A modern ember mindennapi életében a fejhallgató nélkülözhetetlen tulajdonság, amely lehetővé teszi, hogy bárhol és bármikor élvezze kedvenc zenéjének és hangoskönyveinek hallgatását. Sajnos ez a szerkentyű nem örökkévaló, és hajlamos a törésre. Ilyen helyzetben el kell gondolkodnia azon, hogy saját kezűleg megjavíthatja-e a fejhallgatót, vagy jobb, ha újakat vásárol. Nem tanácsos elsietni a régiek kidobását, mivel a töröttek a legtöbb esetben otthon is megjavíthatók. Hogyan javítsuk meg a fejhallgatót magunk a tárgya ennek a cikknek.
Tipikus fejhallgató hibák
A fejhallgató egy viszonylag egyszerű eszköz, így minden hiba szó szerint az ujjainál felsorolható. A fejhallgató leállásának gyakori okai a következők:
- Törött dugó;
- a fejhallgató kábele hibás;
- A hangerőszabályzó elromlott.
Dugó törés
Ha a fejhallgatója elromlott, az első dolog, amit tennie kell, hogy megnézze a A dugó csatlakozási pontja a kábelhez. Ez gyakran a kudarc oka itt. A gyakori hajlítás elszakíthatja a kábel szálait, ami a jel elvesztését eredményezi a készülék egyik vagy mindkét „fülében”. A mikrofon is meghibásodhat.
Ha hibát észlel, viszonylag könnyű megtalálni. Be kell hajlítania a kábelt a hiba feltételezett helyén, miközben a fejhallgató be van kapcsolva, és különböző irányokba kell hajlítania. Ha pukkanó vagy recsegő hangot hall, az azt jelzi, hogy az egyik vezeték kilyukadt. Mi a teendő, ha problémát észlel a kábelen??
A fejhallgató javításához a következőképpen járjon el.
- Vágja le a dugót a kábelről.
- A műanyag levágása után távolítsa el a dugó belsejét. Látni fogja a csapokat, amelyekhez több vékony, különböző színű huzal van forrasztva. Ugyanúgy, ahogyan egy iPhone fejhallgatót is szétszerelhetsz.
- Ezután a kábel belső magjait a külső (közös) szigetelésről le kell szedni.
- Ahhoz, hogy saját kezűleg folytathassa a fejhallgatók, például a Defender fejhallgatók javítását, meg kell találnia a következőket biros, csak egy részre van szükséged belőle, és ez az alsó rész. A dugó házaként szolgál majd.
- A következő lépés az, hogy a toll hegyét és a hőzsugorítót a kábelre helyezzük, majd forrasztjuk az ónozott vezetékvégeket a dugó részhez.
- Forrasztja be a csapokat pontosan a pin hozzárendelés szerint (használja a saját vázlatát).
- A folytatáshoz készítsen egy kis mennyiségű epoxi anyagot.
A dugó cseréjének eljárása minden típusú fejhallgató, például a Beats By Dr, a Sennheiser HD 215, a Razer Kraken Pro, valamint a Steelseries Siberia v2, az Audio-technica ATH-ES7 és a Defender fejhallgató esetében ugyanaz.
A fejhallgató kábel hibás
Hogyan javítsuk meg a fejhallgatót, ha a fejhallgató vezetéke hibás? Megpróbálhatod megtalálni Törés helye Ellenőrizze a kábel belső magjait az egyes szakaszok szondázásával és hajlításával, miközben a fejhallgatót használja. Ha a vizsgálat során recsegő vagy pukkanó hangot hall, jelölje meg a helyet egy filccel. Vágja el és csiszolja le a kábelt a törés helyén. A vékony vezetékek végeit ezután forrasztani kell, színkóddal kell ellátni és szigetelni kell.
Ha a töréspontot nem találja meg, akkor az egész zsinórt ki kell cserélni. A következő példa egy vákuumos fejhallgató javítását mutatja be.
- Mielőtt szétszerelné a törött fejhallgató porszívót, új kábelre van szüksége – ez online megrendelhető.
- Egy dobozvágó segítségével óvatosan szedje szét (válassza szét) a ragasztott telefonkészüléket 2 darabra.
- Az Iphone fejhallgatók javítása ugyanígy történik. De amikor szétszereled a fejhallgatót, az almának óvatosnak kell lennie, és írja le vagy vázolja fel a vezetékek helyét. Lehetnek többszínűek.
- A puha párnák eltávolítása után 4 csavart lát, amelyeket el kell távolítani.
A Steelseries Siberia fejhallgató javításakor a fülpárnákat a helyén tartjuk ragasztó alapú. Ezek egy csavarhúzóval történő óvatos feszítéssel eltávolíthatók, majd a rögzítőelemek szabaddá válnak. Egyes modelleknél csavarok helyett reteszeket használnak, amelyek eltörhetnek, ha erősen megnyomják őket. Ha eltörnek, akkor ragasztani kell a szerkentyű csészéit, ami után elpusztíthatatlanná válnak.
Ha már leválasztották őket, a rögzítőelem a ragasztott papír alatt található.
A Philips SHD 8600 fejhallgató mentes a dugó és a kábel cseréjével kapcsolatos hátrányoktól, mivel a Philips SHD 8600 fejhallgató a vezeték nélküli eszközök.
Hangerőszabályozási problémák
Hogyan javítható a fejhallgató, ha probléma van a hangerőszabályzóval a hang elvesztése vagy repedés formájában? Ebben az esetben használhatja a grafitzsírral, Az ellenállásos rétegre történő felhordás a kapcsolat helyreállítása érdekében. A headsetnek ezután minden probléma nélkül kell működnie.
Ha a fejhallgató a kenés után is hibásan működik, a vezérlőt újjal kell helyettesíteni.
Tehát a legtöbb esetben, mielőtt elmenne és új fejhallgatót vásárolna, megjavíthatja saját maga is. Szüksége lesz egy finom hegyű forrasztópáka és tapasztalat a forrasztópáka használatában.
Kérdésem az olvasó nevében az lenne, hogy milyen egyszerű otthoni módszerekkel lehet javítani a fejhallgatókat? Van valami tipp vagy trükk, amit érdemes kipróbálni, mielőtt elviszem a javítóhoz? Köszönöm!
Szia! Szeretném megtudni, hogy van-e tippeket vagy tanácsokat az otthoni fejhallgató javításhoz. Van egy régi fejhallgatóm, amit szeretnék megjavítani, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Van valami, amit ajánlasz? Köszönöm!
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy mi a legjobb módja a fejhallgatók otthoni javításának? Van valamilyen tipped vagy útmutatód erre? Milyen gyakori problémák merülhetnek fel és hogyan tudom őket megoldani? Köszönöm!