Nem minden fürdőszobában van ablak. Ez azt jelenti, hogy a helyiségben magas lesz a páratartalom, ami penészesedéshez vezethet. A fürdőszobai szagelszívó segít csökkenteni a páratartalmat – egy speciális projektablakba van beépítve.
A fürdőszoba és a WC szellőztetésének típusai
Az ilyen helyiségekben a levegő keringetése a következő:
- a helyiség természetes módon szellőzik;
- A fürdőszobában kényszerített levegős páraelszívó van felszerelve.
Az első esetben az ablak vagy a megfelelő kialakítás feltételezhető csatornák. Ez utóbbit az épület építése előtt figyelembe kell venni. Nagyon fontos, hogy ezeket a szabályokat betartsuk (pl. amikor egy magánházban történő projektben telepítjük őket):
- Minden helyiségnek (pl. fürdőszobának vagy WC-nek) saját szellőzőcsatornával kell rendelkeznie, amely felül szigorúan függőlegesen áll. Csak a fürdőszobát és a WC-t vagy a konyhát és a szaunát kell összekötni egymással, még akkor is, ha azok ugyanazon az emeleten vannak.
Melyik páraelszívót válasszuk
Az ilyen eszközök bemutatott választéka a piacon meglehetősen változatos, de a lényeg ugyanaz mindegyikkel: a motorháztető egy olyan kialakítás, amelyen belül található elektromos ventilátor. Ő az, aki a levegőt a csőrendszeren keresztül tolja. Egy ilyen eszköz műszaki paraméterei is fontosak:
- 60 és 250 köbméter közötti teljesítmény. Ennek az egységnek legalább hatszorosának kell lennie a helyiség térfogatának. Például, ha a fürdőszobában 10 m3 van, akkor a számnak 60 m3/órának kell lennie.
- Annak kiszámításához, hogy melyik elszívó rendszer a fürdőszoba és a WC szükséges, használja a képletet M=V*(5…10), ahol M – szükséges kapacitás, V – térfogat a szoba köbméterben és (5…10) – látogatottsági arány (ha egy személy él a házban egyedül, ez egyenlő 5, abban az esetben, ha több ember van – tesszük a szám 10).
- Egy másik fontos pont: az ajtó alatt egy kis rést kell hagyni, hogy a levegő be tudjon szívódni. Ellenkező esetben az egész terjesztési munka semmivé válik.
Füstelvezető csatorna rajz
Hogyan kell telepíteni egy páraelszívót
Ön is felszerelhet egy páraelszívót a WC-ben vagy a fürdőszobában. A következő szabályokat kell betartani:
- Az elektromos kábelek számára az előfali útvonalakat a falakba helyezik. Ne nyissa ki!
- A készülék rendelkezhet külön kapcsoló vagy világítással kombinálva. A kábelezési sémát előre át kell gondolni: a kábelezést ezzel kell összehangolni.
- Kövesse a fázis csatlakoztatására vonatkozó szabályokat is: a kapcsolót a fázisra kell helyezni (de nem a semlegesre). Hacsak nem rendelkezik speciális ismeretekkel, jobb, ha a munkát egy profi villanyszerelőre bízza.
- A telepítés további része a készüléknek a meglévő szellőzőnyílásba történő behelyezéséből áll. A legjobb, ha önmetsző csavarokkal rögzíti a falhoz. Ha a nyílás nem elég széles, akkor csiszológéppel meg kell szélesíteni.
- Ha a felújítás után páraelszívót kell felszerelni, nem kell fúrni – elegendő a technikát „folyékony szögekkel” vagy „folyékony szöggel” ragasztani szilikon tömítőanyaggal. A ragasztó csöpög az önmetsző csavarok számára kialakított lyukakra. Egyszerűen levághatja a felesleget egy késsel, miután megszilárdult. By the way, ez egy réteg tömítőanyag, amely kiváló zajelnyelő lehet.
- Szerelje fel a motorháztetőt a szerelési útmutatóban leírtak szerint.
A felszerelés után időnként ki kell venni és le kell mosni a rácsot. Tegye meg, mert elzárja a port.
A szellőzés problémája egyszerűen megoldható egy páraelszívó felszerelésével. Ez az intézkedés megvédi a helyiséget a gombáktól és más káros mikroorganizmusoktól.
Milyen jellemzőkkel rendelkeznek a fürdőszobai páraelszívók?