A soundbarok nemrég széles körben elterjedtek, de már népszerűvé váltak, és a kiváló minőségű hangzás elkötelezett rajongói szerették őket. Általában azok, akik erőteljesebbé és tágasabbá szeretnék tenni tévéjük hangzását anélkül, hogy házimozi rendszert vásárolnának, egy soundbar-t vásárolnak. Annak ellenére, hogy maga az eszköz nem túl bonyolult, a választás gyakran zavaros, különösen azok számára, akik először vásárolnak soundbarot. Ha úgy döntött, hogy hangsávval szereli fel tévéjét, és elveszett a választékban, tekintse meg ajánlásainkat.
Fő jellemzők
Ha azon gondolkodik, hogyan válasszon soundbar-t, valószínűleg ismeri a készülék főbb jellemzőit. A „SoundBar” szó „hangsávot” vagy szó szerint „hangsávot” jelent. Ez nem meglepő: a soundbar házának megjelenése hasonlít egy hosszúkás, hosszúkás rúd mélynyomóval (vagy anélkül). A hangsáv meglehetősen kompakt dolog, amely a modern belső tér elemévé válik, miközben nem foglal túl sok helyet. Általában a tévé alá illeszkedik, és minőségi hangzást biztosít, amikor kedvenc filmjeit és tévéműsorait nézi.
Az első hangprojektorok (más néven soundbarok) 1998-ban jelentek meg, és az Altec Lansing gyártó mutatta be őket. Már akkoriban is úgy néztek ki, mint egy zártkörű sztereó, bár a mélynyomót külön vásárolták meg. Előlapi hangszórók, amelyek a hanghullámok interferenciájával térbeli, mély hanghatást keltenek. A soundbarok optimális változattá váltak, egyesítve a kiváló képminőséget és a térhatású hangzást, csak erősítve az audio- és vizuális effekteket. Végül is sok pénzt kell költenie egy igazi házimozi rendszer megvásárlására, ráadásul egy ilyen rendszer sok helyet foglal el, és hosszú időt igényel a telepítés és a beállítás.
A mai elektronikai piacon sokféle hangfal létezik. Mindegyik különböző jellemzőkkel, kialakítással, funkciókkal, rendeltetésszerű használattal, médiatámogatással, csatlakozási lehetőségekkel és felszereltséggel rendelkezik. Az alábbiakban röviden megvizsgáljuk a különböző típusú hangsávokat, mivel az otthoni hangsáv kiválasztása elsősorban annak műszaki jellemzőitől és céljától függ.
A hangsávok típusai
Az eszközök első osztályozása: csatlakoztathatóság a tévékészülékhez:
- Közvetlenül a TV-hez. Ezeket a hangsávokat aktív hangsávoknak nevezik.
- AV-vevőkészüléken keresztül csatlakoztatva, ezek passzív típusú hangsávok.
Az első csatlakozási módszer természetesen sokkal egyszerűbb. Ezen kívül az aktív hangsávok jelentik a kész rendszer, Ahol az összes szükséges alkatrészt beépítették: hangszórókat, digitális processzort és magukat a hangerősítőket. A legtöbb vásárló véleménye szerint azonban csak a passzív típusú eszközök képesek a legjobb hangvisszaadás minőségét biztosítani. Nem rendelkeznek digitális processzorral.
A passzív típusú panelek előnye, hogy ebben az esetben használhatja a vevőegységet vagy egy külső erősítőt, hogy csatlakoztassa és kísérletezzen a beállításokkal az Ön ízlése szerint, kombinálhatja a mélynyomóval, ahogyan szeretné.
Második osztályozás: Funkció és funkciókészlet szerint. Mint tudjuk, a legkorábbi hangszórók a televízió hangképességének fokozására szolgáltak, és a fogyasztók csak egy céllal vásárolták meg őket. Az idők azonban gyorsan változnak, és a modern gyártók új funkciókkal és funkciókkal látják el a készülékeket, így azok valóban multifunkcionálisak. A legújabb modellek például gyakran tökéletesen együttműködnek memóriakártyákkal és meghajtókkal, beépített Wi-fi, Smart-TV funkciókkal, Bluetooth szinkronizálással, okostelefonokkal és más eszközökkel együtt működnek. Általánosságban a hangsávok a következőkre oszthatók három kategóriába sorolva:
- Standard TV hangszóró csere.
- Házimozi hangszóró kompakt csomagolásban, térhatású hangminőséggel.
- Többfunkciós hangszórórendszer, amely lehetővé teszi, hogy többféle forrásból származó zenét hallgasson.
Legfontosabb kritériumok a soundbar kiválasztásához
Amikor hangsávot vásárol, figyeljen a következő tulajdonságokra
Többcsatornás hangzás: pro vagy kontra
A hangsáv egyetlen kis házában tetszőleges számú, speciális erősítővel ellátott dinamikus komponens helyezhető el. Ennek eredményeképpen a soundbar, miközben technikailag egy ponton marad, képes a források bármilyen elosztását biztosítani. Úgy tűnhet számunkra, hogy a hang – felfelé vagy lefelé – attól függően, hogy mit mutat nekünk a kép.
A soundbar végső ára attól függ, hogy hány csatornát biztosít a konstrukciója.
A legegyszerűbb és legolcsóbb modellek a következők Két csatornávalDolby Digital/DTS többcsatornás hangdekódolási képesség. A háromcsatornás hangsávok szintén életképes opciónak tekinthetők. A fejlettebb módosítások öt és hét csatornával vannak felszerelve. DSP technológiát és szobakorrekciót, vagy a kettő kombinációját alkalmazzák a térbeli hangzás kialakítására.
A mélynyomó jelenléte
Kiváló minőségű, erőteljes basszus volt, amely látványos akusztikai élményt nyújtott. A mélysugárzóval ellátott soundbar az audio szerelmeseinek gyakori vitáinak tárgya. Sokan azt állítják, hogy egyáltalán nincs szükség mélynyomóra a nagyszerű hangzáshoz. Ezenkívül néhány gyártó elkezdte használni az Atlantic Tech H-PAS technológiát, amely jelentősen javítja a kisméretű hangszórók mélyfrekvenciás válaszát.
Beépített mélynyomóval is kapható – bár ne feledje, hogy ez jelentősen megnöveli a panel méretét.
Mégis, ha az elektronikai választékot nézzük, az opcionális mélynyomóval ellátott modelleket részesítik előnyben, leggyakrabban a következőkben Vezeték nélküli . A vezeték nélküli előfizetők különböző technológiák, például Bluetooth segítségével csatlakoznak a készülék fő részéhez. Akárhogy is, egy hagyományos vagy fejlett vezeték nélküli mélysugárzóval ellátott soundbar elengedhetetlen, ha Ön a minőségi basszus igazi rajongója filmek vagy zene lejátszása közben.
Csatlakozási források
Ha aktív típusú (azaz közvetlenül csatlakoztatható) eszközöket használ, határozza meg az alábbi információkat Mely források amit most fogsz lejátszani. Ez határozza meg a hangsáv csatlakozóinak típusát és számát. A csatlakozókombinációk típustól, gyártótól és költségtől függően változhatnak: digitális audio bemenet és kimenet, két optikai és ugyanennyi koaxiális, mini-jack.
Az okostelefonokkal való szinkronizáláshoz a legjobb, ha USB-porttal, valamint Bluetooth és más vezeték nélküli csatlakozási lehetőségekkel felszerelt hangsávokat használ.
A modern modellek szinte mindenhol Bluetooth technológiát alkalmaznak a különböző kütyük és hordozható eszközök csatlakoztatására.
Vezérlés
A hangsávot többféleképpen vezérelheti: a házon található mechanikus vagy érintésérzékeny gombokkal, távirányítóval és akár mobiltelefonnal is. A leggyakoribb ellenőrzés a következő távirányító. Beállíthatja a szatellitek hangerejét, a mélysugárzót, módosíthatja az ekvalizátor és az FM-tuner beállításait, be- és kikapcsolhatja a készüléket.
Méretek
Nem a legalapvetőbb, de még mindig fontos kritérium. A soundbar ne foglaljon túl sok helyet és ne hívja fel magára a figyelmet. A legjobb az egészben, hogy kompakt módon, közvetlenül a a tévékészülék teste alatt. Ami a dizájnt illeti, a legtöbb hangfal megjelenésében nem sok különbség van, bár sokféle szín és forma létezik – próbáljon meg meggyőződni arról, hogy a készülék intelligensen illeszkedik a belső stílusához.
További jellemzők
Optikai meghajtó, Blu-Ray támogatás – nem a legkötelezőbb, de mégis nagyon hasznos funkciók, ha túl akar lépni a szokásos hangszórórendszer határain, a TV-hez csatlakoztatva.
Wi-Fi és Smart-TV támogatás elérhetősége, karaoke funkcióval rendelkező készülék. A Wi-Fi hálózati integráció DLNA csatlakoztathatóságot és Smart-TV támogatást jelent. A modern tévékészülékek többségénél ez nem igazán releváns, de ha a készülék nem rendelkezik ilyen széleskörű lehetőségekkel, akkor könnyen „frissíthető” ugyanazzal a hangsávval.
Következtetés
Az olyan eszközök, mint a soundbarok, évről évre egyre népszerűbbek. Természetesen nem helyettesíthetnek egy teljes értékű hangszórórendszert. Ha azonban kiváló minőségű hangot szeretne lejátszani, hogy filmek és TV-műsorok nézése közben a maximális térhatást érje el, akkor a válasz egy és ugyanaz: válasszon egy soundbar-t, lehetőleg mélynyomóval. Jelenleg rengeteg különböző modellt gyárt a különböző gyártóktól, az árkategória is lenyűgöző. Ügyeljen a fenti főbb pontokra, majd döntse el, hogy melyik felszerelést kell választania, sokkal könnyebb lesz. Boldog vásárlást!
Milyen jellemzőit érdemes figyelembe venni a minőségi soundbar választásakor és milyen árkategóriában találhatók meg ezek a készülékek?
Amikor minőségi soundbart választunk, fontos figyelembe venni az audió minőségét, a készülék teljesítményét, a csatlakozási lehetőségeket és a kialakítást. A hangszórók számát és elhelyezésüket is érdemes figyelembe venni a térhatású hangzás érdekében. Jó minőségű soundbarokat találhatunk közepes és prémium árkategóriában, általában 200-1000 dollár között. Fontos azonban tudni, hogy a magasabb árkategóriájú modellek általában jobb hangminőséggel, több csatlakozási lehetőséggel és extra funkciókkal rendelkeznek. Összességében érdemes olyan készüléket választani, amely megfelel az igényeinknek és a büdzsénknek is.
Hogyan tudok kiválasztani egy minőségi soundbar-t? Mire kell odafigyelnem a választás során? Milyen tulajdonságokat kell figyelembe vennem, és melyek a legfontosabb szempontok a hangminőségen túl? Ajánlanátok valamilyen konkrét márkát vagy modellt? Köszönöm előre is a segítséget!
Ahhoz, hogy minőségi soundbar-t válasszunk, először is gondoljuk át, hogy milyen célra és hová szeretnénk használni. Figyeljünk arra, hogy a választott modell kompatibilis legyen a televíziónkkal vagy más készülékeinkkel. Fontos szempont a hangminőség, tehát nézzük meg, hogy milyen hangszórók vannak a soundbarban, és milyen teljesítménnyel rendelkezik.
Ezen kívül fontos figyelembe venni az összekapcsolási lehetőségeket, például a vezetékes és vezeték nélküli csatlakozási lehetőségeket, a Bluetooth-t vagy az optikai bemenetet. Továbbá, érdemes figyelembe venni a design-t és a méretet, hogy passzoljon a környezethez.
Ami a márkákat és modelleket illeti, mindig a saját igényeink és a rendelkezésre álló költségvetésünk alapján kell dönteni. Népszerű soundbar márkák közé tartoznak az LG, Samsung, Sony, Bose és Sonos. Ajánlott továbbá elolvasni a felhasználói véleményeket, és alaposan tájékozódni a kiválasztott modell előnyeiről és hátrányairól. Figyelembe véve ezeket a szempontokat találhatunk egy olyan minőségi soundbart, ami megfelel az igényeinknek.