Hogyan lehet kijavítani a búvárszivattyú fő hibáit?

A búvárszivattyúknak nehéz körülmények között kell dolgozniuk. Folyamatosan ki vannak téve víznek, rezgéseknek, alacsony hőmérsékletnek, koptató részecskéknek stb.d. Annak ellenére, hogy az egységek nagy biztonsági tartalékkal rendelkező alkatrészekből készülnek, idővel meghibásodhatnak. Annak érdekében, hogy saját kezűleg végezzék el a vízszivattyúk javítását, meg kell ismerni a fő tüneteket, amelyek a berendezés meghibásodását jelzik.

A búvárszivattyúkkal kapcsolatos fő problémák

Ha egy búvárszivattyú meghibásodását észlelik, nem mindig szükséges kivenni a kútból ellenőrzés céljából. Ez az ajánlás csak olyan szivattyúállomásokra érvényes, amelyekben nyomáskapcsoló van beszerelve. Ez annak a jele, hogy a készülék nem kapcsol be, nem kapcsol ki, vagy nem hoz létre elegendő víznyomást. Ezért először ellenőrizze a nyomásérzékelő működőképességét, majd szükség esetén a szivattyút távolítsa el a kútból.

Fontos! A hidraulikus akkumulátorok nélkül működő búvárszivattyúkat a meghibásodás legkisebb jelére mindig ki kell venni az olajteknőből.

A vízszivattyú meghibásodása könnyebben diagnosztizálható, ha előbb megismerkedik az egység leggyakoribb hibáival.

Szivattyú hidroakkumulátorral

A víz lüktet

Ha azt veszi észre, hogy a víz nem egyenletes sugárban jön ki, ez annak a jele, hogy a kút vízszintje a dinamikus szint alá csökkent. A szivattyút mélyebbre kell engedni, ha az olajteknő aljától mért távolság ezt lehetővé teszi.

A gép zúg, de a víz nem pumpál

Ha a szivattyú zúg, és nem szivattyúzza a vizet a kútból, annak több oka is lehet:

  • A búvárszivattyú járókereke „odaragadt” a szivattyúházhoz, mivel a készüléket hosszabb ideig víz nélkül tárolták;
  • a motorindító kondenzátora hibás;
  • a hálózati feszültség csökkenése;
  • a szivattyú járókereke elakadt a szivattyúházban összegyűlt szennyeződés miatt.

A készülék nem kapcsol ki

Ha az automatizálás nem működik, a szivattyú megállás nélkül működik, még akkor is, ha a hidraulikatartályban túlzott nyomás van (amint az a manométeren látható). Hibás vagy rosszul beállított nyomáskapcsoló, Hibásan vagy helytelenül beállított.

A törés részletei a szivattyú gyártmányától függően

Különböző gyártók szivattyúinak használata során megfigyelték, hogy egyes márkák gyakran ugyanolyan típusú hibákkal küzdenek. Ebből következik, hogy ezek a modellek a hibák előfordulása szempontjából sajátos jellemzőkkel rendelkeznek.

Vízöntő

Szivattyúk „Vodoley” van hajlamos a túlmelegedésre, különösen a sekély kutakban végzett munka során. Ha egy olcsó modell meghibásodik, a javítási költségei az új készülék árának 50%-át teszik ki. Ha a készülék meghibásodott, egyszerűbb kidobni, mint megjavítani.

ndfos

A legtöbb modell ettől a gyártótól rendelkezik szeleprendszer. a motor körül speciális szigetelés is van. Néha a szivattyú meghibásodását a következő alkatrészek meghibásodása okozhatja. Mivel a hőszigetelő tömítés a motor körül helyezkedik el, a javításhoz el kell távolítani a burkolatról.

Baba

A „Malysh” eszközök hazai gyártók termékei. Az aggregátumok javítási költségei ennek a márkának nem magasak, és a legtöbb meghibásodás tulajdonosai a gépek saját kezűleg javítottak. Egy alapvető hiba, gyakran találkozunk ebben a szivattyúban, a következő magas zajszint előfordulása amikor a hidraulikus rendszer a folyadék kiszivattyúzása nélkül működik. Ez a viselkedés az armatúrát és a membránt tartó központi tengely szakadására utal.

Flex

A „Jileks” örvény- és forgó típusú szivattyúk motorja olajjal töltött. Ezért ezeknek az egységeknek a gyakori meghibásodása Olaj szivárog a motorból. Csak szervizközpontban töltse fel.

Fontos! Sokan az interneten azt tanácsolják, hogy az eredeti olajtöltő helyett transzformátorolajat vagy közönséges glicerint használjanak. Ez persze erősen visszatartó erejű, kivéve, ha azt a célt tűzte ki maga elé, hogy szokatlan módon elrontja a technikát.

Patak

Van egy olyan vélemény, hogy a „Rucheek” vízelvezető szivattyúk 7 órán át vagy annál tovább működhetnek megállás nélkül. Ez annak köszönhető, hogy sajátos szerkezetük megfelel az összes európai szabványnak. De ennek ellenére a készülék túlmelegedésnek van kitéve valamint más gyártók szivattyúi. Ezért ajánlatos 2-3 órás működés után hagyni, hogy a készülék „pihenjen”.

Marquis

A „Marcus” kút szivattyújának tulajdonosai néha észreveszik, hogy a készülék csak egy gyenge csapás után kapcsol be, vagy egy csőre, vagy magára a hidraulikus gépre történő csapás után. Ezt a hibát a „Beragadt” járókerék, a szivattyút a berendezés szétszerelésével kell tisztítani.

Hogyan kell szétszerelni a készüléket a meghibásodás diagnosztizálásához?

A szivattyúházban lévő alkatrészek cseréjét igénylő szivattyútörés esetén a készüléket szét kell szerelni. A búvárszivattyú egy motoros részből és egy vagy több járókerékkel ellátott részből áll, amelynek célja a víz felfogása. Az alábbiakban egy centrifugálszivattyú járókerék részének vázlatos ábrája látható.

Csavarja ki a csavarokat
  • Vegye ki a képernyőt, és kézzel forgassa el a motortengelyt. Ha nem forog, a probléma a motortérben vagy a gép szivattyúrészében lehet.
    A készülék szivattyús része
  • Lazítsa meg a szivattyú karimáját tartó 4 anyát.
    Egység szivattyú része
  • Csavarozza fel az egység szivattyúegységének alapkarimáját tartó összes kötőelemet.
    Felső belépőcsap
  • Rögzítse a szivattyút egy szorítószekrénybe.
    Csavarja le a karimát
    Futómű egység
  • Ezután ellenőrizze a tartótengelyt kopás vagy játék szempontjából.
    A járókerék cseréje
  • A következő lépés a blokkok eltávolítása, mosása és szükség esetén újakkal való cseréje.
    Blokkok
  • Szerelje vissza a készülék szivattyú részét fordított sorrendben.
  • A motor szétszereléséhez a motort is rögzíteni kell egy csavarhúzóban.
    Műanyag peremvédő
  • Távolítsa el a fedelet tartó rögzítőgyűrűt egy fogóval.
    Távolítsa el a fedelet
  • Vegye ki a gumimembránt a burkolatból.
    Kondenzátor
  • Ebben a szakaszban ellenőrizheti az olajszintet, az olaj minőségét, a lefoglalás okát stb.d. Szerelje vissza a motoregységet a fordított sorrendben.
  • Hibás alkatrészek cseréje és javítása

    Most, hogy tudja, hogyan kell szétszerelni egy búvárszivattyút, megpróbálhatja saját maga megjavítani.

    járókerék

    A járókerekek legtöbb eltömődését a következők okozzák homok eltömődés vagy a rajtuk lévő szennyeződések miatt. Ezenkívül a járókerék összeforrhat, ha a blokk túlságosan felforrósodik, amikor a szivattyú üresjáratban (szárazüzemben) működik. A gép ezen részének javításához a járókerék(ek)et el kell távolítani, és a felgyülemlett szennyeződéseket el kell távolítani. Ha a járókerék megsérült, azt újjal kell kicserélni.

    Kondenzátor

    Olaj

    A vízszivattyú motorja egy speciális, olajjal töltött olajteknőben van, és az olajteknő állapota felhasználható a motoregység bizonyos hibáinak észlelésére.

    1. Az olajnak jellegzetes, kellemetlen szaga van. Ez azt jelenti, hogy a motor még működik, de túlterhelt.
    2. Sáros olaj – Víz szivárog a motorházba a házon lévő repedésen vagy hibás olajtömítésen keresztül.
    3. Fekete, bűzös szagú olaj. Ebben az esetben eléggé biztos, hogy a motortekercseken lévő lakk megégett.

    Fontos! az olajnak átlátszónak kell lennie. Mennyiségét az egység modellje határozza meg. A kamrába öntött olaj mennyisége átlagosan körülbelül 0,5 liter.

    Egységgyűrű

    Az összeomló buborékok energiája képes létrehozni lökéshullámok, rezgéseket okozva. Az egész egységre kiterjed, és nemcsak a járókerékre, hanem a csapágyakra, a tengelyre és az olajtömítésekre is hatással van, ami ezen alkatrészek gyors romlását okozza.

    A kavitációs hatás leggyakrabban a szívó üzemmódban működő szivattyúegységeknél figyelhető meg. Ezekben a rendszerekben a járókerék vákuumot hoz létre, amelynek hatására a víz a tömlőn keresztül a kútból felemelkedik. Ha azonban nem áll rendelkezésre elegendő folyadék a szivattyú bemeneténél, akkor a szivattyúrészben nyomás alatti kavitáció lép fel.

    Fontos! A kavitáció legnyilvánvalóbb jelei a csővezetékek és a szivattyú rezgései, valamint a túlzott működési zaj. Ha ezt nem orvosolják, az állomás teljesen tönkremehet.

    A szivattyúk kavitációjának elkerülése érdekében a szabály az kell, hogy legyen, hogy a bemeneti oldalon több víz legyen, mint a kimeneti oldalon. Ez többféleképpen is történhet:

    • a készüléket egy kicsit közelebb kell helyezni a forráshoz;
    • A szívócső (tömlő) átmérője növelhető;
    • A szívócsövet simább anyagból készült csőre lehet cserélni, hogy a szívószakaszban csökkenjen az ellenállás;
    • Ha a szívócsőben sok kanyar van, a kanyarok számát lehetőség szerint csökkenteni kell;
    • Minden kimeneti nyílásnak lehetőleg nagy fordulási sugárral kell rendelkeznie.

    Fő fogadás! A szívócsövet nem szabad 8 méternél mélyebbre süllyeszteni a kútba. A tömlő (cső) maximális merülési mélysége általában a berendezés kézikönyvében van megadva.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 6
    1. Bendegúz

      Szeretném megkérdezni, hogy van-e valamilyen javaslatod vagy tippjeid a búvárszivattyú fő hibáinak kijavítására?

      Válasz
      1. Tamás

        Igen, néhány közös búvárszivattyú probléma a vízszintszabályozás, a tömítések elhasználódása vagy a motor meghibásodása lehet. A javításhoz először ellenőrizd a kábeleket és a csatlakozásokat, majd ellenőrizd a szivattyút a tömítések és a szivattyúkapcsolók állapotára. Ha szükséges, cseréld ki ezeket az alkatrészeket, és végezz karbantartást a motoron. Ha mindezek után is fennállnak a problémák, fordulj szakemberhez a további javításhoz. Ne próbáld meg magad megjavítani, ha nem vagy jártas a témában.

        Válasz
      2. Marcell Hajdu

        Természetesen, a leggyakoribb hibaforrások közé tartozik a szivattyú motorjának meghibásodása, amelyet általában cserélni kell. Másik gyakori probléma lehet a szivattyú tömítései vagy a csatlakozók meghibásodása, amelyek javításához vagy cseréjéhez szakember segítségére lehet szükség. Fontos figyelni a szivattyú rendszeres karbantartására is, hogy elkerülhessük a nagyobb hibák kialakulását. Ha probléma adódik, mindig érdemes azonnal szakember segítségét kérni a hibakereséshez és javításhoz.

        Válasz
    2. Zsolt Szilágyi

      Hogyan lehet kijavítani a búvárszivattyú fő hibáit? Milyen lépéseket kell tenni vagy milyen szakembert kell felkeresni annak érdekében, hogy helyreálljon a búvárszivattyú normális működése? Köszönöm a segítséget!

      Válasz
      1. Viktor Károly

        A búvárszivattyú fő hibáinak kijavításához először meg kell határozni a konkrét problémát. Ezután célszerű szakember segítségét kérni, aki jártas a búvárszivattyúk javításában. A szivattyú működtetéséhez elektromos ismeretekre is szükség lehet, ezért szakképzett villanyszerelőt is érdemes bevonni a javítási folyamatba. Az elmozdulást, zajt, vagy egyéb hibát okozó alkatrészeket ki kell cserélni, és szervizelni kell a szivattyú működését befolyásoló elektromos rendszert. A búvárszivattyú normális működése helyreáll, ha a hibás alkatrészeket kijavítják vagy kicserélik, és a szakember átvizsgálja a teljes rendszert.

        Válasz
      2. Csenge Dániel

        A búvárszivattyú fő hibáinak kijavítása érdekében először is fontos megállapítani a konkrét problémát. Első lépésként javasolt ellenőrizni a szivattyú kábeleit és csatlakozásait, valamint a szivattyú szűrőjét. Ha ezek rendben vannak, akkor javasolt szakember segítségét kérni a probléma diagnosztizálására és a szivattyú javítására. Ez a szakember lehet egy víz- és szennyvíztechnikai szakember vagy egy vízszivattyú-szakember. Fontos, hogy csak képzett szakembert bízzunk meg a búvárszivattyú javításával, hogy biztosan helyreálljon a szivattyú normális működése. Köszönöm a segítséget!/nÁldás és békesség!

        Válasz
    Hozzászólások hozzáadása