...

A wi fi bekapcsolása és beállítása a laptopon

A legtöbb felhasználó a vezeték nélküli internetet részesíti előnyben. Ez nem meglepő, hiszen ha korábban csak egy asztali számítógép csatlakozott a világhálóhoz, és egy vezeték használata logikus volt, ma már minden otthonban legalább három vagy négy olyan eszköz van, amelynek online kell lennie. Nem minden felhasználó tudja, hogyan kell aktiválni a Wi-Fi-t egy laptopon, és szükség esetén konfigurálni, és ez a következő szöveg témája.

A Wi-Fi engedélyezése a gombokkal

A laptopgyártók két lehetőséget biztosítanak a vezeték nélküli kapcsolat elindítására a készüléken – a billentyűkön keresztül és közvetlenül a Windowson keresztül. A készüléket létrehozó márkától függően a gombok indítási folyamata kombinációnként eltérő lehet, de a lényeg nem változik ettől.

Funkcionális gombok

A laptopon a Wi-Fi engedélyezéséhez szükséges billentyűkombináció gyakran eltérő egyazon márkán belül, mivel a gyártók között nincs egységes megállapodás. Még ugyanazon vállalat modelljeinek különböző kombinációit is használják.

Ha a laptop régi A gomb nem feltétlenül ugyanaz, ez ma már ritkán fordul elő, de a régebbi MSI vagy HP modelleknél gyakori jelenség. Ez a helyzet azonban minden márkánál megtalálható. Később a készülék esztétikájával kezdtek foglalkozni, és a gombokat másokkal kombinálták. A régebbi gépeken a szükséges gomb vagy a felső panelen, közvetlenül a többi billentyű között található, vagy úgy nézhet ki, hogy kapcsoló az oldalsó panelen az USB kimenetek mellett található.

repülőgép üzemmód

Wi-Fi engedélyezése az operációs rendszer eszközeivel

A laptop wi-fi-je billentyűzet nélkül is bekapcsolható. Ebben az esetben a felhasználó több módszer közül választhat.

A tálcán az óra mellett található a Wi-Fi ikon. Lehet, hogy piros kereszttel van kiemelve (a Wi-Fi ki van kapcsolva vagy nem találtak hálózatot), vagy csillaggal (több hálózatot találtak), vagy egy repülőgép van rá rajzolva (minden vezeték nélküli modul ki van kapcsolva). Az internet engedélyezéséhez vagy az elérhető hálózatok egyikének kiválasztásához kattintson a tálca ikonjára, amely megnyit egy ablakot az elérhető hálózatokkal. A Windows 10 és 8 itt is kiemelte a hálózat be- és kikapcsolása, a légifunkció és a mobil hotspot gombokat. A Windows XP és a 7 nem rendelkezik ilyen gombokkal, csak felsorolja az elérhető hálózatokat. Most válassza ki a kívánt Wi-Fi hálózatot, és adja meg a jelszót. A notebook újbóli használatakor a kapcsolat automatikusan létrejön.

Vezérlőpult

Fontos! Ez a módszer alkalmasabb a Windows 7 és korábbi verziókhoz, mert a Windows 8-mal ellentétben, amikor kikapcsolja a wi-fi-t a tálcáról eltűnik az ikon, nyolc és tíz marad, de egy piros kereszttel keresztezve.

Ha a 2. pontban említett módszer nem segít, és nem tudja engedélyezni a Wi-Fi-t a notebookján, a probléma sokkal mélyebben rejlik, nevezetesen a következőkben Erőszakos kikapcsolás a rendszerben. Nyissa meg az „Eszközkezelőt”, és válassza ki a „Hálózati adapterek” menüpontot. Mindegyik közül keresse meg azt a lehetőséget, amelynek nevében szerepel a vezeték nélküli szó, válassza az „eszköz aktiválása” lehetőséget.

Az illesztőprogram frissítése
  • Az illesztőprogram telepítése után be kell állítani a wi-fit a laptopon, pontosabban Keresse meg a hálózatát, és adja meg a jelszavát. Ehhez be kell kapcsolnia a Wi-Fi-t a fent javasolt módszerek valamelyikével.
  • A megtalált hálózatok listájából válasszon ki egy Wi-Fi hálózatot, és kattintson rá. Megjelenik egy ablak, amelyben meg kell adni a jelszót, miután a jelszó beírása után nyomja meg az OK gombot, és élvezze a munkát az interneten.
    Automatikus csatlakozás
  • Alaphelyzetben a fenti lépések után a laptop WiFi beállításai befejeződnek. De ha valami rosszul sül el – itt van, mit kell tennie.

    Lehetséges csatlakozási problémák

    Az internetkapcsolati problémák a következők lehetnek:

    • a notebook nem látja a Wi-Fi hálózatot;
    • Nem sikerül csatlakozni (rossz jelszó vagy hiba);
    • Csatlakoztatva, de nincs internet.

    Ha a laptop nem látja a Wi-Fi hálózatokat, a következő megoldások jöhetnek szóba.

    1. A modul fizikailag fogyatékos (ebben az esetben nem jelenik meg az Eszközkezelőben). Ellenőrizheti a modul jelenlétét az AIDA64 segédprogramon keresztül, amely átvizsgálja az összes szerkentyűt, és felsorolja a töltelékét. Ha a Wi-Fi modul le van tiltva a készülékben, akkor nem kerül fel a listára. A második lehetőség, ha nem szerepel a listán – A modul elromlott.
    2. A Wi-Fi ki van kapcsolva az Eszközkezelőben, vagy az Eszközkezelőben Nem telepített illesztőprogramok. Ennek a helyzetnek a megoldását már fentebb leírtuk.
    3. Ha csak a felhasználó Wi-Fi hálózata nem látható, de vannak mások, akkor a probléma az útválasztóban van. Újra kell konfigurálni vagy újra kell indítani.
    4. Gyakori ok, amiért egy laptop nem látja a hálózatot, az a következő A levegő üzemmód engedélyezve van (hogyan kell kijavítani – fentebb elmagyarázva).
    5. Néha a laptop nem látja a wi-fi-t egy hiba miatt, ami egyszerűen megoldható a modul újraindításával.
    6. A másik ok az, hogy a Wi-Fi kapcsolat szolgáltatás le van tiltva. A Windows keresőben írja be a „szolgáltatások” szót, és a hatalmas listában keresse meg a „Wi-Fi service connection manager service” szót, kattintson a „run” gombra, és ellenőrizze, hogy működik-e az internet.

    Felejtse el a jelszót

    Alkalmanként a bejelentkezéskor az a probléma merül fel, hogy a készülék a következőt mondja Rossz jelszó megadása. Ebben az esetben a kiválasztott hálózatra kattintva válassza a „felejtsd el” lehetőséget. A készülék törli a kapcsolatra vonatkozó összes beállítást, és a felhasználó újra megadja a jelszót, megjegyezve a helyes beviteli nyelvet és nagy- és kisbetűket. Néha kiderül, hogy valaki megváltoztatta a jelszót, és elfelejtett szólni róla, nem ésszerűtlen, hogy megtudja a helyes opciót azoktól az emberektől, akik hozzáférnek a routerhez. Ha senki sem változtatta meg a jelszót, akkor vissza kell állítania az útválasztót, és újra kell konfigurálnia a vezeték nélküli hálózatot.

    Következtetés

    Általánosságban elmondható, hogy a Wi-Fi beállítása egy laptopon nem túl bonyolult, és a folyamat két kattintásból áll. Egy pont, amelyet minden felhasználónak ismernie kell: Ha bármilyen hiba van, vagy a felhasználó szolgáltatót váltott, lehetetlen az internetet egy laptopon Wi-Fi-n keresztül konfigurálni, vezetékes kapcsolatra van szükség.

    Hasznos tipp! Ha nincs egyetlen olyan eszköz sem a háztartásában, amely kábelen keresztül csatlakozik az internethez, akkor rendkívül meggondolatlan dolog megszabadulni a LAN-kábeltől. Hasznos a Wi-Fi beállítások meghibásodása vagy a hálózati jelszó elvesztése esetén.

    A legjobb laptopok 2019

    Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018

    A Yandex piacon

    Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop

    A Yandex piacon

    Acer SWIFT 3 (SF314-54G) laptop

    a Yandexen

    Az Acer ASPIRE 7 (A717-71G) noteszgép

    a Yandex piacon

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 2
    1. Dávid Horváth

      Hogyan lehet bekapcsolni és beállítani a Wi-Fi-t a laptopomon?

      Válasz
      1. Márton

        Az alábbiakban kortárs laptopokra vonatkozó általános útmutatót találsz a Wi-Fi bekapcsolására és beállítására:

        1. Először is keresd meg a Wi-Fi ikont a laptopod képernyőjén. Ez általában a képernyő jobb alsó sarkában található. Kattints rá egyszer a bal egérgombbal.

        2. Ezután meg kell keresned a Wi-Fi beállításokat. A legtöbb esetben egy kis ablak jelenik meg, amiben a rendelkezésre álló Wi-Fi hálózatok listája látható. Ha nem látható ez az ablak, akkor keresd a „Wi-Fi beállítások” gombot vagy menüpontot.

        3. Kattints a Wi-Fi hálózatok listájára, majd válaszd ki azt a hálózatot, amelyhez kapcsolódni szeretnél. Ezt általában a hálózat neve melletti ikonra kattintva teheted meg.

        4. Amikor kiválasztottad a hálózatot, megkérhet a laptop, hogy add meg a hálózati jelszót. Ha ismered a hálózati jelszót, akkor írd be a megfelelő mezőbe, majd kattints a „Kapcsolódás” vagy „Csatlakozás” gombra.

        5. Ha mindent helyesen beállítottál, akkor a laptopod csatlakozni fog a kiválasztott Wi-Fi hálózathoz, és az internet hozzáférés elérhetővé válik.

        Fontos megemlíteni, hogy ez csak egy általános útmutató, és a pontos lépések és elnevezések változhatnak a laptop típusától függően. Mindig érdemes ellátogatni a laptop gyártója vagy az operációs rendszer weboldalára, ahol részletes útmutatókat találhatsz az adott laptopon való Wi-Fi beállításához.

        Válasz
    Hozzászólások hozzáadása