Manapság egyre többen gondolnak a lakás vagy ház páratartalmára és a levegő tisztaságára. És jogosan, mert a levegő az élet, és a háztartás minden tagjának, különösen a kisgyermekeknek az egészsége függ az állapotától. A háztartási készülékek üzleteiben a párásításra és portisztításra szolgáló eszközök (úgynevezett légmosók) hatalmas választékát mutatták be, és az alkalmazott technológia különbözik egymástól. De mivel az áruk meglehetősen magas, a népi kézművesek nem hagyták figyelmen kívül ezt a témát, és olyan egyszerű eszközökkel jöttek létre, amelyeket saját kezükkel otthon, minimális pénzügyi ráfordítással készíthetnek. oktatás 1 A népi kézművesek a.
Egyszerű készülék PET-palackból és ventilátorból
PET palack 5-6 literes lehet használni, hogy építeni egy egyszerű saját készítésű párásító, amely szintén lesz egy tisztító funkciót. A leendő eszköz következő összetevőit kell előkészíteni:
- Egy számítógépes ventilátor;
- Telefontöltő (vásároljon 12 voltos tápegységet, ha a telefonja nem biztosít elegendő energiát);
- irodai kés;
- filctoll és nedvszívó kendő (mikroszálas választható).
Ahogy a folyadék elpárolog, pótolja azt, de mindenképpen cserélje ki naponta a rongyokat és a tartályt folyó vízzel leöblítve. A készülék rongyok nélkül is használható, de ezek használata jelentősen növeli a párolgási felületet. Ettől eltekintve a légáramban lévő porszemcsék részben megtapadnak a dugókon, és a készülék tisztítószerként működhet.
A jobb légtisztítás érdekében a ruhákra egy további, háztartási készülékboltokban kapható faszénszűrőt lehet helyezni.
Ugyanez az elv használható egy vonzóbb megjelenésű egység elkészítéséhez, ha egy 10 literes műanyag edényt használunk. A tartály oldalain csak a légkivezető nyílásokat fúrják ki, és a mikroszálas anyagot (normál ruhát is lehet használni) fém- vagy műanyag küllőkre (drótra) vagy megfeszített horgászzsinórra függesztik fel.
A baktériumok vízben való megtelepedésének megakadályozására egyes felhasználók azt javasolják, hogy adjunk a vízhez néhány mangánkristályt (az oldatnak halvány rózsaszínűnek kell lennie).
CD-kből készült
Az alábbi kép a légmosó gyári változatát mutatja belülről.
Szükséged lesz továbbá a szükséges számú alátétre (egy darab műanyagból magad is készíthetsz egyet), 2 megfelelő átmérőjű csapágyra és anyákra.
Ezután kövesse az alábbi lépéseket.
- A felső (fényes) réteget csiszolópapírral, csiszolókoronggal vagy fúrószárral távolítsuk el a korongokról, hogy érdesítsük és nedvesebbé tegyük őket.
Ki kell számítani a tengelyen lévő helyet is, ahová a csigát rögzíteni kell. Ezt szorosan a motor tárcsájához kell illeszteni, hogy megakadályozza a szíj elrepülését.
Bármilyen kész 12v-os hálózati adapter használható a ventilátor hálózatra való csatlakoztatásához, ha nem ért az elektronikus áramkörökhöz.
A hűtő fordulatszámának megváltoztatásához a mosógépek és párásítók egyes „gyártói” a TV-antennából származó tápegységet használnak feszültségszabályozóval.
Az ilyen típusú technológia működési szabályai
Ne felejtse el feltölteni a tartályt desztillált vízzel vagy egy jó vízszűrőn átvezetett folyadékkal a sók eltávolítása érdekében. Ezen túlmenően, bármilyen párásítót is készített (vagy vásárolt), az olyan készülékek kivételével, ahol a gőz folyadékok forralásával keletkezik, tisztában kell lennie az olyan veszélyekkel, mint a legionellózis. Ez egy akut fertőző betegség, amelynek tünetei hasonlóak az influenzához vagy az akut légúti vírusfertőzéshez, és súlyos tüdőgyulladáshoz vezet, amelyet „legionárius betegségnek” is neveznek. Az ilyen tüdőgyulladás gyakran súlyos és rosszindulatú lefolyású, és végzetes lehet.
Ezt a betegséget a Legionella okozza, amely meleg és nedves környezetben (vízben) fejlődik. Fertőzés előfordulhat:
- Ha egy személy kezeletlen légkondicionáló berendezésből származó levegőt lélegzik be (ez olyan központi rendszerekre vonatkozik, amelyekben a csatornák összegyűjtik a nedvességet),
- nedves levegő belélegzése a zuhanyzóban,
- Ön olyan helyiségben tartózkodik, ahol párásító vagy légmosó készülék működik, és a víztartályt hosszú ideje nem cserélték vagy fertőtlenítették,
- Vízből származó aeroszol belélegzése, szökőkút közelében való tartózkodás stb.d.
Ezért naponta cserélje ki a vizet a készülékben, és a vödröt folyó víz alatt jól öblítse ki. Ezenkívül hetente 1-2 alkalommal fertőtlenítő oldatokkal kell kezelni a tartályt. Ne felejtse el alaposan kiöblíteni a tartályt a kezelés után, hogy ne lélegezze be a fertőtlenítő oldat gőzét a készülék használata közben. További információ ezen eszközök árnyalatairól itt olvasható.
Hogyan lehet kiválasztani a megfelelő módszert a saját légmosó készítéséhez? Melyik lehetőség a legköltséghatékonyabb és hatékonyabb? Van valamilyen különleges dolog, amire oda kell figyelni? Nagyon kíváncsi vagyok az Önök véleményére és tapasztalataira ebben a témában. Köszönöm!