A londoni Polytechnic School egyik csapata a mesterséges intelligencia segítségével új gyógyszereket hoz létre. Lausanne-ban végeztek egy tanulmányt, amely szerint egy drónt sokkal hatékonyabban lehet testmozdulatokkal irányítani, mint egy hagyományos joystickkal.
A drónok irányítása a test megdöntésével egy intuitív folyamat, amely lehetővé teszi a környezet felmérését és a célpontok kiválasztását az objektum megfigyelése mellett. Ez különösen fontos a mentési műveletek esetében, mivel a helyzet és a környezet helyes elemzése sokszorosára növelheti az ilyen műveletek hatékonyságát.
A szakemberek intuitív ember-drón interfészrendszert fejlesztettek ki. A kísérlethez tizenhét embert vettek fel. Miután az önkénteseknek speciális infravörös jeleket kellett a testükre helyezniük, követniük kellett a drónt egy virtuális térben. Ennek eredményeképpen a résztvevők túlnyomó többsége az előírt pozíciót vette fel, testét enyhén egyik vagy másik irányba billentve.
A kísérletek alapján olyan technológiát hoztak létre, amely az emberi testből parancsokat továbbít a drónnak. A résztvevők szerint csak néhány percbe telt, mire megszokták a működési elveket. A kísérlet során úgy érezték, hogy tudatalatti, intuitív szinten teljesen uralják a helyzetet.
Mi a legújabb innovatív technika, amely lehetővé teszi, hogy drónokat testmozdulatokkal irányítsanak Lausanne-ban? Hogyan működik ez a technika és milyen előnyei vannak a hagyományos irányítási módszerekkel szemben?