Minden készülék bizonyos zajt csap működés közben. De a mosás közbeni hangos zajoknak már bizonyos gondolatokat kellene felvetniük az összeomlásról. A felhasználónak nem szabad figyelmen kívül hagynia a kérdést, hogy miért zúg a mosógép – mindig érdemes megkérdezni a választ és megtalálni a megfelelő megoldást.
Zajszint-szabványok
Az adott mosógépmodell zajszintjét a mosó-szárítógép kézikönyve tartalmazza. Ez attól függ, hogy melyik meghajtóegység van felszerelve:
- a szíjhajtású változatban 60 és 72 dB (decibel) között;
- Közvetlen meghajtások esetén a küszöbérték 52 és 70 dB közé csökken.
Mit árulnak el ezek a számok? A felhasználó még mindig hallja az ilyen készülék működését, és teljesen csendes mosógépek nem léteznek. A készülék működik, de ez nem okozhat zajt kellemetlenségek. Ha ilyen érzés merül fel, a készülék nyilvánvalóan nem működik. És ez jó dolog, ha az okok nem súlyosak.
Szállítócsavarok kicsavarása
Meghibásodásokból eredő zajok
Néha a mosógép csak a működés bizonyos szakaszaiban hallhatóan kellemetlen. Ez lehet a következő:
- A ház megsérült repedések a lengéscsillapítók vagy a lábak elhelyezésében.
- A dob Laza csigakerék. A megoldás nagyon egyszerű – a hátsó burkolatot eltávolítjuk, és a megfelelő részt meghúzzuk.
- Ugyanezt a hatást okozza a laza csavarok a motor holtjátékáról. Itt is elegendő egy egyszerű csavar meghúzása.
- A megrepedt tartályt ki kell cserélni (és ezt jobb, ha szakemberre bízza).
- Felső rugók szintén meglazulhat, csakúgy, mint az ellensúlyt tartó szerelvények. Mindez egy egyszerű rögzítéssel megoldható.
A fentiek közül sok megoldható saját maga, anélkül, hogy szakember segítségére lenne szükség.
Hogyan lehet eltávolítani a túlzott zörgést a gépek működtetése közben
Csapágyak cseréje
Ha a gép nagyon zajos lett, a hiba a csapágyakban keresendő. Ennek a hipotézisnek az ellenőrzése nagyon egyszerű – a dobot a gép kikapcsolt állapotában kell forgatni manuálisan. Ha csendes, akkor más elromlott alkatrészeket kell hibáztatnia. Ha a gyanú beigazolódik, a következő lépéseket kell megtenni.
- Távolítsa el az elülső falat (a mandzsetta mögött vannak a zárócsavarok, vegye ki az alsó panelt és a vezérlőpanelt).
- A hátsó fal eltávolítása – a csavarokat óvatosan ki kell csavarni.
- A fűtőelem eltávolítása, amely mögött a motor helyezkedik el. Ezt is úgy kell eltávolítani, hogy először kihúzzuk az övet.
- A karosszériához rugók és lengéscsillapítók segítségével rögzített tartályt le kell szerelni.
- Hogyan kell szétszerelni a tartályt? Általában két félből áll, amelyek össze vannak csavarozva.
- Szedje ki az elhasználódott csapágyakat, és cserélje ki őket újakra.
- Mindent az ellenkező irányban szerelnek össze.
Az ilyen alkatrészek általában az öregedés után kezdik el mutatni a kopás jeleit tartálycsomagolás – Ez az a rész, amely a tartály lezárásáért felelős. A csapágyak gyorsan korrodálódnak és elhasználódnak, ha nedvesség szivárog be.
A különböző márkájú mosógépek csapágycseréjének folyamatáról részletesen lásd a Samsung, LG, Indesit, Ariston mosógépekről szóló cikkeinket.
Hogyan rögzítsük a csigát a dobhoz?
Az ellensúly eltört
A mosógép gyakran nagy zajt csap az ellensúlyok miatt. Ezekre az alkatrészekre azért van szükség, hogy stabilitás Ellenőrizze a tartályt a centrifugálási ciklus alatt. Az ilyen elemek megfelelő súlya tökéletesen kiegyensúlyozza a tartály mindkét oldalát. Amit az ellensúlyokról tudni kell? A trükkös dolog az, hogy ezek az alkatrészek gyakran nehezen hozzáférhető helyeken vannak. Ahhoz, hogy megvizsgálja őket, segítenie kell magának egy zseblámpával. És kézzel is meg kell vizsgálni – a tapintás után a laza helyeket meghúzzák. Mindenesetre, ha integritás az ellensúlyok megzavarodtak; a tartály tönkremenetelének megakadályozása érdekében ezeket ki kell cserélni.
Kopott kefék
A készülék zúg, de a dob nem forog – itt a motor keféinek kopására gyanakodhat. A kopogó hang ilyen esetekben általában nagyon hangos. A legjobb, ha szakemberre bízza a munkát. Ennek oka, hogy a készüléket a motor eltávolításával teljesen szét kell szerelni.
A felhasználónak mindig szem előtt kell tartania, hogy a készülék háttérzaja a meghibásodásra figyelmeztet. Különösen, ha a zümmögés abnormális. Mindig ellenőrizze és javítsa ki időben a motor esetleges hibáit.
Milyen okok lehetnek annak, hogy a mosógép zúgás hangosabb és intenzívebb lesz mosás közben?
Mi lehet az oka annak, hogy a mosógép zúg vagy zajosan működik mosás közben?
A mosógép zúgása vagy zajos működése több dologra is visszavezethető. Egyik gyakori ok lehet, hogy a mosógép túlterhelt, és emiatt nehezen tudja elvégezni a mosási folyamatot. Másik lehetőség, hogy a mosógép csapágyai elkoptak vagy tönkrementek, ami zajos működést eredményezhet. Ezen kívül a mosógép öblítő adagolójában felgyülemlett szennyeződések is okozhatnak zajt vagy zúgást. Ha a probléma fennáll, érdemes szakember segítségét kérni a kijavításához.
A mosógép zúgásának vagy zajos működésének okai lehetnek a következők: eltolódott terhelés a dobban, eltömődött vagy elakadó szivattyú, kopott csapágyak vagy ékszíjak, laza alkatrészek vagy csavarok, túl sok mosószer vagy por az adagoló rekeszben, illetve egyenetlen talajon történő használat. Ezek a problémák okozhatnak hangos működést vagy zúgást a mosógépben. A legjobb megoldás az ilyen problémák elkerülésére a rendszeres karbantartás és a megfelelő használati útmutató betartása. Ha a hangos működés folytatódik, érdemes szakember segítségét kérni a hibaelhárítás és javítás érdekében.
Mi lehet az oka annak, hogy a mosógép zúgás közben hangosan működik?