Minden automata mosógép fontos szerkezeti eleme a pressosztát. Ennek az érzékelőnek a technológiai feladata a gép tartályába bejutó víz szintjének ellenőrzése. Nézzük meg, hogyan épül fel a pressosztát, milyen meghibásodásokat okozhat ennek az egységnek a meghibásodása, és hogyan ellenőrizhető.
A mosógépben lévő pressosztát elrendezése
A pressosztát működése
A szóban forgó érzékelő lényege, hogy elektromos jeleket szolgáltat a gép processzorának. Ha nincs víz a tartályban, vagy a folyadék elér egy bizonyos szintet, a vezérlő a sajtószabályozó által kezdeményezett megfelelő jelzést kap.
Amikor a víz a tartályba folyik, légnyomás az érzékelő belsejében A vezérlési szint elérésekor növekszik és működésbe lép. A jelzést követően a vezérlő elzárja a tartály vízellátását. A tartály leürítésekor a nyomásviszonyok a nyomásszabályozóban lefelé változnak. A riasztó megszólal, ha nincs folyadék a tartályban.
Érzékelő beállítása
A mosógép nyomásszabályozóját helyesen kell beállítani a helyes válaszadáshoz. Ez segít időben jelezni a készüléknek a mosási folyamat megkezdését. Az érzékelőt általában a gyártó állítja be, és a gép tulajdonosa nagyrészt nem érinti.
Pressostat diagram
De vannak olyan kísérletezők, akik szándékosan megbabrálják a mosógép vízszintérzékelőjét. Ezt a helyzetet viszonylag könnyen orvosolni lehet – egyszerűen helyezze át a mosó-szárítógép speciális kapcsolóját az Ön igényeinek megfelelően állítócsavar, közvetlenül a testen található. Egy bizonyos szintre való felkapcsolással a normál nyomás növelhető vagy csökkenthető.
Fontos! A gyártók erősen tanácsolják, hogy ne változtassák meg a presostat alapértelmezett beállításait. Ez olyan terheléseket okozhat, amelyeket a tervezés során nem vettek figyelembe.
A hibás érzékelő jelei
Ha egy kijelzővel felszerelt gép meghibásodik, hibakódot generál és megjelenik a képernyőn. A pressosztát meghibásodásának van egy bizonyos kódkombinációja, amely jelzi a meghibásodás okát. Ha a készülék nincs kijelzővel felszerelve, a tartályban lévő hibás vízszintérzékelő a következő jelek alapján azonosítható.
- Ciklus ismétlése. A meghibásodott érzékelő nem tudja megfelelően érzékelni a tartályban lévő szintet. A mosási és öblítési ciklusok a dobban lévő víz be- és kiáramlásának elakadását okozhatják. A hiba a hibás pressosztát cseréjével javítható.
- Rossz mosási minőség. A rossz mosás a dobba történő nem megfelelő vízbevitel miatt következik be. A hiba oka lehet az érzékelő helytelen beállítása az alacsony nyomásra. A korrekció a rugófeszítés meghúzásával érhető el a beállítócsavar elforgatásával.
- A dobban maradt víz. Ürítéskor némi víz marad a tartályban, és a nyílásokon keresztül a dobba folyik. A mosott ruhanemű kifacsarása a folyadék jelenléte miatt nem hozza meg a várt eredményt. A mosóprogram nem fut a hibás nyomásszabályozó miatt. Az érzékelőt ki kell cserélni.
A dobban maradt víz azt jelentheti, hogy a pressosztát nem működik megfelelően
- Égett szag. A mosási program indításakor a víz felszívódik, egy adag mosószert vesz fel, és bekapcsolja a fűtőelemet, amely felmelegíti a tartályban lévő folyadékot. Ha a nyomásszabályozó meghibásodik, előfordulhat, hogy a víz nem töltődik fel a tartályban, majd a fűtőberendezés bekapcsolásakor égett szag és füst keletkezik. A hibás érzékelő a fűtőelem teljes meghibásodását okozhatja.
- Túl sok vizet pumpálnak a tartályba. A szükségesnél több víz rendszeres elszívása nagymértékben megterheli a motort. Figyelnie kell a helyzetre, mivel a hibás vízszintérzékelő előbb-utóbb a mosó-szárítógép motorjának leállását okozhatja.
A pressosztát ellenőrzése
Ha a legkisebb kétség merül fel a pressosztát helyes működésével kapcsolatban, azt azonnal ki kell cserélni egy újra. De először meg kell győződnie arról, hogy az érzékelő az. A mosó-szárítógép nyomásszabályozójának ellenőrzése igen egyszerű:
- A felső panelt el kell távolítani. A speciális csavarok kicsavarásával és az Önnel ellentétes irányba történő elcsúsztatásával távolítható el. Az érzékelő a legtöbb modellnél az oldalfal tetején található.
- A szakértők azt javasolják, hogy egyszerűen csavarja ki a pressosztátot. Általában néhány csavarral van felszerelve, amelyek viszonylag könnyen eltávolíthatók.
- Ezután húzza ki a csövet és az érintkezőket az érzékelőből. A tömlő speciális tömlőbilincsekkel van rögzítve, és vagy óvatosan szét kell szerelni, vagy le kell vágni és újjal kell helyettesíteni.
A nyomáskapcsoló ellenőrzéséhez jobb, ha multimétert használunk
Hogyan lehet megelőzni a sajtószabályozó meghibásodását?
A nyomócső eltömődése, a tömlőfelületek és szelepek sérülése, a túlmelegedés és az érzékelő érintkezők megégése a sűrítőszabályozó meghibásodásának fő típusai. E problémák forrása a gép belsejében felgyülemlett szennyeződés.
A szakemberek azt javasolják, hogy rendszeresen tisztítsa meg a lefolyót, és évente legalább kétszer végezzen megelőző mosást egy speciális mosószerrel: Calgon, Alphagon, Luxus Professional és mások.
A gép károsodásának elkerülése érdekében a következő pontokra is figyelni kell.
- Ne hagyja, hogy a mosó-szárítógép működjön üresjáratban. A mosási ciklus elindítása előtt az adagolónak vizet kell szívnia a tartályba.
- Az optimális mosási hőmérséklet ne haladja meg a 45 Celsius-fokot. Ez elegendő a megfelelő mosáshoz.
A nyomáskapcsoló elengedhetetlen a teljes mosógép-rendszerhez. Ha meghibásodik, megakadályozza a mosást, és különböző meghibásodásokhoz vezethet. A mosógép pressosztátjának cseréje gondot okoz, de nem jelent problémát. Figyelje a gép viselkedését, hogy időben észrevegye a hibákat.
Hogyan tudom összeszerelni és ellenőrizni a mosógép nyomáskapcsolóját?
A mosógép nyomáskapcsolójának összeszereléséhez először győződjünk meg róla, hogy minden alkatrész a helyén van. Ehhez szükségünk lesz a nyomáskapcsoló, a csatlakozó tömlő és az érzékelőhuzalokra. A kapcsoló csatlakoztatása előtt áramtalanítsuk a mosógépet. Csatlakoztassuk a tömlőt a mosógép vezetékhálózatához és a nyomáskapcsolóhoz, majd rögzítsük őket. Az érzékelőhuzalokat is csatlakoztassuk a megfelelő csatlakozókhoz. Ellenőrizzük, hogy minden csatlakozás szoros és biztonságos-e. A nyomáskapcsoló helyes működésének ellenőrzéséhez töltsünk meg egy vízzel teli edényt, majd indítsuk el a mosógépet. Figyeljük meg, hogy a nyomáskapcsoló helyesen reagál-e a vízszint változására, és a mosógép leáll-e, amikor elérik a beállított vízszintet. Ha igen, akkor a nyomáskapcsoló sikeresen összeszerelt és ellenőrizve lett.
Hogyan lehet biztosítani, hogy a mosógép nyomáskapcsolójának összeszerelése és ellenőrzése hibátlan legyen?
A mosógép nyomáskapcsolójának hibátlan összeszereléséhez és ellenőrzéséhez a következő lépéseket kell követni:
1. Bizonyosodjunk meg róla, hogy a mosógépet kikapcsolták és lehűlt a berendezés.
2. Ellenőrizzük az összeszerelési utasításokat és az alkatrészeket, hogy biztosak legyünk benne, hogy minden rendelkezésünkre áll.
3. Vizsgáljuk meg alaposan az összes alkatrészt, különösen a nyomáskapcsolót, hogy ne legyenek rajta sérülések vagy repedések. Ha bármilyen károsodást észlelünk, cseréljük ki a kapcsolót.
4. Kapcsoljuk be a mosógépet a használati utasítás szerint, és figyeljük meg, hogyan működik a nyomáskapcsoló.
5. Ellenőrizzük, hogy a nyomáskapcsoló megfelelően reagál-e a víznyomás változásaira. Ehhez engedjünk vizet a mosógépbe, majd figyeljük meg, hogy a kapcsoló megfelelően érzékeli-e a nyomásváltozást és működik-e a kívánt módon.
6. Ha bármilyen hiba vagy probléma lép fel a nyomáskapcsolóval, ellenőrizze az összes összeszerelési lépést, és győződjön meg arról, hogy minden helyesen van-e összeállítva.
7. Ha továbbra is problémák vannak a nyomáskapcsolóval, javasolt szakember segítségét kérni a hibaelhárításhoz és az esetleges javításhoz.
Hogyan lehet ellenőrizni egy mosógép nyomáskapcsolójának összeszerelését?
Kérdése lenne, hogy a mosógép nyomáskapcsolójának összeszerelése és ellenőrzése hogyan történik?