Technikailag a keringtető vagy keringtetett páraelszívók természetüknél fogva nem konyhai páraelszívók, mivel nem távolítják el a szennyezett levegőt, hanem inkább tisztítják azt a szűrők és hozza vissza. A szakértők szerint ez a fajta szellőztetés a legkevésbé költségesnek tekinthető. Sok konyha számára a szűrőegységek jelentik a legmegfelelőbb megoldást.
A keringtető páraelszívó működési elve
A többszintes házakban gyakori, hogy a szellőztető rendszerrel problémák vannak: nincs elegendő huzat, vagy a belső csatornák eltömődése miatt egyáltalán nem történik szellőztetés. Itt jön a képbe a csatornamentes, vagy egyszerűen csak keringtetett páraelszívó.
Ventilátor Vízszintesen forog a főzőfelület felett, a főzéssel szennyezett légáramokat a fúvókarendszerbe szívja be. Útközben ez az áramlás speciális szűrőkkel találkozik, amelyek a zsírrészecskéket a háló felületén rakják le. Ezután a szagok eltávolítása érdekében megszűrik őket, és a légáramot újra bevezetik a helyiségbe. Ha befejezte az étel elkészítését, kapcsolja ki a rendszert, és nyisson ki egy szellőzőablakot a normális légkör helyreállítása érdekében.
Fontos! A konyhában a páratartalom sehol sincs rendszeres szellőztetés nélkül, és a beáramló friss oxigén felfrissíti az egész helyiséget.
A modern városi lakásokban dupla üvegezésű ablakokat szerelnek be, hogy kiküszöböljék az utcáról érkező zajt, de a szobába áramló levegőnek állandónak kell lennie.
A recirkulációs páraelszívó funkciója
Mikor kell beépíteni egy csatornamentes motorháztetőt
A konyhában a műszaki feltételek nem mindig olyanok, hogy lehetővé tegyék a be- és elszívó szellőztető rendszer kiépítését. A recirkulációs páraelszívó beépítése ideális a következő helyzetekben.
- Ha a helyiség kicsi és a szellőzőcsatorna hibás vagy hiányzik.
- Ha nehéz a szellőzőket a belső térbe integrálni, és nem lehet 130 mm-es lyukat vágni a falon.
Csatornamentes páraelszívó felszerelhető ott, ahol nincs csővezeték-felszállóvezeték.
Előnyök és hátrányok
Az ilyen típusú motorháztető telepítése nem különbözik a hasonló háztartási készülékek szabványos elhelyezésétől, de azok autonómia sokkal magasabb. Nincs kapcsolatuk a szellőzőrendszerrel, ezért a tervezők egy sor kompakt páraelszívót fejlesztettek ki behúzható típus, ahol keringtetést alkalmaznak. Ezeket teleszkópos kivonóknak nevezik. Működés közben erős oldalirányú huzatot létrehozva szűrnek, amely a légáramlással együtt minden szennyező anyagot magába szív. A rendszer a kikapcsolás után a munkalapba süllyed – nagyon kényelmes és eredeti.
Előnyök
Az ilyen típusú eszközöknek valamivel alacsonyabb a kapacitása és a teljesítménye, de ez lehetővé tette a gyártó számára, hogy csökkentse a költségeket, ami csak a felhasználóknak tetszik. A rendszer minden alkatrésze kisebb terhelésnek van kitéve, és így lényegesen hosszabb ideig képes biztonságosan működni.
Nincs helye a visszalépésnek, amikor a működésről van szó. A szabadon álló elhelyezés lehetővé teszi a páraelszívó szabad elhelyezését – a felhasználók a szellőzőnyílás beömlőnyílásának helyétől függetlenül oda helyezik el, ahol a legkényelmesebb számukra.
Visszavezető páraelszívó a konyha belsejében
Hátrányok
A recirkulációs páraelszívók legnagyobb hátránya a gyakori szűrőcsere, amelyre évente legalább egyszer vagy kétszer kerül sor. Annál is inkább, mivel a tökéletes szűréshez zsír- és aktívszénszűrők kombinációja szükséges. A zsírszűrőket ugyanúgy lehet tisztítani, mint a zsíros mosogatógépet, egy speciális mosószerrel (olvasson többet a zsírmentes motorháztető tisztításáról).
Vásárláskor válasszon népszerű, szabványos méretű modelleket, így könnyebben találhat cserekazettákat.
Negatívum, hogy az ilyen rendszereket nem lehet a hűtőmaszk tetejére szerelni gáz Nem tudnak megbirkózni az égéstermékek lebomlásával, és ez oxigénhiányos hatást vált ki, ami a recirkulációt hatástalanná és értelmetlenné teszi.
Milyen szűrőket használnak?
Hétköznapi képernyők a keringtető páraelszívó testének alsó részén lévő fémből készült szűrők a szükséges minimumot jelentik minden konyha számára. Úgy tervezték őket, hogy kiszűrjék a finom zsírrészecskéket a levegőből. Működésük nagyon egyszerű: a finom fémhálót átáramoltatva a szennyezett légáram a finom zsírrészecskéket a felületükön hagyja. Minél összetettebb és finomabb a háló, annál több zsír marad a hálóban. A szitát egy bizonyos idő elteltével eltávolítják, és zsírmaradványoktól mentesen kiöblítik.
A sziták általában rozsdamentes acélból készülnek; az olcsó modellekben a sziták nagy szilárdságú alumíniumból készülnek.
A szagok ellenőrzésére további szűrőket használnak:
- Eldobható terelőlapok papírból, párnából vagy gyapjúból készült. Cserélje ki őket, ha a nyomtatott minta már nem látható.
- Akril, ritkán fordulnak elő, de nagymértékben újrafelhasználhatóak. Mosáskor óvatosan járjon el; soha ne centrifugálja őket, nehogy megsérüljön a szálak elhelyezése.
- Charcoal A szűrők vastagabbak, ezért az égett olaj okozta kellemetlen szagokat is magukba zárják. képesek hatékonyan szűrni a levegőt. A használt aktívszénszűrő kazettákat nem használják újra, hanem újakra cserélik. Cseréjük gyakorisága közvetlenül a háztartási készülék használatának intenzitásától függ.
aktív szénszűrők
A páraelszívók, keringtető páraelszívók és egyéb szűrőkkel ellátott modellek gyártóinak a mellékelt kézikönyvben fel kell tüntetniük, hogy mikor cserélik ki a szűrőket. Egyesek legfeljebb 3 hónapos intervallumot határoznak meg, míg mások hosszan tartó használat után fél évre állítják be.
A legfejlettebb kazettás szűrőmodellek a következőkkel vannak felszerelve mutatók, amelyek rendkívüli eltömődésről számolnak be. Ez nagyon praktikus – rögtön tudni fogja, milyen gyakran kell cserélni őket. A kazetta kiválasztásakor ügyeljen arra, hogy ne legyenek hézagok; túlméretezett szűrők nem szerelhetők be.
Mítoszok a szűrőkről
A különböző páraelszívó modellek előnyeiről sokféle vélemény létezik. Az érvek gyakran a szűrők hatékonysága és a szűrők szennyezőanyag-eltávolításának minősége körül forognak.
Alacsony szűrési hatékonyság
Nincs olyan elszívórendszer, amely 100 %-ban eltávolít minden szagot a konyhai környezetből. A szennyezett levegő elszívó rendszer nem alkalmas minden városi lakás esetében a lakóházak eltömődött szellőzőcsatornái és aknái miatt. Lakásonként külön konnektorok szükségesek – külön engedély szükséges. Minden páraelszívó elsődleges funkciója az elszívás Kipufogó a füstök és gőzök elszívására, zsírcseppek és korom, t. k. A bútorokon és a falakon lévő lerakódások nem járulnak hozzá a szoba hangulatához, és károsak az egészségre. Ezt a problémát tökéletesen megoldják az újrahasznosító rendszer szűrői.
Egyébként az elszívó rendszerekben is vannak szűrők a motor és a légcsatornák védelmére, és ezeket is rendszeresen cserélni kell.
Magától értetődik tehát, hogy a motorháztető modelljétől függetlenül a kellemetlen szagok teljes kiküszöbölése alapvetően lehetetlen. Mindkét rendszer jól alkalmas a korom és a zsírcseppek eltávolítására.
A szűrők csökkentik a hatékonyságot
Gyakori tévhit, amelynek nincs számadatokkal alátámasztott alapja – soha senki nem végzett semmilyen tanulmányt a témában, nemhogy méréseket vagy teljesítmény-összehasonlításokat végezne. A modern aktívszénszűrők nagyon finomak, és nem befolyásolják az elszívórendszer teljesítményét vagy teljesítményét.
A fémszűrők, amelyek minden páraelszívóban jelen vannak, és amelyeket rendszeresen tisztítanak, hajlamosak eltömődni a zsírtól.
Veszteség akkor áll fenn, ha telepítés Egyenesen átmenő rendszerek: Egy kanyar 10 %-kal csökkenti a hatékonyságot, és ezek nélkül nem lehetséges a rejtett csatornázás – legalább két kanyar kötelező lesz. Számítsd ki: 265 m3/h a kézikönyv szerint, két fordulatos kitérőt csináltam, mínusz 20%-kal a végén 265-53=212 köbcentit kaptunk. m./ch
Következtetés: Ne higgyen az ellenőrizetlen információknak és a hamis mítoszoknak. A teljesítményt és a teljesítményt a beépített szűrők figyelembevételével határozzák meg.
Kiválasztási kritériumok
Válassza ki a páraelszívót az Ön igényei, a helyiség belsőépítészeti koncepciója, valamint műszaki és költségmegfontolások alapján.
- Ha a tűzhelyet intenzíven használja az első és a második fogás elkészítéséhez, figyelembe kell vennie a következőket a rendszer légtisztító kapacitása. A kritérium fontos a szűrőcsere gyakoriságának megítéléséhez. Ha gyakran főzünk a főzőlapon sült vagy sült ételeket, leveseket és borscsot, akkor egy erőforrás-takarékos készülék a megfelelő választás. Drágább, de nem igényel gyakori további szűrőcserét.
- A recirkulációs páraelszívó kiválasztásának fontos kritériuma a konyhai kialakítás stílusa. A páraelszívó harmónia és harmónia a belső térrel, hogy ne árnyékolja be az általános stílust.
- Egyes konyhabútor-készletek helyet biztosítanak beépített készülékek, például páraelszívó számára. Ebben az esetben válassza a megfelelő készüléket a feladathoz Beépített modell.
Milyen funkciókat kell figyelembe venni
Minden készüléket a gyártó által kínált műszaki specifikációk jellemeznek, amelyekre a vásárlóknak ajánlatos odafigyelniük a választáskor.
A recirkulációs készülékek különböző formákban és méretekben kaphatók. A választás a Az egység formája és mérete a főzőlap főzőfelületének méretén kell alapulnia. A páraelszívó méreteinek nagyobbnak kell lennie, mint a főzőlapé, és a formának is illeszkednie kell a belsőépítészethez.
A készülék teljesítménye közvetlen hatással van a konyhai légtisztítási folyamat eredményére. A keringtetésen keresztüli légcsere-értéknek meg kell felelnie az SNiP.
Határozza meg az optimális elszívási arányt a következő egyszerű számok összegzésével: helyiség térfogata x 12. Tehát egy 33 férőhelyes konyha esetében.6 m³ (3 x 4 méter és 2 méter magas).Egy legalább 403 m³/h szívóteljesítményű rendszer alkalmas lenne egy 8 m magas konyhában való használatra (lásd a tervezést).
A kitermelési kapacitás kiszámításával kapcsolatos további információk itt találhatók.
A modellt fel kell szerelni sebességszabályozó (legalább 3). A légcsere sebessége befolyásolja, hogy milyen gyakran cserélődik a levegő a konyhában. Több elszívási mód teszi lehetővé az optimális sebesség kiválasztását, hogy a levegő keringjen és tisztuljon anélkül, hogy túl zajos lenne.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a készülék zajszintje maximális terhelésnél nem haladhatja meg az 50 decibelt.
A motorháztetőben használt szűrőrendszer ugyanilyen fontos kiválasztási kritérium. A gyártók 1 és 2 fokozatú szűréssel kínálják készülékeiket. Az 1-fokozatú rendszerekben kétféle szűrőelemet használnak: egyszer használatos akril szűrőt vagy cserélhető betéttel ellátott, újrafelhasználható kivitelűt. Az első szűrő rendszeres cserét igényel, a második a szűrőbetét cseréjét igényli. Mindkét szűrő jól távolítja el a zsírt és a gőzöket, de nem képes eltávolítani a specifikus szagokat. A 2-fokozatú szűrők hatékonyabbak, mivel egy további aktívszén-szűrővel rendelkeznek, amely különleges szagokat zár le.
A vizsgált konyhai készülékek egy osztálya megvilágított szűrőelemmel van felszerelve, A különböző bonyolultságú főzési műveletek nagyobb kontrollját biztosító főzőközpont a kényelem szinonimája. A világítás történhet led, halogén, fénycső vagy izzó fényforrásokkal.
Hozzáadott funkcionalitás
A recirkulációs páraelszívók több vagy kevesebb kényelmet nyújtó extra funkciókkal vannak ellátva.
- Nyomógombos vagy érintőképernyős kezelőpanel, amely a készülék működési paramétereit mutatja a légcirkulációs folyamat során.
- A szűrők szennyezettségét mutató jelzőrendszer, amely megkönnyíti a szűrők cseréjének időpontját.
- A készülék üzemmódjainak automatikus vezérlése állítható érzékelők segítségével.
- Időzített be-/kikapcsolási funkció a motorháztetőben.
- Különböző típusú burkolatok a könnyebb tisztítás és a törmelék eltávolítása érdekében.
Milyen előnyei vannak a recirkulációs páraelszívóknak az általános szellőztetési rendszerrel szemben?
A recirkulációs páraelszívóknak számos előnye van az általános szellőztetési rendszerrel szemben. Először is, ezek a páraelszívók képesek hatékonyan eltávolítani a konyhai gőzt, füstöt és szagokat a levegőből. A recirkulációs rendszer a szennyezett levegőt átvezeti egy szűrőn, amely megkötik a szennyező anyagokat. Ezáltal a tiszta levegőt visszajuttatja a térbe, anélkül, hogy a hőt vagy a hűtést elszívja.
Másodszor, a recirkulációs páraelszívóknak nincs szükségük kifújó csatornára, így könnyebben telepíthetők a lakásban vagy bármely más helyiségben, ahol a szellőztetőrendszer nem áll rendelkezésre. Ez jelentős költségmegtakarítást jelenthet a csatornarendszer telepítésének szükségessége nélkül.
Harmadszor, a recirkulációs rendszer energiahatékonyabb, mivel nem szívja el a kültéri levegőt, és kevesebb hőt veszít. Ezáltal csökkentheti az energiaszámlákat és a fűtési vagy hűtési rendszerek teljesítményigényét.
Végül, a recirkulációs páraelszívóknak csendesebb üzemük van, mivel nincs olyan zajgeneráló komponensük, mint a kifújó csatorna vagy a kültéri ventilátor. Ez a halkabb működés kényelmesebb környezetet teremt a konyhában vagy más helyiségekben.
A recirkulációs páraelszívóknak számos előnye van az általános szellőztetési rendszerrel szemben. Először is, ezek az eszközök hatékonyan távolítják el a szagokat és a páratartalmat a konyhából anélkül, hogy a hőt és a friss levegőt elvezetnék a lakásból. Emellett a recirkulációs rendszer könnyen telepíthető és kevés karbantartást igényel. A hagyományos szellőztetési rendszerrel ellentétben, melynek során a hő és a levegő kifolyik a házból, a recirkulációs rendszer visszavezeti a meleg levegőt és csökkenti ezzel az energiafogyasztást is. Összességében a recirkulációs páraelszívók hatékonyabbak, kényelmesebbek és energiatakarékosabbak az általános szellőztetési rendszerhez képest.