Nem is olyan régen egy indiai startup, az Engineer ki volt téve.ai. A projekt lényege az volt, hogy egy mesterséges intelligencia rendszert hozzanak létre a mobileszközökre szánt alkalmazások generálására. És most kiderült, hogy az alkalmazásfejlesztés nem mesterséges intelligencia, hanem egy egész csapat indiai szoftveres szakember végezte.
A projekt koncepcióját a projekt létrehozásakor a következőképpen írták le. A szakemberek által kifejlesztett speciális AI technológiának köszönhetően minden felhasználó képes lesz saját maga számára alkalmazásokat létrehozni. Az ötlet megvalósításához el kell mennie a fejlesztő weboldalára, ki kell választania a szükséges sablont és néhány paramétert, majd az algoritmus megírja magát a kódot, és az alkalmazás használható.
Eleinte a fejlesztők biztosították, hogy 60 perc alatt 80%-ban be tudják fejezni az alkalmazás megírását, egy idő után ez a szám 60%-ra csökkent. De még ezek a paraméterek is vonzották a komoly befektetők szép számát. A befektetés teljes összege körülbelül 30 millió dollár volt, és a befektetők között volt a szingapúri Jungle Ventures, a svájci Lakestar és a Deepcore Inc. is. Japánból.
Egy idő után azonban kiderült, hogy bár a startup valóban az alkalmazások fejlesztésére alkalmas AI technológián dolgozik, jelenleg a legelterjedtebb indiai szakembereket használják távmunkában a programozásra. Ezt a projektben korábban részt vevő alkalmazottak árulták el. Hogy a befektetők hogyan reagáltak a felfedezésre, és hogy ez hatással lesz-e a további befektetésekre, még nem tudni.
A felhasználó nevében szeretném megkérdezni, hogy pontosan milyen mesterséges intelligenciával kapcsolatos programozói csoportról van szó az indiai startupnál?