A japán ja kisarazu shi szövetkezet egy farkasrobotot hozott létre

Szokatlan megoldást javasoltak a termőföldek védelmére a japán gazdák. Létrehoztak egy farkas prototípust, amely képes elijeszteni az állatokat és a madarakat a földekről. A robotfarkas megjelenésében rendkívül hasonlít egy valódi ragadozóra, és szőrzetet és agyarakat is kapott. A 65 cm hosszúság és 50 cm magasság megfelel egy természetes állat méretének a kis változatban.

Az ijesztő képet vörös szemek és egy hangokat reprodukálni képes rendszer egészíti ki. A mesterséges farkas képes üvölteni, morogni és emberi hangokat utánozni. Az infravörös érzékelők aktiválják az állatot, ha veszély van jelen, azaz ha mozgó tárgyak vannak a közvetlen közelében. Az idő fennmaradó részében a farkas passzív „készenléti üzemmódban” van, kizárólag külső megjelenése révén látja el a védelmi feladatokat.

Robot farkas

Hivatkozás. A 19. század végén a japán kormány ösztönözte a farkasok kilövését a jelenlétükkel járó kockázatok miatt. Az állatok veszélyt jelentettek az emberekre és a haszonállatokra.  Ennek eredményeképpen a ragadozók száma jelentősen csökkent. A természetben azonban minden összefügg, és a farkasok aktivitásának csökkenését a szarvasok és vaddisznók számának növekedése követte, ami jelentős károkat okozott a mezőgazdasági területeken. Azóta sok idő eltelt, de a probléma nem szűnt meg.

A szokatlan találmány tesztjeit Kisarazu prefektúra Chiba tartományában végezték el. A városi tisztviselők nagyon pozitívan nyilatkoztak a kísérlet eredményeiről. Azt mondták, hogy amíg a robotfarkas a területen volt, egyetlen állatot sem láttak a környéken. A találmány tehát működik!

Annak ellenére azonban, hogy egy ilyen módszer rendkívül hatékony a nemkívánatos „látogatók” elleni küzdelemben, csak néhány gazdálkodó engedheti meg magának. A helyzet az, hogy egy madárijesztő piaci ára körülbelül 1800 dollár. Nem csillagászati összeg, de a kis gazdaságok számára igen jelentős. A kereslet növekedésével és a tömegtermelés megkezdésével a termék költségei várhatóan csökkennek, ami természetesen az árban is tükröződik.

Ázsiai szakemberek keményen dolgoznak az eredetiekhez nemcsak megjelenésben, hanem intelligenciában is hasonlító robotok építésén. Az általuk készített Jia Jia robot, ami egy gyönyörű egy ázsiai származású lány, Olyan robot, amely nem csak arra szolgál, hogy a lehető legközelebb mozogjon és gesztikuláljon az emberhez, hanem arra is, hogy különböző témákról kommunikáljon a beszélgetőpartnerrel. És bár a robotnak ez a változata a valóságban még messze van az eredeti szerzők ötletétől, a rendőrségi robot, amelyet szintén a kínaiak alkottak, már elég sikeresen működik a való életben.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Kristóf

    Ez érdekes! Miért hozott létre egy japán szövetkezet egy farkasrobotot? Milyen céllal készítették ezt a robotot? Milyen funkciókra tervezték? Vajon mely területeken lehetne alkalmazni sikeresen?

    Válasz
  2. Levente

    Miért hozott létre a japán Ja Kisarazu Shi Szövetkezet egy farkasrobotot?

    Válasz
  3. Bence

    Miért hozott létre a japán Kisarazu shi szövetkezet egy farkasrobotot?

    Válasz
  4. Laura Balázs

    Mi volt a japán Japán japán Ja Kisarazu Shi Szövetkezet célja a farkasrobot létrehozásával?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása