A külső billentyűzet csatlakoztatása a notebookhoz

A kompakt notebook beépített billentyűkkel van felszerelve az adatbevitelhez. A számítógépes berendezések bármelyikéhez hasonlóan a laptop támogatja a hozzá csatlakoztatott egyéb eszközökkel való munkát, beleértve a külső billentyűzetet is. A készülék használata során vannak olyan pillanatok, amikor ki kell használnia ezt a funkciót. Például a notebook számos billentyűzetének felirata letörlődött, vagy a billentyűzet egyszerűen nem működik, részben vagy teljesen. Hogyan lehet csatlakoztatni egy billentyűzetet egy laptophoz, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre a perifériás kapcsolat tulajdonosa számára, valamint a felmerülő problémák megoldására, olvassa el a cikket.

Billentyűzet típusok

A hagyományos billentyűzet hordozható számítógéphez való csatlakoztatásának lehetőségeit a perifériás eszköz típusa határozza meg. A felhasználó által választott billentyűzet típusa attól függ, hogyan csatlakozik a laptophoz. A modern piacon a következő típusú billentyűzetek kaphatók:

  • bedrótozva;
  • Vezeték nélküli.

A vezetékes billentyűzet egy USB aljzaton keresztül csatlakozik a laptophoz (akárcsak egy asztali számítógép). Az ezzel a csatlakozóval rendelkező perifériás eszközt általában USB-billentyűzetnek nevezik.

PS/2

A vezeték nélküli billentyűzetek a következő csatlakozási interfészekkel állnak rendelkezésre:

  • USB rádiós kapcsolaton keresztül;
  • Bluetooth-on keresztül.

Professzionális billentyűzet

A külső perifériák aktiválásához a következő lépéseket kell végrehajtani:

  1. Keressen egy szabad USB-portot a laptop vázán.
  2. Ezután helyezze be az USB csatlakozót a portba. Ha egynél több csatlakozó van, bármelyik használható a csatlakozáshoz.
  3. Várjon, amíg az operációs rendszer észleli az új hardvert.

Az illesztőprogram telepítési folyamata a Windows 10 vagy más operációs rendszer verziójában automatikusan végbemegy, majd a rendszer tájékoztatja Önt, hogy az új hardver készen áll a használatra. Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy manuálisan kell telepítenie az illesztőprogramokat. Az öntelepítés nem sokban különbözik a szoftverek számítógépre történő telepítésétől, mivel a beépített „varázsló” segédprogramon keresztül történik.

Fő fogadás! A szükséges szoftvereket a perifériák gyártójának hivatalos weboldaláról vagy a készülékhez mellékelt CD-ről szerezheti be.

USB-perifériák csatlakoztatása

A vezetékek nélküli „kulcsok” kényelmesen használhatók. A notebookot távolról is kezelheti, és a vezetékek nem gabalyodnak össze a keze alatt. Az ilyen perifériák a következők rádióérzékelő USB csatlakozóval.

Fontos! A vezeték nélküli billentyűzet laptophoz való csatlakoztatásához elemekre van szükség (külön megvásárolható).

A következőképpen járjon el.

Billentyűzet elemekkel és érzékelővel

  1. Helyezze be az elemeket a készülék elemtartójába, kapcsolja a kapcsolót „ON” állásba.
  2. Csatlakoztassa a rádióérzékelőt egy elérhető USB-porthoz.
  3. Várja meg, amíg a rendszer telepíti az új hardvert, és tájékoztatja Önt, hogy a billentyűzet készen áll a használatra.

Beépített bluetooth modullal rendelkező külső eszköz csatlakoztatása

A beépített Bluetooth-szal felszerelt távirányítós billentyűzet nem sokban különbözik a rádiós modullal ellátott billentyűzetektől Nincs külső rádióérzékelő. Kövesse az alábbi lépéseket a bluetooth billentyűzet notebookjához való csatlakoztatásához.

  1. Ellenőrizze, hogy van-e feltöltött akkumulátorok a készülék tápcsatlakozójába, és kapcsolja be a készüléket.
  2. Aktiválja a Bluetooth módot a laptopon (hogyan kell végrehajtani ezt a műveletet – a számítógép adott modelljének kézikönyvében tisztázhatja).
  3. Egy ideig várnia kell, amíg a laptop operációs rendszere észleli az új Bluetooth-kapcsolattal rendelkező hardvert, és telepíti az illesztőprogramokat. Továbbá, követni kell a varázsló utasításait, amíg a készülék készen nem áll a szinkronizálásra.
  4. A laptop szinkronizálása a telepített billentyűzettel.

Problémás helyzetek megoldása

Külső beviteli eszköz használata esetén számos probléma befolyásolhatja az eszköz teljesítményét. Ha a billentyűzet nem csatlakozik a laptophoz, és nem működik megfelelően, meg kell határoznia az okot, és meg kell szüntetnie azt.

Fontos! A távoli billentyűzet felhasználójának gondoskodnia kell az elemek rendszeres cseréjéről. A laptop és a külső „kulcsok” közötti kommunikáció hiányának gyakori oka lehet a lemerült tápegység.

Ha a laptop nem látja az USB-portba csatlakoztatott billentyűzetet, akkor az ok a következő lehet kapcsolat meghibásodása:

  • A készülék dugója meghúzódott vagy meglazult a csatlakozóban;
  • egy meglazult vezeték;
  • USB port meghibásodott.

A probléma oka lehet a következő is A billentyűzet szoftverhibája. Oldja meg a problémát az illesztőprogramok frissítésével a Windows Eszközkezelőben.

A 2019 legjobb laptopjai

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018

a Yandex piacon

Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop

a Yandex piacon

Acer SWIFT 3 notebook (SF314-54G)

a Yandex Marketer oldalon

Acer ASPIRE 7 notebook (A717-71G)

a Yandex piacon

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Csaba Tóth

    Lehetőség van a külső billentyűzet csatlakoztatására a notebookhoz? Ha igen, milyen típusú csatlakozóval rendelkezik a notebook? És hogyan kell összekötni a külső billentyűzetet a notebookkal?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása