A beépített mosogatógép többé nem luxus. Egyre több háziasszony igyekszik feldobni konyháját, és keresi ezt a készüléket. A vásárlás előtt azonban elengedhetetlen, hogy legalább alapvetően ismerjük ezeket a készülékeket.
Gépmodellek
A beépített mosogatógépek (mosogatógépek) modelljei eltérőek:
- a teljesítményszint és a működés közbeni kWh-fogyasztás tekintetében;
- A külső méretek, amelyek nagyon fontosak a telepítés szempontjából;
- vízfogyasztás a mosás során;
- A „készlet” a berendezések és funkciók kombinációjának eredménye.
Fontos, hogy a megfelelő méretet válassza ki a beépített mosogatógéphez. szem előtt kell tartani, hogy a mosogatógép állványra szerelhető magassága 85 cm. A mélység is ugyanaz marad: 60 cm. Az egyetlen különbség a készülék szélessége:
- teljes méretű (standard), 60 cm szélesek, és 12-14 adag edényt tudnak elmosni;
- keskeny 8-10 szett befogadóképességű és 45 cm széles gépek. Ez a típusú mosogatógép akkor indokolt, ha a családban legfeljebb 4 fő van.
Egy készlet egy tálból, egy lapos tányérból, egy csészéből, egy csészealjból, egy pohárból és egy evőeszközből áll.
Géposztályok
A mosogatógépet a konyhai készülékek gyártói által kínált katalógusból kell kiválasztani, olyan paraméterek alapján, mint a villamosenergia- és vízfogyasztás. Ehhez a kérdéshez ismernie kell ezeknek a készülékeknek a fokozatát. A szabványos energiahatékonysági osztályozások A-tól G-ig terjedő latin betűkkel osztályokba sorolják a gépeket. Az A, B és C osztályú készülékeket tekintik a leggazdaságosabb készülékeknek. A D és E átlagos energiatakarékossági besorolású mosogatógépet jelent. Az F és D jelzésű modellek a leggazdaságtalanabbak, következésképpen a legolcsóbbak.
Természetesen a legjobb minőséget az AAA jelzésű gépek mutatják, de magát a mosás minőségét befolyásolja a telepített szórókarok száma (jó, ha egymásra mutatnak és nem zavarják egymást).). Ideális 3 egységhez.
A mosogatógépet hideg vízzel kell ellátni. De az ilyen típusú kapcsolatnak is magas a villamosenergia-fogyasztás. A készüléket ezért melegvízvezetékre szabad csatlakoztatni. A készülék gazdaságosságát a működés közbeni vízfogyasztás is befolyásolja. A gépek a következőkre oszthatók:
- Nagy gazdaságosságú mosógépek, amelyek mosási ciklusonként 14-16 liter vizet igényelnek;
- A közepes méretűek, amelyek 17-20 litert igényelnek;
- nem gazdaságosak, 26 litert fogyasztanak működés közben.
Célszerű tudni, hogy a gép belsejének szárítására kétféle technológia létezik:
- 1. Passzív, a kondenzációs függvény, más néven a kondenzációs függvény. Költségvetési és helytakarékos készülékeknél használják. Az edényeket forró vízzel (75 °C) történő öblítéssel melegítik fel, amely után minden nedvesség természetes módon elpárolog a tartalom felületéről. Ez a módszer minden bizonnyal energiát takarít meg, de hosszabb ideig tart, mint más szárítási módszerek. Csíkokat is hagyhat az edényeken.
- Nyomásos A szárító vagy aktív (turbó-konvekciós) opció a teljes értékű és a magas költségű modelleken érhető el. Ezekkel a készülékekkel a szárítási folyamatot egy ventilátor által fújt forró levegővel végzik. Az eredmények ragyogóak, de az energiafogyasztás megnő.
További funkciók
Az extra funkciók közé tartozik:
- A funkció árvízvédelem. Ez a védelmi funkció vészhelyzet esetén akkor is biztosítja a készülék megfelelő működését, ha a háziasszony nincs a konyhában. Például a vízfelvételi szint túllépésekor az érzékelőrendszer jelzi a víz és a tápellátás kikapcsolását, ugyanakkor a felesleges víz szivattyúzása elindul. A gép gyártójától függően ezt a funkciót nevezhetik: vízzáró, túlfolyó, Aqua-Control, Aqua-Stop vagy más néven.
- A funkció extra terhelés Nagyon hasznos lehet, ha elfelejti betenni a mosogatógépet, de a program már elindult. Ilyen esetben egy bizonyos billentyűkombináció megnyomásával leállíthatja a folyamatot, hozzáadhatja az elfelejtett edényeket, és megváltoztathatja a mosási módot.
- Gyermekzár. Ez az opció lehetővé teszi a készülék kezelőpaneljének vagy ajtajának lezárását a kisgyermekek biztonsága érdekében. Ha nincs ilyen védelem, a mosóprogram egyszerűen kikapcsol.
- Gerenda a padlón – egy nagyon hasznos funkció, amely lehetővé teszi a mosogatási folyamat kezdetének és végének távolabbi vizuális ellenőrzését. Amikor a program fut, egy piros sugár vetül a padlóra. A sugár eltűnhet vagy zöldre változhat a készülék működése után (a készülék márkájától függően).
A lényeg az, hogy ha már döntött egy új mosógép és szárítógép mellett, a legjobb, ha ellenőrzi az online értékeléseket az adott modellről, beszélget néhány mosogatógép-tulajdonossal a fórumokon, majd meghozza a végső döntést.
Szia! Szeretném, ha segítenél nekem a beépített mosogatógép kiválasztásában. Milyen márkát ajánlasz, amely megbízható és jó minőségű? Valamint, mire figyeljek oda vásárlás során? Előre is köszönöm a segítséged!
Szeretném megkérdezni, hogy milyen szempontok szerint kellene kiválasztani egy beépített mosogatógépet? Mire kell figyelni és milyen funkciók fontosak? Milyen méretekben elérhetőek és van-e speciális kialakítás a konyhabútorhoz való illeszkedéshez? És milyen árkategóriában érdemes keresgélni egy jó minőségű beépíthető mosogatógépet? Köszönöm a segítséget!