A mai műszaki berendezések képesek a meglévő problémák diagnosztizálására. A Crohn mosogatógépek is rendelkeznek ezzel a funkcióval. A panel kijelzőjén megjelenő E1 hiba fontos információkat tartalmaz a felhasználó számára.
A hibajelzés jelentése
Úgy tűnik, hogy mindent helyesen végeztek el: minden összetevőt (a sótól és az öblítőtől a megfelelő mosószerig) hozzáadtak. A készülék bekapcsol, és a víz végigfolyik a tömlőkön. Körülbelül öt perc elteltével azonban megjelenik az E1 hibakód.
Szűrő a szelepen
Helytelen csatlakozás a lefolyóhoz
Ha a fenti ellenőrzés sikeres, akkor az egész probléma egy egyszerű önleeresztés lehet. Gyakran azért jelenik meg ez az E1 hiba, mert a készülék nem rendelkezik a következőkkel visszacsapó szelep A lefolyón (egyszerűbben fogalmazva, a lefolyó elszívja a vizet a gépből). Ellenőrizni elég egyszerű: húzza ki a tömlőt a lefolyóból, és merítse bele egy edénybe (például egy vödörbe). Egy másik alternatíva, ha fog egy kis papírdarabot, és a csatorna azon pontjára helyezi, ahol a lefolyócső csatlakozik (azonnal látni fogja a huzatot).
Bemeneti szelep hibás
A probléma lehet vízbevezető szelep. Érdemes megpróbálni a vizet a bögréből egyenesen a gépbe önteni, nem pedig a vízvezetéken keresztül. A mosogatóprogram indításához a vizet a nyitott ajtón keresztül kell beleönteni (éppen csak annyira, hogy ne folyjon ki), majd elindítható maga a program. Amikor a folyadék a megfelelő érzékelőknél van – a gép parancsot ad, hogy a vizet. Ha ez elindítja a mosási folyamatot, akkor biztos, hogy a probléma az adagolószeleppel van. Ha a gép nem reagál a folyadékra, a probléma valószínűleg az elektronikában van.
Elektronikai hibák
Ellenőrizni az elektromos részleg Szükség van egy ampermérőre (vagy más univerzális mérőeszközre). Ez mutatja meg a megszakadt áramkört – vagy inkább nem mutat semmit. A készülék ezen reakciója azt jelenti, hogy nincs feszültség még akkor sem, ha a mosogatógép be van dugva, majd a vezérlőrendszerből a szelephez vezető vezetékekre csatlakozik. A probléma lehet egy kiégett tekercs a a mágnesszelep, Nem zárható ki azonban, hogy az áramkörben hibás relé van.
A diagnózis olyan problémákra figyelmeztet, amelyek orvosolhatók. Ha azonban nem ismeri ezeket, jobb, ha a probléma okát szakemberekre bízza.
Miért lépett fel a hiba a Crohn tányérmosóműtét során?
A hiba a Crohn tányérmosóműtét során valószínűleg különböző okokból merülhet fel. Például az operációs területen lehetnek anatómiai eltérések vagy szöveti változások, amik megnehezítik vagy megakadályozzák a műtéti beavatkozást. Emellett a sebész hibája vagy technikai problémák is előfordulhatnak, amelyek miatt a műtét nem sikerül a tervezett módon. Fontos, hogy a hiba okát alaposan elemezzék és megoldást találjanak, hogy minimalizálják a kockázatot és helyesen végezzék el a műtétet.
A hiba a Crohn tányérmosóműtét során valószínűleg különböző okokra vezethető vissza. Lehet, hogy az orvosok nem végezték el a megfelelő előzetes vizsgálatokat vagy diagnosztikai teszteket a beavatkozás előtt, ami miatt elkerülték azt a tényt, hogy az illető páciensnél fennállhatnak olyan kockázati tényezők, amik megnehezítik a műtét sikerét. Ez jellemző lehet például a Crohn betegségre, ami egy krónikus gyulladásos bélbetegség, és a tányérmosóműtét egyik célja éppen az ilyen gyulladás felszámolása vagy csökkentése. Ezen kívül, más esetben a hiba a műtét során a kivitelezéssel vagy a technikai problémákkal is összefügghet, amelyek esetleg hozzájárulhattak a komplikációk kialakulásához. A pontos ok meghatározásához érdemes lenne konzultálni szakértővel és megbeszélni a specifikus esetet.