A lefolyószivattyú kézi vagy motoros berendezés különböző vízmennyiségek szivattyúzására vagy továbbítására. Azokon a területeken élők számára, ahol a pincék és pincék gyakran vizesednek, ez a vízelvezető eszköz különösen fontos. Sok más feladat is megoldható a víztelenítő szivattyú segítségével.
A vízelvezetési technológia alkalmazási területei
A szennyvízhálózathoz nem csatlakozó magánlakásokban a háztartási szennyvizet pöcegödörbe öntik. Hosszú esőzések esetén, vagy ha intenzív vízhasználat történik a lakásban, a gödör túlcsordulhat. Egy szivattyú segíthet a gödör kiürítése a felesleges víztől. A szennyezett vizet egy szivattyú segítségével egy vízelvezető árokba lehet elvezetni.
Egy hálózatról táplált motor hajtja a járókerék tengelyét. A szivattyúegységen belül kiáramló levegő keletkezik, amely a levegőbeömlő nyíláson keresztül alulról nyomás alatt lévő vizet szív be. A a forgó lapátok centrifugális ereje a folyadékot a szivattyú fúvókájába nyomják, ahonnan az ürítőtömlőn keresztül a telephely egy meghatározott területére (a szennyvízgyűjtőbe vagy a szennyezett víz tartályába) kerül. A durva frakció szűrésére szívórácsot használnak.
A búvárszivattyú úszókapcsoló figyeli a vízszintet, és automatikusan be- vagy kikapcsolja a készüléket. Ez megakadályozza az elárasztást és a készülék „száraz futását”.
A vízelvezető szivattyúk típusai
A modern ipar a vízelvezető berendezések széles választékát gyártja, beleértve a merülő típusú berendezéseket és a felszíni szivattyúkat a szennyezett vízhez. A típusok közötti fő különbségek a nevükben tükröződnek, kevés alapvető különbség van.
Merülő modellek
Az egységek működése víz alatti helyzet. Kis méretben és kis tömegben kapható. Sokoldalúan használható:
- tiszta és szennyezett víz szivattyúzásához;
- úszómedencékből és kutakból történő vízvételezéshez;
- öntözéshez és kerti ágyás öntözéséhez.
DJILEX DRENAJNIK 220/14 búvárszivattyú DJILEX DRENAJNIK 220/14
A készülék vízálló burkolattal és a merülési mélységet szabályozó úszóval rendelkezik. Számos modell tartalmaz automatikus működés.
A merülő modellek hátrányai közül meg lehet jegyezni, hogy a vízszint emelése 10-20 méterrel korlátozott, továbbá nincs lehetőség a víz tisztítására a szivattyúzás során. A szivattyú kamrájának eltömődésének lehetősége működés közben.
Felszíni eszközök
A felszíni vízelvezető szivattyú felszereléséhez nincs szükség merítésre: csak a szívótömlő van behelyezve. A készülék nagy teljesítményű, több tíz méternyi víz felemelésére képes. Megbízható és robusztus, automatikus üzemmódban is működhet. A hátrányok közé tartozik a működés közbeni kibocsátás Zajszint és korlátozott szívási mélység – 7 méterig.
Vortex
A Vortex cég nemcsak búvár- és felszíni szivattyúkat gyárt különböző háztartási és háztartási tevékenységekhez, hanem nagyobb teljesítményű vízelvezető szivattyúállomásokat, valamint fekáliaszivattyúkat is. A márka termékei a 2. helyet foglalják el a rangsorban. Az árak, a készülék típusától és jellemzőitől függően 2000 és 7000 forintel között mozognak. A modellválaszték tiszta és szennyezett vízhez való szivattyúkat tartalmaz különböző teljesítményekkel, szivattyúzási mélységgel és emelési magassággal, amelyek megfelelnek a világ minőségi szabványainak.
Gilex
A rangsor első helyét a Djileks márka vízelvezető technológiája foglalja el, amelyet különböző háztartási és háztartási igényekre, valamint a kisvállalkozások igényeinek kielégítésére terveztek. A technológiát a következők jellemzik nagyfokú megbízhatóság és stresszállóság, valamint könnyű karbantartás. A vállalat olyan központok hálózatát hozta létre, amelyek a saját márkájú vízelvezető szivattyúk és állomások javítására szakosodtak. A termékek árai 3000 és 19000 forintel között mozognak.
Csapadékszivattyú-szerelés házilag
A készülék beszerelésének minden részletét a gyártók az utasításban adják meg, a megfelelő beszereléshez az előírt algoritmust kell követni. A lépések tipikus sorrendje a következő.
- A meglévő berendezés felszerelése (függőleges helyzetben).
- Egy tömlő/csatornacső van csatlakoztatva a kimeneti nyíláshoz (ürítőcső). A csatlakoztatás a mellékelt csatlakozó alkatrészek segítségével történik.
- Ha a szivattyú 3 fázisú motorral van felszerelve, akkor a következőkre van szükség Ellenőrizze, hogy a fázisok megfelelően vannak-e csatlakoztatva. Ehhez kapcsolja be a gépet, és ellenőrizze a tengely forgásirányát. A fázisok helyes összekapcsolását az óramutató járásával megegyező irányú forgás jelzi. Ha ez nem így van, a gépet ki kell kapcsolni, és a fázisok sorrendjét meg kell fordítani.
- A merítés előtt az ürítő fúvókának felfelé kell mutatnia.
Tanácsadás! A készülék beállítása előtt célszerű elolvasni a használati útmutatót.
Melyek az alkalmazási terület legfontosabb szempontjai és milyen szempontok alapján lehet megfelelő olajszivattyút kiválasztani?
Milyen alkalmazási területeken lehet használni az olajszivattyút, és hogyan lehet kiválasztani a megfelelőt?
Szeretném megtudni, hogy milyen alkalmazási területre van szükség az olajszivattyúnak, és hogy milyen szempontok alapján lehet kiválasztani a megfelelőt?+
Mik az alkalmazási terület és a szempontok az olajszivattyú kiválasztásakor?
Az alkalmazási terület és a szempontok az olajszivattyú kiválasztásakor fontos tényezők. Az alkalmazási terület meghatározza, hogy milyen típusú olajszivattyú szükséges, például szivattyúzás, szállítás vagy keringetés céljából. A szempontok között szerepelnek a szállítandó folyadék mennyisége, nyomása, hőmérséklete és viszkozitása, valamint a működési környezet, mint például a hőmérséklet és a vegyszerek jelenléte. Fontos figyelembe venni a hatékonyságot, a megbízhatóságot, valamint az üzemeltetési és karbantartási költségeket is a megfelelő olajszivattyú kiválasztásakor.