...

A hűtőszekrény lefolyójának tisztítása

Finoman szólva is bosszantó, amikor a hűtőszekrény tárolórekeszei alatt vagy a padló alatt vizet találunk. De a legfontosabb az, hogy az ilyen kis törés súlyosabb következményekhez vezethet a kompresszormotor kiégése vagy az egész rendszer rövidzárlata formájában. Könnyen megoldható a szivárgás problémája – csak a lefolyócső dugulását kell megszüntetni.

A hűtőszekrény hátulja

Hogyan működik

A modern hűtőszekrényeket nem kell rendszeresen, hetente leolvasztani. Ezt nagyon ritkán, 6 havonta, 12 vagy néhány évente kell elvégezni. AEG RCB63726OW Ez a kellemes opció a következőket biztosítja lefolyó és párologtató rendszer. A kondenzációs körrel ellátott hűtőszekrényekben, ahol a kamrák hátsó falán belül található egy nedvességgyűjtő panel, a következőképpen működik

  • A panel intenzíven hűl, amikor a kompresszor működik;
  • A rekeszben lévő levegő lehűl, és a benne lévő gőz lecsapódik a panelen;
  • a víz az alsó lefolyóba folyik;
  • a lefolyócső a rekeszekből a nedvességet a kompresszormotoron lévő olajteknőbe vezeti;
  • A kompresszor működés közben felmelegedve nedvességet párologtat a helyiség levegőjébe.
Hűtőszekrény vízelvezető rendszere

A hűtőrendszer leürítése

Ha a vízelvezető rendszer megfelelően működik, akkor nem kell beleavatkozni. De amikor a fő része, a lefolyócső eltömődik, különböző kellemetlen következmények lépnek fel. És a hűtő alján lévő víz az egyik legártalmatlanabb.

Ha nincs megfelelő vízelvezetés, vastag jégréteg képződhet a kamrák falán, ami csökkenti a hűtőszekrény hatékonyságát és túlterheli a kompresszort.

A NoFrost rendszerrel felszerelt modellek esetében minden a fenti algoritmus szerint működik, egy kivétellel. A vízelvezető rendszer minden alkatrésze el van rejtve, és a hűtőszekrény hátulján lévő panel mögött található. A csövet el kell távolítani a csőhöz való hozzáférés és a többi elem tisztítása érdekében.

Mi okozza a lefolyók dugulását

Számos oka lehet annak, hogy a hűtőszekrény vízelvezető rendszere nem működik hatékonyan vagy teljesen leáll. A fő okok, amelyek szinte minden felhasználó esetében előfordulnak, a következők.

  1. A lefolyócsőben és a csőben Az élelmiszer részecskék átesnek. Például miután feltépte az élelmiszercsomagokat.
  2. A szennyeződések és a sólerakódások felhalmozódnak ha a kitett részeket nem ápolják rendszeresen.
  3. Az ételek a túl szorosan egymás mellé tömörülve megfagynak az üreg falán. Ez nem csak a nedvesség távozását akadályozza meg. Amikor az ételt eltávolítják, az ételmaradékok a felszínen maradnak, és a lefolyóba kerülnek.
  4. Túlzott nedvességgyülem, ha a készüléket nem megfelelően szerelték be. Például, A hűtőszekrény háza megdől, ferdén áll. Ebben az esetben az ajtók tömítettsége veszélybe kerülhet, a vízgyűjtő tartály kialakítása. A rendszer vagy túl sok nedvességet gyűjt össze a meleg levegő beszívása miatt, vagy a víz túlcsordul, mielőtt elpárologna.

A vízelvezetési szabálytalanságokat kezelni kell. Bárki meg tudja csinálni, még minimális kéziszerszámos képzettséggel is. Csak egy kis gondoskodás és figyelem kell hozzá.

A lefolyónyílás tisztításának módszerei

A tisztításnak különböző módjai vannak, a dugulás súlyosságától függően. A legegyszerűbb megoldás, ha a vízelvezető nyílást egy speciális kefével tisztítja meg, amelyet a vízvezeték-szerelő üzletben lehet megvásárolni. A fogkefe helyett használhatja a fogkefét is használjon vattapamacsot. A lefolyónyílás tisztítása ugyanúgy történik, mint a hallójáratoké: óvatosan és finoman helyezze be a tisztítókefét/pálcát, csavarja meg és távolítsa el. Ismételje meg, amíg a pálcikán lévő vatta tiszta nem lesz.

A lefolyónyílás tisztítása speciális kefével

A vízelvezető nyílás tisztítása speciális kefével

Ez egy normál orvosi fecskendő vagy gumilabda. Meleg vizet kell húzni, és erőteljesen be kell injektálni a csőbe, illetve ezt a hűtőszekrény leolvasztása után kell elvégezni. Az eljárást többször meg kell ismételni, és a vizet mosószerrel lehet hígítani.

A lefolyó átöblítése szennyeződésfúvó segítségével

A lefolyó átöblítése fúvóval

A harmadik tisztítási ciklusban leolvasztja a hűtő-fagyasztó készüléket, és 6-10 órán át hagyja megszáradni. Aztán főzzük Egy hosszú, vékony drót és a maradékot kitoljuk a hűtőszekrényből. De vigyázat: a cső semmilyen körülmények között nem sérülhet meg. A lefolyót mindkét oldalon meg kell tisztítani. Ezt követően a nyílást meleg vízzel kell megtisztítani. A lyukat a lefolyócső eltávolításával is megtisztíthatja, így jobb eredményt érhet el.

Egy drót a vízelvezető nyílás tisztításához

Kábel a vízelvezető nyílás tisztításához

Mindezek a módszerek alkalmazhatók a hűtőszekrényben lévő lefolyó tisztítására, de az eljáráshoz szükség van a következőre is a fagyasztóban lévő vízelvezető nyílás. Az utóbbi tisztítása nem ajánlott, mivel nagy mélységben van, így fennáll a mechanika károsodásának veszélye. Ebben az esetben szakembert kell hívni.

Hogyan kell tisztítani a lefolyót a NoFrost hűtőszekrényekben?

A NoFrost modellekben a vízelvezető rendszer a hűtőszekrény testének hátsó panelje mögött található. A rendszer tisztításához forduljon a szervizközponthoz. Csak akkor csináld magad, ha teljesen biztos vagy a képességeidben.

Az eltömődött vízelvezetés első jele az ilyen osztályú hűtőszekrényekben egy nagy jégréteg a fagyasztó alsó részén. Ez csökkenti a hűtés hatékonyságát és növeli a kompresszor terhelését.

Javíttassa meg hűtőszekrényét

A NoFrost hűtőszekrény-fagyasztó vízelvezető rendszerének tisztításához szakembert kell hívnia

A vízelvezető rendszert gyakran érinti a csövek és a kondenzvízgyűjtő szakaszok befagyása. Ezért javasoljuk, hogy a javítás előtt hívjon szerviztechnikust a vízelvezető rendszer leolvasztása és legalább 2 napra áramtalanítsa a készüléket.

Fertőtlenítőszerek használata

A vízelvezető rendszer tisztításakor fertőtlenítőszereket lehet és kell használni a baktériumok és a penész teljes semlegesítésére.

  1. Dezavid, Öntsük fecskendőből vagy gumiból a csőbe és az ereszcsatornába. Az elpárologtatóba való kijárata így el van zárva. Az oldatot 5-7 perc elteltével le kell üríteni, és a rendszert tiszta vízzel át kell öblíteni.
  2. Ecodesis. Ugyanúgy kell alkalmazni, mint a Desavidot, a tartózkodási idő 10 perc, a vízzel való öblítés kötelező.
  3. 3%-os hidrogén-peroxid Öntse a rendszerbe a lefolyócsövet lezárva, és 10-15 perc elteltével öntse le. Nem kell tiszta vízzel átöblíteni.
Fertőtlenítőszerek

Modern fertőtlenítőszerek

Más szerek is használhatók, ha az alkalmazási utasításuk engedélyezi az ilyen szerek használatát a műanyag alkatrészeken. A hűtőszekrény károsodásának elkerülése érdekében azonban tanácsos tanácsot kérni egy szervizműhelytől.

Ha a lefolyó nem tiszta

Ha szeretné, hogy hűtő-fagyasztó készüléke kiváló állapotban maradjon, a vízelvezető rendszer elemeinek tisztítása, azaz az öblítés és a fertőtlenítés hathavonta ajánlott. Mert nem lehet elkerülni, még a megfelelő mennyiségű étel és az óvatosság ellenére sem.

A rendszer elemei állandóan érintkeznek a vízzel, és a felületükön baktériumok és penészgombák szaporodhatnak. A sok, az egészségre potenciálisan káros hatású közül. Ha a vízelvezető rendszer rossz állapotban van, a következő problémák léphetnek fel a hűtőszekrényben.

  1. Megjelenik Rossz szagok. Sem a kamrák alapos tisztításával, sem illatanyagok vagy fertőtlenítőszerek használatával nem lehet megszüntetni.
  2. Az élelmiszer megromlik, Penész, nyálka és ragacs képződik rajtuk. a biztonságos tárolási idő rendkívül rövid lesz.
  3. Ha a rendszer eltömődik, a felesleges víz a burkolaton és a szigetelésen keresztül a karosszéria fém részeibe szivároghat. Ez nem csak azt okozza, hogy Korrózió, de deformáció is mindenféle következményekkel.
Rossz szag jön a hűtőszekrényből

Ha a lefolyónyílást nem tisztítják ki, a hűtőszekrény rossz szagok forrásává válhat

És ahogy fentebb említettük, a vízfelesleg állandó jelenlétében a rövidzárlatok és a hűtőszekrény drága és bonyolult alkatrészeinek meghibásodásának valószínűsége meglehetősen magas.

Súlyos hibák

Fontos tisztában lenni azzal, hogy a hűtőszekrényben lévő víz oka nem csak egy dugulás lehet. A vízelvezető cső sérülése vagy lyukak gyakoriak a hűtőszekrény alsó polcán vagy akár alatta felgyülemlő vízzel. A probléma megoldásához meg kell vizsgálnia a csövet, és rögzítenie kell a helyére. Ha tényleges sérülés van, a legjobb, ha újat szerelünk be.

A probléma oka lehet a következő is A tartály sérülése, amelybe a folyadék a lefolyónyílásból kifolyik. Ebben az esetben ki kell cserélni. Nem érdemes magának elvégeznie, mivel nehéz lehet megtalálni a megfelelő alkatrészt egy adott hűtőszekrénymodellhez. Bízza a munkát szakemberekre, az ilyen javítások költségei általában nem túl magasak.

Következtetés

Összefoglalva, elmondható, hogy a hűtőszekrény használata során felmerülő problémák egy részét saját maga is meg tudja oldani, másokhoz viszont szakemberek segítségét kell igénybe vennie. De a legfontosabb, hogy mindig tartsa szemmel készülékei állapotát, tartsa be a működési szabályokat, és akkor nem lesz szükség a hűtőszekrény javítására.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 6
  1. Barnabás

    Hogyan lehet hatékonyan tisztítani a hűtőszekrény lefolyóját? Van valamilyen speciális termék vagy módszer a használatra?

    Válasz
  2. Dániel

    Hogyan kell pontosan kitisztítani a hűtőszekrény lefolyóját?

    Válasz
  3. Vivien Boda

    Hogyan kell tisztítani a hűtőszekrény lefolyóját? Milyen gyakran szükséges ezt megtenni, és mire kell figyelni a tisztítás során? Köszönöm a segítséget!

    Válasz
    1. Zsófia Fekete

      A hűtőszekrény lefolyóját hetente egyszer érdemes tisztítani, hogy elkerüljük a kellemetlen szagokat és a penészfoltok kialakulását. Először kapcsoljuk ki a hűtőt, majd távolítsuk el a lefolyót fedő rácsot. Győződjünk meg róla, hogy nincs benne semmi, ami akadályozza a víz szabad lefolyását. Használjunk ecetet és forró vizet a lefolyó kitisztítására, majd végül töröljük szárazra. Fontos, hogy ne használjunk erős vegyszereket a tisztításra, mert károsíthatják a hűtőszekrényt és veszélyes lehet az egészségre nézve. Ha rendszeresen tisztítjuk a lefolyót, megelőzhetjük a problémákat és hosszabb élettartamot biztosíthatunk a hűtőnek.

      Válasz
      1. Bence

        A hűtőszekrény lefolyóját öt-hetente egyszer érdemes tisztítani. Ehhez kapcsoljuk ki a hűtőt, majd távolítsuk el a lefolyót fedő rácsot. Ellenőrizzük, hogy nincs benne semmi akadály, majd használjunk ecetet és forró vizet a kitisztításhoz. Ne használjunk erős vegyszereket, mert károsíthatják a hűtőt és az egészségre is ártalmasak lehetnek. A rendszeres tisztítás megelőzi a kellemetlen szagokat és penészesedést, hosszabb élettartamot biztosítva ezzel a hűtőnek. Ne hagyja ki ezt a fontos karbantartási lépést!

        Válasz
    2. Ábel Mészáros

      A hűtőszekrény lefolyóját rendszeresen, legalább félévente érdemes tisztítani, hogy elkerüljük a kellemetlen szagokat és a bakteriális elszaporodást. Először kapcsoljuk ki a hűtőt, majd távolítsuk el a lefolyórácsot és a lefolyót. Használjunk kefe vagy spatula segítségével távolítsuk el a lerakódott szennyeződéseket, majd mossa át az egészet meleg szappanos vízzel. Ne felejtsük el alaposan megszáritani mielőtt visszahelyeznénk a hűtőszekrénybe. Fontos figyelni, hogy a lefolyó ne legyen elzárva vagy eltömődve, mert ez megakadályozza a víz lefolyását és általában penészes, baktériumokkal fertőzött környezetet eredményezhet. Köszönöm a segítséget!

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása