A vonatkozó törvényjavaslatot már benyújtották megfontolásra. A benzin- és dízelüzemű autók 2040-től történő betiltásáról van szó.
A tilalom a következőkre vonatkozik és elektromos autók, Akik ezeket az üzemanyagokat használják az akkumulátoraik feltöltésére. Az ezt megelőzően gyártott járművek továbbra is közlekedhetnek az Egyesült Királyság útjain, amíg ténylegesen el nem használódnak. Az ilyen járművek időben történő ártalmatlanítására vonatkozó eljárásról is jogszabály rendelkezik majd.
Ezzel a törvényjavaslattal egyidejűleg több régió már bevezette a különadót A szennyezésről, T-töltésnek hívják. London központjában például a tervek szerint már idén októberben megkezdik a szennyezési díjak beszedését. A viteldíj a járműforgalomtól függ hétköznapokon és munkaidőben (7 órától 7 óráig).00-18.00) és körülbelül 10 fontba kerül naponta. A díj nem minden autótulajdonosra vonatkozik majd, hanem csak azokra, akiknek az autója túllépi a megengedett kibocsátási határértékeket. Az előzetes becslések szerint Londonban jelenleg mintegy 10 000 ilyen autó van.
Az elmúlt években számos európai kormány kezdett komolyan elgondolkodni azon, hogy a közeljövőben nagy valószínűséggel globális gazdasági katasztrófa következik be.
Az Egyesült Királysághoz hasonlóan a francia hatóságok is benyújtották a hagyományos autók gyártásának 2040-től történő megszüntetéséről szóló törvényjavaslatot. Norvégia és Hollandia 2025-től, Németország 2030-tól tervezi a benzin és a dízel üzemanyag visszautasítását.
Nemrég derült ki, hogy a Volvo 2019-től teljesen átalakítja a gyártást az elektromos és hibrid autók javára. A vezetőség által jóváhagyott üzleti tervek szerint 2025-ig több mint egymillió elektromos és hibrid meghajtású autót fognak értékesíteni, és ez a szám minden évben növekedni fog.
A kezdeményezést várhatóan más ismert gyártók és az autósok is támogatni fogják, akik valóban tisztában vannak azzal, hogy a környezetet milyen veszélynek teszi ki nap mint nap a légkörbe kerülő számos szennyezőanyag-kibocsátás következtében.
Milyen határidővel tervezik a benzinüzemű autók fokozatos kivonását az Egyesült Királyság hatóságai?
Az Egyesült Királyság hatóságai tervei szerint a benzinüzemű autók fokozatos kivonását 2030-ra tervezik. Ekkor már csak elektromos járművek lesznek engedélyezettek az országban, ezzel is hozzájárulva a környezetvédelemhez és az alternatív energiaforrások használatának növeléséhez. Ezzel a lépéssel az Egyesült Királyság az éghajlatváltozás ellen küzdő országként kíván pozitív példát mutatni a világnak.