Internet-hozzáférés nem lehetséges modem nélkül. Ez az, amelyik az internetszolgáltatótól a felhasználóig az internetkapcsolat vezetője lesz. A legtöbb ház manapság egy közös modemmel van felszerelve, amelyet a lakóház bejáratánál vagy az utcán helyeznek el, ahonnan az egyes felhasználókhoz vezető kábelek elválnak. Ilyen helyzetben nincs szükség otthoni modemre – csak csatlakoztassa a kábelt a számítógéphez, vagy állítson be egy wi-fi routert. De ahhoz, hogy az internetet egy laptopon a házon kívül, a vidéki házban, a faluban kapja meg, meg kell vásárolnia egy modemet. Ezek többfélék lehetnek. Így válassza ki a készüléket, és itt van az 5 legjobb modem a laptopjához 2021-ben.
Hogyan válasszunk modemet laptophoz
A modem olyan eszköz, amely a digitális jelet analóg jelekké alakítja és fordítva. Erre a szerver és a felhasználó laptopja közötti adatcseréhez van szükség. A jelátalakítási folyamatokat modulációnak és demodulációnak nevezik, innen ered a készülék neve is.
Háromféle modem létezik:
- ADSL;
- USB modem;
- hordozható.
Az első típus egy helyhez kötött eszköz, amely az ADSL internetkapcsolathoz szükséges. Elavultnak tekinthető, így ezekre az eszközökre ritkán van szükség, és 2021-ben már szinte elavultnak számítanak.
Az USB-modem egy olyan eszköz, amely segíthet azokban a helyzetekben, amikor van mobilkapcsolat. Behelyezik a szolgáltató SIM-kártyáját, és a felhasználó hozzáfér a 3G vagy 4G mobilhálózathoz, a lefedettségtől függően. Ezek mobilak és közvetlenül az eszköz USB-csatlakozójáról működnek, így jó választásnak bizonyulnak a laptop internetkapcsolatához bárhol.
Kézi modem – ez analóg az USB modellekkel, SIM-kártyával is működik, de abban különbözik, hogy beépített akkumulátorral rendelkezik, és képes Wi-Fi-t terjeszteni. Valójában ez egy hordozható változat, ami azért kényelmes, mert egyszerre több eszközt is csatlakoztathat hozzá, és nem foglal el USB-helyet.
A modem kiválasztásához érdemes megérteni, hogy milyen csatlakozási módszert fogunk használni. Ha a házban van telefonvonal, és az internet-hozzáférést ezen keresztül tervezik, akkor ADSL-modemet kell telepítenie.
Kérjük, vegye figyelembe! Modern változataikat xDSL-nek nevezik; ez a technológia továbbfejlesztett változata, amely gyorsabb, akár 100Mbit/s sebességű kapcsolatot biztosít.
Nincs szükség különleges ismeretekre ahhoz, hogy válasszon egyet – valójában gyártónként különböznek, és lehet, hogy rendelkeznek wi-fi handout funkcióval, de az is lehet, hogy nem.
Ha nem áll rendelkezésre telefonvonal, akkor egy USB-modem, amely vizuálisan egy USB-pendrive-ra hasonlít, a megoldás. A készülék kiválasztásakor a következő szempontokat kell figyelembe venni.
- Támogatott hálózatok. A régebbi modemek csak 3G hálózatokban, az újabbak 4G hálózatokban működnek. A második lehetőség lényegesen gyorsabb, ezért ajánlott megfontolni a megvásárlását.
- SIM tetheringgel vagy anélkül. Leggyakrabban az USB routerek bizonyos szolgáltatóktól származnak, mint például az MTS, Beeline, Megafon. Egyrészt kényelmesek, mert olcsóbbak, és a szolgáltatók vonzó feltételeket kínálnak, például korlátlan internetet. A felhasználó azonban egy adott szolgáltatóhoz van kötve, és szükség esetén nem tud SIM-kártyát cserélni, hogy más kapcsolatot használhasson. Technikailag lehetséges, csak a modem firmware-re van szükség, de ez problémás és hajlamos a meghibásodásra. Az univerzális USB-routerek többe kerülnek, de választhat egy tetszőleges szolgáltatót.
- Wi-Fi támogatás. A mobil internet-hozzáféréshez használt modem a legtöbb esetben egy eszközhöz – laptophoz és számítógéphez – való csatlakozásra szánt eszköz. Ha azonban sok berendezést kell csatlakoztatnia, érdemes elgondolkodni a Wi-Fi hálózatok elosztására alkalmas modelleken.
- Akkumulátor. Egy szabványos USB-modem csatlakoztatható a megfelelő nyílásba, és a laptop vagy a rendszerdoboz táplálja. De vannak akkumulátorral ellátott modellek, ezek teljesen független eszközök. Képesek Wi-Fi-t terjeszteni, kényelmesen magával viheti őket egy útra, és egyszerre több eszközre is terjesztheti az internetet. De vegye figyelembe, hogy az ilyen modellek árai magasabbak, ezért vásárolja meg őket, ha valóban szükség van egy ilyen lehetőségre.
- Külső antennák csatlakoztatása. A legtöbb 4G modem beépített antennával van felszerelve, ami távoli területeken nem biztos, hogy elegendő. A helyzet javításához egy külső antenna segít, de magának a modemnek is rendelkeznie kell egy csatlakozóval a csatlakoztatásához.
Az univerzális 4G modemek értékelése
A következő értékelés a legjobb 4G kapcsolatú modemekről szól, az üzemeltetőre való hivatkozás nélkül. Segít megvásárolni a megfelelő modellt azok számára, akik nem tudják, hogy mi a jobb választás a különböző lehetőségek közül.
5. Alcatel Link Key IK41VE1
Ez egy kompakt 4G modem egyszerű PlugLejátszás és két csatlakozó külső antennák csatlakoztatásához. Az adatletöltési sebesség itt elérheti a 150 Mbps sebességet, az adatküldési sebesség pedig az 50 Mbps sebességet. A modell támogatja bármely szolgáltató microSIM kártyáit, és a Di-link, Keenetic, Mikrotik, TP-link routerekkel is működik. A készülék mérete 88*27,4*11,45 mm, súlya 32 gramm.
Előnyök:
- magabiztos jelfogadás;
- külső antennák csatlakoztathatók;
- könnyen csatlakoztatható.
Hátrányok:
- nagyon felmelegszik.
4. Huawei 8372h-153
Ez a modem a következők elosztásának funkciójával Wi–Fi Bármely szolgáltató SIM-kártyájával működhet. Nem igényel konfigurációt, csak csatlakoztassa a laptop USB-portjához, vagy töltse fel okostelefonja töltőjével. Külső antennákhoz is rendelkezik kimenetekkel. Adatátviteli sebesség – 150 Mbps fogadáskor és 50 Mbps feltöltéskor. Méretek – 30*14*94 mm.
Előnyök:
- könnyű csatlakoztatás;
- újratölthető akkumulátorral működtethető;
- Wi-Fi-t ad ki;
- Külső antennák csatlakoztathatók.
hátrányok:
- drága.
3. ZTE MF823D
Az összes szolgáltatót támogató kompakt modem nem igényel konfigurációt, és akár 100 Mbps adatátviteli sebességet is képes biztosítani. Méretei 91*34*13 mm, súlya 45 gramm. Ez a készülék microSIM-kártyákat telepít.
Előnyök:
- kicsi;
- nem igényel semmilyen konfigurációt
- jó térerő.
Hátrányok:
- nem azonosított.
2. AnyDATA W150
Az egyik legjobb modem laptophoz a Wi-Fi megosztás funkcióval 10 eszköznek biztosíthat internet-hozzáférést. 32 GB-ig támogatja a memóriakártyákat, külső antenna csatlakoztatását egyszerű beállítás. A csere sebessége eléri a 150 Mbit / s, a modell mérete – 95 * 30 * 10 mm, súlya 30 gramm.
Előnyök:
- olcsó;
- Megosztja a Wi Fi-t akár 10 eszközzel;
- kicsi és kompakt;
- könnyen beállítható;
- Támogatja a külső antennát;
- Memóriakártya csatlakoztatható.
Hátrányok:
- nem azonosított.
1. HUAWEI E3372h-153
Ez a modell nem csak a 4G hálózaton keresztül képes az internethez való hozzáférésre, hanem képes a Wi-Fi kiosztására is. USB-n keresztül csatlakozik, és nem igényel konfigurációt a hálózat használatának megkezdéséhez. Van egy eszköz csatlakozók külső antennákhoz, 32 GB-os microSD kártyahely, amely lehetővé teszi a modem mini szerverként való használatát. Méretei 28*88*12mm.
Előnyök:
- Bármilyen szimulátorral működik;
- memóriakártya telepíthető;
- könnyen beállítható;
- Képes a vétel fokozására külső antennákkal.
Hátrányok:
- nem található.
Melyik laptop modell ajánlott 2021-re, illetve mi alapján lehet eldönteni, hogy melyik a legjobb laptop a piacon?
Kedves olvasó! Szeretném megtudni, hogy az Ön véleménye szerint mi a 2021 legjobb laptop modellje. Milyen szempontok alapján értékeli a laptopokat, és milyen funkciók fontosak Önnek? Szívesen hallanám ajánlásait a legjobb laptopokkal kapcsolatban. Előre is köszönöm a válaszát!