Számos oka lehet annak, hogy miért kell tudnia, milyen grafikus kártya van telepítve a notebookjába. Például a rendszer képességeinek értékeléséhez, amikor játékokkal játszik vagy egy eszközt vásárol meg. Meghatározni a megjelenése a cég és a kártya gyorsan irreális, mert meg kell, hogy teljesen szétszerelni a laptopot. Annak ellenőrzéséhez, hogy melyik grafikus gyorsító van telepítve a rendszerre, használhatja a Windows eszközeit vagy harmadik féltől származó segédprogramokat.
Ha az illesztőprogramok nincsenek telepítve vagy nem működnek
Néha szeretné tudni, hogy a videokártya a notebook PC-ben közvetlenül a rendszer telepítése után, speciális illesztőprogramok nélkül. Legalábbis a szükségesek letöltése az internetről. Ebben az esetben nem tudja meghatározni a grafikus kártya paramétereit a rendszereszközökkel.
Ebben a helyzetben harmadik féltől származó segédprogramokat kell használnia. Az egyik leginformatívabb program az AIDA64. Az egyetlen probléma az, hogy a normálisan működő verzió csak néhány napig használható ingyenesen. De nem nehéz letölteni az úgynevezett hordozható verziót. Ezek korlátozottak, de meghatározhatja a videokártya gyártóját és modelljét. Minden szükséges információt megtalál a Kijelző szakaszban, ahol a kártyával és a GPU-val kapcsolatos információkat is megtalálhatja.
Az Eszközkezelő használata
Egy megfelelően konfigurált operációs rendszeren a legkönnyebb kideríteni, hogy melyik grafikus kártya fut a laptopon. A legegyszerűbb módja ennek az Eszközkezelő használata. Az indítás a különböző Windows verziókban változik.
- A Windows XP-től a Windows 10-ig minden operációs rendszer rendelkezik Eszközkezelő beépülővel. A futtatásához nyomja le a Win+R billentyűkombinációt, és írja be a devmgmt parancsot.msc.
- Windows 7 alatt a Start – Vezérlőpult menüpontra kell lépnie, az ablak megjelenítését nagy ikonokra kell állítani, meg kell keresnie a Rendszer. Miután az ikon elindult, az aktív lapon kattintson az Eszközkezelő gombra. Kattintson a Start-keresés gombra, majd adja meg az Eszközkezelőt.
- A Windows 8 rendszerben a kezdőképernyőn indítsa el a Finder programot; lépjen be az Eszközkezelőbe.
- Windows 10-ben kattintson a nagyítóra, és írja be a keresőmezőbe az Eszközkezelőt. A második lehetőség, hogy a jobb gombbal kattint a Start gombra, és a megjelenő menüben kiválasztja a kívánt elemet.
Szintén tájékoztatásul! Annak meghatározása, hogy melyik adapter diszkrét, és melyik integrált, az Eszközkezelőben nagyon egyszerű. A beágyazott grafikus kártyákat általában a chipkészlet modellje alapján nevezik el. És a diszkrétnek van egy kódja, neve és (megfelelően konfigurált illesztőprogramokkal) a gyártó neve.
A videó adapter tulajdonságainak használata
Az adapter tulajdonságai segítségével láthatja, hogy melyik kártya van telepítve a notebookjába.
- Windows 7 rendszeren Kattintson a jobb gombbal az asztalon, válassza a Képernyőfelbontás, majd a Speciális beállítások lehetőséget. Az Adapter lapon az összes képernyőadat megjelenik.
- A Windows 10 rendszerben Ezt a Start-beállítások-rendszer-rendszer-rendszer-GPU tulajdonságai gombra kattintva is elérheti.
Fontos! Ez csak akkor működik, ha az operációs rendszer helyesen van konfigurálva a megfelelő illesztőprogramokkal.
Ha az illesztőprogram nem működik megfelelően
Ellenőrizze a grafikus kártya modelljét és specifikációit az egyedi azonosító megadásával. Ez az információ a rendszereszköz beállításaiban található. Le kell futtatnia a diszpécsert, hogy megtudja, hogy. Következő:
- Bontsa ki a videoadapterek részt;
- Kattintson a jobb gombbal egy ismeretlen eszközre, vagy egy olyan eszközre, amelynek neve mellett egy sárga háromszög ikon látható;
- válassza a Tulajdonságok menüpontot;
- Kattintson a Részletek fülre.
Ezután a Win+R billentyűkombináció megnyomásával és a dxdiag parancs beírásával a diagnosztikai héjba jutunk. Itt, a Kijelző lapon nemcsak az adapterről, hanem az azt vezérlő illesztőprogramokról is részletes információkat talál. Kezdő felhasználók számára ez a legegyszerűbb megoldás. Nem csak a videokártya adatait azonosítja. Rossz járművezetők esetén, A diagnosztikai eszköz azonnal megmutatja, ha probléma merül fel.
Top laptopok 2019-re
Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018
a Yandexen
Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop
A Yandex piacon
Acer SWIFT 3 notebook (SF314-54G)
a Yandex piacon
Az Ön Acer ASPIRE 7 (A717-71G) notebookja
A Yandex piacon
Hogyan lehet meghatározni a videokártya modelljét?
Egy videokártya modelljét többféle módon lehet meghatározni. Az egyik egyszerű módja, hogy megnézzük a videokártya dobozán vagy a kártyára szerelt címkén szereplő modellszámot. Ha ezek nincsenek meg, akkor megpróbálhatjuk megtalálni a videokártya gyártójának nevét és a modellt a videokártya testén vagy hűtőrendszerén található feliratok, matricák vagy gravírozások segítségével. Ezenkívül lehetőségünk van bekapcsolni a számítógépet, majd a Windows operációs rendszer eszközkezelőjében megnézni a videokártya modelljét. Ehhez kattintsunk a Start menüre, majd gép jobb egérgombjára kattintva válasszuk a „Tulajdonságok” lehetőséget. Itt a „Hardver” vagy „Eszközkezelő” fülön találjuk meg a videokártya modelljét.
A videokártya modelljét hogyan lehet meghatározni?
A videokártya modelljét meghatározni többféle módon lehet. Először is, a legkönnyebb megoldás az lenne, ha rákeresünk a videokártya dobozán található címkén vagy az eszköz egyéb részein, ahol általában feltüntetik a modellt. Ha nincs kéznél a doboz vagy a címke, akkor megpróbálhatjuk szoftveresen azonosítani a kártyát. Ehhez a Windows operációs rendszerben például a „Device Manager” (Eszközkezelő) használható. A „Display adapters” (Kijelző) résznél találhatóak a videokártyák, itt részletesebb információkat is találhatunk a modellről. A gyártók általában saját szoftvereket is biztosítanak a videokártyákhoz, amelyekben felismerhetjük a modellt és részletes információkat kaphatunk róla.
Hogyan lehet meghatározni a videokártyánk pontos modelljét? Milyen módszerek állnak rendelkezésre ezzel kapcsolatban?