Ritkán van egy modern TV-készülék hangos és jó minőségű hangszórókkal felszerelve. Ennek több oka is van, a legfontosabbak a szekrény vastagságának csökkentése, ami kizárja a minőségi hangberendezések beszerelését. Számos gyártó nemcsak televíziókészülékek gyártásával foglalkozik, hanem a kapcsolódó berendezések, például házimozi és soundbarok gyártásával is. Nyilvánvaló, hogy a kereslet nagyobb lesz, ha nemcsak kínálatot, hanem keresletet is teremtünk. Ezenkívül a legtöbb cég azt ajánlja, hogy külső hangként a saját felszerelését használja, de ez nyilvánvaló trükk, mivel a hangot nem a termék márkája, hanem a töltelék befolyásolja. oktatás 1 A legtöbb cég a saját felszerelését használja külső hangként, de ez egy nyilvánvaló trükk, mivel a hangot nem a termék márkája, hanem a töltelék befolyásolja. Ezért, ha van otthon egy zenei központja, akkor ez jó választás lehet a TV-ről történő hanglejátszáshoz. A zenei központ és a TV megfelelő csatlakoztatásával kapcsolatos információkat lásd alább.
Csatlakozás a TV-hez kábellel
Egyesek a kábeles csatlakozást elavult technológiának nevezik, de nehéz vitatkozni azzal a ténnyel, hogy sokkal egyszerűbb, mint bármit vezeték nélkül szinkronizálni.
Via Line csatlakozók
Ez a csatlakozási típus a leggyakoribb az audio- és videóberendezéseknél. Ehhez a következőkre lesz szükség RCA-RCA kábel (hangolókábel mindkét oldalon).
RCA-RCA kábel
Szinkronizálás az algoritmusnak megfelelően.
- Keresse meg a TV-n az AUDIOOUT feliratú tulipán csatlakozókat.
- A csatlakoztatáshoz RCA-RCA kábelt kell vennie.
- Csatlakoztassa a kábel egyik végét a TV-hez – figyeljen a dugók és csatlakozók színére.
- A másik végét a zenei eszköz hasonló kimenetéhez csatlakoztatjuk, a színeknek ismét meg kell egyezniük, a sárga dugó nincs csatlakoztatva (ez videót továbbít).
- Az akusztikát át kell állítani a vonalbemenetről érkező hang fogadására.
Kompozit dugón keresztül
Ha a televízió nem rendelkezik SCART. Ez egy meglehetősen masszív csatlakozó, amely hang és kép továbbítására egyaránt alkalmas. Ebben az esetben a következőkre lesz szüksége SCART-ból RCA adapter, Mivel a zenei központok nincsenek felszerelve az első interfésszel. Adapterrel és kábellel vagy RCA-SCART kábellel a beállítás az ábra szerint történik.
RCA-SCART kábel
- A TV hátulján található a SCART aljzat. Ez a legnagyobb, és úgy néz ki, mint egy téglalap, sok kisebb lyukkal.
- Egy SCART dugóval ellátott adapter vagy kábel van csatlakoztatva a TV-hez.
- A második rész a fehér és piros dugóval a középső részhez csatlakozik. A sárga szabadon marad.
- A TV a jelet a SCART-ra, a központot pedig a LINE bemenetre kapcsolja. Néha nincs szükség ilyen beállításokra – a hang egyenesen a lejátszó hangszóróiból jön.
Fejhallgató-csatlakozón keresztül
Csak a TV-készülék fejhallgató-csatlakozója csatlakoztatható. Ebben a helyzetben jól jöhet egy kábeles kapcsolat mini-jack 3,5-2 RCA kábelre. Az egyik oldal úgy néz ki, mint egy szabványos fejhallgató dugó, a másik oldal úgy néz ki, mint egy tulipán a sárga dugó nélkül.
Mini-jack 3,5-2 RCA kábelre
Csatlakozási algoritmus.
- Keresse meg a 3,5″-os csatlakozót a TV-n. Néha ez trükkös, mert a gyártók bárhová beilleszthetik, akár az elülső részre is, egy fedél alá rejtve.
- Ha ez egy szabványos aljzat, akkor a kábelt azonnal csatlakoztassa hozzá. Néha 6,5-öset használnak 3,5-ös helyett. Vizuálisan ugyanolyanok, de a második lehetőség nagyobb. Ebben az esetben a következőkre van szükség 6,5-3,5 adapter.
- A kábel második oldala a fent leírtak szerint csatlakozik a zenei központhoz – figyelve a színeket.
- A zenelejátszón már csak annyi a teendő, hogy bekapcsolja a Hang fogadása a LineIN-ről.
- TV-készülék esetén általában nincs szükség további beállításokra.
Fontos megjegyezni, hogy egy ilyen kapcsolathoz a zenei központ és a TV hangját is be kell állítani, ezért mindkét készüléket optimálisan kell beállítani.
Optikai csatlakozón keresztül
A fent említett opciókkal ellentétben ez a csatlakozó digitális audiotáplálást jelent, amely az analóg kapcsolattal ellentétben jobb minőséget tesz lehetővé jelveszteség nélkül. Ez utóbbi különösen akkor észrevehető, ha 1 méternél hosszabb vezetékkel rendelkező analóg átvitelt használ.
Az optikai hangkimenetet a Sony és a Philips fejlesztette ki, innen ered az S/PDIF elnevezés, ami úgy hangzik, mint Sony/Philips Digital Interconnect Format (Sony/Philips digitális összekötő formátum). Ha mindkét eszköz rendelkezik ezzel a kimenettel, akkor a legjobb, ha egyedül használja. A lehető legjobb hangminőség érdekében.
Optikai csatlakozó a TV-n
- A tévéjén meg kell találnia az S/PDIF csatlakozót – úgy néz ki, mint egy négyzet egy kerek lyukkal, amelyen keresztül egy lézer világít.
- Az S/PDIF kábel megfordítható, így mindkét oldal mindkét eszközhöz csatlakoztatható.
- Ezután meg kell keresnünk és telepítenünk a Bluetooth-t mindkét eszközön S/PDIF-re váltás. A legjobb módja ennek, ha elolvassa az utasításokat.
Csatlakozás a vevőegységen keresztül
Ebben az esetben a vevőegység köztes kapcsolatként működik: a TV készülékhez van csatlakoztatva, a zenei központ pedig hozzá. Segít olyan helyzetekben, amikor az eszközök nem rendelkeznek azonos csatlakozóval vagy nem működnek. Ezenkívül a vevőkészülékeket gyakran használják nemcsak a központ, hanem további hangszórók, például mélysugárzók vagy mélynyomó csatlakoztatására is. Így, Összeállíthat egy 5:1 arányú rendszert, a térhatású hangzás és a kiváló minőségű hangzás érdekében. Csatlakoztassa a vevőegységet a TV-hez a fenti csatlakozók bármelyikével, a HDMI is alkalmas.
A csatlakoztatáskor ügyeljen arra, hogy a TV készülékből a vevőegységhez vezető kábelt az előbbi esetében az OUT, az utóbbi esetében az IN feliratú aljzatokba dugja be. A központ fordított csatlakoztatásával – OUT a vevőegységen, IN a muz.központ. Ha a Tulipen keresztül csatlakozik, ne felejtse el a dugók és a csatlakozóaljzatok színét is összehangolni.
Ezután már csak a lejátszót és a TV-t kell átkapcsolni, hogy a jelet a szinkronizáláshoz kiválasztott kimeneteken és bemeneteken keresztül adja be.
Vezeték nélküli kapcsolat
A tévé és a zenei központ párosításának még egy módja a vezeték nélküli kapcsolat. A meglévő lehetőségek közül – Bluetooth, Wi-Fi, NFC – csak az első alkalmazható TV-re és lejátszóra.
Fontos előfeltétel! A TV-nek rendelkeznie kell beépített Bluetooth funkcióval, de nem minden modern modell rendelkezik vele. Érdemes ellenőrizni a specifikációkat.
Bluetooth-eszközök keresése a TV-n
A kapcsolatot a következőképpen állíthatja elő.
- Az audiorendszerben a következőket kell tennie Bluetooth keresés aktiválása. Lehet erre egy külön gomb, vagy a funkció kombinálható a hangforrás kiválasztásával. Ennek módja a kézikönyvben olvasható.
- A TV-beállításokban a következő menüpontba kell lépnie „vezeték nélküli kapcsolat” szakasz és válassza a Bluetooth. Megjelenik a csatlakoztatható eszközök listája. Keresse meg az audiorendszerét és párosítsa azt.
- Az eszközök szinkronizálása után már csak a videót kell elindítania: a hang automatikusan a csatlakoztatott zenei központ hangszóróiból szólal meg.
Következtetés
Ha van otthonában zenei központ, érdemes azt a tévéhez csatlakoztatni. A hangszert rendeltetésszerűen használhatja, és javítja a televízió hangzását, és lehetőséget ad arra, hogy ne csak zenét hallgasson, hanem kedvenc dalvideóit is kiváló hangminőségben nézze.
Hogyan lehet csatlakoztatni a zenei központot a TV-hez?
Hogyan lehet csatlakoztatni a zenei központot a TV-hez?
Milyen előnyökkel jár a zenei központ csatlakoztatása a TV-hez?
Hogyan lehet közvetlenül csatlakoztatni a zenei központot a TV-hez? Szükségem lenne néhány tippet vagy útmutatást a folyamat során. Köszönöm előre is a segítségedet!