Digitális set-top box csatlakoztatása a televízióhoz

A televíziós műsorszórás gyors technológiai fejlődése nagyobb lehetőséget biztosít a digitális televíziózás számára, hogy a régebbi, analóg televízióhoz képest jobb minőségű televíziós műsorokat foghassanak. Ahhoz azonban, hogy digitális tévéadásokat nézhessen, DVB-T2 szabványú tunerre van szüksége. Ez beépíthető a vevőegységbe, egyébként egy digitális set top boxot kell csatlakoztatni a TV-hez.

Amikor megteheti set-top box nélkül is

A kényelmes és meglehetősen modern tévék tulajdonosai szerencsések. A 2016 után gyártott modellek többsége képes a digitális földfelszíni televízió kép- és hangjelének vételére és átalakítására. Ez azt jelenti, hogy tulajdonosuknak nincs szüksége további felszerelésre. Egyszerűen csatlakoztassa az antennakábelt a TV aljzatba, és megtalálja a csatornákat.

sovremenniy-tv

TV modellek, képes dolgozni DET jel, vannak felszerelve egy további tunerrel. A szabvány neve DVB T2. De honnan tudhatja, hogy a set-top-box képes-e fogadni a digitális adásokat, vagy képtelen az efféle trükkökre?? Ennek több módja is van.

  1. Meg kell nyitnia a kézikönyvet A televízió működtetése. A készülék specifikációi felsorolják az összes jelformátumot, amellyel a készülék működni tud.
  2. Címkék megtekintése a testen vagy egy árucsomag. A gyártók nem szégyellnek rámutatni a DVB T2 támogatásra, mint fontos opcióra, és fényesre és nagyra teszik azt.
  3. Olvassa el a modell specifikációit a gyártó weboldalán, A címet megtalálja a TV készülék használati útmutatójában.

Végül, ha nem találja meg a keresett információt ezekben a forrásokban, akkor forduljon a kinternet forrásaihoz. Ezek az online boltok, a nagy vásárlási platformok, piacterek, például a Yandex.Market vagy Beru!. Komoly erőforrások, még akkor is, ha a TV jelenleg nem eladó vagy már nem gyártják, tartsa meg a TV összes specifikációját a referencia számára.

Mit tegyenek a régebbi tévékészülékek tulajdonosai

Ha az Ön televíziója nem működik a DVB T2 jelekkel, akkor a digitális formátumú műsorok megtekintéséhez további berendezésekre van szüksége. Ez egy különleges set-top box. Feladata a csatornaváltás és minden olyan dolog, amit egy tuner csinál.

Az Ön tájékoztatására! Ráadásul az ilyen berendezések hasznos extrákat kínálnak. Például az ütemezett programok rögzítése belső vagy külső adathordozóra, emlékeztető rendszer és egyéb funkciók.

A set-top boxot gond nélkül megvásárolhatja. Ma funkcionális és megbízható eszközöket kínálnak a vállalatok – telepítők antennák CETV. Kiválaszthatja a boltban a kívánt modellt, vagy rendelhet egyet az interneten keresztül. Ez vagy az a megoldás néhány száz forinteltől több tízezer forintelig terjedhet.

Ahhoz, hogy régi televízióján gond nélkül nézhesse a digitális földfelszíni televíziót (DTTV), a következőkre lesz szüksége:

  • Antenna;
  • Egy vevőegység (set-top box);
  • csatorna beállítása.

Antenna

Az antenna típusát az adótoronytól való távolságnak megfelelően kell kiválasztani. Ezért telepítsen egy beltéri vagy egy kültéri antennát. De függetlenül attól, hogy hol van, a deciméteres sávban kell működnie, azaz a 470 és 860 MHz közötti frekvenciákat kell fogadnia. Beltéri antenna jól fog működni a városban, ahol az adótorony található.

Kültéri antenna

A dvb t2 antenna ugyanabban a kiskereskedelmi üzletben vásárolhat, ahol a tunert is árulják. Ebben az esetben garantált a minőségi TV-jel vétele, mivel a vevőkészüléket kifejezetten digitális tunerhez tervezték.

Ha tévét akar telepíteni és DTV-t akar beállítani, akkor a set-top-box csatlakoztatása előtt célszerű először a szomszédokkal konzultálni. Ők tudják megmondani, hogy melyik típusú antenna a legjobb az adott területre.

Továbbá, amikor egy antennát választ egy városon kívüli helyre, kérdezzen a beépített erősítő jelenlétéről, amely nélkül az adótól nagy távolságban nem fog jó képminőséget elérni, amikor a digitális TV set-top boxot a TV-hez csatlakoztatja. Ha nem tudsz antennát vásárolni, akkor magad is elkészítheted.

Set-top box (vevőegység)

Mint már említettük, ahhoz, hogy a DTTV-t nézhesse, meg kell vásárolnia egy set-top boxot, más néven tunert vagy dvb vevőegységet. Az ilyen típusú készülékek választéka olyan széles a piacon, hogy könnyű összezavarodni és túlfizetni a készülék felesleges funkcióit. Javasoljuk, hogy a tuner modellt az Ön igényei alapján válassza ki, mert elvileg mindegyik ugyanazt a TV-jelet fogja. Az egyetlen különbség a telepített további lehetőségek.

Például, ha az STB-t nem csak DET-vevőkészülékként, hanem médialejátszóként is használni szeretné, hogy USB-stickről videót nézhessen, akkor ezt a modellt kell megvásárolnia. De ha nincs rá szüksége, vásároljon egy egyszerű modellt. Az illusztráció egy olcsó bbk vevőt mutat példaként.

A tuner csatlakoztatása a vevőegységhez

RCA kábel

Ez a legegyszerűbb és leggyakoribb módja a digitális tuner csatlakoztatásának a TV-hez. Természetesen a képminőség különbözik a HDMI-kapcsolattól, de a különbség nem lesz észrevehető a kis átlójú vevőkészülékeknél.

A kábel csatlakoztatása előtt mindkét készüléket le kell választani a hálózatról. A tápellátás kikapcsolása után dugja be a kábelcsatlakozókat a set-top box aljzataiba. Mivel minden dugónak saját színe van, a megfelelő színű csatlakozóba kell őket behelyezni. A sárga kábel a videót, a fehér és a piros pedig a két hangcsatornát szállítja. Csatlakoztassa a kültéri vagy beltéri antennát a tuner megfelelő csatlakozójához (az STB-n „RF IN” felirattal).

SCART csatlakozó

Hogyan csatlakoztassa a vevőt a televízióhoz ebben a helyzetben?? Ebben az esetben egy speciális Adapter RCA-ról SCART-ra. Ugyanígy, akkor csatlakoztassa és a műholdvevő.

HDMI csatlakozó

Ha HDMI-csatlakozóval rendelkező modern vevőegységgel rendelkezik, akkor a legjobb, ha ezt az interfészt használja a vevőegység és a televízió összekapcsolásához. Ugyanezek az ajánlások érvényesek a műholdas tunerre is, ha nagyfelbontású TV-t szeretne nézni.

Antenna kábel

Ez a csatlakozótípus a digitális vevőegység csatlakoztatására szolgál, ha a vevőegységnek az antenna bemenetén kívül nincs más csatlakozója. A tunert a régi TV készülékhez úgy csatlakoztathatja, hogy a kábelt az „RF OUT” aljzathoz csatlakoztatja.

T2 kábel

A vevőhöz való csatlakozásnak ez a módja nem adhat jó minőségű képet, és összehasonlítani azt a HDMI-csatlakozón keresztül továbbított képpel nem érdemes. De mivel a TV is régi – a kép elfogadhatónak tekinthető ebben a helyzetben.

A csatornák beállítása a set-top boxon

A legegyszerűbb módja az adások automatikus keresésének az, hogy. A set-top box a teljes frekvenciasávot letapogatja, és minden csatornát optimális minőségben talál meg. Általában a következő módon lehet ezt megtenni:

  • a set-top box OSD menüje a távirányító megfelelő gombjának megnyomásával hívható elő;
  • a Beállítások mező be van jelölve;
  • Ugyanezek az ajánlások érvényesek a nagyfelbontású televíziózáshoz szükséges műholdas tunerre is;
  • Jelölje ki a Start gombot, és nyomja meg a távirányító OK gombját.

Fontos! Az adott set-top-box modellhez tartozó illesztő algoritmus eltérhet a fentiektől. De nem lesz bonyolult. Az utasításokat lásd a tuner gyártójának kézikönyvében.

A teljes frekvenciasáv automatikus pásztázása meglehetősen hosszú időt vesz igénybe. Ha ez megtörtént, az STB listázza a csatornákat. A modelltől függően azonnal elmenthető, vagy először az adásokat az érdeklődés csökkenő sorrendjébe rendezheti, vagy bármi, ami a felhasználó számára kényelmes.

Miért kell kézzel beállítani

Mi a teendő, ha nem elégedett az automatikus hangolás eredményével?? Például tudja, hogy többnek kell lennie, és biztos benne, hogy az antennája megfelelően van felszerelve. Ez a helyzet a bizonytalan vételű területeken, ahol a multiplex jelek átfedik egymást, vagy interferencia-visszaverődések miatt torzulnak.

Egy adott frekvenciasávban lévő csatornák kereséséhez a kézi hangolási módot úgy tervezték, hogy. Ugyanúgy hívják, mint az automatikus. De a felhasználási algoritmus más. Így néz ki:

  • a keresési beállításokban Egy multiplex frekvenciája a következő;
  • megkezdődik a csatornakeresés;
  • Az eredményt tároljuk.

A folyamat ezután megismétlődik minden olyan multiplex esetében, amely egy adott régióban fogható.

Fontos! A kézi hangolás abban különbözik az automatikus hangolástól, hogy nem írja felül a csatornalistát. Hozzáadja az egyes multiplexekhez talált pozíciókat.

Az automatikus hangolás algoritmusához hasonlóan a paraméterek meghívásának és beállításának módja is eltérhet a leírtaktól. Ezért érdemes alaposan áttanulmányozni a set-top box felhasználói kézikönyvét.

Amint a fenti ajánlásokból látható, a digitális televíziós műsorszórás csatlakoztatása és hangolása nem bonyolult feladat, amelyet a TV-vevő és a DVB-T2 set-top box bármelyik tulajdonosa könnyen leküzdhet.

A 2020-as év legmegbízhatóbb tévéi

LG 32LM570B TV

Samsung UE50NU7002U TV

LG 50UM7300 TV

SkyLine 32YT5900 TV

 

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Milán

    Hogyan csatlakoztathatom a digitális set-top boxot a televízióhoz?

    Válasz
    1. Péter

      A digitális set-top boxot csatlakoztathatja a televízióhoz egy HDMI vagy AV kábellel. Először vegye ki a dobozból a set-top boxot és keresse meg rajta a HDMI vagy AV csatlakozókat. Csatlakoztassa a megfelelő kábelt a set-top box és a televízió között, majd kapcsolja be mindkét eszközt. Válassza ki a megfelelő HDMI vagy AV bemenetet a televízió távirányítóján, és már készen is áll a digitális csatornák élvezetére. Ha a csatlakozás nem működik, ellenőrizze a kábelt és győződjön meg róla, hogy helyesen választotta ki a bemeneti forrást a televízió beállításaiban.

      Válasz
  2. Bence Nagy

    Hogyan lehet digitális set-top box-ot csatlakoztatni a televízióhoz?

    Válasz
    1. Levente

      A digitális set-top box csatlakoztatásához először ellenőrizze, hogy a televízió rendelkezik-e HDMI vagy SCART csatlakozóval. Ha van HDMI csatlakozó, akkor csatlakoztassa a set-top box-ot a televízióba HDMI kábellel. Ha nincs HDMI csatlakozó, használjon SCART kábelt. A set-top box-hoz csatlakoztassa az antenna kábelt a „TV in” vagy „antenna in” portba. Ezután kapcsolja be mindkét eszközt, és a televízió beállításaiban válassza ki a megfelelő forrást a set-top box számára. Ezután a set-top box segítségével a televízió digitális jelek fogadására és különböző csatornák megtekintésére lesz képes.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása