...

Hogyan szereljen össze egy elektromos légkompresszort magának

Egy egyszerű légkompresszor, amelyet festési munkákhoz vagy az autó gumiabroncsainak felfújásához használhat, saját kezűleg rögtönzött anyagokból készíthet. A saját készítésű kompresszor nem fog rosszabbul működni, mint a gyári társai, és az előállítási költsége minimális lesz.

Autokompresszor frissítése

Egy mini kompresszor egy szórópisztoly vagy légfúvóka csatlakoztatásához egy autószivattyúból is elkészíthető, enyhe fejlesztésekkel. A kompresszor módosítása növeli a kapacitását (termelékenység), és abból áll, hogy 220 V-os feszültséghez kell igazítani (12V helyett), csatlakoztatni kell az egységet a vevőhöz, és automatikus automatikát kell telepíteni.

220 V-os adaptáció

Ahhoz, hogy egy autopumpát 220 V-os hálózatra csatlakoztasson, valamilyen tápegységet kell találnia tápegység (PSU), 12 voltos szivargyújtó a készüléknek megfelelő áramerősséggel.

Fő fogadás!  A számítógépes tápegység jól használható erre a célra.

Tányér

Tehát, ha az elektromos kábel dugóját a számítógép tápegységébe dugja, és bekapcsolja, semmi sem történik. Ez azért van, mert a tápegység nem indul el, amíg nem kap jelet a PC-től. A PC beépítésének szimulálása érdekében a tápegységből kijövő csatlakozónál csatlakoztassa a jumper-t. A sok vezeték közül az egyik vezeték zöld, a másik fekete, ahogy az a következő képen látható.

A vezetékek manipulálása

Továbbá, a tápegység kimenetén még 2 további vezetéket kell találni: egy sárga, ez lesz a „+”, és egy fekete, polaritással „-„. Bármilyen színű vezeték bármelyik vezetékkötegből kivehető.

Mivel a motorszivattyú dugó az autó szivargyújtójához való csatlakoztatáshoz, levágható, és a készüléket a tápegység megfelelő színű vezetékére lehet csatlakoztatni.

Szivargyújtó

Ha a készülék csatlakozóját a szivargyújtóba dugja, akkor egy 220 V-os, elektromos meghajtású légkompresszort kap, amely nemcsak a gumiabroncsokat fújja fel, hanem légfúvókával is működik.

Csatlakozó tartozékok

A készülék légbefogadóhoz való csatlakoztatásához szerelje össze az alábbi ábrán látható szerkezetet.

Visszacsapó szelep
  • Közvetlen dugó, egy adapter 2 külső menettel (HC1/2).
  • Egy adapter mellbimbó HP1/2 – HP1/4. Lehetővé teszi az átmenetet az egyik külső menetes átmérőről a másikra.
  • Hosszabbító darab (60 mm) HC1/2-től HC1/2-ig. Ez ugyanaz a mellbimbó, csak egyenes. Ez azt jelenti, hogy a menetek mindkét végén azonos átmérőjűek.
  • Csökkentő hüvely. Adapterként használható az egyik belső menetátmérőből a másik belső menetátmérőbe. Ebben az esetben BP1/2-től BP1/8-ig.
  • T-szerelvény, az összes kivezetés már menettel rendelkezik Nr1/8.
  • Egyenes aljzat BP1/8 – BP1/8. 2 azonos belső menettel rendelkezik.
  • Adapter a tömlőhöz HP1/8.
  • Nyomásszabályozó (pressosztát) nedvességleválasztóval. A nyomáskapcsoló lehetővé teszi, hogy a levegő nyomását a vevőben legalább a minimális és legfeljebb a maximálisan megengedett szinten tartsa. Az olajleeresztő dugó elhagyható, ha a készüléket gumiabroncs-felfújó pumpaként használják. Festőberendezés használata esetén kötelező a nedvességcsapda felszerelése.
    Nedvességleválasztó
  • A fenti szerelési séma 2 kivezetést biztosít: az egyik a levegő kimenetét a szórópisztolyhoz (airbrush), a másik pedig a gumiabroncsok táplálására szolgál.

  • Adapter mellbimbó TP1/4 – TP1/8.
  • Szájrész (HC1/4 – HC1/8), egy adapter nagyobb méretű külső menetes és kisebb méretű belső menetes csatlakozóhoz.
  • Nyomásmérők. Ez lehetővé teszi a levegő nyomásának vizuális ellenőrzését a befogadóban és a tápvezetékben.
  • Az összes alkatrész összeszerelésekor lényeges, hogy Használjon menettömítő anyagot, (pl. gumiszalaggal. A nyomásmérők egy nagynyomású tömlőn keresztül csatlakoztathatók. Ez utóbbiakat az adapterekre kell felcsavarozni és bilincsekkel rögzíteni.

    Fő fogadás! Javasoljuk, hogy nagyobb átmérőjű tömlőből készült tömlőtömítéseket helyezzenek a bilincsek alá. Ez megakadályozza, hogy a nagynyomású tömlő megsérüljön a bilincsek által.

    Kompresszor szűrő

    A járműkompresszor légtartálya készülhet egy nagy átmérőjű, mindkét oldalon hegesztett fémcsőből, egy tűzoltó készülékből vagy gázpalackból. Egy normál, cső nélküli autógumi használható légfúvókaként, ha a légfúvóka csak pumpálásra szorul.

    Fontos! A légtartály tartályának kiválasztásakor figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a motorszivattyú nem működhet több mint 10 percig. folyamatosan. Ennek megfelelően a levegőgyűjtő térfogatának kicsinek kell lennie (kb. 20 liter).), hogy a készülék 10 perc elteltével a szükséges szintre tudja emelni a benne lévő légnyomást.

    A tűzoltó készülék/gázpalack egység egyszerű változata

    Nagyon könnyű saját kezűleg kompresszort építeni, és egy tűzoltó készüléket vagy gázpalackot használni légtartályként. Például, maga a kompresszor blokk, ha egy erős egységet szeretne készíteni, akkor vehet egy ZILO kompresszorból. De előbb még egy kis munkára van szükség.

    1. Fúrjon egy lyukat a kompresszor falába, amelyen keresztül a Öntsön olajat a forgattyúsházba. Nem számít, hogy melyik oldalról csinálod. Tartsa körülbelül 10 mm-rel a forgattyústengely tengelye alatt. Menjen át ezen a lyukon egy M8-as menetet a dugó felszereléséhez.
    2. Csatlakoztasson egy fúvókát a hátsó csapágyat fedő kupakhoz. Olajálló tömlővel rendelkezik, amely a hengerek szintjén elhelyezett tágulási tartály formájában csatlakozik a kenőrendszerhez (a fékfolyadéktartályt kiveheti az autóból).
      Azonosítás
    3. Fúrjon lyukakat a forgattyúkaron és a csapágyfedélen, hogy megakadályozza a felesleges olaj szivárgását az olajtágulási tartályba vegye ki a szelepet (7) az olajvezeték (hivatkozás. Ábra. alul) a csapágyfedél alatt található.
      A rendszer magyarázata
    4. Ezután a következő ábrán látható módon fúrjunk lyukakat a csatlakozó rudakba és a csapágyhéjakba.
      Lyukak a csatlakozó rúdban

      Amikor az egység működik, a forgattyúházban lévő olaj ezeken a lyukakon keresztül áramlik a bélésekhez, és csökkenti a súrlódást a bélések és a forgattyústengely között.

      Tűzoltó készülék a vevőkészülékhez

      Az öntöttvas fedélbe ¼”-es menetet kell vágni. Ha ez nem így van, az öntöttvas motorháztető alá gumitömítést kell tenni, és filcszalaggal kell lezárni a menetet.

      Ezután csavarja be a fedlapadaptert 1/4NR-ről 1/2NR-re, és szerelje be a keresztet.

      Vészhelyzeti szelep

      Készíthető kompresszor gázpalackból. De először ki kell engedni a gázt a palackból, majd el kell fordítani a szelepet. Ezután a palackot teljesen meg kell tölteni vízzel, hogy a maradék gáz eltávolítható legyen. A palackot többször át kell öblíteni vízzel, és ha lehetséges, meg kell szárítani. Gyakori, hogy egy gázégőt szerelnek a palack alá, és elpárologtatják az összes nedvességet a tartályból.

      A nyílásban, ahol a szelep található, csavaros cső és benne – egy kereszt, amely csatlakozik az automatikus rendszer és az összes kötés. Az edény alján lyukat kell fúrni, és kondenzátumcsatlakozót kell ráhegeszteni. A csatlakozóra egy normál vízcsap is felszerelhető.

      A motor és a kompresszor blokkjának rögzítése a vevőegységhez Fém szögletes keret. Előre hegesztett rögzítőcsavarok a hengerhez. Itt lesz a keret rögzítve (lásd a 33. katalógus 15. oldalát). fotó. alább).

      Fúróegység

      Hűtőszekrény kompresszora

      Fő fogadás! A kimeneti szűrő helyett, amely a nagy nyomástól néha elszakadhat, a legjobb, ha egy nedvességleválasztót szerel fel. Kötelező, ha a készüléket festésre használják.

      A bemeneti csőre van felszerelve légszűrő a por bejutásának megakadályozása érdekében. A felfúvási folyamat automatizálása érdekében lehetőség van egy automatizált rendszer telepítésére egy pressosztát formájában.

      Nagynyomású kompresszor saját kezűleg

      A nagynyomású kompresszor (HP) a következőkből készül kétfokozatú AK-150 kompresszorfej.

      Kompresszor kétfokozatú kompresszorfejtől

      A működtető lehet 380 V-os motor 4 kW teljesítménnyel. A motortengely forgását egy excentrikus fogaskerék közvetíti a dugattyúcsoport tengelyére, amely egy dugattyús olajszivattyú meghajtására is szolgál. Kb. 2 kgf/cm olajnyomást generál2.

      A sűrített levegő elhagyja az utolsó fokozatot, és egy csatlakoztatott nyomásmérővel ellátott adapteren keresztül áramlik az 1 literes palack alsó végén lévő csatlakozóba. Van egy kondenzátum leeresztő szelep is. A henger tele van őrölt üvegmorzsával és nedvességleválasztóként működik.

      Összeszerelt konstrukció

      A levegőt a henger tetején egy fúvókán keresztül szívják ki. Kompresszor hűtés vízbázisú. 45 perc után. a vizet 70 Celsius-fokra melegítik. A gép szerzője azt állítja, hogy 1 8 literes és 2 4 literes palackot 260 atm-ra lehet felfújni ennyi idő alatt.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 2
    1. Gergely

      Lehetősége van arra, hogy saját maga szerelje össze az elektromos légkompresszort? Ha igen, szeretném megtudni, hogyan kell ezt megtenni lépésről lépésre.

      Válasz
    2. Tibor Tóth

      Hogyan kell összeszerelni egy elektromos légkompresszort magamnak? Milyen eszközökre van szükségem és hogyan kell elvégezni az összeszerelést? Van valamilyen speciális tudásra vagy tapasztalatra szükségem ehhez a feladathoz? Mennyi időt vehet igénybe az összeszerelés folyamata? Köszönöm előre is a segítséget!

      Válasz
    Hozzászólások hozzáadása