...

Hogyan kell használni egy szárító lámpát a gél körömlakkhoz?

Néhány évvel ezelőtt a körömhosszabbítás akrillal utat engedett a shellac nagy őrületének. Ezért egyre nagyobb népszerűségnek örvend a lakkok és zselék szárítására szolgáló hőlámpák használata. Hölgyek, akik inkább a shellacot részesítik előnyben a manikűrön, tudják, hogy ebben a technológiában nem lehet speciális lámpa nélkül. A lámpának azonban képesnek kell lennie a megfelelő használatra, hogy a manikűr ne okozzon csalódást a mester és az ügyfél számára.

A lámpa kialakítása és funkciója

Még egy kezdő köröm szerviz technikus is képes lesz használni egy lámpát a gél körömlakk szárításához. Nem szabad elfelejteni, hogy ennek az eszköznek több alaptípusa van. Ezek mindegyikét a felhasználandó anyagtól függően kell használni.

UV lámpa

Az UV-lámpák jelentős hátránya káros hatások, az emberi szervezetre gyakorolt hatásuk. Az UV-fény káros a szemre és a bőrre, ráadásul a gyakori használat negatív hatással lehet a körmökre.

LED lámpa

Ez a lámpatípus modernebb. Az ultraibolya sugárzás a LED-ből származik. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy a gél fél perc alatt megszilárduljon. Jelentősen lerövidíti a száradási időt. A lakk felvitele hasonló módon történik, három szakaszban, a két szakasz között száradással.

LED-ek, szemben az UV-lámpákkal, gyakorlatilag ártalmatlanok. Sokkal hosszabb ideig működnek. Egy ilyen lámpa élettartama akár 40-50 ezer óra is lehet. órák.

Fontos! Sajnos a készülék nem képes minden anyag szárítására. Egyes gél lakkok semlegesek a LED-ekkel szemben.

az UV- és LED-lámpák jellemzői

Íme tehát a főbb használati pontok:

  • tudnia kell, hogy a kiválasztott lámpamodell milyen anyagokkal működik;
  • Használat előtt olvassa el a használati utasítást;
  • Kövesse az időzítést, ne vigye túlzásba, és ne távolítsa el a körmöket idő előtt;
  • tartsa be a biztonsági óvintézkedéseket.

Használat közben a készülék megsérülhet. Ilyen esetben minden sérült alkatrészt a lehető leghamarabb műanyag (lehetőleg hermetikusan lezárt) tárolóedénybe kell helyezni. A maró higanygőz nemkívánatos hatásainak kiküszöbölése érdekében forduljon szakszervizhez.

Van valami baj a körömlámpától

Sok nő kíváncsi, hogy a körömszárító lámpa káros-e. Gyakran az aggályok eltántoríthatják a felhasználót a szárító megvásárlásától vagy a körömszalonba járástól. Az egészségügyi aggályok messze nem alaptalanok. A kérdés akkor merült fel, amikor a két nő története, akiknek bőrrák kimutatása. Mindketten gyakran használnak UV körömszárítót. Későbbi vizsgálatok azonban a betegek nagyobb mintáján nem mutattak ki további eltéréseket. Ebből arra következtethetünk, hogy az ilyen betegségek előfordulása inkább az adott esetre és a szervezet sajátosságaira, mint az UV-sugarak potenciálisan káros hatásaira vezethető vissza.

Egyes szakemberek továbbra is azt állítják, hogy az emberi bőr és a szem még erősebb UV-expozíciója is teljesen biztonságos, sőt bizonyos esetekben még hasznos is. Persze, még a szörnyű betegség kialakulásának alacsony valószínűsége esetén is vannak olyan emberek, akiknek jogos félelmeik vannak.

A negatív hatások minimalizálása érdekében az orvosok azt javasolják, hogy a szárítót rendszeres időközönként használja: ne cserélje körömlakkját hetente egynél gyakrabban. Ez az intenzitás veszélyes lehet a körmök egészségére, függetlenül az UV-expozíció potenciálisan károsító jellegétől. Egy jó minőségű körömlakk átlagosan két-három hétig tart. Még akkor is, ha havonta egyszer vagy kétszer szárítja a bőrét, nagy a valószínűsége, hogy nem kell komoly következményektől tartania.

Az Ön tájékoztatására! Egyes szalonok újabban speciális kesztyűket kínálnak a bőr közvetlen UV-sugárzástól való védelmére.

Speciális kesztyűk

Amit a körömszárító használatának veszélyeiről tudni kell

  • bármilyen eljárás gyakori alkalmazása káros lehet a szervezetre;
  • A meghatározott idő és a bőr egy kis területének helyi expozíciója minimálisra csökkenti a lehetséges káros hatásokat;
  • A körömszárító lámpa ártalma nem bizonyított; ez csak egy hipotézis, és a felhasználónak kell értékelnie, hogy helytálló-e;
  • Ha bizonyos időközönként betartja a körmöket, és nem tartja túl sokáig a szárító alatt, valamint speciális kesztyűt használ, az UV-sugárzásból eredő károk szinte elhanyagolhatóak;
  • A LED fények kisebb intenzitásuk miatt kevésbé károsak.

Következtetés

A körömszárítók használata egyre népszerűbbé válik a technológia elterjedése miatt. Sokan inkább otthon tartanának egy ilyen eszközt, minthogy időt és pénzt pazaroljanak egy szakember meglátogatására. Néhány egyszerű szabály betartásával könnyen megvédheti magát a potenciálisan nem kívánt következményektől. A működési folyamat nagyon egyszerű, ami egy másik ok, amiért a körömszárítók olyan népszerűek.

A legjobb lámpák a gél körömlakk szárításához

Lámpa SUNUV SUN 9C plus UV/LED 36 W, fehér

a Yandex piacon

Polaris PNL 4012UV UV lámpa

a Yandex Marketer-nél

Spirális UV-lámpa, hidegkatódos SD-1201

A Yandex piacon

SUN BQ 72W UV/LED hibrid szárító lámpa két kézre

Yandex piac

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Eszter Kovács

    Hogyan kell pontosan használni egy szárító lámpát a gél körömlakkhoz? Vannak különleges lépések vagy bizonyos időtartam, amit be kell tartani a szárításhoz? Köszönöm!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása