A mai TV-gyártók széles választékot kínálnak a fogyasztók ízlésének és pénztárcájának megfelelően. A legnépszerűbb márkák közé tartozik a Samsung és az Lg. Nem könnyű kérdés, hogy melyik a legjobb választás az Ön otthona számára, mivel mindkettő minden tekintetben kiváló tulajdonságokkal rendelkezik. Ez a leendő tulajdonos preferenciáitól függ.
Képjavítás az LG-ben
Egy LG TV-készülék kiválasztása során számos zavaros kifejezést találhat a leírásban. Értsük meg, hogy mit jelentenek.
- A ColorRefiner egy olyan technológia, amely a színeket a TV különböző részein eltérő módon jeleníti meg. Ennek köszönhetően a kép még éles szögben sem fordul meg, és a színek továbbra is természetesnek tűnnek.
- IntelligentEye – a fényerő és a kontraszt automatikus beállítása a helyiségben uralkodó fényviszonyoktól függően.
- A MicroPixelControl egy olyan technológia, amely a pixelek egyes szakaszait kezeli, és amelynek köszönhetően javul a sötét és világos területek közötti színátmenet. Lényege, hogy a megfelelő helyen lévő pixelek egy részét egyszerűen kikapcsolják, hogy fekete színt hozzanak létre.
- LEDPlus – a technológia a háttérvilágítás egyes részeinek tompítására az oldalsó fényű TV-kben (EDGE), így lehetővé válik a háttérvilágítás kompenzálása.
- NanoCell – új háttérvilágítási technológia. A lényeg az, hogy a pixelréteg és a LED-ek között van egy további réteg, amely több lyukkal rendelkezik. Ezen áthaladva a LED-ek sugárzása egyenletesebben oszlik el, és természetes színvisszaadást biztosít a fényerő, a kontraszt vagy a telítettség növelése nélkül.
- UHDResolutionUpscaler technológia a bemeneti jel szoftveres javítására. UHDTV-ben használatos. A lényeg az, hogy még az FHD tartalom ezeken az eszközökön chipset próbál „felhúzni” a 4K-ra.
- XDEngine egy komplex szoftver, amely elvégzi Triple XD Engine, amely telepítve van a drága TV-kben. Ez egy képjavítás online módban a képkockák és a lefektetett jelenetek összehasonlításával.
- Az MCI egy olyan mutató, amely azt értékeli, hogy a TV mennyire jól jeleníti meg a dinamikus jeleneteket. Hz-ben mérve, ezért gyakran összekeverik a sweep frekvenciával. Valójában azonban az MCI számos jellemzőt használ a számításhoz, és ez egy sokkal hihetőbb mérőszám.
Samsung képjavító technológiák
A Samsung nem marad el fő versenytársa mögött, és még több saját fejlesztésű „plüssfigurát” kínál.
- A ClearMotionRate egy dinamikus jelenetjavító technológia.
- EcoSencor – érzékelő, amely a képminőséget a helyiségben uralkodó világítási szintnek megfelelően állítja be.
- A HyperRealEngine egy olyan szoftvereszköz-készlet, amely keretről-keretre javítja a tartalmat online. A processzor összehasonlítja a képkockát a jelenet adatbázisával, és úgy módosítja a beállításokat, hogy a lehető legközelebb kerüljön az „ideális” képkockához.
- MicroDimming – technológia, amely a képernyő egyes részeit a pixel megvilágítás kikapcsolásával tompítja.
- UltraClearPanel – kijelzőtechnológia, amely megszünteti az erős vagy mesterséges megvilágítás hatásait. További fólia felhelyezése a képernyőre. A tükröződés és a fakó képek kiküszöbölése mellett javítja a fekete reprodukciót is.
- WideColorEnhancer – a kép feldolgozása oly módon, hogy a színeket a lehető legtermészetesebben adja vissza.
- AutoDepthEnhancer – kétdimenziós kép „mélységének” megadása, amely a felhasználót „belesüllyeszti” a történésekbe. Csak ívelt TV-ken érhető el.
- Precision Black – a háttérvilágítás szabályozása a színek közötti átmenetek jobb megjelenítése érdekében. Csak drága TV-készülékekben használatos.
- A PurColor egy színjavító technológia. A drága televíziók új generációiban alkalmazott.
- A CleanView egy szoftveres zajeltávolító.
- Az UHDUpscaling javítja a bejövő jelet a felbontás szoftveres növelésével. 4K TV-ben használatos a jobb FHD jelhez.
Összefoglalva, könnyen belátható, hogy mindkét vállalat a képjavítási technológiák széles skálájával rendelkezik, amelyek nagyjából egyenértékűek.
Fő fogadás! Amikor a Samsung és az LG között választ, csak hasonlítsa össze a két TV-t ugyanazon a tartalmon, és vegye meg a jobb képet.
OLED vs QLED
Mindkét vállalat prémium tévéi a mátrix típusa szerint különböznek más szériáktól. A Samsung a QLED nevű saját fejlesztést használja, az LG az OLED-et.
Valójában a modern QLED TV – ez ugyanaz a LED, de egy másik réteg kvantumpont alapú szűrővel kiegészítve. Ez biztosítja a legjobb képminőséget a színek, a kontraszt, a fényerő és a dinamikatartomány tekintetében. A képminőség itt a legmagasabb szintű, a mátrixok 49 átlótól kezdődnek. A technológia ára viszonylag megfizethető.
OLED mátrix Szerves LED-eken alapuló. áram alá helyezve saját fényüket bocsátják ki, ami azt jelenti, hogy nem szóródik a fény. Ezért nagyobb a fényerő, és ebből adódnak a színvisszaadás, a kontraszt, és ami még fontosabb, csak az OLED mátrixok képesek valódi feketét közvetíteni. Ezek a mátrixok vékonyabbak, kevesebb energiát fogyasztanak, jobb reakciót mutatnak, ami fontos a játékoknál, de vannak hátrányaik is. Az élettartam rövidebb, a gyártás drágább, ezért az OLED képernyők 55 képátlótól kezdődnek.
A következtetés a következő: szempontjából OLED jobb, de a valóságban az érzékelés minden ember más és más. Ezért a végső választást a kétféle mátrix személyes értékelése alapján kell meghozni.
SmartTV
Mindkét cégnek van Smart TV-je a kínálatában. Az operációs rendszerek összehasonlítása nem célszerű, mivel valójában a kezelőfelületük különbözik, de a használhatóság és a funkciók szempontjából ugyanazok. Az operációs rendszeren kívül azonban a Samsung és az LG televíziók más hasznos lehetőségekkel is rendelkeznek.
Samsung:
- Az AllShare egy olyan technológia, amely a DLNA segítségével helyi hálózatot hoz létre különböző eszközök között;
- Az Anynet+ egyetlen hálózatba kapcsolja a márka különböző készülékeit;
- Multi-View – két felhasználó két ablakban nézhet különböző tartalmakat ugyanazon a tévén;
- SmartView – a tartalom egyidejű megtekintése a TV-n és az okostelefonon, a kommunikáció Wi-Fi-n keresztül történik;
- A SmartHub egy alkalmazásbolt;
- ScreenMirroring – képernyőtükrözés egy Samsung okostelefonról.
LG:
- A SmartShare egy olyan technológia, amellyel a DLNA segítségével egyetlen helyi hálózatba kapcsolhatók az eszközök;
- WiDi-technológia a laptopok, okostelefonok vagy táblagépek képernyőtükrözésére a TV képernyőjére.
Menedzsment
A felhasználóbarátság tekintetében az LG jobban teljesített. Mindkét márka rendelkezik univerzális távirányítókkal, amelyek kompatibilisek a különböző TV-modellek között, és támogatják a hangbevitelt (az intelligens TV-k esetében). Az LG azonban létrehozott MagicRemote – távirányító giroszkóppal, amely úgy működik, mint egy mutató, azaz a kurzor a képernyőn a távvezérlő mögött mozog. Ez nagyon kényelmes az intelligens TV funkciók használatához, és nincs szükség egérre. A Samsung távirányítók jobb ergonómiával rendelkeznek és összességében vékonyabbak, de a használhatóság szempontjából az LG a vezető.
LG Magic Remote távirányító
Hang
A hangzás – a minőség és a hangerő – tekintetében mindkét vállalat nagyjából hasonló. A drága készülékeknél mindkét gyártó alkalmanként harmadik féltől származó gyártókat vesz igénybe, mint például a BangOlufsen. Amellett, hogy a megnövekedett számú hangszórók tettek egy mélynyomó a TV-ben.
A modellektől függően mindkét vállalat a következőket nyújtja DolbyDigital (térhatású hang) és DolbyAtmos támogatás – A hangot úgy kódolják, hogy a felvételek során létrehozott módon játsszák le, ami azt jelenti, hogy a felhasználó a tartalom készítőjének szándéka szerint „helyesen” hallja.
Tervezés
A dizájn szubjektív kérdés, de általánosságban, a drága készülékek sorának összehasonlítása nélkül, Az LG masszívabb: vastag keret, nagy lábak. A Samsung ragaszkodik a minimalistább kialakításhoz, vékony keretekkel és lábakkal, amelyeket gyakran úgy terveztek, hogy a képernyő lebegni látszik.
Külön érdemes megemlíteni a Samsung Frame sorozatát – ezek olyan fából készült oldallapokkal ellátott tévék, amelyek „kép” üzemmóddal rendelkeznek, és várakozás közben műalkotásokat mutatnak.
A Samsung Frame TV úgy néz ki, mint egy műalkotás
Amikor a drága sorozat, itt az LG érdekesebbnek tűnik – a design nem csak a lábak, hanem a tévé teste tekintetében is. Például a prémium kategóriában nagyon drága televíziók vannak, amelyek testvastagsága kisebb, mint egy érme átmérője, amelyek elvileg nem igényelnek lábakat, és mágneses rögzítőkkel lógnak a falon.
Vásárlói vélemények és ár
Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a tapasztalt felhasználók visszajelzéseit. A vonatkozó tematikus fórumokon két ellentétes táborra oszlanak. Néhányan, mint Lg az ő átgondoltság a részleteket, ahol meg lehet változtatni a beállításokat, hogy megfeleljen az ízlésének (például, távolítsa el a háttérvilágítás gombok a távoli). Egyesek el vannak ragadtatva a Samsung sebességétől, ahol minden szinte azonnal megtörténik.
Az Lji egyik oldalán a csatlakozók, a másikon pedig a Samsung csatlakozói vannak. Ez hatással lehet arra, hogy hogyan helyezi el a készüléket, melyik oldalon fog a falnak támaszkodni.
Végül a költség fontos kritérium. Mindkét márka különböző árkategóriájú és műszaki jellemzőkkel rendelkező modellekkel rendelkezik.
Tehát, a vita arról, hogy melyik TV jobb – Samsung vagy Lg, személyes preferencia nyer. Ha azonban megvizsgálja a minősítéseket, észreveheti, hogy a Samsung gyakrabban van az élen, míg az Lgie a második helyen áll. De mindenesetre a végső választás a vevőn múlik.
Az samsung és az lg televíziók között milyen különbségek vannak árban és minőségben? Melyik márka lenne a jobb választás?
Melyik a jobb választás, a Samsung vagy az LG televízió? Melyik márka nyújtja a jobb minőséget, képet és hangzást? Melyik televízió rendelkezik a legtöbb funkcióval és gazdagabb felhasználói élménnyel? Ár-érték arányban melyik éri meg jobban? Kérlek, osszátok meg a tapasztalataitokat vagy ajánljatok egyiket a saját preferenciáitok alapján. Köszönöm!
Mindkét márka kiváló minőségű televíziókat kínál, így nehéz egyértelműen kijelenteni, melyik a jobb választás. A Samsung általában szélesebb funkcionalitással rendelkezik, például okos TV lehetőségekkel, míg az LG híres a kiváló kép- és hangminőségéről. Az LG televíziók általában inkább a filmnézésre és otthoni mozi élményre fókuszálnak. Az ár-érték arány tekintetében mindkét márka jó választás lehet, attól függően, hogy milyen funkciók és minőség a fontosabb számodra. Ajánlani egyiket sem tudok konkrétan, inkább javaslom, hogy nézd meg a kívánt modelleket, és dönts a saját preferenciáid alapján. Sok szerencsét a választáshoz!
Mi a véleményed a Samsung és az LG televíziók összehasonlításáról? Melyiket javasolnád a jobb teljesítmény és minőség szempontjából?
Szerintem mind a Samsung, mind az LG televíziók kiváló minőségű termékeket kínálnak. Mindkettő rendelkezik kiváló képminőséggel, funkciókkal és designnal is. A döntés az egyéni preferenciáktól függ. Ha valaki inkább a csúcstechnológiára és a designra helyezi a hangsúlyt, akkor a Samsung lehet a jobb választás. Viszont az LG is kiváló választás lehet, különösen ha a jobb hangminőséget preferáljuk. Mindkét márka megbízható és jó teljesítményű, így azt ajánlom, hogy az adott igények alapján válassza ki a legmegfelelőbb televíziót.
Szerintem mindkét márka kiváló minőségű televíziókat kínál, de van néhány különbség. A Samsung általában jobb képminőséget nyújt a QLED technológiájának köszönhetően, míg az LG inkább az OLED panelekben jeleskedik, melyek mélyebb feketéket és jobb betekintési szögeket biztosítanak. Mindkét márka nagyszerű felhasználói élményt nyújt Smart TV funkcióival és egyedi technológiáival. Ha a jobb teljesítményre és minőségre kellene voksolni, akkor az LG OLED televíziókat javasolnám.