A vízmelegítő készülékek ma már nemcsak a magánlakások, hanem a kényelmes lakások számára is relevánsak, így a kérdés, hogy mik a vízmelegítők és milyen modellt válasszanak, a legtöbb fogyasztót aggasztja. oktatás 1 A vízmelegítő készülékek a vízmelegítéshez szükségesek. A berendezés tervezési jellemzői és az otthonába telepítő személy által kitűzött célok nagymértékben függnek a modell fűtőtestétől. Tekintse meg a vízmelegítők főbb típusait és jellemzőiket.
Tárolós vízmelegítők típusai a belső tartályok típusa szerint
Tárolós vízmelegítő kiválasztásakor fontos, hogy különös figyelmet fordítson a belső tartály anyagára. Először is, szükség van korrózióvédelem, mert állandóan érintkezik a vízzel. Három típust különböztetünk meg:
- műanyag tartályokkal;
- zománcozott vagy üvegezett agyagtartályokkal;
- titán vagy rozsdamentes acél tartályokkal.
Az első típus tekinthető a leginkább költségvetési lehetőségnek – műanyag önmagában olcsó anyag. Az ilyen tartályok élettartama azonban rövid, mivel a magas vízhőmérséklet miatt könnyen deformálódnak.
Tartályok zománcozott bevonat a vezető gyártók a berendezések különböző árkategóriáiban alkalmazzák. A fő hátránya a mikrorepedések. A készülék folyamatos működése során a vízmelegítés magas hőmérsékletén alakulhatnak ki.
Az élettartam meghosszabbítása érdekében a legjobb, ha legfeljebb 60 fokosra állítja be.
Érdemes megjegyezni, hogy a vezető gyártók modern technológiát alkalmaznak a tartálybevonat tartósságának javítására, anélkül, hogy növelnék termékeik költségeit. A TIMBERK gyártó például a SmartEN nevű innovatív technológiát alkalmazza. Ez javítja a mechanikai szilárdságot még magas hőmérsékleten is. És a bevonat Ezüst- és rézionok tisztító és antibakteriális tulajdonságokkal ruházza fel a belső tartályt. Ilyen technológiát alkalmaznak a TIMBERK SWH FE5 50 és 80 literes sorozatában.
Timberk SWH FE6 80H vízmelegítő
A legtartósabb vízmelegítők Titántartályokkal vagy rozsdamentes acélból készült. Az áruk magasabb, de az élettartamuk is hosszabb. Nem félnek a magas hőmérséklettől és a korróziótól. Ezeket a tartályokat a vezető gyártók, a Termex, Gorenje és a Gorenje vízmelegítőkbe építik be.
Kazánformák, -méretek és -vezérlések
A szóban forgó berendezések modern piaca a fogyasztók számára a különböző típusú elektromos kazánok hatalmas választékát kínálja.
-
- Különböző hangerő – A 10 és 100 liter közötti űrtartalmú modellek a legelterjedtebbek.
- Különböző formák: kerek, lapos, szögletes. A legfeljebb 30 literes kerek vízmelegítők nagyon népszerűek, általában a konyhában helyezik el őket. Ha nagyobb térfogatú modellre van szükség a fürdőszobában, a lapos változat kevesebb helyet foglal el. Könnyen felszerelhető egy laza falra vagy a WC-csésze fölé.Az ilyen típusú vízmelegítők fő előnye – kompakt méret és könnyű súly, könnyen felszerelhetőek a konyhai csaptelep vagy a zuhanyzó fölé. A készlet általában nem csak egy csaptelepet, hanem egy zuhanyzót is tartalmaz.
Akkumulációs gázkazánok
Működési elvükben és felépítésükben hasonlítanak az elektromos vízmelegítők típusaira. Külső fém burkolat, a belső tartály is védőbevonatú, csak az áramforrás van gázégő. Ezt a berendezést úgy tervezték, hogy cseppfolyósított vagy vezetékes gázzal működjön, beleértve a kis áramlásúakat is, és nem igényel csatlakozást az elektromos hálózathoz.
Érdemes megjegyezni, hogy ez a típus kevésbé népszerű, mint elektromos társa. Ez a magas ár, a nagy méret és a telepítés lehetősége miatt nem minden otthonban lehetséges. A szakértők szerint azonban az ilyen berendezések magas ára a működésük során megtérül, mivel a gáz, mint energiaforrás, jelentősen kevesebb villamosenergia-fogyasztás.
Ezeket a készülékeket felépítésüktől függően két fő típusra osztják:
- zárt égéstérrel;
- nyitott égéstérrel.
az előbbiek nem igényelnek további légkivezető szerkezetet, ezért olcsóbb a beszerelésük.
Elég kompakt ahhoz, hogy a mosdókagyló alá vagy a kád mögé szereljék be. A gázüzemű átfolyós készülékek fő előnye az elektronikus készülékekkel szemben azonban az, hogy nagyobb teljesítmény. 17 és 30 kW között mozog. A nyersanyagok alacsony ára miatt a működési költségek alacsonyabbak.
Míg az elektromos berendezéseket a háztulajdonos maga is beszerelheti, a gázkészülékek beszerelését csak tapasztalt szakemberek végezhetik.
Különböző típusú vízmelegítők állnak a modern fogyasztók rendelkezésére. Ezek mind különböznek az energiaforrás, a fűtési módszer, a térfogat, a forma, a vezérlés és más tervezési jellemzők tekintetében. Az adott modell kiválasztása a telepítési helytől és a készülék által elvégzendő feladatoktól függ.
Kérdezem, hogy melyik típusú vízmelegítő lenne a legmegfelelőbb a háztartásom számára? Milyenek a különbségek az elektromos, gázüzemű és napenergiával működő vízmelegítők között? Melyik a leghatékonyabb és gazdaságosabb megoldás hosszú távon? Köszönöm a segítséget!
A háztartásához legmegfelelőbb vízmelegítő típusát számos tényező befolyásolhatja, mint például a vízfogyasztás, az igényelt melegvíz mennyisége, a rendelkezésre álló források és a telepítési lehetőségek. Az elektromos vízmelegítők közvetlenül az elektromos hálózatról működnek, könnyű telepítés és karbantartás jellemzi őket, azonban a működésük magasabb energiafogyasztással járhat. A gázüzemű vízmelegítők hatékonyabbak lehetnek az energiafogyasztás terén, de telepítésükhöz gázcsonkra és kéményre van szükség. Napenergiával működő vízmelegítők kiválóan környezetbarát megoldást kínálnak hosszú távon, azonban telepítésükhöz területre van szükség, amelyen a napenergia hatékonyan hasznosítható. A legmegfelelőbb és leggazdaságosabb megoldást érdemes egy szakemberrel konzultálni, aki figyelembe veszi az egyéni igényeket és a háztartás adottságait.
Milyen típusú vízmelegítők vannak a piacon és milyen tulajdonságokkal rendelkeznek?