Minden háziasszony előbb vagy utóbb gondolkodik egy ilyen eszköz megvásárlásáról, mint egy gőztisztító a ház tisztításához, mert ez az eszköz most mindenki ajkán van. De egy dolog a vásárlásról álmodni, és egészen más dolog, hogy ténylegesen meg is tesszük. A legfontosabb dolog az, hogy a helyes választás, így nem bánja meg, hogy pénzt költenek. Mielőtt gőztisztítót választana otthonába, célszerű megtudni, hogy milyen típusú készülékről van szó, hogyan működik és milyen funkciókat lát el. Jó ötlet elolvasni az egyes modellekről szóló véleményeket.
Milyen készülék ez??
Megjelenésében hasonlít a porszívóhoz, de nem szívja fel a port, kifújja. Alkalmas ruhák, bútorok, valamint padló, ablakok, tükrök, sőt még fürdőkádak és WC-k tisztítására is. Minden felülethez van megfelelő fúvóka. Nem alkalmas érzékeny szövetekhez és puha műanyagokhoz.
Működési elv
A porszívóhoz való külső hasonlósága ellenére a belső működése drasztikusan különbözik. Itt a zsákot vagy a hulladék- és portartályt egy gőzkazán helyettesíti, a motor pedig a fűtőelem, míg a többi rész (tömlő a fúvókával) nem sokban különbözik, de még mindig vannak különbségek. A tömlőn van egy pisztoly, amely indításkor forró gőzt bocsát ki. Így megértettük az összetevőket. Most néhány további részlet a készülék üzembe helyezéséről.
Öntsön vizet a gőzkazánba, mielőtt a hálózatra csatlakoztatná. Lehet hideg vagy meleg, de mindig tiszta és vegyszermentes.
Ha hideg vizet használ, a gőztisztító csatlakoztatása után várjon, amíg a víz felmelegszik, ami a következő ideig tart körülbelül 5-8 percig. A meleg víz viszont gyorsabban felmelegszik. Amint a víz kellően felmelegedett, elkezdheti a tisztítást. Tartsa a készüléket (pontosabban annak fúvókáját) a tisztítandó hely közelébe, és nyomja meg a kioldópisztolyt. A gőz elhagyja a készüléket, tökéletesen megbirkózik a porral, szennyeződéssel és zsírral.
A kárpitozott bútorok vagy ruhák foltjainak eltávolításához a tisztítószert ferdén kell tartani, mivel a folt közvetlen ütése csak mélyebbre hatol a szövetbe.
Azt is érdemes kiemelni, hogy a gőztisztításhoz ruhát kell használni. Az elv a következő: a gőz „elfújja” a szennyeződést, míg a rongy összegyűjti azt.
Gőztisztító típusok
A háztartási gőztisztítónak két fő típusa van:
- kézben tartott;
- Padló.
Kézi, kézben tarthatóak, így tisztítás közben mindig a kezében kell tartania őket, ami hátrányt jelent. Az ilyen típusú háztartási készülékek előnye az alacsony költségük.
Padló Nincsenek konkrét hátrányai. Ezenkívül egyes modellek képesek hideg és meleg gőzzel is dolgozni.
Hogyan válasszunk
Amikor gőztisztítót választ otthonába, különös figyelmet kell fordítania a következő részletekre
- fűtési módszer;
- a gőzkazán anyaga;
- kazán teljesítménye.
Víz a gőztisztítóban fűtött vagy a kazánban, vagy a gőz felszabadulásakor. Előnyösebb olyan készüléket választani, amely a kazánban gőzt termel, mivel annak jellemzői, például a gőznyomás és a hőmérséklet sokkal jobbak.
Amikor Gőzkazán A felhasznált anyagok közé tartozik az alumínium és az acél. Amikor gőztisztítót választ otthonába, a legjobb, ha alumíniumból készültet választ. Gyorsabb a fűtési idő és nem képződik vízkő.
Kazán kapacitása minden egyes háztartási készüléktípusra. A kézi modellek 0,175 litertől 2,5 literig, az álló modellek 1 litertől 5 literig terjednek. A kazán térfogata közvetlenül befolyásolja a készülék folyamatos üzemidejét. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a lehető legnagyobb kazánkapacitású gőztisztítót kell vásárolnia. Ennek oka, hogy az ilyen készülékek önmagukban 1 és 6 kg közötti súlyúak, és ha hozzáadjuk a lehető legnagyobb kazánsúlyt, a készülék sokkal nehezebbé válik, ami megnehezíti a használatát.
Mindig ellenőrizze a vásárlók véleményét, mielőtt megvásárol egy adott modellt vagy céget. Ezek segítenek Önnek a legjobb döntést hozni a készülékről, amelyik tetszik Önnek. Az összes kérdésére választ kaphat az értékelésekben is.
Választás specifikációk alapján
Az összes műszaki specifikáció közül néhány különösen figyelemre méltó. Ezek a következők:
- A hatalom, A gőz előállításának ideje (15 másodperctől 10 percig) és a tisztítás mértéke attól függ. A kézi modellek 700 és 1600 watt, az álló modellek 1300 és 2600 watt között mozognak. Vásárláskor a legjobb, ha a legnagyobb teljesítményű (1000 watt feletti) modelleket választja.
- Gőznyomás, Melyik gőztisztító a legjobb, az Ön tisztításának minőségétől függ. 2 és 6 bar közötti tartományban kapható. Ne feledje, hogy a készüléken feltüntetett gőznyomás jelentősen eltérhet a kimeneti gőznyomástól. Otthona számára a legjobb, ha olyan gőztisztítót választ, amelynek gőznyomása több mint 3 bar.
Következtetés
A gőztisztító egy olyan háztartási készülék, amellyel a megfelelő eszköz kiválasztásával az otthon tisztítása élvezetessé válik. Szinte bármilyen felület tisztítható vele, beleértve a sütőket, mikrohullámú sütőket és a páraelszívókat is.
Melyik a legjobb gőztisztító az Ön otthonába?? Erre a kérdésre nincs határozott válasz, mivel a legjobb készülék minden háziasszony számára az lesz, amelyik minden igényét kielégíti. oktatás 1 A legjobb készülék a háziasszony számára az, amelyik minden igényét kielégíti.
Mielőtt gőztisztítót vásárolna otthona tisztításához és fertőtlenítéséhez, kövesse az alábbi irányelveket:
- Annak eldöntése, hogy a kettő közül melyik a legjobb az Ön számára.
- Válasszon alumínium gőzkazánnal rendelkező modelleket.
- Válassza ki az optimális kazánkapacitást.
- Figyeljen a készülék teljesítményére: csak 1000 wattnál nagyobb teljesítményű modelleket válasszon.
- Kerülje az olyan modelleket, amelyeken nem látható a gőznyomás jelzése.
- Ha már döntött egy adott modell mellett, mindenképpen olvassa el a véleményeket.
Ezekkel az egyszerű iránymutatásokkal könnyű lesz kiválasztani a legjobb gőztisztítót az Ön otthonához.
Szeretném megkérdezni, hogyan válasszunk ki a megfelelő gőztisztítót az otthonunkhoz? Milyen szempontokat kell figyelembe venni, például a teljesítményt, a tartozékokat vagy a méretet? Kinek van tapasztalata ezzel a tisztító módszerrel? Köszönöm a segítséget!
A megfelelő gőztisztító kiválasztásakor fontos szempont lehet a teljesítmény, hiszen minél erősebb a gőznyomás, annál hatékonyabban tisztíthatunk vele. Fontos figyelembe venni a tartozékokat is, például a különböző kefe és dugófejek segítségével könnyebben elérhetjük a nehezen tisztítható területeket. Emellett fontos lehet a készülék mérete is, hogy könnyen tudjuk tárolni és használni. Tapasztalata lehet azoknak, akik már használtak gőztisztítót otthoni tisztításhoz, vagy akár szakembereknek is, akik ilyen eszközökkel dolgoznak. Összességében javasolt olyan készüléket választani, amely megfelel az otthoni tisztítási igényeinknek és könnyen kezelhető. Köszönöm a segítséget!