Az orvostechnológia gyors fejlődésének köszönhetően a világ rendszeresen új orvosi berendezésekkel és különféle innovatív eszközökkel bővül. Egy nagyszerű eszköz, amelyet érdemes otthon tartania, a fogászati irrigátor. De mivel az emberiség nagyon óvatos minden új és ismeretlen dologgal szemben, azonnal sok szó esett a használatának ártalmairól és előnyeiről.
A legtöbb ember, amikor először hall erről az eszközről, valami elképesztő, a Csillagok háborúja lézerkardjaihoz hasonlót képzel el. A jó hír az, hogy az ilyen emberek száma évről évre csökken.
Az Irrigator egy speciális, szájápolásra tervezett eszköz. A legnépszerűbb zuhanyfej a piacon a Fogtisztító.
A folyadékot egy tartályban tárolja, ahol az nyomás alatt áramlik. Sok készülék kínálja a következő lehetőséget a nyomás szabályozása.
Miért és kiknek kell használni?
Valójában az irrigátor nemcsak a szájápolás megelőző eszközeként, hanem különböző betegségek kezelésére is használható. Ebben az esetben egy speciális, bizonyos tulajdonságokkal rendelkező gyógyító folyadékot öntenek egy víztartályba.
Az otthoni rendszeres fogkefe használata csökkenti az egyéb szájegészségügyi problémák, köztük a fogszuvasodás előfordulását. A szájöblítés hosszabb élettartamúvá teszi a koronákat és töméseket. Sokkal jobban megtisztítja a fogakat a baktériumoktól, ételmaradékoktól és lepedéktől, mint a kézi fogkefe vagy a fogselyem.
Bár a használatnak nincsenek ellenjavallatai, mégis konzultáljon szakemberrel, és a készüléket csak az utasításban foglaltaknak megfelelően használja.
Az optimális megelőző ápolás érdekében vízpermetező készülék használata ajánlott hetente legalább 3-szor. De súlyos betegségek, például parodontitis stb. esetén a legsúlyosabb probléma a szike., Gyakoribb, ha nem is napi használatot igényel.
Terápiás hatás
Amint már említettük, a tartályba a szokásos folyékony oldat helyett különböző gyógyászati oldatokat lehet (és bizonyos esetekben kell) adagolni. Gyakran hozzáadva:
- furacilin;
- baktériumellenes öblítők;
- klórhexidin;
- körömvirág;
- különböző főzetek;
- chlorophyllipt.
Bármit hozzáadhat, amit csak szeretne, de a fogorvos utasításai szerint. A szájöblítő szisztematikus használata számos szájüregi probléma leküzdésében segíthet. A hatás igen hatékony, mivel a nyomás alatt álló folyadéksugár nem hagy esélyt a kórokozó baktériumok kialakulásának.
Szakértői vélemény a készülék előnyeiről és ártalmairól
A szakértők megállapították, hogy gondosan kell kiválasztani az öntözőberendezést, mert csak a megfelelő kezeléssel és az optimális modell kiválasztásával garantálható a teljes biztonság. A gép teljesen megszünteti az ínygyulladással és vérzéssel kapcsolatos problémákat.
A szájöblítő nagyon gyakori a mai fogászati klinikákon. Most meg kell válaszolnia magának a kérdést: kockáztatná-e egy szakember a hírnevét, mert a betegnek a legkisebb kárt is okozhatja?? Természetesen nem. Ezért nem kell aggódnia a fogak és a száj károsodásáról szóló beszéd miatt.
A fogorvosok ajánlják, hogy megvásárolja ezt a készüléket:
- cukorbetegek;
- a parodontitis és az ínygyulladás kezelésére;
- Terhesség alatt;
- mint fogszuvasodás megelőzési szer;
- fogszabályzó, korona stb. kezeléséhez.d.;
- A kellemetlen szagok megszüntetése;
- a jobb higiénia érdekében;
- bizonyos fogászati körülmények között.
Így biztosan kijelenthető, hogy az irrigátor hatása csak akkor előnyös, ha a hatóanyagokat helyesen választják ki.
Nem történt semmi baj?
Bármely termék reklámozásakor a gyártó sok marketingtrükköt próbál alkalmazni. Ez azért történik, hogy termékei nélkülözhetetlenné váljanak. Javasoljuk, hogy a sampont kétszer alkalmazza, és a krém felvitele után használjon nedvszívó maszkot stb.d. Az öntözők hasonló helyzetben vannak, de az ellenkező hatást tapasztalhatják.
A legtöbb gyártó az irrigátor napi használatát javasolja, akárcsak a fogkefe esetében. Valójában általában elég, ha hetente 3-szor használjuk.
Ha naponta és 15 percnél hosszabb ideig kezeli a szájüregeket, akkor éppen ellenkezőleg, nem erősíti a fogakat, hanem növeli az érzékenységüket, és a sérült területeken és a lágy szövetekben vérzésre van lehetőség.
Külön szeretnénk megemlíteni a készülékhez készült megoldások gyártóit, akik szintén azt állítják, hogy antibakteriális hatóanyagaik nélkül lehetetlen pozitív hatást elérni. Ez nem teljesen igaz. Bizonyos esetekben valóban szükséges, hogy víz helyett egy bizonyos oldatot használjunk, de a szájon át történő tisztítás egyszerű vízzel is elvégezhető.
Figyelje meg az öntözőberendezések gyártói által kínált néhány „gazdaságos újítást” is. Vegyünk például egy speciális fúvókát, amely közvetlenül a vízcsapra illeszkedik. Ez egy közönséges cső egy fúvókával. Természetesen egy ilyen készülék nem fejti ki hatását – csupán egy nagynyomású sugárnyalábot bocsát ki, amely a vízcsapban mint olyanban nincs jelen. Az öntözéshez pedig tisztított vagy legalábbis forralt vizet kell használni, nem csapvizet. Tehát erre a csatolásra nincs szükség.
Ha követi az utasításokat, elolvassa az ajánlásokat és figyelemmel kíséri az irrigátorra adott reakcióit, segíthet magán, nem pedig árthat magának.
Kérdésem az lenne, hogy szájöblítők használata jó vagy rossz az ön számára? Miért ajánlaná vagy nem ajánlaná ezt a terméket?
Van némi vita arról, hogy a szájöblítők jók vagy rosszak az egészségügyi szempontokból. Sokan úgy vélik, hogy segíthetnek a szájhigiénia megőrzésében és ápolásában, míg mások szerint feleslegesek és akár káros hatással lehetnek. Ki mit gondol erről? Szerintük a szájöblítők jó vagy rossz választás az Ön számára?
Az egészségügyi szakemberek véleménye megoszlik a szájöblítők használatával kapcsolatban. Néhányan azt mondják, hogy segíthetnek a fogszuvasodás és a fogágybetegségek megelőzésében, valamint a friss lehelet fenntartásában. Mások viszont úgy gondolják, hogy a szájöblítők nem pótolhatják a rendszeres fogmosást és fogselyem használatát, és esetleg káros lehetnek a száj nyálkahártyájára és az ínyre nézve.
A végső döntés mindenkire és az egyéni igényekre van bízva. Ha valaki úgy érzi, hogy hasznosnak találja a szájöblítő használatát a szájhigiéniája fenntartásában, akkor érdemes lehet kipróbálni. Fontos azonban megjegyezni, hogy a rendszeres fogmosás és fogselyemhasználat alapvetőek a megfelelő szájhigiénia szempontjából, és nélkülözhetetlenek a fogak és az íny egészségének megőrzéséhez.