Az automata mosógép sokkal könnyebbé teszi a ruhák gondozását. De mint minden készülék, ez is hirtelen elromolhat. Ahhoz, hogy gyorsan visszatérjen a mosógép működőképes állapotban, jobb, ha kapcsolatba lép a mosógépek javításával Szevasztopolban. A meghibásodásoknak számos formája van: a készülék helytelen telepítése, az elhasználódott alkatrészek, a vízminőség, valamint más okok miatt is előfordulhatnak. Egy varázsló segít a készülék helyes csatlakoztatásában. Meghibásodás esetén diagnosztikát futtat, majd kijavítja a problémát. A leggyakoribb mosógéphibák és azok okai.
A gép nem kapcsol be
A géped leállhat mindenféle dologgal. A felhasználónak ellenőriznie kell annak a csatlakozóaljzatnak a szervizelhetőségét, amelyhez a gépet csatlakoztatták. Valami olyan egyszerű dolog, mint egy asztali lámpa, bekapcsolható. Ha a többi készülék sem működik, hívjon villanyszerelőt, és ellenőrizze a hálózat állapotát otthonában.
Ha a lámpák világítanak, de a készülék nem indult el, nem kell aggódni az áramellátás miatt. A felhasználó ellenőrizheti, hogy az ajtó szorosan zárva van-e, és nincs-e benne túl sok cucc. De a legrosszabb dolog a mosógépen belüli hiba. Egy ilyen problémát csak szakértő tud megoldani. A felhasználó ellenőrizheti a készüléken megjelenő hibakódot, hogy a szerviztechnikus megtalálhassa a megfelelő pótalkatrészeket.
Az ajtó nem nyílik
A mosás befejeztével a felhasználó lehetetlennek találhatja, hogy kivegye a tárgyakat a dobból. A gép zárja az ajtót, ami megakadályozza a helyiség véletlen elárasztását mosás közben. A zárnak néhány perc múlva automatikusan ki kell nyílnia.
Érdemes ellenőrizni, hogy a tartályból leengedték-e a vizet. Ebben az esetben a folyadéknak a gépből való eltávolításának problémáját kell megoldani. A vízszintérzékelő hibás működése okozhatja. Ekkor előfordulhat, hogy a gép még a víz teljes leürítése után sem tudja helyesen felmérni a tartályon belüli állapotot. A zár magától is eltörhet. Ha ez a helyzet, ellenőrizze, hogy van-e kötél az ajtó vészhelyzetben történő kinyitásához. A zárral vagy az érzékelővel kapcsolatos problémát egy mestertechnikus oldhatja meg.
A program nem indul el
Kellemetlen helyzet, amikor az ajtó zárva van és a kijelzők világítanak, de a készülék nem indul el. Ha a gépnek nincs problémája a vízhez való hozzáféréssel, és a többi részből származó problémák nem okozzák a működési hibát, akkor az ok a készülék belső részeiben keresendő. Ne próbálja meg saját maga ellenőrizni a gombok érintkezőit, az érzékelők helyes működését vagy a vezérlőpanel állapotát; hívjon szakembert. A szakember elvégzi a diagnózist, és meghatározza a probléma pontos okát és a javítandó hibát.
A gép nem veszi fel a vizet
Mielőtt a gépet hibásnak nyilvánítaná, a felhasználó ellenőrizheti, hogy a csap el van-e zárva, és a ház vízellátása el van-e zárva. Ha a vízellátás javítási munkálatok miatt ideiglenesen megszakad: ezt a csap megnyitásával könnyen megállapíthatja. Ha a vízvezetékkel nincs semmi baj, akkor ennek a viselkedésnek kevés oka van:
- a szűrő vagy a vízellátó cső eltömődött;
- A szelep elromlott;
- vízszintérzékelő hibás.
A felhasználó megpróbálhatja maga tisztítani a szűrőt, de a többit jobb, ha a szakemberre bízza. Az érzékelőt vagy a szelepet ki kell cserélni. Könnyebb és gyorsabb a hiba diagnosztizálása és az alkatrész cseréje szakemberrel.
A víz nem melegszik fel
Sok dolog megfelelő mosásához bizonyos hőmérsékletre felmelegített vízre van szükség. Ha az üvegablak néhány perc elteltével 40 foknál magasabb hőmérsékletű, hideg tapintású, akkor nyugodtan hívhat egy szerviztechnikust. Ennek a problémának több oka is lehet:
- Hibás fűtőelem;
- Vezérlőpanel meghibásodása;
- hőmérséklet-érzékelő hibás.
A fűtőtestet és az érzékelőt szerviztechnikusnak kell ellenőriznie, hogy kiderüljön, mit kell kicserélni. A hibás alkatrészt kicserélik, és a készülék újra használható.
Vízelvezetési problémák
A vizet mosás és öblítés közben cserélni kell. A szennyvíztartály kiürítésének elmulasztása a következők miatt következhet be:
- dugulások a vízelvezető rendszerben;
- eltömődött lefolyócső vagy szivattyúszűrő;
- Szivattyú meghibásodása.
Az első esetben a vízvezeték-szerelő segít és megtisztítja a csöveket. Ez a probléma megakadályozza nemcsak a mosógép, hanem a házban lévő összes szaniter készülék működését. A szűrő a felhasználó által is tisztítható, a tömlő pedig megfelelő szakértelemmel cserélhető vagy tisztítható. De előtte a gépet le kell üríteni és egy tartályba kell üríteni. Szivattyútörés esetén azonban nem nélkülözheti, hogy szakembert hívjon a mosógép javításához.
A centrifugálási ciklus nem működik
A modern készülék fontos előnye a csavarási folyamat. A jól kimosott ruhadarabokat kiveheti a gépből, így azok gyorsabban megszáradnak és elpakolhatók. Ha a dob már nem tud felpörögni, ennek több oka is lehet:
- A vizet nem engedték le, vagy a gép azt hiszi, hogy igen;
- a fordulatszámmérő érzékelő hibás adatokat küld a rendszerbe;
- Elhasználódott motor vagy motoralkatrészek.
Hívjon egy szerviztechnikus szakembert a diagnózishoz. Ő majd tájékoztatja Önt a pontos okról. Néha a probléma a mosandó tárgy típusával függhet össze. Például a gép nem fogja tudni megtartani az egyensúlyát, ha egy meglehetősen nehéz tárgy van benne. A mosandó tárgyaknak egyenletesen kell eloszlaniuk a dobban a centrifugálási ciklus alatt.
Vízszivárgás
Néha a túlzott habképződés az oka a szivárgásnak. Ezt a nem megfelelő por vagy a nem megfelelő mennyiségű por használata okozza. A gép ekkor vagy megtagadhatja a mosást, vagy szivároghat. A szivárgás kellemetlen a felhasználó számára, és veszélyes a készülék elektronikus alkatrészeire is. A rövidzárlat az áramköri lapok vagy érzékelők törését okozza, ami a jövőben komolyabb javításokhoz vezethet. A tömlők szivároghatnak a tömlő rögzítési pontjainál. A mechanikusan sérült alkatrészek is hasonló eredményt okoznak. A probléma lehet egy repedt ajtónyakörv. A régebbi készülékeknél maga a tartály is elveszítheti légzárását, ami szintén szivárgáshoz vezet. A mosógép szerelője segíthet kideríteni és megoldani a problémát.
Zaj és rezgés használat közben
A megnövekedett üzemi zaj szintén lehet a meghibásodás tünete. Ha a készüléket nemrégiben költöztették, ellenőrizze, hogy a készüléket helyesen szerelték-e be. A szállítócsavarokat el kell távolítani, a helyét a térben ki kell egyenlíteni. Az egyenetlen padlóburkolatok gyakran okoznak zajt és illetéktelen mozgást.
A zaj a csapágyak meghibásodására, a dob rögzítésével vagy az ellensúlyokkal kapcsolatos problémákra utalhat. Néha a zaj oka, hogy egy szilárd tárgy maradt a dobban, vagy a modellhez ajánlott maximális súlynál nehezebb terhelést kapott. Ez utóbbi esetben nem lesz szükség a mester segítségére, más helyzetekben jobb, ha szakembert hívunk a diagnosztika elvégzésére.
A mosógép elromlott, mi a teendő? Van valami, amit elképzelhetek vagy ellenőrizhetek otthon, mielőtt hívok egy szakembert, vagy jobb lenne rögtön szakemberhez fordulni?
Ha a mosógép elromlott, először ellenőrizd az alapvető dolgokat otthon. Ellenőrizd, hogy a kábel bedugva van-e és hogy van-e áram az aljzatban. Ellenőrizd az áramvédő kapcsolót is. Ellenőrizd a vízcsapot és a tömlőt, hogy minden rendben van-e velük. Ellenőrizd a mosógép beállításait is, lehet, hogy valamilyen hibás beállítás okozza a problémát. Ha ezeket mind ellenőrizted és a probléma továbbra is fennáll, akkor valószínűleg szakemberhez kell fordulnod.
Ha a mosógép elromlott, először ellenőrizd az alapvető dolgokat otthon. Ellenőrizd, hogy a kábel bedugva van-e és hogy van-e áram az aljzatban. Ellenőrizd az áramvédő kapcsolót is. Ellenőrizd a vízcsapot és a tömlőt, hogy minden rendben van-e velük. Ellenőrizd a mosógép beállításait is, lehet, hogy valamilyen hibás beállítás okozza a problémát. Ha ezeket mind ellenőrizted és a probléma továbbra is fennáll, akkor valószínűleg szakemberhez kell fordulnod.
Ha a mosógép elromlott, létezik néhány dolog, amit ellenőrizhetünk otthon, mielőtt szakembert hívunk. Először is, vizsgáljuk meg a mosógép csatlakoztatását. Ellenőrizzük, hogy a kábel csatlakozik-e megfelelően a konnektorba, és hogy nincs-e szakadt, sérült kábel. Ellenőrizhetjük továbbá, hogy a vízcsatlakozás megfelelő-e, és van-e elegendő víznyomás. Ezenkívül ellenőrizzük a szűrőt és a dobot is, hogy nincsenek-e eldugulva. Ha ezeket a lépéseket követjük, és a probléma továbbra is fennáll, akkor érdemes szakemberhez fordulni, hogy javítsák a mosógépet.
Ha a mosógép elromlott, először ellenőrizd a csatlakozásokat és a vízszintet. Ha nem találsz problémát, ellenőrizd a szűrőt és a dobot. Ha ezek rendben vannak, hívj szakembert.
A mosógép meghibásodása esetén fontos ellenőriznünk néhány dolgot otthon, mielőtt szakembert hívunk. Részletesen vizsgáljuk meg a csatlakozásokat, győződjünk meg róla, hogy a kábel megfelelően csatlakozik-e a konnektorba, és nincs-e sérült vagy szakadt kábel. Ellenőrizzük a vízcsatlakozást is, hogy megfelel-e, és elegendő-e a víznyomás. Ne feledkezzünk meg a szűrőről és a dobról sem, ellenőrizzük, hogy nem dugultak-e el. Ha ezeket a lépéseket követjük és a hiba továbbra is fennáll, szakember segítségét érdemes kérni a mosógép javításához.
A mosógép elromlott, mi a teendő? Személy szerint javaslom közvetlenül a szakszervízt hívni, hogy megnézzék és megjavítsák a gépet. Ha bűnözést tapasztalsz, szintén jelenteni kell a rendőrségnek. Talán érdemes lenne megkérdezni a szomszédokat is, hogy tapasztaltak-e hasonló problémákat, és ha igen, hogyan oldották meg őket. Remélem, hamar megtalálod a megoldást!