A Chipolo Card már most elérhető a Sydney-i University of Australia-n. Sydney drónok használatát javasolta a strandok védelmére.
Az ilyen drónok mesterséges intelligenciával és optikával vannak felszerelve, amelyek képesek a cápák közeledését kellően nagy távolságból észlelni. A kutatók szerint a drónok sokkal hatékonyabban képesek megbirkózni az őrző funkcióval, mint az emberek, mivel nem tudnak valami mást összetéveszteni a ragadozóval – egy árnyékot, egy idegen tárgyat stb. A veszélyes állatokat osztályozó rendszerrel felszerelt eszköz képes lesz pontosan és időben megjósolni a cápa érkezését a horizonton, és megvédi a tengerparton tartózkodó embereket.
Hivatkozásként. A drón olyan kis pilóta nélküli légi jármű, amely GPS-kommunikáción keresztül önállóan és más eszközökkel együttesen is képes működni. A drónokat eredetileg tisztán katonai felhasználásra, hírszerzési célokra hozták létre, de mára alkalmazási körük jelentősen kibővült. A kis drónokat keresési műveletekre, időjárás-felügyeletre, tűzoltásra, videofelvételek készítésére, teherszállításra használják.
Dr. Nabin Sharma, a projekt vezetője szerint az emberi szem csak minden harmadik esetben képes azonosítani a ragadozókat. A technológia pontosabb lesz ezekben az esetekben. A tudósok célja nem az, hogy a mentőket teljesen helyettesítsék a drónokkal, csupán arra törekszenek, hogy a gépeket bevonják a folyamatba, ezáltal megkönnyítve és hatékonyabbá téve az emberi munkát.
Hogyan befolyásolják ezek az új drónok az ausztrál tengerpartok biztonságát és turizmusát?
Hol lehetne találni további információkat az Ausztráliában használt drónokról és azok szerepéről a strandbiztonságban? Mely weboldalakon követhetném nyomon a fejleményeket?