...

A kézi varrógép használatának szabályai

A varrógép működésének alapelvei, amelyeket a felhasználónak meg kell tanulnia, mielőtt elkezdené elsajátítani a szabás-varrás alapjait. A készülék típusától és funkcióitól függően néhány részlet eltérhet. A kézi varrógép egy olyan gép, amely már sok éve létezik, de nem mindenki tudja, hogyan kell helyesen használni.

A varrógép munkára való felkészítése több lépésből áll:

  • Tanulmányozza a készülék használati utasítását;
  • Tű pozicionálása;
  • Szálazás;
  • Válassza ki a megfelelő varrási módot.

Varrógép tűtípusok

Néha az ilyen készletek tartalmaznak megjegyzéseket a tűk számáról, hogy milyen szövetekhez alkalmasak.

A tű beszereléséhez a következőképpen járjon el.

  1. Fit tűtartó a kézikerék elforgatásával a legmagasabb állásba állítható.
  2. A varrógép tűje speciális szerkezettel rendelkezik, amelynek tanulmányozásával könnyen beállíthatja azt helyesen. Az izzó lapos oldalával a tűt kifelé, a hosszú hornyot pedig befelé (a hüvely alja felé) helyezzük be.
  3. A tűt teljesen be kell húzni a mellékelt tolltartóba, és a csavarral rögzíteni kell.

A tű helyes pozicionálása nagyon fontos. Ellenkező esetben a művelet során nem jönnek létre gomblyukak, ami kihagyásokat eredményez.

Hogyan kell betenni a varrógépet

A modern készülékek szálazása egyszerű: általában az utasítások minden lépést feltüntetnek a sematikus rajzok. A modern gépeken számok vagy nyilak segítenek a fonal felhelyezésében. De ha a dokumentum és a rajzok hiányoznak, akkor saját erőfeszítéssel kell megbirkóznia.

A felső szál befűzése

A felső szál befűzésére vonatkozó utasítások

Mindig a tetejéről kezdje. Miután a fonalat a végén elkapták, a készülék hátulján lévő kis ablakon keresztül hurkot húznak, behúzzák a feszültségszabályozóba, átfűzik a megfelelő hurkokon, és felhúzzák a tűre.

A helytelen cérnabefűzés a varrás során a cérna felhúzódásának vagy meghibásodásának kockázatához vezethet.

Alsó menet Ezt is bizonyos szabályok szerint kell elvégezni. Típustól vagy modelltől függetlenül a horgot (orsóbeállítás) úgy kell befűzni, hogy a fonal az óramutató járásával megegyező irányban lépjen ki. Töltéskor különös figyelmet fordítson a szál vastagságára (a számára) – ugyanannak kell lennie. A varrógép utasításai szerint a cérnát ugyanarról az orsóról kell feltekerni az orsóra, amelyikre a felső cérnát is feltekerik.

Az orsófonal befűzése

Útmutató az alsó szál befűzéséhez

Hogyan tegye be a varrógépet

Az alsó szál kihúzásához a következőket kell tennie

  • fogjuk meg a felső szál végét (feszültség nélkül), amely már a tűbe van szúrva
  • Engedje le a tűt a tűlemezbe a kézikerékkel;
  • A tű elkapja a horogszálat, és csak ki kell húzni.

Az üzemmód kiválasztása

A munka megkezdése előtt ellenőrizze a kapcsolók helyzetét az üzemmódok, a fonalfeszítés, a hátrameneti. A modern modellek a készülék testén grafikusan ábrázolják a varrás típusát (egyenes öltés, cikkcakk öltés, átvarrás stb.).p.), a régebbi gépeken az öltések választéka nem olyan nagy. A oldalon Visszavarrási utasítások (a fonal rögzítéséhez a varrás végén) minden modell rendelkezik egy kis karral.

Az előkészületek után az anyagot a nyomóláb alá helyezzük, amely ezután leereszkedik rá, és azonnal elkezdhetjük a varrást.

Mini varrógépek

A mai varró piac meglehetősen változatos. Ma a gyártók miniatűr kézi varrógépeket gyártanak, amelyek a kézbe illeszkednek. Fő előnyeik:

  • Kompakt méretek;
  • Nincs bonyolult menetes mechanizmus;
  • könnyű kezelhetőség;
  • Az öltés hossza állítható.

Minigépek

A kompakt kézi varrógép használatának jellemzői és szabályai nagyon egyszerűek. Egyszerűen helyezzen be egy fonalat, válasszon egy öltéshosszúságot, és azonnal kezdje el a varrást. Könnyen lehet Vigye magával az útra. Alkalmasak a ruhadarabok sürgős javítására vagy a függönyök hosszának beállítására anélkül, hogy a függönyöket le kellene venni.

A kézi varrógép üzemeltetésének általános szabályai

A kézi varrógépet a biztonsági előírások szigorú betartásával kell működtetni.

  1. A kézikereket csak egy irányba szabad forgatni a oldalon. A fordított forgás a horogszál összegabalyodását okozza.
  2. A nyomólábnak felemelt helyzetben kell lennie, amikor nem dolgozik a gépen.
  3. Ne működtesse a gépet szövet nélkül. Ez a nyomóláb alsó fogazása tompa lesz.
  4. Használat közben nem kell feszíteni a szövetet, csak a húzás irányát kell beállítani. A varrógép végzi a fonást.
  5. Működés közben siklófedél a háznak zártnak kell lennie.
  6. Soha ne tegye az ujjait a tű közelébe, és ne próbálja meg menet közben befűzni a tűt.
  7. Ne varrjon a fonalat megkötő tűkkel – ez eltörheti a tűt.

A varrógép használata könnyen megtanulható. A legfontosabb, hogy az utasításoknak megfelelően járjon el, és egyértelműen tartsa be a biztonsági óvintézkedéseket.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Dávid

    Hogyan tudom biztosítani, hogy a kézi varrógép használata során ne sérüljek meg? Van-e valamilyen speciális technika vagy biztonsági intézkedés, amit érdemes tudnom?

    Válasz
  2. Virág Csonka

    Szia! A kézi varrógép használatának szabályait szeretném megismerni. Hogyan kell beállítani a cérnafeszültséget és a varrási sebességet? Milyen elővigyázatossági intézkedéseket kell figyelembe venni? Valamint, van-e valami technikai tippek vagy trükk, amit javasolsz a hatékony varráshoz? Köszönöm a segítségedet!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása