...

Csuklyaépítés páraelszívó nélkül

A szellőztető rendszer egy modern otthonban alapvető fontosságú elem, amelynek minősége befolyásolja a konyhai kényelem szintjét. A leggyakoribb tisztítóeszköz a páraelszívó, amelynek elszívólevegője a helyiségen kívülre kerül. De mit tegyen, ha a légelszívóval való kivitelezés valamilyen okból nem lehetséges?? Ebben az esetben a csatornamentes páraelszívók segíthetnek.

Berendezések tervezése

Mivel mindkét tisztítási rendszernek megvannak a maga előnyei, vannak olyanok is, amelyek hibrid modellek.  A kombi modellek mindkét funkciót támogatják. De ebben az esetben a telepítés kihívást jelenthet.

Fontos! A kombi üzemmódot nem szabad gázkészülékekkel kombinálni, mivel fennáll a szén-monoxid-mérgezés és a páraelszívó visszahúzásának veszélye.

Íme egy gyors pillantás csatornamentes páraelszívóinkra.

A csatornamentes tisztítórendszerek alaptípusai

Annak a ténynek köszönhetően, hogy a motorháztető szűrőkkel van felszerelve, a készüléket úgy is nevezik, hogy szűrt. A tisztítórendszerek kétféle csatornaszinttel tervezhetők.

  1. A belépő szintű modellek akril tisztítószereket tartalmaznak. A fő összetevő akril szűrő – egyszeri használatra tervezték. Egy bizonyos idő után (3-6 hónap) ki kell cserélni. Az első osztályú takarítók közé tartoznak fémszűrők. Használatuk gazdaságosabb – csak szappannal és vízzel kell kimosni őket.
  2. A másodlagos tisztítószerek közé tartoznak faszénszűrők. A faszén abszorpciós tulajdonságainak köszönhetően ezek a szűrőrendszerek kiválóan tisztítják a levegőt. A csatornamentes keringtetésű konyhai páraelszívó hátránya, hogy a szénszűrő csak egyszeri kivitelben kapható, így a felhasználónak rendszeresen cserélnie kell ezt a fontos alkatrészt. Van néhány gyakori tévhit a csatornamentes páraelszívókról – olvasd el őket ebben a cikkben.

Az elektromos páraelszívók burkolat formájában is kialakíthatók:

  1. Vízszintes. Lapos kialakítás, így a főzőlap a munkafelülettel párhuzamosan helyezkedik el.
  2. Függőleges. Ezt a típusú szűrőrendszert nagy helyiségekben használják. Ebben az esetben a tervezési elemek a főzőlaphoz képest függőlegesen helyezkednek el.
  3. Ferde. Ez a készüléktípus nem gyakran található a szűrő változatban. Lejtős Elektromos főzőlap feletti páraelszívók Csendesek, helytakarékosak és hatékonyak a működésükben.
Lejtős

Ferde motorháztető

A telepítés típusa szerint:

  1. Beépített. A konyhaszekrényekben rejtőzködnek.
  2. Felfüggesztett motorháztetők. Falra szerelhetőek, és a kupola lefedettségi területének kiterjesztése érdekében motorháztető lemezzel is felszerelhetők.
  3. Szigeti motorháztető. Ha a főzőlap a faltól bizonyos távolságra van elhelyezve, a következő szellőzési technikát kell alkalmazni.
Stand-alone

Szigeti motorháztető

Előnyök és hátrányok

A nagy előnyök a következők:

  • a szennyezett légtömegek többlépcsős szűrése, amely után a levegő tisztán kerül vissza;
  • A csatornamentes páraelszívó nem bocsát ki túlzott zajt és rezgést;
  • A helytakarékosság rovására történő helykihasználás más vezetékek számára;
  • A pénzügyi költségek csökkentése a telepítés és a légelszívó felszerelése tekintetében;
  • A készülék kompakt változata kényelmesen elfér egy kis szoba mérete;
  • A szűrőegységek lehetővé teszik a hőmérséklet fenntartását a konyhában – nincs nyitott szellőzőnyílás, ablak vagy ajtó;
  • a készülék energiát takarít meg;
  • A levegő tisztításának lehetősége egy további ionizáció;
  • A szellőztető rendszer karbantartása megakadályozható.

A nyilvánvaló előnyök mellett azonban a csatornamentes páraelszívónak a következő hátrányai is vannak. A készülék fő hátrányai a következők:

  • a szűrőket rendszeresen cserélik;
  • a berendezések magas ára.

Sok felhasználó azt is megjegyzi, hogy a szűrőrendszer nem mindig tisztítja meg a kipufogógázt. Csak az aktívszénszűrővel ellátott, nagy költségű membrános készülékek tulajdonosai voltak elégedettek.

A szűrőház kiválasztása

A keringtető készülék kiválasztásakor a következő fontos pontokra kell figyelni.

  1. Építési méretek. A tisztító nem lehet kisebb, mint a tűzhely vagy főzőlap mérete. Ideális esetben a kupola 10 cm-rel nagyobb, mint a csatorna.
  2. teljesítmény vagy teljesítmény. Ha ez a kritérium magasabb, az azt jelenti, hogy a motorháztető nagyobb mennyiségű levegőt tisztít meg 1 óra alatt (a normál légcsere 12-szeres). Ennek a számnak a meghatározásához szorozza meg a szoba területét a magassággal, majd szorozza meg 12-vel. Ha a konyha 12 négyzetméteres, és körülbelül 3 méter magas, akkor a szükséges teljesítmény: 12 x 3 x 12 = 432 cbm/h. Ez a szám a készülék minimális teljesítménye, és ajánlott legalább 30 %-kal növelni.
  3. Lehetőség fények a főzőlap egyszerű használatáért.
  4. Melyik szűrő a tisztítási technológiában használt.
  5. Módosítható sebességek légelszívás.
  6. További funkciók (beépített időzítő, elektronikus kijelző, állapotjelző stb.).
Konyhai motorháztető

Világító páraelszívó

A csatornamentes páraelszívók nagymértékben leegyszerűsítik a kommunikációs szoftver. Egy közös csatorna a házban nem mindig elegendő. Ez egy fontos kritérium, amelyet a gyártók figyelembe vesznek a szűrőrendszer tervezésekor. Egy modern konyhai készüléknek nemcsak vonzónak, funkcionálisnak és kompaktnak kell lennie, hanem a legfontosabb teljesítménymutatókban sem szabad veszítenie a hagyományos készülékekkel szemben. Ezt megerősíti az a tendencia, hogy a csatornamentes (nem szellőztethető) konyhai páraelszívó mint csúcstechnológiásabb és innovatívabb készülék mellett döntenek. Vegye azonban figyelembe a rendszer minden részletét annak érdekében, hogy a technika hosszú ideig és meghibásodás nélkül szolgáljon.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Barnabás

    Ez azért kockázatos lehet, nem gondolod? Nem lenne érdemesebb egy páraelszívót használni csuklyépítés közben? Mit javasolsz, hogyan lehetne hatékonyan elkerülni a páralogást és a kellemetlenségeket e nélkül?

    Válasz
  2. Benedek

    Az olvasó helyett a kérdéssel kapcsolatban egy rövid megjegyzést szeretnék tenni. A csuklyaépítés során, ha nincs páraelszívó, hogyan lehet megoldani a megfelelő szellőzést és elvezetni a párat, gőzt, és szagokat?

    Válasz
  3. Dániel Sárközi

    Hogyan lehet hatékonyan építeni egy csuklyát páraelszívó nélkül?

    Válasz
    1. Gáspár Mészáros

      Ahhoz, hogy hatékonyan építsünk egy csuklyát páraelszívó nélkül, néhány dolgot figyelembe kell vennünk. Először is, fontos megválasztani a megfelelő anyagot. Jó választás lehet a fém, mivel ez könnyen tisztítható és ellenáll a nedvességnek. Emellett megfelelő szellőzésre is szükség van. Nyitott ablakok vagy egy ventilátor használata segíthet a folyamatos friss levegő beáramlásában. Emellett célszerű lehet használni egy erős páraelszívót is, amennyiben rendelkezésre áll. Ezen kívül figyeljünk arra, hogy a csuklyának kellően nagy legyen a felülete, hogy hatékonyan el tudja vezetni a gőzt és a párat. Fontos szempont még a csuklya elhelyezése is, érdemes azt a főzés központjára igazítani. Végül, ne feledkezzünk meg a rendszeres tisztításról sem, mert így biztosítjuk a csuklya optimális hatékonyságát.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása