A készülékek sokfélesége ellenére sok embernek még mindig le kell mondania a mosógépekről. Ennek számos oka lehet: rossz vízfelvétel, vidéken élés, ahol a vízellátás nehézségekbe ütközik. Alapvetően két lehetőség van: félautomata mosógép vagy víztartállyal rendelkező mosógép, amelyet nem kell bekötni a vízvezetékbe.
Mi ez
A beépített víztartállyal rendelkező mosógép ugyanolyan, mint bármely más automata mosógép. Ebben az esetben azonban nincs szükség arra, hogy a lefolyócsövet a lefolyóhoz csatlakoztassa, mivel a tartály külső, ami nagyon kényelmes a vízellátási problémák esetén.
A víztartály vagy víztároló a gép hátuljára vagy az oldalára van szerelve.
A piacon vannak rozsdamentes acélból és műanyagból készült mosógépek. A műanyag könnyebb, de kevésbé megbízható minőségű és tartósságú. Az acéltartály jelentősen megnehezíti a súlyát, de sokáig kitart. Attól függően, hogy hová kívánja elhelyezni a gépet, válasszon egy teljes méretű vagy egy keskenyebb modellt. Mivel a víztartály nagy, ne feledje, hogy maguk a gépek is elég nagy helyet igényelnek.
Hogyan működik
A működési elv hasonló egy normál automata mosógéphez, amely egy meghatározott programmal, mosási programmal, beállításokkal, például a hőmérséklet és a sebesség beállításával rendelkezik. Csak ebben az esetben kell követnie az alábbiakban ismertetett lépéseket:
- Győződjön meg róla, hogy a mosógép sík felületen áll. Győződjön meg róla, hogy van a közelben konnektor, és csatlakoztassa be.
- Ha a készüléket először használja, hagyja a ruhákat üresen, és indítsa el a ciklust.
- Ha már ismeri a mosógép működését, nyugodtan töltse meg a kádat mosószerrel vagy mosóporral, töltse be a szennyest, és töltsön vizet a tartályba. Az utóbbi forrása nem számít: vizet nyerhet kútból, vagy palackozott vízből, vagy csatlakoztathatja a tartályt a vízellátáshoz. Ez utóbbi esetben a gép automatikusan elszívja a szükséges vízmennyiséget (ha a szivattyú be van szerelve)!). A tartály kapacitása 90-95 liter, ami körülbelül két mosási ciklusra elegendő.
- Ugyanúgy ürít, mint egy hagyományos automata gép: a tömlő a csatornahálózatra van csatlakoztatva. A vidéki területeken, falvakban, ahol nincs szennyvíz, a probléma másképp van megoldva. Használhat egy kerti slagot, csatlakoztathatja a géphez, a másik végét pedig a szabadban – például egy gödörben – vezetheti.
„érvek és ellenérvek
Mint minden háztartási készüléknek, ennek a készüléknek is megvan a maga az előnyei i A hátrányok.
Előnyök:
- Sokkal könnyebbé teszik a mosást, ha eddig csak kézzel mosott.
- Nincs szükség folyóvízre vagy a hálózati vízhálózatra való csatlakozásra.
- Még akkor is, ha a vízellátás megszakad, csökken a nyomás, akkor is kimoshatja az összes ruháját.
- Energiát és vizet takarít meg. Ebben az esetben annyi vizet önthet be, amennyit csak szeretne, és ha ez nem elegendő egy mosási ciklushoz, a gép jelzi, hogy töltse fel a vizet.
- Számos program és mosási mód.
Hátrányok:
- A gép nagyméretű tartálya. A helyprobléma különösen a szűkös, kis lakásokban vagy magánházakban jelentkezik. A tartályt sajnos nem lehet leválasztani, még akkor sem, ha valamilyen oknál fogva már nincs rá szükség. Tehát meg kell fontolnia, hogy hová fogja telepíteni a készüléket, meg kell fontolnia, hogy hová fogja csatlakoztatni az aljzathoz.
- A tartályban lévő víz folyamatos ellenőrzése. Ha szükséges, magának kell gondoskodnia az utántöltésről.
Hogyan válasszunk egy külső tartályos mosógépet?
A mai mosógéppiacon a legelterjedtebb márka a Gorenje. Ők azok, akik külső víztartállyal rendelkező gépeket gyártanak. Hasonló modellek kaphatók a Bosch márkától. Az extra tartály még nem kapható a kereskedelemben – sajnos nem könnyű megtalálni a háztartási gépboltokban. Ezért a legjobb, ha a tanácsadóknál vagy online előrendelést adunk le.
A gépek ára mindössze 1000 dollár havonta, és akár 1500 dollárba is kerülhet havonta 20-25 ezer forintel.
A készülék vásárlásakor figyeljen a következő lehetőségekre: a telepített mosóprogramok száma, a saját program meghatározásának lehetősége, a centrifugálási osztály, a mosandó tárgyak megengedett terhelési súlya, a költséghatékonyság, a kijelző rendelkezésre állása.
Következtetés
A külső vízforrással rendelkező mosógépek kétségtelenül a legjobb választás azok számára, akik nyaralóban, vidéki házban, falusi házban vagy olyan lakásokban szeretnének mosni, ahol a vízellátás szünetel. És bár az ilyen egységek szokatlanok számunkra az automatizált gépekhez képest, munkájuk, csatlakozásuk és használatuk megértése nem nehéz. És akkor minden mosás öröm lesz.
A beépített víztartállyal rendelkező mosógépek előnyei és hátrányai közötti különbségek miatt sokan zavarban vannak. Ezért szeretnék segítséget kérni ebben a témában. Mennyire hatékonyak ezek a mosógépek a vízfogyasztás szempontjából? Vannak-e más előnyei vagy hátrányai, amelyekre figyelni kell? Ajánljátok a beépített víztartállyal rendelkező mosógépeket, vagy inkább hagyományosat válasszak? Minden tanácsot és segítséget előre is köszönök!
Milyen előnyei és hátrányai vannak a beépített víztartállyal rendelkező mosógépeknek?
A beépített víztartállyal rendelkező mosógépeknek több előnye is van. Ezek közé tartozik az, hogy kevesebb vízre van szükségük a működésükhöz, így költséghatékonyabbak lehetnek hosszú távon. Emellett több kényelmi funkciót is kínálhatnak, például időzített mosási programokat vagy hőmérséklet-szabályozást. Hátrányai közé sorolható, hogy az esetleges meghibásodások esetén a javítás bonyolultabb lehet, és a beépített tartály miatt nehezebb lehet a mosógép szállítása vagy mozgatása. Az áruk is általában magasabb lehet egy beépített víztartállyal rendelkező mosógép esetében.