bordák biztosítják a biztos tapadást a fülben, míg az IPX2 védelem megóvja a fejhallgatót az izzadságtól és az esőcseppektől. A dinamikus meghajtóegység 20 és 20 000 Hz közötti tartományban termel hangot, 32 Ohm impedancia, 96 dB érzékenység. A zárt kialakítással együtt a fejhallgatónak jó hangerőt biztosít a hangerőben. Bluetooth 4 csatlakoztatva.1, és legfeljebb 11 óra üzemidő újratöltés nélkül. Vezetékes távirányítót helyeztek el, amely lehetővé teszi a hívások fogadását és a sávváltást.
Előnyök:
- nagyfokú autonómia;
- jól illeszkedik a fülbe;
- mágneses rögzítés;
- zajszigetelés;
- távirányító.
Hátrányok:
- fényes LED;
- gyenge mikrofon.
1. Beats Flex All-Day vezeték nélküli
A zárt típusú vezeték nélküli fejhallgató. A csatlakoztathatóság Bluetooth 5 verzióval történik.0. A dinamikus meghajtók erőteljes hangzást biztosítanak a 20 és 20 000 Hz közötti tartományban. Az üzemidő újratöltés nélkül legfeljebb 12 óra. A fülhallgatók automatikus lejátszásindítással és -szünettel rendelkeznek. Zajszűrő mikrofon. A Fast Fuel technológiával 10 perc töltés után a fejhallgató további 1,5 órán át működik. A távirányító lehetővé teszi a hívások fogadását és a zenelejátszás vezérlését.
Előnyök:
- minőségi hangzás;
- mágneses rögzítés;
- Tökéletes az iPhone-hoz;
- stabil kapcsolat;
- hosszú működési idő.
Hátrányok:
- elsöprő basszus;
- Kemény kábel, amely összeköti a radiátorokat.
Vezeték nélküli fejhallgató és teljes méretű vezeték nélküli fejhallgató
Elolvastuk a véleményeket, összehasonlítottuk a funkciókat, és kiválasztottuk a legjobb Bluetooth-on keresztül csatlakoztatható fülhallgatókat és teljes méretű fejhallgatókat.
3. Edifier W800BT Plus
Zárt hátú fülhallgató. Csatlakozik a hangforráshoz a legújabb Bluetooth 5 segítségével.1. A hangszórók impedanciája 32 ohm és érzékenysége 100 dB. Ez lehetővé teszi a hangos és kiváló minőségű hang előállítását. Lejátszható frekvenciatartomány – 20-20000 Hz. A fejhallgató akár 55 órányi aktív lejátszásra is képes újratöltés nélkül. Van egy jack 3.5 mm, amely lehetővé teszi a headset vezetékkel történő csatlakoztatását, ha a készülék lemerülne. A csészék mikrofonnal és vezérlőgombokkal rendelkeznek, így telefonálhat, vezérelheti a zenét és hívhatja a hangalapú asszisztenst.
Előnyök:
- megjelenés;
- sima hangzás;
- márkás alkalmazás;
- C típusú töltőcsatlakozó;
- Kényelmes illeszkedés.
Hátrányok:
- törékeny fejpánt;
- nem lehet összehajtani.
2. Jays x-Five vezeték nélküli
Vezeték nélküli fülhallgató. Csatlakozik okostelefonjához Bluetooth 4 segítségével.1. A dinamikus meghajtók 32 Hz és 18 kHz közötti tartományban adják vissza a hangot. A hangszóró érzékenysége 109 dB, ami jó hangerő-felesleget biztosít. A fejhallgató akár 20 órát is kibír aktív üzemmódban. Hangasszisztens hívás, hívásfogadás, sávváltás és hangerőszabályozás áll rendelkezésre.
Előnyök:
- vételi tartomány;
- kényelmes illeszkedés;
- minőségi kivitelezés;
- kábelcsatlakozás;
- összecsukható kialakítás.
Hátrányok:
- gyenge mikrofon;
- hangos hangjelzés;
- alacsony zajszűrés.
1. JBL Tune 500BT
Az egyik legnépszerűbb fejhallgatónk ebből a típusból. In-ear fejhallgató, zárt kialakítás. A készülékkel való párosítás a Bluetooth 4-es verzióján keresztül történik.1. A dinamikus meghajtók a 20-20000 Hz-es frekvenciatartományban szolgáltatnak hangot. 16 óra zenehallgatási idő újratöltés nélkül. Hangalapú asszisztens hívás, hívások kezdeményezése és fogadása, zenevezérlés. A fejhallgató összecsukható a könnyű szállításhoz. A JBL a hangszórók gyártása során Pure Bass technológiát alkalmaz, amely garantálja a magas hangminőséget.
Előnyök:
- tartományban;
- alacsony súly;
- hangos hang;
- Gyors töltés;
- kényelmesen illeszkedik a fejre.
Hátrányok:
- csendes mikrofon;
- alacsony zajszigetelés.
Prémium fejhallgató
Ez a választék prémium hangminőségű és teljesítményű fejhallgatókat tartalmaz, amelyek iránt nagy a kereslet a felső kategóriás fogyasztók körében.
2. Bose QuietComfort 35 II
Teljes méretű in-ear fejhallgató aktív zajszűréssel. Bluetooth 4-es verzió elérhető.1, valamint NFC-kapcsolat. A dinamikus meghajtók erőteljes és kiváló minőségű hangzást biztosítanak a 20 Hz és 20 000 Hz közötti frekvenciatartományban. A 115dB érzékenység és a 32 ohm impedancia lehetővé teszi, hogy a hangszórók nagy hangerőn, minimális torzítással működjenek. Egyetlen feltöltéssel akár 20 órán át is működhet. Ha nincs mód a töltésre, akkor a mellékelt kábelen keresztül csatlakoztathatja a fejhallgatót, és folytathatja a zenehallgatást.
Előnyök:
- kiváló zajszűrés;
- minőségi hangzás;
- stabil kapcsolat;
- masszív felépítés;
- vezérlőgombok.
Hátrányok:
- Izzadó fülek meleg időben.
1. Marshall Major III Bluetooth
Zárt típusú Bluetooth fejhallgató. Támogatja a kiváló minőségű aptX audio codec-et. Az akkumulátor élettartama aktív használatban 30 óra. Lejátszható frekvenciatartomány 20-20000 Hz, 32 ohm hangszóróimpedancia, 97dB érzékenység. Kábellel csatlakoztatható 3.5 mm. A fülhallgatók vinil bevonatúak a vállalat kézzel írt logójával, kiemelve a készülék prémium státuszát. Puha, minőségi fülpárnák és állítható fejpánt a hosszan tartó kényelem érdekében.
Előnyök:
- lédús hang;
- Minőségi kivitelezés;
- autonómia;
- Kényelmes gombos joystick;
- stílusos.
Hiányosságok:
- nem azonosított.
TWS-fejhallgató
e A vezeték nélküli fejhallgatók messze az egyik legnépszerűbb. A listán olyan modellek szerepelnek, amelyek számos pozitív értékelést kaptak.
5. Soundcore Life Dot 2 NC
Csatornán belüli bluetooth fejhallgató zárt típus. Bluetooth 5 segítségével párosítható a telefonnal.0. IPX5 minősítéssel rendelkezik, hogy megakadályozza a por és a kisebb fröccsenések bejutását a fejhallgatóba. Mindegyik fülhallgató 2 mikrofont tartalmaz, amelyek aktív zajszűrést biztosítanak. Dinamikus hangszórók 16 ohmos impedanciával, amelyek 20-20000 Hz közötti frekvenciák lejátszására képesek. A fejhallgató 4 óra folyamatos használatot biztosít, a tok pedig 35 órára növelheti az akkumulátor élettartamát. Támogatja a gyors töltést USB Type-C-n keresztül.
Előnyök:
- szilárdan a fülében ül;
- minőségi hangzás;
- átlátszósági mód;
- Nagyszámú cserélhető fúvóka;
- Hosszú hatótávolság.
Hátrányok:
- nem azonosított.
4. Xiaomi Mi e vezeték nélküli fülhallgató Basic 2
Az egyik legnépszerűbb olcsó modell az ilyen típusból. In-Canal, zárt hátlapi kialakítás. A kommunikáció Bluetooth 5 segítségével történik.0. A dinamikus meghajtók érzékenysége 115 dB, és a 20-20 000 Hz-es tartományban működnek. Folyamatos üzemidő 4 óra. A tok akár 12 órával is meghosszabbíthatja a fejhallgató élettartamát. Hatótávolság 12 méter. Támogatja a hangalapú asszisztenst. A fülhallgatók jól illeszkednek az alacsony, 4,1 g-os súlynak köszönhetően, és a készletből kiválaszthatja a legjobb fülhallgatót.
előnyök:
- jó hangminőség;
- ár-érték arány;
- kényelmes illeszkedés;
- kompakt méret;
- stabil kapcsolat.
Hátrányok:
- Néha a fejhallgató közötti kapcsolat elveszik.
3. HUAWEI FreeBuds Pro
Vezeték nélküli headset aktív zajszűréssel egy jó hírű kínai márkától. Kialakítás szerint – Csatornán belüli, zárt típus. Bluetooth 5 segítségével csatlakozik okostelefonjához.2. A 29 ohmos hangszóró impedancia 20 Hz és 20 kHz között játszik. A munkaidő zajszűrés aktiválásával legfeljebb 4 óra, zajszűrés nélkül legfeljebb 7 óra. A vezeték nélküli töltő tok akár 20 órán át is tarthat. Intelligens kiegyenlítő, biometrikus hang-ujjlenyomat-felismerés, valamint csatlakoztathatóság és intelligens váltás két okostelefon között.
Előnyök:
- kényelmesen ül a fülében;
- tervezés;
- jó hangzás;
- autonómia;
- jó zajszigetelés.
Hátrányok:
- gyenge mikrofon;
- A tokfedél lazasága.
2. Samsung Galaxy Buds Pro
Aktív zajszűréssel ellátott fülhallgató egy koreai cégtől. Csatlakozás Bluetooth 5 segítségével.0. IPX7 víz- és porálló. Akár 5 órát is kibír a zajszűrés aktiválásával és 8 órát anélkül. A vezeték nélküli töltő tok akár 28 órán át is használható. Van egy átláthatósági mód. Kiváló minőségű hangzás az AKG által tervezett kétutas hangszóróknak köszönhetően.
Előnyök:
- Nagyszerű hangzás az ilyen típusú fejhallgatóhoz képest;
- Kiváló minőségű zajszűrés;
- autonómia;
- érzékeny mikrofonok;
- Értesítési hang funkció.
Hátrányok:
- Az érintésérzékelők téves kioldása;
- csúszós adóhéj.
1. Apple AirPods Pro
Zászlóshajó fejhallgató, a TWS fejhallgató rajongók körében elismert fejhallgató. Aktív zajszűréssel, vezeték nélküli töltő tok támogatással, valamint IPX4 védelemmel a kisebb fröccsenések és por ellen. Zárt típusú fülhallgató, dinamikus sugárzókkal működtetve. Folyamatos zenelejátszási idő 4.5 óra, a tok 24 óráig meghosszabbítható. A fülpárnák egyedi formája, valamint a speciális nyomásszelep jellemzi. A szoftverteszt segít megtalálni a legjobb illeszkedést.
Előnyök:
- Kiváló zajszűrési és átláthatósági funkciók;
- jó hangzás;
- Biztonságos illeszkedés;
- stílusos design;
- minőségi kivitelezés.
Hátrányok:
- A fényes tok könnyen összegyűjti a karcolásokat.
Melyik vezeték nélküli fejhallgató érhető el 2022-ben? Melyik a legjobb választás a vezetékes fejhallgatók közül?
Kérdésem az olvasó nevében az lenne, hogy melyik a legjobb vezetékes és vezeték nélküli fejhallgató erre az évre?
Az idei év legjobb vezetékes fejhallgatójának a Sony WH-1000XM4-et tartom. Ez a fejhallgató rendkívül kényelmes viseletet biztosít, kiváló hangminőséggel és zajszűréssel rendelkezik. Emellett számos funkcióval is rendelkezik, például az adaptív zajszűrés és az okos érintőfelület vezérlés. A vezeték nélküli kategóriában pedig a Bose QuietComfort 35 II-t tartom a legjobbnak. Ez a fejhallgató kiváló hangzást és zajszűrést biztosít, valamint hosszú akkumulátor-élettartammal rendelkezik. Mindkét fejhallgató prémium minőséget nyújt, és ideális választás lehet mind a zenehallgatáshoz, mind az utazáshoz.
Milyen típusú fejhallgató lenne a legmegfelelőbb az Ön számára, amikor vezetékes vagy vezeték nélküli kivitelben gondolkodik?
A legmegfelelőbb fejhallgató típus számomra a vezeték nélküli kivitel lenne. Ez azért lenne ideális számomra, mert nem korlátozna mozgásteremben, és kényelmesebb használatot tesz lehetővé. Ráadásul nem kellene aggódnom a kábelek elakadása miatt, és könnyedén csatlakoztathatnám más eszközökhöz is.
A legmegfelelőbb fejhallgató típus számomra a vezeték nélküli kivitel lenne.
A vezeték nélküli fejhallgató lenne a legmegfelelőbb típus számomra, mert kényelmesen használhatom őket bárhova, anélkül hogy folyton a vezetékkel kellene bajlódnom. Tetszik, hogy szabadságot nyújtanak a mozgásban és nem kell aggódnom a vezeték elcsavarodása miatt. A vezeték nélküli technológia lehetővé teszi, hogy könnyedén hallgathassam a zenét, nézhessem a filmet vagy hívásokat fogadjak anélkül, hogy zavaró kábelekkel kellene birkóznom.
A vezeték nélküli fejhallgató lenne a legmegfelelőbb választás számomra, mert nagyon kényelmes és praktikus. Nem kell folyton a vezeték miatt aggódnom, könnyedén használhatom őket bárhol. A szabadságot adnak a mozgásban és élvezhetem a zenét és filmeket anélkül, hogy a kábelekkel kellene bajlódnom. A vezeték nélküli technológia megkönnyíti az életemet és nagyobb szabadságot nyújt a mindennapjaimban.
A legmegfelelőbb fejhallgató típus számomra a vezeték nélküli kivitel lenne. Szeretem a praktikusságot és a szabadságot, amit a vezeték nélküli fejhallgatók nyújtanak. Így nem kell foglalkoznom a kábelekkel és könnyedén mozoghatok a zenehallgatás közben. Emellett a vezeték nélküli modellek általában kényelmesek és jó hangzást biztosítanak, így minden szempontból ideális választás számomra.
Az imént említett okok miatt tehát a vezeték nélküli fejhallgató lenne számomra a legmegfelelőbb választás.
Az Ön számára legmegfelelőbb fejhallgató típusa attól függ, hogy milyen céllal szeretné használni. Ha sokat utazik vagy sportol, akkor a vezeték nélküli fejhallgató lehet a jobb választás, mert nem kell hozzá kábel, ami a mozgásban korlátozhatja Önt. Emellett a vezeték nélküli fejhallgatók általában könnyebbek és kompaktabbak is. Viszont ha otthoni használatra vagy számítógép mellett szeretné használni, akkor a vezetékes fejhallgató jobb választás lehet, mert mindig van hozzá csatlakozó. Ezenkívül, ha a hangminőség kiemelten fontos Önnek, akkor érdemes olyan fejhallgatót választani, amelyik támogatja a hififunkciókat és zajszűréssel rendelkezik. Végül, mindkét típusnak vannak előnyei és hátrányai, tehát alaposan mérlegelje az igényeit és körülményeit, mielőtt vásárol.
Kérdés róla, hogy az adott listából mely vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatót ajánlja a szöveg szerzője?
Melyik ezek közül a fejhallgatók közül ajánlanád a legjobban?
Melyik a legjobb vezetékes vagy vezeték nélküli fejhallgató 2022-re? Egyáltalán milyen tulajdonságokat érdemes figyelembe venni, és melyik a legfontosabb szempont, amire érdemes koncentrálni vásárlás előtt? Az ár, hangminőség, kényelem vagy akár a hangszigetelés? Szeretném megtudni a véleményeteket és tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban. Köszönöm!
A legjobb vezetékes vagy vezeték nélküli fejhallgató kiválasztása számos tulajdonság figyelembevételét igényli. Fontos szempont az ár, hiszen mindenki a saját pénztárcájához mérten szeretne minőségi terméket vásárolni. Hangminőség terén érdemes olyan fejhallgatót választani, ami tiszta és részletgazdag hangzást biztosít. A kényelem szintén fontos, hiszen hosszabb időn keresztül is kényelmesen szeretnénk használni. A hangszigetelés szintén lényeges szempont lehet, különösen akkor, ha gyakran zajos környezetben szeretnénk használni a fejhallgatót. Vásárlás előtt tehát érdemes ezekre a szempontokra koncentrálni, és az egyéni preferenciák és igények alapján megtalálni a számunkra legmegfelelőbb fejhallgatót.
Sajnos a vezetékes vagy vezeték nélküli fejhallgatók népszerűsége és elérhetősége folyamatosan változik, ezért nehéz pontosan megmondani, hogy 2022-re melyik a legjobb. Azonban néhány fontos tulajdonság, amit érdemes figyelembe venni a vásárlás előtt, a következők: hangminőség, kényelem, hangszigetelés és akkumulátor élettartama. A hangminőség a legtöbb ember számára a legfontosabb, tehát érdemes olyan fejhallgatót választani, amely jó minőségű hangot biztosít. A kényelem is fontos, különösen hosszabb ideig történő használat esetén. A hangszigetelés pedig segít a zaj kizárásában, ami különösen fontos lehet utazás közben vagy hangos környezetben. Az ár is lehet egy szempont, de ne csak az olcsóbb ár alapján döntsünk, hiszen a minőség és a megbízhatóság sokkal fontosabb. Személyes tapasztalatok alapján lehet a legjobb döntést hozni, ezért érdemes áttekinteni az online véleményeket és a termékleírásokat is.