A modern felújítás elképzelhetetlen nagy festési munkálatok nélkül. Egyszerű, monokróm felületek létrehozására használhatók, amelyek színével egy bizonyos hangulatot teremthetnek. Könnyű összetett geometriai mintákat vagy művészi kiviteleket létrehozni. A szórópisztollyal a különböző bevonatok felhordásának sebessége és minősége érhető el. Egy ilyen eszközzel nem csak folyékony kompozíciókkal dolgozhat, hanem durván eloszlatott rétegeket is képezhet a falakon, pl. bevonatok vagy dekoratív vakolat.
Általános tippek és trükkök a szórópisztolyokról
A zárt térben történő permetezéskor felmerülő fő probléma a következő A levegőben lévő részecskék képződése. Veszélyes lehet, ha nitro zománcot és más speciális keverékeket alkalmaznak. Bizonyos szabályokat, szerszámkezelési mechanikát és festékszórási technikákat is be kell tartania a kiváló minőségű, egyenletes bevonatok eléréséhez.
A technika nagyon egyszerűen érthető. A festendő területeket elemzik és fontosságuk szerint megkülönböztetik. A legkevésbé figyelemre méltó helyeket például alsó, a szem számára elérhetetlen felületeknek nevezhetjük. A középső részen apró, látható részek vannak, pl. a polcok végei. És a leggondosabban és leggondosabban festett területeknek kell a legnagyobb láthatósággal és területtel rendelkezniük.
Tanácsadás! A festés mindig a legkevésbé fontos területekkel kezdődik. Ez lehetővé teszi, hogy alkalmazkodjon a festék áramlásának mechanikájához, a felesleges festéket a területen eloszlassa, megtalálja a legjobb sebességet a szerszám fúvókájához.
A második fontos tényező Festék mechanika. A festési terület elején nem szükséges bekapcsolni a lámpát. A permetezést lehetőleg a munkaterületen kívül kezdje el, hogy biztosítsa az egyenletes, egyenletes permetképet. Kapcsolja ki a festékellátást a festendő területen kívül is. Így könnyen elérhető a homogén felhordás és a kiváló minőségű bevonat.
Akasszon fel (pl. az ajtóba) egy kartondarabot a permetező működésének tesztelésére. egy újságot akasztanak rá. A festékszóró viszkozitását ezután a következőképpen kell beállítani.
- A kezdeti keveréket a gyártó utasításai szerint kell elkészíteni. A terméket a tartályba öntik, térfogatának kb. 80%-át.
- Be van állítva a maximális légáram és a szóráskép szélessége.
- A permetezést újságpapírra végzik.
- Szemrevételezéssel észlelje a nagy fröccsenések és szabálytalan csíkok jelenlétét, amelyek a festék hígításának szükségességét jelzik.
- A tartályba az adott festék gyártója által ajánlott oldószer kb. 5 %-át kell hozzáadni.
- A vizsgálatot ismét úgy végezzük el, hogy a festékszóró pisztollyal újságpapírra permetezünk, hogy megállapítsuk, hogyan kerül fel a festék.
Az ellenőrzés és az oldószer hozzáadása lépéseinek megismétlése, amíg a permetezés után hibamentes foltot nem kapunk. A szórópisztoly ideális festékelőkészítése úgy írható le, hogy a szórópisztoly területén egyenletes, finom köd képződik. A kiválasztott paramétereket (az összetevők mennyiségét) rögzítik és a következő festéktételek elkészítéséhez használják fel.
Egyes kézművesek ragaszkodhatnak ahhoz, hogy a gyártó utasításai elegendőek az optimális keverési jellemzők eléréséhez. Igényesebb alkalmazások esetén azonban ajánlott a festék viszkozitását a fent leírt módszerrel gondosan meghatározni. Ez optimális eredményeket biztosít, pl, a sablonokkal való munka során. A fém szórópisztollyal történő festékszórást (vékony rétegek felhordásához) szintén egyenletes, finom szórásképben kell végezni.
A falak festésének technológiája szórópisztollyal, szórópisztollyal, gittekkel
A helyiségben végzett festési műveletek előtt a következőket kell elvégezni előkészítő munka. Ezek közé tartoznak:
- Távolítsa el a konnektorokat és kapcsolókat, és gondosan szigetelje el őket a helyiségbe esetlegesen bejutó nedvességtől;
- A nem festhető felületeket maszkolószalaggal, fóliával és papírral védje;
- Szellőzési és hőmérsékleti viszonyok a helyiségben.
Fontos! Amikor azt mérlegeli, hogy jobb-e hengerrel vagy airbrush-szal festeni, vegye figyelembe, hogy az utóbbi típusú eszköz lehetővé teszi a munka gyors elvégzését, megkerülve a sarkok és más problémás területek festésének nehézségeit. Ezenkívül minimális gondossággal és odafigyeléssel a festékkel jó, egyenletes bevonatokat lehet készíteni.
Falfestés
A falfesték közvetlenül vakolatra vagy tapétára (beleértve a strukturált tapétát is) fújható. A munka mechanikája mindkét esetben nem bonyolult.
- A habarcsot egy nagy tartályban keverik össze. A tapéta közvetlenül vízbázisú emulziós festékkel bevonható.
- A vakolási munkákhoz a pigmentet a tartályba nyomják, és fehér festéket öntenek. A keveréket alaposan össze kell keverni, amíg homogén keveréket nem kapunk. A viszkozitás beállításához használjon vizet (vízbázisú emulziós festékek esetén) vagy a gyártó által ajánlott oldószert.
- A szórópisztoly összeszerelve.
- A keveréket a festéktartályba öntjük.
- Ajánlott az állagot ellenőrizni úgy, hogy próbáljuk meg festeni a nem feltűnő helyeket. szükség esetén a permetező keveréket lecsapoljuk és az optimális állagúra állítjuk.
A bevonatot a következőkkel kell felvinni vékony rétegekben, több menetben. Ha jelentős hőszigetelési értéket kívánunk elérni, a bevonat vastagságának jelentősnek kell lennie. A nagyobb tapadási szilárdság érdekében több cementet adnak a vakolatréteghez. A munka befejezése és a bevonat megszáradása után a homlokzatot tovább lehet díszíteni. Ehhez a kabátot festik, vízbázisú emulziós termékek használata.
mennyezet festési technika
A mennyezetet a falfelületen végzett munkától kissé eltérő mintával fújják be. az eredmények jobbak, mint hengerrel vagy ecsettel.
Tanácsadás! A mennyezetet ajánlott vízbázisú emulziós festékkel festeni. Ez nemcsak a jó tapadási értékek miatt van így, hanem az elemi biztonsági követelmények miatt is. A mennyezet befejezésekor a festék bőrre vagy szembe kerülésének lehetősége meglehetősen nagy, míg a vízbázisú emulziós festék az érzékeny testszövetekkel érintkezve minimális káros hatást okoz.
Néhány egyszerű szabályt kell betartani a jó fafestési eredmény eléréséhez. Először is érdemes felkészülni az időigényes. A fa felületeket csiszolják és szemcsézik. A festéket fel kell vinni csak száraz anyagon. Ha lehetséges, alapozza a fafelületeket alapozóval, és száradás után csiszolja le újra.
Ajánlott a következő munkák elvégzése vékony rétegekben, Hagyja mindegyiket megszáradni, még akkor is, ha a felhasznált pigment legalább egy nap száradási időt igényel. Folytassa a festést az elfogadható eredmény eléréséig. Minden túlfolyt vagy fröccsenő anyagot alaposan el kell távolítani. A fa díszítésekor nem szükséges minden területet egyenletesen és szorosan festeni.
Meszelés mésszel – a legegyszerűbb művelet a fa alkatrészek védelmére. Az airbrush-szal történő permetezéshez nagyon híg állagú festékkeveréket kell készíteni. A meszet előzetesen el kell oltani. A festés rétegenként történik, a festés és szárítás időközönként történik.
Következtetés
Minden festési, meszelési, vakolási vagy stukkózási munka után a permetezőt gondosan szét kell szerelni és meg kell tisztítani. Ez a művelet nemcsak hosszabb ideig tartja a szerszámot üzemképes állapotban, hanem a következő napi beállításokhoz szükséges időt is csökkenti.
A permetezésre vonatkozó általános ajánlások meglehetősen egyszerűek. Figyelembe véve a gyártó utasításait, gondosan felírva a keverék arányát, lassan és óvatosan, könnyű jó eredményeket elérni, még minimális tapasztalattal is az eszközzel kapcsolatban.
2018 legkelendőbb festékszórói
6505 PRORAB szórópisztoly
Max-Pro „MPSG80/800V” elektromos légfúvóka pisztoly, 80 W
Hammer Prz110 légfúvóka
STURM SG 9612 szórópisztoly
Melyik festékszórót ajánlanád a legjobb teljesítmény és tökéletes eredmény eléréséhez?
Hogyan lehet elérni a tökéletes festékszórási eredményt egyszerű lépésekkel?