Természetesen egyetlen készülék sem örök életű, de mindenki képes meghosszabbítani az élettartamát. Az egyik leghasznosabb és mégis leggyakoribb meghibásodás a porszívó. És a kár oka általában ugyanaz – a készülék helytelen használata. Ezért a következőkben elmondjuk, hogyan kell tisztítani a porszívót tisztítás után, és ezáltal elkerülni, hogy gyorsan lebomoljon.
Típusok
Mielőtt megvizsgálnánk a porszívó tisztítási módszereit, fontos, hogy egy kicsit megismerjük a rendelkezésre álló típusokat. Minden porszívó a következő típusokra osztható – normál zsákos, tartályos (zsák nélküli), aqua-szűrővel, mosó és felmosó porszívó. Az önálló robotporszívók nem annyira relevánsak, de van mit tisztítaniuk.
A porszívó típusától függően a tisztítási módszerek eltérőek lehetnek, de az általános séma ugyanaz.
A készülék legfontosabb eleme, amely közvetlenül befolyásolja a készülék működését és élettartamát, a következő szűrő. Nem számít, hogy milyen porszívója van, biztosan van benne szűrő. Rendszerint még két. Az első a motor bemeneti nyílásaként szolgál, és megvédi azt a szennyezett levegőtől. A második szűrő a porszívó kimeneténél található, és az a feladata, hogy megállítsa a porszívóból vagy a porzsákból és a motorszűrőből esetlegesen még kikerülő mikrorészecskéket.
A finom szűrő felelős a készülékből kijövő levegő tisztaságáért, és ha eltömődik, a levegő ugyanolyan lesz, és ezért a tisztítás egész lényege elvész.
Mosható porszívók és aqua szűrővel ellátott modellek
Az általános tisztítási rutin nem sokban különbözik a korábbi porszívóktól, de a kialakítás miatt vannak kisebb különbségek. Mosható porszívók és a tartályban lévő vízszűrővel ellátott modellek vizet tart, Ez a leggyorsabb és legtisztább módja a szennyeződések eltávolításának, ezért minden tisztítás után ki kell üríteni, és a tartályt alaposan ki kell tisztítani. A piszkos vízmaradványok büdösek lehetnek, ami nem tesz jót a gépeknek.
A Dustbuster minden tisztítás után tiszta vizet kell a tömlőn keresztülfuttatni, hogy a szennyeződéseket és a szennyeződéseket a tömlőből is eltávolítsa. Az ilyen típusú készülékek általában több törődést igényelnek, de tisztításuk hatékonysága is jelentősen megnő.
Tisztítsa meg a motoros kefét
Ne felejtsük el, hogy a porszívó nem csak a testből és a tömlőből áll. A fő elem, amely ténylegesen összegyűjti a törmeléket, a szűrő kefe. Sokan elgondolkodnak rajta, azt gondolván, hogy nem kell gondozni, de valójában egészen másképp néz ki.
Egy normál kefét kell használni a szőr, a haj vagy a szálak rendszeres eltávolítására, amelyek a felszedés során a szöszbe gabalyodnak. Ha ez nem történik meg, akkor a kefe egyszerűen megáll gereblyézni törmeléket a szőnyeg, és csak az erő a visszahúzott haj ugyanazokat a szálakat nehéz felemelni.
Bonyolultabb és időigényesebb turbó kefe tisztítás. Ez egy nagyon hasznos tartozék, amely nélkülözhetetlen a kisállat-tulajdonosok számára. Minden porszívó modell rendelkezik vele, vagy külön megvásárolható. A robotporszívók és a felmosóporszívók csak egyféle kefével rendelkeznek.
A turbókefe úgy működik, hogy a tisztítási ciklus során egy spirális sörtés kefét pörget a henger belseje körül. A pörgő hatása feltekeri a hajat, a fonalakat és a gyapjút, és egy zsákba vagy szemetesbe küldi őket. Karbantartás nélkül a henger teljesen eltömődik a szőrrel, a levegő nem áramlik át a csövön, és maga a henger már nem működik.
Olvassa el azt is: melyik porszívót érdemes megvenni a háziállatok szőrének tisztításához.
Mindegyik turbókefe mindkét oldalán speciális lecsavarható karokkal rendelkezik, amelyek lehetővé teszik a kefe szétszerelését és a henger kihúzását. Ezután csak el kell távolítani az összes törmeléket, és újra össze kell szerelni a gépet.
Milyen gyakran kell ellenőrizni és tisztítani a porszívót? Milyen segédanyagokat használhatok a gép tisztításához? Hogyan lehet megszabadulni a zsákos rendszerben felgyülemlett porától? Vannak-e speciális szerepek vagy módszerek a gép karbantartásához?