Ezt a fűtőberendezést különböző helyiségek fűtésére használják: lakószobák és ipari raktárak, irodák fűtésére egyaránt. Mobilak, hosszú ideig megállás nélkül működnek, zajmentesek és biztonságosak. Az olajjal töltött radiátorok vagy lapos, vagy harmonika alakúak, és egymáshoz hegesztett fémszelvényekből állnak. Az olajfűtés szerkezetének ismeretében kiválaszthatja az otthonának legmegfelelőbb modellt.
termosztát
E fűtőtestek burkolata fémből készül, és hermetikusan zárt részekből áll. A fűtőtest tetején különleges, strapabíró bevonatot kapnak porszórás, Nem érzékeny a mechanikai behatásokra. A szerkezet belsejében ásványi olaj található. Ezek csatlakoznak a készülékhez:
- Termosztát.
- Fűtőelem (fűtőelem).
- Vezetékek.
- Fűtésszabályozó.
- Speciális fej feletti panelek.
Működési elv
Amikor bekapcsolja a készüléket, először felmelegíti a fűtőelemet, majd a hőenergiát átadja a hőátadó közegnek (olaj). Ez felmelegíti a készülék burkolatát. Felmelegíti a fűtőtest forró felületeivel érintkező hideg levegőt, amely így a fűtőtest tetejére emelkedik. Az olajtüzelésű fűtőtest konvektoros elvének lényege, hogy a hideg és a meleg légsugarak összekeverednek erősebben. Egyes modellek ventilátorral vannak felszerelve. Az ilyen fűtőberendezések sokkal gyorsabban felmelegítik a helyiséget.
ezek a fűtőtestek különböző teljesítményekkel és a zárt szakaszok számával kaphatók. Minél több a szekciók száma, annál nagyobb a fűtött felület, és annál gyorsabban fűthető a helyiség. A szakaszok számának növelésével járó hátrányok az, hogy egy ilyen fűtőberendezés több helyet foglal el, és növeli a súlyt is. Bár a mobilitás ez nem befolyásolja sokat, mivel minden modell ezek a radiátorok vannak felszerelve speciális kerekek a könnyű mozgatáshoz.
Az olajkonvektorok kapcsolókkal rendelkeznek a kezelőpanelen. Egyes modern radiátor modellek LCD-monitorokkal rendelkeznek, amelyek minden lényeges információt megjelenítenek.
Előnyök és hátrányok
Ezek az eszközök teljesen biztonságosak. Nincsenek szabadon lévő fűtőelemek, így a véletlen gyulladás gyakorlatilag kizárt. Az ilyen fűtőberendezéseket már nagyon régen feltalálták, és működésük és kialakításuk elve nem változott. De a modern modellekben sok funkcionális extrák, például:
- Termosztátok, amelyek lehetővé teszik a különböző fűtési üzemmódokra való zökkenőmentes átállást.
- Érzékelők a készülék túlmelegedés esetén történő kikapcsolásához.
- Fényjelzők.
- Be-/kikapcsoló a szükséges teljesítmény beállításához az energiatakarékosság érdekében.
- Időzítők a készülék meghatározott időpontokban történő be- és kikapcsolásához.
- Beépített párásítók.
- A beépített ventilátorok növelik a helyiség fűtési sebességét.
Az olajradiátorok tartósak és akár három napig is működhetnek kikapcsolás nélkül.
Hátrányaik (amelyek könnyen átalakulnak előnyökké) a következők:
- Hosszú időbe telik az egész helyiség felmelegítése, de a beépített ventilátorral a fűtési folyamat megsokszorozódik, és a szoba sokkal gyorsabban felmelegszik.
- Elég nehezek, de a speciális kerekeknek köszönhetően jól mozgathatók.
Modellek sokfélesége
Megjelenésük és kialakításuk gyakran a helyszíntől függ:
- Padlós radiátorok (a legnépszerűbb és legfunkcionálisabb).
- Falra szerelhető lapos fűtőtestek (energiatakarékos energiafogyasztás).
- asztali, kis fogyasztású (viszonylag kis hőteljesítményű) készülékek.
Vannak kandalló hatású radiátoros modellek is. Csendesen és viszonylag gyorsan tudják fűteni a helyiséget. Ez azért van így, mert mindkét oldalon huzattal vannak ellátva, ami azt jelenti, hogy a felmelegített levegő sokkal gyorsabban tud keringeni.
Az új olajfűtőtestek beépített Időzített programegységek, Be- és kikapcsolási időzítők, amelyek lehetővé teszik, hogy a fűtőberendezés egy előre beállított időre bekapcsoljon és felmelegítse a helyiséget. Általában távirányítóval és vészérzékelővel vannak felszerelve, amely reagál a radiátor leesésére (a készülék kikapcsolását váltja ki).
Széles körben ismert, hogy nem tanácsos a szennyest a radiátorokon szárítani, mivel ez a készülék túlmelegedését okozná. De néhány modelljük speciális kivehető keretek, Pontosan a szennyes szárítására tervezték, a készülék károsodása nélkül.
A hagyományos fűtőtestek nem ajánlottak fürdőszobákban vagy nedves helyiségekben való használatra. Speciális alaplapi fűtőtestek már kaphatók Alaplapi olajfűtőtestek, A lábazathoz szerelt, kis helyet foglaló, vékony panel. Ezek a készülékek kellően biztonságosak, és még nedves helyiségekben is felszerelhetők.
Megállapítottuk, hogy az olajtüzelésű radiátorok a központi fűtési rendszer radiátorának imitációját jelentik. Többnyire nem igényelnek külön telepítést, és 220 V-os hálózatról működnek. Felépítésüket egy ásványolajjal töltött üreges forma képviseli, amelyben a fűtőelem található. Biztonságosak és viszonylag olcsók.
Olvassa el továbbá: Hogyan válasszuk ki a megfelelő energiatakarékos olajfűtőtesteket?.
Mit kell keresni a készülék kiválasztásakor
Az ilyen fűtőberendezések vásárlásakor több dolgot is figyelembe kell venni:
- A készülék teljesítménye és az általa fűthető terület nagysága.
- A helyiségek hőszigetelésének minősége.
- Az ajtó- és ablaknyílások száma.
- Az egyes esetekben szükséges extra funkciók (időzítő, ventilátor, szárító, távirányító stb.). d.).
Ajánlások az olajfűtőtestek gondozására
Könnyen karbantarthatóak, és ha követi ezeket az irányelveket, nagyon sokáig tartanak:
- Felületüket nem szabad súrolószerekkel tisztítani.
- Tisztítsa meg a készülékeket felülről száraz, puha ruhával (kikapcsolt és hideg állapotban).
- Ne szárítsa a szennyest magán a radiátoron, nehogy túlmelegedjen (csak erre a célra tervezett kereteket használjon).
- Ne tárolja a tápkábelt a készülék forró felületén (a legtöbb modellnél van erre szolgáló tárolóhely).
- Győződjön meg róla, hogy a készülék függőleges helyzetben van.
- Kerülje az ilyen készülékek elhelyezését a könnyen olvadó tárgyaktól távol.
Olvassa el továbbá: a legjobb olajfűtőtestek értékelése 2017-ben.
Ha ismeri az olajfűtés szerkezetét, a munka sajátosságait, figyelembe véve az olyan árnyalatokat, mint a készülék teljesítménye, amely megfelel a fűtött helyiség területének, mindig kiválaszthatja a legmegfelelőbb modellt az Ön otthonában. Csak arra kell emlékeznie, hogy a készülék költsége közvetlenül a további funkciók számától függ.
Az olajfűtőberendezés működése és jellemzői között meghatározó tényezők vannak. Milyen típusú olajat használ az olajfűtőberendezés? Milyen hatékonysággal működik a rendszer és mennyit fogyaszt? Van-e beépített biztonsági funkció, és hogyan működik az? Milyen karbantartást igényel az olajfűtőberendezés? Kérlek, oszd meg ezeket az információkat, hogy jobban megérthessem az olajfűtőberendezések sajátosságait.