Észreveszi, hogy a porszívója használat közben spontán kikapcsol? Ennek a viselkedésnek az okai különbözőek lehetnek, és a legtöbbet sajnos nem lehet saját erőből megoldani szakképzett szakember beavatkozása nélkül. Jó, ha tudja, miért történik ez, és megpróbálja megoldani a problémát.
A leállás okai
A porszívó futás közbeni kikapcsolásának leggyakoribb oka az alkatrészek és alkatrészek túlmelegedése. Ezt különböző tényezők okozhatják.
- A be- vagy kimeneti szűrő erősen szennyezett (ezeket rendszeresen tisztítani kell).
- Magas hőmérséklet a tisztítási területen.
- Eltömődött rugalmas tömlő vagy bemeneti nyílás.
- A motor vagy az elektronikus áramköri lapok szennyezettek lehetnek.
- A motorkefék elhasználódása és elhasználódása.
- Érintkezési hiba a motor egyik alkatrészében.
- Törött érintkező a hálózati aljzatban.
Mit tehetsz te magad
Mit tegyen, ha porszívózás közben egyszerűen kikapcsol a porszívója, és nem kapcsol vissza, vagy ha tárolás után nem indul újra?? Az első teendő, hogy kiderítse, mi a baj a készülékkel. A műveletek algoritmusa (és azt kötelező következetesen végrehajtani) minden eszköz esetében egy lesz, függetlenül a porgyűjtő típusától, legyen az tartály, zsák vagy aquafilter.
- Ellenőrizze a tápegységet. Ha van áram a lakásban, próbálja meg a porszívót másik konnektorba dugni. Lehet, hogy a hiba nem vele, hanem az aljzattal van.
- Ellenőrizze a tápkábelt és a dugót Szakadások, gyűrődések és egyéb hibák esetén. A dugó nem lehet megolvadt, és nem lehetnek látható sérülések a vezeték csatlakozójánál vagy magán a kábelen.
- A következő valószínű probléma porgyűjtő tartály. Ha blokkolva van, a biztonsági kikapcsoló kioldhat. Ürítse ki a portartályt vagy cserélje ki a zsákot. Nézze meg a tömlőt, lehet, hogy nagy törmelékkel van eltömődve.
A portartály túl van töltve
Ha a porszívó a diagnózis során nem kel életre, akkor hibás vagy kiégett motorról van szó. Ebben az esetben csak egy szerviztechnikus segíthet, aki professzionális berendezésekkel tudja tesztelni a készüléket és megjavítani.
Olvassa el továbbá: Miért nem indul a porszívó?.
Hogyan lehet meghosszabbítani a porszívó élettartamát
Statisztikailag a porszívókkal kapcsolatos leggyakoribb probléma a motor meghibásodása. És a legdrágábban javítható. Ezért fontos, hogy a készülék motorja ne melegedjen túl használat közben.
Ne hagyja, hogy a porszívó a végsőkig fusson. A szennyeződés mértékétől függően 20-25 percenként szünetet kell tartani, amíg a készülék teljesen ki nem hűl. Csak ezután lehet a porszívót újra üzembe helyezni. Nagy területeket csak időszakosan tisztítson.
Mindig győződjön meg róla, hogy Győződjön meg arról, hogy a porzsákok tiszták minden típusú tárolóedényt meg kell tisztítani, és az eldobhatót ki kell cserélni, mielőtt „csordultig” eltömődne. A túlcsorduló törmelék megakadályozza a levegő áramlását a motorhoz. A motor erőlködni kezd, ahogy megpróbál levegőt szívni.
A fő szűrőn kívül a porszívóba szerelt összes szűrőt időről időre ápolni kell. Ezeket azonnal meg kell tisztítani és rendszeresen ki kell cserélni.
A Hoover-szűrőket rendszeresen tisztítani kell
A fejlettebb porszívómodellek 2,5 mm-es maximális fordulatszámmal rendelkeznek Érzékelők és biztosítékok a túlmelegedés elleni védelemhez. Ha nem, akkor a kritikus hőmérséklet-emelkedés lehet az utolsó dolog a készülékén. Ezért fontos, hogy kapcsolja ki a készüléket, amint felforrósodik, és még inkább, ha égett szagot érez (ez a túlhevült por miatt lehet).
Olvassa el továbbá: Kisebb és nagyobb porszívójavítások kezelése.
Következtetés
A túlmelegedés első jeleinél azonnal próbálja meg orvosolni a problémát, és tegye a fent leírtak szerint (ne várja meg, hogy a készülék magától kikapcsoljon). De ha ez nem lehetséges, akkor hívjon egy tapasztalt szakembert. Ez egy nagyszerű módja annak, hogy időt és pénzt takarítson meg magának, mivel egy kis probléma korai felismerése megelőzheti a későbbi nagyobb problémákat.
Mi lehet az oka annak, hogy a porszívó leáll?
Több oka is lehet annak, hogy a porszívó leáll. Az egyik lehet, hogy túlmelegszik a motorja, ami átmeneti hűtést igényel. Ezt megoldhatjuk úgy, hogy hagyjuk pihenni egy ideig, majd újra bekapcsoljuk. Másik ok lehet a tömött porzsák vagy szűrő, ami megakadályozza a levegő áramlását. Ebben az esetben érdemes ellenőrizni és tisztítani a porzsákot vagy szűrőt. Emellett egy megsérült vagy elakadt fúvóka vagy cső is okozhatja a porszívó leállását. Ebben az esetben érdemes ellenőrizni és megszüntetni a blokkolást. Ha ezek a megoldások nem működnek, javasolt szakember segítségét kérni a probléma megoldásához.
A porszívó leállásának több oka lehet. Először is, a motor túlmelegedhet, ekkor pihentetni kell egy ideig, majd újra be lehet kapcsolni. Másik lehetőség, hogy a porzsák vagy szűrő eltömődött, ami akadályozza a levegő áramlását. Ebben az esetben célszerű ellenőrizni és megtisztítani a porzsákot vagy szűrőt. Ha a porszívó továbbra sem működik, akkor az elakadt vagy sérült fúvóka vagy cső okozhatja a problémát. Ekkor célszerű ellenőrizni és elhárítani a blokkolást. Ha ezek a megoldások nem segítenek, akkor ajánlott szakember segítségét kérni a hiba elhárításához.
A porszívó leállhat több okból is. Először is, elképzelhető, hogy a porszívó túlmelegedett, és ezért bekapcsol a túlmelegedésvédelem, ami leállítja a készüléket. Ebben az esetben célszerű várni egy kis időt, hogy lehűljön a porszívó, majd újra bekapcsolni. Másodszor, lehet, hogy a tartály megtelt, és ezért a porszívó működése leáll. Ebben az esetben ki kell üríteni a tartályt, és tisztítani kell a szűrőket. Harmadszor, a porszívó vezetékében lehet zárlat vagy megszakadás, ami szintén okozhatja a leállást. Ebben az esetben célszerű ellenőrizni a vezeték integritását és szükség esetén javíttatni. Végül, ha mindezek után sem működik a porszívó, akkor probléma lehet az elektromos motorral, melynek javításához szakemberre van szükség.