A fúrót az otthoni kézművesek egyik legnépszerűbb szerszámának tekintik, és sokféle munkához használják. Az intenzív használat miatt az alkatrészek eltörnek, így a készülék használhatatlanná válik. Nem kell a szervizbe rohanni: a fúrógépet akár saját maga is megjavíthatja, és sok pénzt takaríthat meg.
Alkatrészek elrendezése
Ha ismeri a fúrógép szerkezetét és a szerszám működési elvét, akkor a termék önjavítása nem lesz nehéz.
Gyakori meghibásodások
Függetlenül az építési minőségtől és a gyártótól, a következő hibák meglehetősen gyakran fordulnak elő:
- a motor meghibásodik az armatúra vagy az állórész törése miatt;
- a kefék rendkívül kopottak;
- csapágyproblémák;
- a fordulatszám gomb nem működik;
- az indítógomb érintkezői oxidálódnak vagy kiégnek;
- a fúrófejet befogó tokmány eltörik, mert a pofák elhasználódtak.
Ha úgy dönt, hogy saját maga javítja meg elektromos fúrógépét, először diagnosztizálnia kell, és meg kell találnia a következő hibát. Ritkán fordul elő, hogy egy meghibásodott alkatrészt szakértő javíthat, mivel a legtöbb esetben egyszerűen kicserélhető egy új alkatrészre.
Meghibásodások a tápegységben
A magfúrógép szétszerelése előtt győződjön meg arról, hogy az le van választva a hálózatról. Minden szétszerelés a kötőelemek eltávolításával kezdődik. Ezután lazítsa meg a csavarokat és az önmetsző csavarokat, és vegye le a termék felső részét – az összes alkatrész az alsó részben marad. Fúró kapcsolási rajz Meglehetősen egyszerű – nincs szükség az összes elem részletes leírására, mivel minden magától értetődő.
A fúrógép gombjának javításához el kell távolítani az oldalsó panelt, ellenőrizni kell az érintkezők épségét. Ha az érintkező eltömődött, csiszolja le az érintkezőt finom csiszolópapírral. Ha az érintkező kiégett, cserélje ki az egész egységet.
rotorkefék
Nem minden felhasználó van tisztában azzal, hogy a hálózati áramot grafitból készült kefék közvetítik a forgórészre – normál működés közben a kefék és a forgórész között állandó ívek keletkeznek. néha előfordul, hogy az armatúra és a kefe között por van, és mivel a por dielektromos, a fúró nem működik, hacsak nem távolítjuk el a port, és nem állítjuk helyre az érintkezést.
A kefék használat közben fokozatosan zsugorodnak, mert a kefék alsó része elhasználódik. Rendszeresen ellenőrizni és cserélni kell őket – ez könnyen elvégezhető, csak legyen egy új készlet raktáron.
Ne felejtsd el Ellenőrizze a tekercselést – van-e rövidzárlat a mágneshuzal testével vagy sem. Ha meghibásodást észlel, a hibás tekercset magától visszatekerik vagy szervizbe viszik.
Fúró állórész
Rendszeresen szemrevételezéssel ellenőrizni kell: túlmelegedés esetén, amikor a termék maximális terhelésnek van kitéve, a védőlakk megolvadhat, és ez a következő következményekkel járhat fordulóközi hiba. A tekercs ekkor kiég, és a motor már nem javítható. A vizsgálatot ugyanúgy kell elvégezni, mint a forgórész esetében – a tekercselés ellenőrzéséhez használjon multimétert. Ha meghibásodást észlel, az állórész-tekercset újra kell tekerni.
A vezető ütvefúrógép-gyártók különös figyelmet fordítanak a tekercselőhuzalok védelmére, mivel termékeik speciális rendszernek vannak kitéve.
Munka közben a fúrási hulladék gyakran a tokmány belső részébe kerül és összekeveredik a zsírral, ami a belső pofák elakadását okozza. A tokmányt szét kell szerelni, minden alkatrészt meg kell mosni és be kell kenni az összeszerelés előtt. Rendkívüli kopás esetén az alkatrészt ki kell cserélni; ha az alap vagy a hüvely erősen kopott, az egész egységet ki kell cserélni.
Megpróbáltunk áttekintést adni az elektromos fúrógép működése során előforduló összes meghibásodásról. Ne feledje, hogy a barkácsjavítás mindig sokkal olcsóbb, mint egy új termék vásárlása.
Az elektromos fúrógép önjavításához van-e valami speciális tudás vagy szerszám szükséges, vagy bármelyikünk meg tudja csinálni?
Az elektromos fúrógép önjavításához általában szükség van speciális tudásra és szerszámokra. A leggyakoribb problémák közé tartozik például a motor hibája, a vezetékek szakadása vagy a kapcsoló lerobbantása. Ezeket a javításokat általában tapasztalt szakember végzi, hiszen szükség lehet elektromos ismeretekre, megfelelő műszerekre és biztonsági előírások betartására is. Egyszerűbb problémák esetén azonban néhány alapvető szerszám és online útmutató segítségével mi is megpróbálhatjuk a fúrógép javítását. Fontos azonban, hogy ha nem vagyunk jártasak a témában, inkább hagyjuk szakemberre a feladatot, hogy elkerüljük a további károkat vagy sérüléseket.
Az elektromos fúrógépek önjavításához speciális tudásra és szerszámokra van szükség. A motor hibája, a vezetékek szakadása és a kapcsoló lerobbantása a leggyakoribb problémák közé tartoznak. Tapasztalt szakember általában végzi ezeket a javításokat, mert elektromos ismeretekre, megfelelő műszerekre és biztonsági előírások betartására van szükség. Egyszerűbb problémák esetén azonban néhány alapvető szerszám és online útmutató segítségével megpróbálhatjuk a fúrógép javítását. Fontos azonban, hogy ha nem értünk hozzá, inkább hagyjuk szakemberre a feladatot, hogy elkerüljük a további károkat és sérüléseket.