...

Hogyan lehet növelni a víznyomást egy lakásban vagy magánlakásban?

A jó minőségű vízellátás nemcsak számos készülék megfelelő működését, hanem a magas szintű kényelmet is garantálja. Sajnos sok esetben nem tartják be a rendszerben lévő folyadék nyomásának ajánlott paramétereit. Nemcsak a saját kúttal rendelkező magánháztartásokban, hanem a magasföldszinti lakásokban is. Egy megfelelően kiválasztott és telepített víznyomásfokozó szivattyú megszabadul a sok bosszantó kellemetlenségtől, és eléri a kívánt komfortérzetet.

Víznyomás szabványok egy magánházban és egy lakásban

A háztartási készülékek reagálnak először a víznyomás csökkenésére. Ez bizonyos esetekben megnyilvánulhat:

  • a mosógép nem hajlandó lefuttatni a programot, vizet merít;
  • a mosogatórendszerek nem működnek megfelelően, vagy nem hajlandók elindulni;
  • a melegvíz-bojlerek stop-and-go üzemmódban működnek, vagy jelzik a rendszerben lévő elégtelen nyomást;
  • A szigetelt tartállyal rendelkező elektromos kazánok nem tudnak meleg vizet szolgáltatni a vízellátás hiánya miatt.

Ezek a jelek egyértelműen jelzik, hogy egy lakóház vízrendszerében nincs elegendő nyomás.

Fontos! Ez nem csak a csökkentett adagolási sebességnek tudható be. A felsőbb emeleteken a nyomásesés a beáramló folyadék elégtelen mennyiségéből adódik. Valójában az alatta lévő lakások lakói, akik vizet vesznek, befolyásolják a fentről szomszédos csővezeték teljesítményét.

a vízhálózat névleges nyomása 0.3-6 bar (atm). De ne feltételezzük, hogy a 0 érték.3 atm a norma. A gyakorlatban a legtöbb háztartási készüléket úgy tervezték, hogy 1,2 és 2 bar közötti nyomáson stabilan működjön, a 6 bar túllépése pedig meghibásodást okozhat. Ezek azok az értékek, amelyeket a lakáselosztó hálózatban fenn kell tartani.

Nyomásstabilizációs diagram

Ha a felső emeleten lévő lakásba nem jut elég folyadék, célszerű helyet biztosítani egy stabilizáló állomásnak. Vízellátás tárolótartállyal és szivattyúval a következő elv szerint működik:

  • a vizet a tartályba a lakásban lévő beömlőnyílásról vezetik;
  • A tartályba történő beáramlást egy nyomásátalakító vagy egy úszóból és egy zárószelepből álló mechanikus rendszer szabályozza;
  • Amikor megnyitja a vízcsapot a lakásban, egy alacsony nyomású szivattyú elkezdi szivattyúzni a folyadékot a tartályból.

A térfogat-kiszorító állomásrendszer nem csak a nem megfelelő otthoni vízellátás kompenzálásában segít, hanem akkor is nagy segítség lehet, ha a hálózati vízellátás megszűnik. A csapokat a tartályban előre feltöltött vízzel látják el. Az ilyen rendszer jól működik egy kis magánházban, ahol a folyadékot egy mély kútból szállítják, a normál fogyasztáshoz nem elegendő mennyiségben.

Azok számára, akik nem akarnak saját maguknak rendszert tervezni, az iparág számos kész megoldást kínál. Rendszer vízvezetékek búvárszivattyúval és hidraulikus akkumulátorral kompakt, a felhalmozás és stabilizálás ugyanazon az elven működik. A kútban elhelyezett külön vízszivattyú a vizet egy nyomásérzékelővel ellátott tartályba juttatja. A vízfelvételkor a szivattyú beindul, és a folyadék egyidejűleg kifolyik a tárolótartályból. Ez lehetővé teszi, hogy a nyomás lassabban csökkenjen, és nagyobb elvonást biztosít. A rendszer kiegészíthető egy nyomásfokozó szivattyúval, amelynek feladata egy pontosan meghatározott áramlási mintázat létrehozása.

nedves rotor

Szárazüzemű centrifugálszivattyúk közömbös a szállítandó folyadékban lévő szennyeződésekkel, a fúvókában lévő levegővel szemben, nagy hatékonysággal és nagy kapacitással büszkélkedhet. Alapvető jellemzőik a nedves rotoros rendszerekhez hasonlóak.

Centrifugális önfelszívó szivattyú

Figyelembe véve a centrifugális szivattyúk javaslatainak körét, bármilyen kapacitású modellt találhat (10-15 köbméter/óránként 3500-4000-ig), hogy mind egy lakást, mind egy magánházat felszerelhessen. Az eszközök ezen osztályának használatával könnyen megépíthető mind a nyomásegység, mind a folyadék áramlási útvonala a vízvezetékben.

Az áramlásszivattyúként működő centrifugálfúvó joggal nevezhető átlagos megoldásnak a legtöbb víznyomás-emelési feladatra. Egy magánlakásban azonban a mélyfúrású kútból származó folyadékok szállítására a következőket lehet használni búvár rezgőszivattyú vagy dugattyús szivattyú A lapos lapos, a rendkívül csendes membrán típusú modellek.

Szivattyúvezérlő rendszerek

Kézi működtetésű szivattyúvezérlő rendszer – Ritkán fordul elő. Gyakran egy egyszerű hálózati kapcsoló. A megfelelő felügyelet biztosítása érdekében közvetlenül a vízkivételi csap mellé szerelhető fel.

Érdemes felismerni, hogy minden manuális rendszer növeli az úgynevezett emberi tényezőt. Használatukkal nagyon könnyű a szivattyú vészhelyzeti működése, a vízszivárgás és egyéb balesetek; csak annyit kell tennie, hogy eltereli a figyelmet, és elfelejti a bekapcsolt berendezést. Ezért ma már a legtöbb háztartási rendszerbe beépítik, és kiválasztása ajánlott. Az ellenőrzések magukban foglalhatják a következőket:

  • a működés leállítása a beállított kimeneti nyomás elérésekor;
  • stabil kimenet fenntartása;
  • hálózati feszültségszabályozás;
  • szárazon futás leállítása;
  • Megállás a külső nyomásérzékelő jelére.

Az automatizálás a következő lehet A vezérlés lehet külső vagy a szivattyú elektronikájába integrált. A kényszerkormányzás legegyszerűbb esete az, amikor egy bizonyos esemény hatására megszűnik az áramszolgáltatás. Például a szivattyú szabályozhatja a hidraulikus akkumulátor működését, megállítva azt, amikor a nyomás elérte a nyomást, vagy egy szivárgásérzékelőt, amely azonosítja a vészhelyzetet.

OVEN SAU-M2

A búvárszivattyú vezérlésére szolgáló készülék OVEN SAU-M2

A szivattyú kiválasztásának paraméterei

A szivattyú kiválasztásának legfontosabb paraméterei a kapacitás köbméter/órában, a vízszintemelkedés magassága a kimeneti és a bemeneti oldalon. Egy lakás esetében az első paraméter nagyon fontos. A kapacitás kiszámítása elég egyszerű:

  • Határozza meg a felhasználók számát;
  • Összefoglalva az átlagos fogyasztást (mosogató – 60 liter óránként, mosogató – 80, fürdőszobai szett – 300, zuhanyzó – 115, WC – 83, mosógép – 200 liter óránként).

Tanácsadás! Célszerű ezt a számot 20%-kal megnövelni, és ez alapján kiválasztani a szivattyú névleges teljesítményét.

Más paraméterek is fontosak egy magánlakás esetében, ahol fúrt kút van. A víz emelkedésének magassága Megadja, hogy milyen mélyre lehet a folyadékot szivattyúzni. a másodlagos oszlop paraméter A ház emeleteinek száma szerint választják ki. Egy bozótvágógép esetében a helyes választás egy olyan szivattyú használata, amelynek maximális emelési magassága 100 %, de ez nem jelenti azt, hogy a gép a harmadik emeletre is fel tud jutni, még akkor sem, ha a gép adatlapján 5 méteres emelési magasság van megadva.

A készülék teljesítménye Otthonának meglévő kábelezéséhez igazodóan választja ki. A régi épületeknél ajánlott több nyomásfokozó pont beépítése a terhelés stabilizálása érdekében. Egy magánlakásban a probléma könnyebben megoldható: bármilyen erős tápvezeték közvetlenül a mérőórától a szivattyúhoz csatlakoztatható.

méretek a szivattyút is egyedileg választják ki, a könnyű telepíthetőség alapján, a gyártó hűtésre vonatkozó ajánlásainak és a táp- és visszatérő vezetékek hosszának megfelelően.

Következtetés

A nyomásfokozó szivattyú kiválasztásakor gondosan figyelembe kell venni a következő szempontokat. Például az automatikus vezérlőrendszerek kiválasztása, az elégtelen folyadékáramlás okainak meghatározása, a berendezések telepítésének optimális pontjainak vizsgálata. És akkor a modern ipar számos javaslata között biztosan talál egy olyan lehetőséget, amely megszabadulhat a vízzel kapcsolatos összes problémától egy lakásban vagy egy magánlakásban.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Petra Tóth

    Hogyan lehet növelni a víznyomást egy lakásban vagy magánlakásban? Eléggé gyengén folyik a víz a csapokból és zuhanyfejekből, és szeretném tudni, hogy van-e valamilyen módszer vagy eszköz, amivel javítható a víznyomás. Köszönöm a segítséget!

    Válasz
    1. Gergely Varga

      A víznyomás növelése érdekében több megoldás is létezik. Először is érdemes ellenőrizni a vízvezetékrendszer iszap- vagy vízkőlerakódásait, mert ezek akadályozhatják a normális vízáramlást. Egy jó tisztítás és karbantartás jelentősen javíthatja a víznyomást. Ha ez nem segít, érdemes megfontolni egy víznyomásfokozó telepítését. Ez egy olyan eszköz, amely segít fokozni a víznyomást a csapoknál és zuhanyfejeknél. Szakemberek által is telepíthető és beállítható, és jelentősen javíthatja a víznyomást. Végül, ha semmi sem segít, érdemes megnézni a lakás vagy magánlakás közelében lévő vízforrást. Bizonyos esetekben a vízellátás problémái lehetnek, amelyeket a helyi vízműszolgálat tud megoldani.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása