...

Hogyan javítsa meg a párásítót saját kezűleg

A párásító egy egészséges és elég biztonságos (áramütés vagy tűzveszély szempontjából) háztartási készülék. Ez egy nagyon egyszerű eszköz. A párásító javítása saját kezűleg nem nehéz, mivel sem a szétszerelés, sem a diagnosztika bizonyos típusai nem jelentenek problémát.

Mi a párásító

A javítás elvégzéséhez meg kell érteni a párásító működését. Az eszközök három csoportra oszthatók:

  1. Streaming (hagyományos). A párásítás itt a leglassabb. A légsugár vagy a párologtató tartályban lévő víz felszínét fújja körbe, vagy a ventilátor mellett kis szivattyúkat használnak, amelyek a levegőt a vízoszlopon keresztül pumpálják. A helyiség páratartalmának emelkedési sebessége nagyon alacsony.
    Egy gőzpárásító diagramja
  2. Ultrahangos. Ez az elvet használja, amely nagyon finom vízködöt termel, amelyet az egyszerűség kedvéért gőznek neveznek. Ez egy kerámialap segítségével készül. Amikor a vezérlőjelet rákapcsolják, rezegni kezd, és a víz szó szerint köddé korbácsolódik. Ez utóbbit egy ventilátor fújja a helyiségbe.

    A piros nyíl a vízkikötőre mutat

    Az Electrolux, a Boneco vagy bármely más márkájú párásító javításához, amely nem mutatja az életjeleket, először ellenőrizni kell (a készülék kihúzásával):

    • Az aljzat áramellátásának megléte;
    • A Venta modellekhez mellékelt biztosíték a dugóban;
    • Az ultrahangos géz egy olyan ruhadarab vagy géz, amelyet egy előkészített víztartályba eresztettek;
    • ne legyen törés a vezetékben, ahol a dugó kilép a burkolatból és belép a burkolatba;
    • Ha lehetséges, próbálja meg a párásítót a tápegység cseréjével működtetni, ha a modell feszültségátalakítóval működik.

      Ha minden rendben van, de a párásító nem működik, akkor ki kell nyitni a burkolatot (erről bővebben alább). Ha már hozzáférhet a készülék belsejéhez, érdemes megvizsgálni, hogy nincs-e benne nedvesség. Ha van, akkor az elektromos részt kell megoldania. A probléma megoldása szakmai beavatkozást igényel.

      Párásító tábla

      Ha vizuálisan minden rendben van, érdemes eltávolítani a nedvességet a készülék belsejéből, és egy napig alaposan megszárítani. Az ilyen javítások a legtöbb esetben segítenek helyreállítani a párásító működését.

      A burkolat kinyitása

      A párásítók könnyen szétesnek. Ehhez:

    1. A készülék kikapcsolja magát és leválik a hálózatról.
    2. A víztartályt el kell távolítani.
    3. A burkolat fejjel lefelé áll.
    4. Több önmetsző csavar eltávolítható, hogy hozzáférjen a készülék belsejéhez. A gumilábakkal elrejthetők. Ritka esetekben a burkolatot pattintós rögzítőkkel szerelik fel, amelyek a helyükön tartják az alkatrészeket. Megkereséséhez használjon egy vékony borotvapengét. Az érintkezési vonal mentén végigcsúsztatva megtalálhatja a rögzítőt, amelyet meg kell nyomni.

    A párásító test szétszerelése után minden alkatrész láthatóvá válik. Ez a tömítés, a ventilátoregység, a membránrész, a folyadékbevezető csap, a vezérlőtábla, a légáramlás átalakításának és a gőzelvezetés különböző részei.

    Ha nem ért az egységek összeszereléséhez, célszerű előzetesen fényképeket készíteni az összes elem elrendezéséről.

    Gyakori hibák és azok orvoslása

    Javítsa meg a párásító, ha ez nem egy kérdés az elektromos alkatrészek, akkor nem a saját kezével. A meghibásodások a következők lehetnek:

    1. Kellemetlen szag működés közben. A párásító javítása egyszerű. Ennek oka a triviális szennyeződés és a baktériumok vagy penészgombák elszaporodása. Minden egyes alkatrészt el kell távolítani, meg kell tisztítani és le kell mosni, és a szemrevételezés alapján dönteni kell az egyes elemek vagy az egész egység cseréjéről. Ne használjon agresszív vegyszereket a tisztításhoz. A legjobb választás, ha nem szeretne meleg vízzel bajlódni – gyenge hidrogén-peroxid vagy ammónia oldat.
    2. A párásító hangot ad ki, de a vízszint nem csökken. Ellenőrizni kell a tápmotor és a nyomásátalakító membrán (ultrahangos típus) állapotát. A meghibásodásokat okozhatja szennyeződés, meghibásodott szivattyú vagy a készülék leejtése okozta elferdülés. A készülék alkatrészeit ellenőrzik, szükség esetén javítják vagy tisztítják, és a készüléket tesztelik.
    3. Ha nem lát gőzt, a problémát általában egy eltömődött kivezetés okozza. Ellenőrizni kell a kimeneti rácsot, a ventilátort, tisztítani kell a szűrőt. Ha meghibásodás gyanúja merül fel, ideje szakembert hívni.

    A legtöbb párásító meghibásodását, figyelembe véve a konstrukció egyszerűségét, a szennyeződések okozzák. Ezért, ha az összes alkatrész tisztítása és helyzetének ellenőrzése sikertelen, és nincs vizuális jele az elektromossággal kapcsolatos problémáknak, a legjobb, ha szakember segítségét kéri.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 5
    1. Virág Sági

      Hogyan javíthatnám meg a párásítót saját kezűleg? Éppen nincs rá lehetőségem, hogy szakembert hívjak, de szeretném megjavítani a problémát. Van valamilyen egyszerű megoldás, amit otthon könnyen elvégezhetek? Nagyon hálás lennék minden segítségért!

      Válasz
      1. Csongor

        Próbálkozhat egy egyszerű megoldással a párásító megjavítására. Először ellenőrizze, hogy a víztartályban elegendő víz van-e. Ha nem, töltse fel vízzel. Ha a párásító még mindig nem működik, ellenőrizze a légáramlást, és távolítsa el a levegő befúvó nyílásait takaró szennyeződéseket. Ellenőrizze, hogy a párologtató lapát és a ventilátor megfelelően működik-e. Ha szükséges, tisztítsa meg a berendezést és távolítsa el a lerakódásokat. Ne felejtse el kikapcsolni a párásítót, mielőtt bármit elvégezne rajta. Ha ezek a lépések nem segítenek, sajnos szakértő segítségét kell kérnie a párásító javításához.

        Válasz
        1. Krisztián Szűcs

          Ha a párásító még mindig nem működik, ellenőrizze a légáramlást, és távolítsa el a levegő befúvó nyílásait takaró szennyeződéseket. Ellenőrizze, hogy a párologtató lapát és a ventilátor megfelelően működik-e. Ha szükséges, tisztítsa meg a berendezést és távolítsa el a lerakódásokat. Ne felejtse el kikapcsolni a párásítót, mielőtt bármit elvégezne rajta. Ha ezek a lépések nem segítenek, sajnos szakértő segítségét kell kérnie a párásító javításához.

          Válasz
          1. Zsolt

            Ha a párásító még mindig nem működik, fontos ellenőrizni a légáramlást és eltávolítani a levegő befúvó nyílásokban lévő szennyeződéseket. Nézze meg, hogy a párologtató lapát és a ventilátor megfelelően működnek-e. Ha szükséges, tisztítsa meg a készüléket és távolítsa el a lerakódásokat. Ne feledje kikapcsolni a párásítót, mielőtt bármit cselekedne vele. Ha ezek a lépések nem segítenek, szakértő segítségét kell kérnie a párásító javításához.

            Válasz
      2. Zsolt

        Sajnálom, hogy a párásítóval problémája van, de mindenképpen javasolt szakember segítségét kérni, ha nincs tapasztalata a javítással. Az ilyen készülékek bonyolult szerkezetűek lehetnek, és helytelen beavatkozás súlyosabb problémákat okozhat. Ha nem szeretne vagy nem tudja meghívni a szakembert, akkor javaslom, hogy nézze meg a készülék használati útmutatóját, ott találhat segítséget a felmerülő problémákhoz. Ha továbbra is problémái vannak, talán megbízható barát vagy családtag segíthet Önnek, aki ért az elektromos berendezésekhez. Fontos, hogy a biztonságra és a készülék épségére törekedjen, ezért óvatosan járjon el és mindig állítsa le a készüléket, mielőtt bármilyen beavatkozást végezne.

        Válasz
    Hozzászólások hozzáadása