Az egykor tisztán szakmai jellegű technológia egyre inkább a mindennapi élet részévé válik. Tehát egy nedves porszívó már régóta nem valami meglepő: ma már minden harmadik háziasszony segít a ház gondozásában. oktatás 1 A nedves porszívó már régóta nem meglepő: ma már minden harmadik háziasszony segít a ház gondozásában. A gőztisztító egy kevésbé ismert eszköz, de máris egyre több vásárlót szerez. Ha választania kell a nedves/száraz porszívó és a gőztisztító között, ne siessen. Ez a két készülék teljesen eltérő feladatokat lát el! De mindenekelőtt.
A botporszívó diagramja
A készülék működési elvének és alkalmazási körének megértéséhez nézzük meg, mi van benne.
Mi a különbség a porszívó és a padlótisztító között?? A normál levegővel működik, míg a mosószeres vízzel működik.
Minden porszívónak két folyadéktartálya van. Az egyik tiszta vizet tart egy. A szennyeződés és a kosz felszívódik a folyadéktartályba, és onnan a szennyeződéssel együtt visszaszívódik a tartályba. Ennek megvan az az előnye, hogy a padlósúroló/szárító nem olyan hatékony, mint a normál felmosórongyos tisztítás. Egy felmosórongy nem biztos, hogy képes leszedni az összes port és szennyeződést egy felületről, de egy nedves porszívó igen.
Nézze meg ezt a videót, hogy megnézze, hogyan működik a nedves porszívó.
A porszívók mások:
- kialakítás szerint (függőleges, vízszintes);
- gőztisztító típus a teljesítmény szempontjából;
- a víztartály térfogatával;
- A használt szűrő szerint.
A függőleges tisztítóberendezések terjedelmesebbek, de több vizet tárolnak. Ami azt jelenti, hogy hosszabb ideig tart „újratöltés” nélkül. Figyeljen a következőkre a felszerelt szűrők típusa. Ha a HEPA nagyobb, mint 12, akkor biztos lehet benne, hogy a szennyeződések 99%-a a porszívóban marad. A nedves porszívó működtetésének hátránya a magas zajszint – a takarítás, amíg a gyerekek alszanak, kihívást jelenthet.
Alkalmazási terület
Mint már megértette, kiválóan alkalmasak a padló tisztítására. És mi másra lenne még jó egy gőztisztító?? Ez is segít:
- Szőnyegek, szőnyegek és egyéb strukturált padlóburkolatok tisztítására;
- A gőztisztító például a következőkre használható: felfrissíti a kárpitot;
- Szabaduljon meg a háziállatok szőrétől.
A porszívó kiválasztásakor figyeljen otthonának méretére. A nagyobb otthonok nagyobb víztartályokat igényelnek, amelyek lehetővé teszik, hogy újratöltés nélkül működjenek.
A tisztítható porszívó tiszta vízzel vagy speciális tisztítószerrel tisztítható. Vegye figyelembe, hogy minden gyártó a „saját” mosószerét ajánlja, amely ideális a porszívó típusához. Ez egy rendszeres extra költség. A tisztítószerek szintén fogyóeszközök a gőztisztítóban száraz tisztításhoz. Ezek speciális porgyűjtők, amelyek a porszívót normál, „száraz” porszívóként működtetik.
Hátrányok
Ezen egységek hátrányai közé tartozik a fogyóeszközök beszerzésének szükségessége. És mik a nedves porszívó egyéb hátrányai??
- Tömör kialakítás. Mivel két víztartály van benne, a készülék nem lehet kompakt.
- Minden tisztítás után a tisztítószer minden részét teljesen ki kell öblíteni és meg kell szárítani.
- Magas költségek a „száraz” társaikhoz képest.
E hátrányok ellenére egy kézi porszívó elengedhetetlen, ha sok szőnyeggel, kárpitozott bútorral, háziállattal stb. rendelkezik. Ez csökkenti a vegytisztítás szükségességét, ami jelentős megtakarítást eredményez.
Van néhány kemény hézag, amit be kell tölteni korlátozások porszívó használata. Például semmiképpen sem szabad használni őket:
- parketta és keményfa padló;
- természetes szőnyegek.
A parketta könnyű: a nedvesség bejuthat a padló kis repedéseibe és felpúposodhat. A természetes szőnyegek tisztítása nem ajánlott, mert nehezen száradnak meg. A természetes szőnyegek (gyapjú, viszkóz) aljzata hajlamos a penészesedésre, ha nem elég száraz. De ha a szőnyeget kiviheti a szabadba száradni a napon vagy a szélben, akkor megoldottuk a problémát.
Olvassa el továbbá: válasszon nedves porszívót laminált padlóhoz.
Gőztisztító kialakítása
A gép belsejében van egy gőzfejlesztő. A tartályban lévő víz felmelegszik, majd a gőzcsövön keresztül távozó víz nyomás alá kerül. Felteheti egy tömlőre Különböző fúvókák, Speciális tisztítási feladatokra tervezve. Sokkal csendesebb, mint egy porszívó, ami egy plusz dolog. Nem igényel további vegyszereket: a gőztisztító magas hőmérséklete és nyomása felelős a tisztításért.
A gőztisztítók mindenféle formában és méretben léteznek:
- kézi;
- Padlón álló.
A kézi modellek kompaktak, helyenkénti tisztításhoz és alkalmi használatra alkalmasak. Kisebb víztartályuk és kisebb teljesítményük van, mint az álló rendszereknek. De a költségek is lényegesen alacsonyabbak!
A kézi gőztisztítóknak van egy nagy hátránya: a tisztítás során a levegőben kell tartani őket. Ettől nagyon elfárad a keze.
A padlóra állított porszívók megjelenésükben hasonlítanak a hosszú tömlővel ellátott porszívókhoz. Ez a gőztisztító típus nagy teljesítményű és árú. Nagy felületeken, például padlókon, falakon, ajtókon stb. használható.p.
Kérjük, vegye figyelembe a gőztisztító kiválasztásakor a súlya miatt (ha kézi működtetésű), a tömlő és a vezeték hossza. A nem megfelelő hosszúság megnehezíti a függönyök felakasztását és a távoli helyekre való bejutást.
Olvassa el továbbá: Az otthoni gőztisztító jellemzői és használata.
Alkalmazási területek
A készülékből felszabaduló gőz képes elpusztítani a baktériumokat, baktériumokat és allergéneket. Ez az első alkalom, hogy a készüléket kizárólag kórházakban használják fertőtlenítésre. Itt került be a mindennapjainkba. Manapság sokan szenvednek allergiától, és számukra a gőztisztító nélkülözhetetlen. Mit lehet gőzzel tisztítani?
- Függönyök, függönyök;
- ruházat;
- Windows;
- csempézés (különösen a csempék közötti hézagok);
- tükrök;
- szegélylécek;
- emeletek;
- jármű belseje.
Amint láthatja, a gőztisztító használata hasonló a Rainbow Cleaneréhez. Íme, hogyan működik a gőztisztító, és mit tehet vele.
Hibák
A széleskörű felhasználási lehetőségek ellenére ezeknek az eszközöknek hátrányai is vannak a készülék jellegéből adódóan. Ezek közé tartoznak:
- A gőzkezelés után a felületet rongyokkal kell letörölni;
- Az olcsó modellek „fröcskölhetik a vizet” és csíkokat hagyhatnak;
- Szerszámok nélkül nem tudja eltávolítani a makacs szénlerakódásokat, a rozsdát és a korróziót.
A gőztisztítók reklámjai elhitetik Önnel, hogy pillanatok alatt megszabadulnak minden szennyeződéstől. Ez nem egészen így van. A gőz feloldja a szennyeződéseket és a koszt, de nem azonnal. Ezután a feloldódott szennyeződéseket speciális kendővel kell eltávolítani. hozzá kell szokni a készülék kezeléséhez: hogyan kell tartani, milyen szögben, milyen távolságban a felülettől (további részletek a cikkben, amelyet a gőztisztítót vásárolt: hogyan kell használni). Nem minden háziasszony szokik hozzá; sokan könnyebbnek találják a maró vegyszerek és kefék használatát a szennyeződések tisztítására.
A különbség a gőztisztító és a porszívó között
Amint láthatja, e készülékek felépítése hasonló. Mindkettőnek van egy víztartálya, mindkettő kiengedi a vizet. De van egy nagy különbség – a porszívó visszaszívja a szennyeződést, míg a gőztisztító nem. Így a morzsákat és egyéb törmeléket nem lehet gőztisztítóval felsöpörni. De ez egy nagyszerű módja annak, hogy megszabaduljon a kosztól és a szennyeződésektől:
- Vízkő és rozsda eltávolítása;
- ablaktisztító;
- A ragasztó nyomainak eltávolítása a felületekről;
- A kárpitozott bútorok, függönyök tisztítása;
- fertőtlenítés.
Vannak modellek, amelyek működnek Hideg üzemmód – ezek még az ablakpárkányon lévő friss virágok mosására is alkalmasak. Ezenkívül a gőztisztító készülék használat után nem hagy csíkokat. A szőnyegtisztító viszont jobban alkalmas a szőnyegtisztítási feladatra, mert képes beszívni az összes szennyeződést, amely felhalmozódott a szőnyegszálak között.
Melyik egység a legjobb választás?
Tehát meg kell értenie a tisztítási igényeit ahhoz, hogy döntést hozhasson. Ha háziállat van a házban – és sok szőnyeg -, nedves porszívóra van szüksége. Ha vannak gyermekei vagy allergiás gyermekei, akkor gőztisztítót kell vásárolnia. Mert vegyszerek nélkül tisztít és fertőtlenít. Még jobb, ha mindkét eszközt megvásárolja, és mindegyik a saját munkaterületét végzi.
Melyik eszköz hatékonyabb és könnyebben használható a nedves tisztításban? Mennyi időt takaríthatok meg a nedves porszívóval és a gőztisztítóval? Melyik eszköz javasolt a padlók, szőnyegek vagy csempék tisztításához? Mivel jár együtt a nedves porszívó és a gőztisztító ára? Mindezeket figyelembe véve, melyik eszközt ajánlanátek a leginkább?