A mosógép használata közben mikroorganizmusok felhalmozódása alakul ki. Ez ideális táptalaj a baktériumok számára – a nedvesség és a meleg. A penész kialakulásának megelőzése érdekében – annak minden következményével együtt – a mosógépet fertőtleníteni kell: a mosógép rendszeres karbantartást igényel. Tudja meg, hogyan kell helyesen fertőtleníteni automata mosógépét.
A gép tisztításának módszerei
A mosógépet rendszeresen ápolni kell, mivel ez határozza meg a készülék élettartamát és mosási minőségét. A mosógép tisztításának 2 fő módja van
- külső mosás;
- Belső tisztítás.
Külső mosás
Rendszeresen és minden mosás után, de legalább 4-5 naponta törölje le a külsejét. A folyamat a ház porának eltávolításával kezdődik. Szükség esetén mossuk le nedvesen Használjon semleges mosószert. Használható olyan mosogatószer vagy más tisztítószer, amely nem tartalmaz alkoholt vagy klórt. A mosógéphez való mosószer helyes kiválasztásáról itt olvashat.
Alapvető fontosságú, hogy a készülék száraz. Figyeljen a beszivárgó vízre, és hagyja, hogy időben lefolyjon; – Tisztítsa meg a mosó-szárítógép külső felületét; – Rendszeresen tisztítsa meg a mosó-szárítógépet. Ellenkező esetben korrodálhatja a készülékházat és rövidre zárhatja az elektronikát, vagy áramot engedhet ki, amikor megérinti a gép fém részeit.
Különösen ügyeljen a kézmosó vagy zuhanyzó közelében elhelyezett készülékre.
Először nedves ruhával törölje le az ajtót. Száraz ruhával távolítsa el a maradék nedvességet az ajtóról és a dobról is. A napfénytető üvegét lehet mosni ablaktisztító folyadékkal, Ha a vízkő nem távolítható el normál vízzel. Rendszeres tisztítás esetén nincs szükség mosószerre, elegendő egy száraz törlés.
A belső részek a mosási program indításakor tisztíthatók a géphez való mosószerekkel. A mosógép belsejét többféleképpen is kezelheti:
- Keverjen össze 150 ml fehérítőt és 250 ml folyékony mosószert, és válasszon olyan mosóprogramot, amely legalább 60 °C-ra melegíti a vizet.
- A penész és a rossz szag eltűnik citromsav. Ehhez öntsön néhány evőkanál mosogatószert a mosó-szárítógépbe. Tegye a kanalakat a mosószeres fiókba, és indítsa el a mosási ciklust maximális hőmérsékleten. Itt olvashat többet a módszer előnyeiről és kockázatairól.
A belső tisztítást 6 havonta 1-2 alkalommal lehet elvégezni, a gép használatának intenzitásától, a napi mosások számától függően.
Fertőtlenítés mosás közben
Számos más módon is tisztíthatja a mosógépet. A gépet vegyszerek használata nélkül lehet fertőtleníteni. Nagyon sok mosógép üzemmód létezik, amelyek kombinálják a mosást és az adagoló belső tisztítását.
Ha a mosási ciklus 40°C-on vagy annál alacsonyabb hőmérsékleten fut, akkor a „Pamut” programmal 60°C-on vagy annál magasabb hőmérsékleten, szakaszosan futtathatja a gépet, hogy megszabadítsa a gépet a poratkáktól és más mikroorganizmusoktól. Számos modell létezik, amelyek a következőket tartalmazzák a fertőtlenítő funkció. Ez olyan programok jelenlétében fordulhat elő, mint a következők „Antimikrobiális üzemmód”, „Higiénia”, „Forralás”, „Gőzkezelés”. Az új technológiájú gépek közé tartozik az ezüstionos vagy elektrolízises mosás.
A magas hőmérsékleti beállítások már fertőtlenítést igényelnek, mivel 80°C feletti hőmérsékleten sok baktérium elpusztul.
A tisztítási és fertőtlenítési ciklus a gép képességeitől függően szakaszolható. Váltakozhat a magas hőmérsékleten történő mosás és a speciális keverékekkel történő belső kezelés között. Fontos azonban megjegyezni, hogy a mosó-szárítógép külső részének tisztításához nem szabad klóros vagy súrolószeres folyadékokat használni.
Hogyan lehet fertőtleníteni az automata mosógépet? Milyen szabályokat és eljárásokat kell követni?
Az automata mosógép fertőtlenítésének egyik módja a következő: Kezdjük a mosógépüket fertőtlenítővel, például hipokloritot vagy ecetsavat, majd állítsuk be a legmagasabb hőmérsékletet és teljes ciklust válasszuk. Az eljárás során tisztítsuk ki a mosógép dobját és a mosószertartót is, lehetőleg ecetes vízzel. A mosógép külső felületét is fertőtlenítsük, használhatunk erre alkoholos törlőkendőt vagy fertőtlenítőszert. Fontos, hogy a fertőtlenítés során viseljünk védőkesztyűt és kövessük a használati utasítást, valamint bizonyosodjunk meg arról, hogy a mosógép befejezte a teljes ciklust a fertőtlenítőszerek hatékony bejuttatása érdekében.
A mosógép fertőtlenítésének szabályai nagyon fontosak az egészségünk szempontjából. Melyek ezek a fontos szabályok és hogyan tudjuk hatékonyan fertőtleníteni az automata mosógépet?