Ha szüksége van egy mosógépre a dacha számára, válasszon egy modellt az országa helyszínének elrendezése alapján. A legegyszerűbb eset az, amikor van folyóvíz, áram és lefolyó. Ezután nyugodtan megvásárolhat bármilyen modellt (a mosógépet), bedughatja és gond nélkül használhatja. Azokban a helyzetekben, amikor nincs vízellátás vagy nincs lefolyó, a mosógépek típusai közül kell választani:
- az aktivátor típusa;
- Félautomata mosógép;
- automata mosógép tartályos mosógép.
Az aktivátor típusa
A legolcsóbb választás egy házi mosógéphez az aktivátoros típus. Az előmelegített folyadékot kézzel adagolják a tartályba. A készüléket egy időzítő vezérli, amely a beállított idő letelte után kikapcsolja a készüléket. A vizet szivattyú használata nélkül egy megfelelő tartályba engedik le (leeresztő szivattyú). Az öblítéshez a folyadékot ki kell öblíteni, tiszta folyadékot kell tölteni, és a készüléket időzítővel újra kell indítani.
Egyes modellek mechanikus centrifugálási funkcióval vannak felszerelve, amely segíti a centrifugálási ciklust centrifuga. Ellenkező esetben mindent kézzel vagy egy speciális eszközzel kell elvégezni, két gumigörgővel.
Automata gép tartályos tartállyal
A víztartállyal ellátott ACM a vízellátástól függetlenül is működtethető. A mosási folyamat töltéssel kezdődik tározó A GARDENA Water Computer kézzel vagy a kútban lévő szivattyúhoz csatlakoztatott öntözőtömlővel működtethető. Ezután a szokásos módon töltse be a mosószert, válassza ki a kívánt programot, és nyomja meg a „Start” gombot. Az indítás után az adagoló vizet szív a tartályból.
Ezt követően a készülék viselkedése nem különbözik egy normál mosógépétől. A mosás végén gondoskodni kell arról, hogy a víz hova kerüljön lefolyásra. Ez lehet egy speciális edény, vagy egy csatlakoztatott öntözőcső, amely a külvilághoz van csatlakoztatva.
A készülékhez egy víztartály tartozik. Vannak olyan változatok, ahol a tartály a készülék közelében van elhelyezve.
Ez a géptípus teljes méretű dobdal rendelkezik, amelybe nagy mennyiségű szennyest tölthet be. A vékony modellek esetében a víztartály a test hátsó részén található, így kevésbé látható. Ez a kialakítás kompaktabb, ugyanakkor csökkenti a mosási mennyiséget is. A tartályok készülhetnek műanyagból vagy rozsdamentes acél. A második lehetőség drágább, de tartósabb is.
Szivattyú Az ACM-bemeneti szelep és a folyadéktartály közé telepítve. Az összes alkatrész (szívószelep és szivattyú) szinkronizált működése elengedhetetlen az egész készülék helyes működéséhez. Amikor a gépszoftver jelzi, hogy vízellátásra van szükség, a bemeneti szelep feszültség alá kerül és kinyílik. Ha a szivattyú a szelepérintkezőkhöz van csatlakoztatva, akkor a szeleppel együtt kezd el működni. Amikor a folyadékot be kell szívni, a szelep kinyílik, és a szivattyú működésbe lép. Ha elegendő folyadék van, a szelep bezárul, így a szivattyú áramellátása megszűnik.
Minden csatlakozást légmentesen le kell zárni, és az elektromos érintkezőket szigetelni kell. A szivattyúnak ugyanolyan kapacitásúnak (modell) kell lennie, mint a mosógépének, hogy elkerülje a gép túlnyomás miatti károsodását.
Végül világossá válik, hogy a dachák számára bármilyen típusú mosógépet lehet adaptálni, és a választást csak az Ön pénzügyi lehetőségei korlátozzák.
Mi a legjobb módszer a dacha mosógépének kiválasztásához? Nehezen döntök, szeretnék néhány tanácsot kapni a választáshoz. Mire figyeljek oda, melyik márkát vagy modellt ajánlanátok? Köszönöm!
Milyen szempontokat kell figyelembe venni a dacha mosógép kiválasztásakor?